Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2007., 19:17   #61
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
Vjerujem da to nije praksa samo kod Seagatea, možda su oni samo dovoljno fer da ljudima daju do znanja tom zelenom naljepnicom da je disk Certified Repaired. Velika je vjerojatnost da su i drugi proizvođači skloni sličnom postupku sitnog popravljanja i vraćanja u opticaj, samo mudro šute. Ipak je skuplje napraviti cijeli disk nanovo nego samo zamijeniti otećeni dio na disku koji dođe sa reklamacijom. Nisu blesavi bacat cijelu komponentu, motor, ploče, glavu.. ako je recimo ležaj pod sitnom greškom. Čak mi se to čini i jako logično. A Seagate vjerojatno čini ljudima fer pogodbu i naglašava zelenom naljepnicom da je Certified Repaired HDD.

Ovdje se neradi o 3-4 godine stari diskovima koji su prošli svoju dobranu kilometražu pa su sad tu neke muljaže da nam se podvali. Većina djelova je novo ali su greške uklonjene i disk tvornički osposobljen. Zato (oprez) Seagate baš i nestoji kao dobar naslov. Bilo bi bolje oprez svi diskovi. Provjeriti sa nekim programom kao što je HDD Life, koliko je radnih sati disk prošao, čim ga ugradite u komp.
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 22:39   #62
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Mudro zboriš, mogu ti reći...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 21:21   #63
Th3 Cl4n5m4n
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 121
backup raditi na HDD i DVD-e. Po meni najbolje. I amen. Ako rikne HDD ostaju DVD-i. Samo svakih mjesec-dva pregledati DVD-e i super.

A to da DVD nevalja ili da HDD nevalja, a jbg, po tome nebi ništa trebali imati. Ništ anije savršeno, uvijek bilo i biti će.
Th3 Cl4n5m4n je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 13:10   #64
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Prije par mejseci otišao mi je hdd i baš ovakav sam dobio natrag(garancija);e sad jel se to može tako?
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 20:36   #65
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Prije par mejseci otišao mi je hdd i baš ovakav sam dobio natrag(garancija);e sad jel se to može tako?
Po našem Zakonu o obveznim odnosima može, ali samo ako to napravi u razumnom roku (koji se obicno smatra 45 dana). Ukoliko ne izvrsi popravak (a taj repaired je u stvari popravak) u razumnom roku, mora isporuciti novi proizvod.

Kako je po Seagate jamstvenom listu ne znam.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 21:12   #66
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Prije par mejseci otišao mi je hdd i baš ovakav sam dobio natrag(garancija);e sad jel se to može tako?
Kako sam upravo u fazi dobivanja novog (čitaj: zamjenskog/refurbished) diska jedino kaj znam je da možeš dobiti takav disk.

Razlog je to što Seagate sve neispravne diskove koje zaprimi reparira i onda ih daje kao zamjenske. Tako da je to potpuno regularno. Znači, procedura je za svakoga ista. Npr. HG-Spot kupi 500 Seagate diskova od kojih je 20 neispravno. Tih 20 diskova Seagate šalje u Italiju (najbliži Seagateov collection point) i Seagate vraća reparirane diskove.

Znači, ti si dobio taj neispravan disk pa je za očekivati da ćeš dobiti refurbished jer je takva politika.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 21:37   #67
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Kako sam upravo u fazi dobivanja novog (čitaj: zamjenskog/refurbished) diska jedino kaj znam je da možeš dobiti takav disk.

Razlog je to što Seagate sve neispravne diskove koje zaprimi reparira i onda ih daje kao zamjenske. Tako da je to potpuno regularno. Znači, procedura je za svakoga ista. Npr. HG-Spot kupi 500 Seagate diskova od kojih je 20 neispravno. Tih 20 diskova Seagate šalje u Italiju (najbliži Seagateov collection point) i Seagate vraća reparirane diskove.

Znači, ti si dobio taj neispravan disk pa je za očekivati da ćeš dobiti refurbished jer je takva politika.
Kupvao sam u ve-milu;pošto ću sada uzimati 500GB jel mogu nekako se osigurati da nedobijem takav primjerak,npr. da kažem da mi hdd ne stavljau u novi komp nego da mi ga daju zapakiranog da da vidim jel u antistatickoj vrećici.
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 22:41   #68
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Pa možeš im ti reći, ali zakaj bi ti oni dali "novi" hard ako je politika Seagatea da kao zamjenski HDD za neispravni daje reparirani...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 00:16   #69
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
Sad bas kod frenda gledo i isto ima taj disk...u ponedjeljak idemo da se obračunamo..niko nista nije upozoravao pri kupovini da se radi o tome..već je trazio normalan nov novcat!CCC...koja mafia...hvala na ovoj inf....
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 02:20   #70
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Jel seagate za taj disk daje isto jamstvo kao i za ovaj novi?
Ako daje, problema nema. Daju vam iste jamstvene uvjete kao i za novi, a to nebi radili da svjesno znaju kako su refubrished diskovi za smeće jer bi radili sebi štetu. Nadalje, pomno je definirano koji diskovi idu za refubrished program... tu seagate nije kriv - oni su označili jasno o čem se radi. Kriv je onaj tko ih prodaje pod nove, to je već druga stvar.
Imao ti ovaj ili onaj disk, Tvoje je da radiš backup a njihovo da ga zamjene ako se pokvari.
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 12:51   #71
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Kupio sam pokvareni hard i zamjenili su ga novim a ne refubrished diskom!
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 13:09   #72
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor dobri1 Pregled postova
Kupio sam pokvareni hard i zamjenili su ga novim a ne refubrished diskom!
Vjerojatno zato kaj oni ni ne gledaju kaj daju već samo poberu s police pod imenom diska.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na