Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2007., 00:31   #1
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Kupim laptop u Mađarskoj naprimjer,povrat poreza?Carina?

Kupim laptop u Mađarskoj naprimjer,kako ide sa povratom poreza,plaćam li na našoj granici carinu?

ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 01:38   #2
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Ne plaća se carina na inf. opremu, ali porez ćeš morati platiti... Osim ukoliko ne prošvercaš...
gog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2007., 04:47   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor ivan OS Pregled postova
Kupim laptop u Mađarskoj naprimjer,kako ide sa povratom poreza,plaćam li na našoj granici carinu?

prvo se raspitaj da li Hrvatska ima dogovor s madzarskom oko povrata poreza kao sto ima sa Slovenijom (naime kada trazis povrata poreza od Slovenaca iznad 300 ili 500 Eura slovenci ti poslije posalju to nasima pa te doceka pisamce kako dugujes drzavi pare)..

s druge strane jesi li siguran da su tamo ista jeftiniji ako ne uzimas porez natrag? naime za 1-2% razlike se ne isplati tamo uzimati posto neces imati blizu servis zlu ne trebalo
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 06:08   #4
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
prvo se raspitaj da li Hrvatska ima dogovor s madzarskom oko povrata poreza kao sto ima sa Slovenijom (naime kada trazis povrata poreza od Slovenaca iznad 300 ili 500 Eura slovenci ti poslije posalju to nasima pa te doceka pisamce kako dugujes drzavi pare)..

s druge strane jesi li siguran da su tamo ista jeftiniji ako ne uzimas porez natrag? naime za 1-2% razlike se ne isplati tamo uzimati posto neces imati blizu servis zlu ne trebalo
Ne uzimam radi uštede,nego u Lijepoj Našoj je sve lijepo objavljeno na webshopovima a te robe uopće nemaju i još im treba 3-5 tjedna do isporuke za neke proizvode a za neke čak nemaju rok.

Zvao sam svaki shop u HR,i za Toshibu i za Dell.Nema,a cijene su već tu,gumbi KUPI kraj artikala ali artikala nema...


Mađari mi lijepo odgovorili na mail,potvrdili da mogu isporučiti to što tražim,u Pečuhu bi bila isporuka.Moje je samo da odgovorim na mail i potvrdim narudžbu.
( Nemaju ni oni na skladištu ALI kod njih piše u dolasku a ne samo gumb Kupi...kao kod nas)
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 06:53   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Jesi zvao vranoga? Mislim da ti je bolje nabaviti od njega nego u Madžarskoj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 09:45   #6
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Uzmi u obzir i da nećeš dobiti hrv. slova na tipkovnici, a ako laptop dolazi sa Windowsima traži da budu na engl...
gog je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 12:17   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor ivan OS Pregled postova
Ne uzimam radi uštede,nego u Lijepoj Našoj je sve lijepo objavljeno na webshopovima a te robe uopće nemaju i još im treba 3-5 tjedna do isporuke za neke proizvode a za neke čak nemaju rok.

Zvao sam svaki shop u HR,i za Toshibu i za Dell.Nema,a cijene su već tu,gumbi KUPI kraj artikala ali artikala nema...


Mađari mi lijepo odgovorili na mail,potvrdili da mogu isporučiti to što tražim,u Pečuhu bi bila isporuka.Moje je samo da odgovorim na mail i potvrdim narudžbu.
( Nemaju ni oni na skladištu ALI kod njih piše u dolasku a ne samo gumb Kupi...kao kod nas)
Toshibe imas u HGSpotu. Dell u ECSu.

Dell ima globalnu politiku da se roba ne skladisti nego da kad narucis ga posalju (tako da mislim da ga nigdje niti neces vidjeti na skladistu). Doduse neke modele znaju imati tu kod nas ali to su brojke tipa 1 komad..

dobro su ti rekli za hr slova i windowse... mogao bi dobiti obadvoje na madzarskome
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 16:18   #8
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Zvao Vranogu,on bi mi rješio to što tražim ali meni treba do 4.9.2007

Tražim ovo :http://www.notebook.hr/product_info....ihdppip8os7cp3

ili Dell-ov ekvivalent...

to je poklon i zato sam ograničen vremenom
ivan OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na