Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2014., 10:55   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Problem sa wifi karticom u laptopu

Daklem, imam Lenovo 3000 N500 i prije nešto više od dvije godine stavio sam win 7 64bit i wifi kartica više nije radila, muku sam mučio s njom i drajverima i nikako. Rekoh ko ga hebe i kupio sam usb wireless.

Prije par dana sam reinstalirao i stavio win 7 32bit po preporuci jednog kolege informatičara jer bi možda proradilo sa win xp drajverima. Naravno da prokleto čudo ne radi ni sad.

Radi se o INTEL WiFi Link 5100 PCIe Mini Card WLAN 300Mbp 802.11n.

Sad se spremam da je nogiram van iz lapa i uzmem neku drugu. Vidim da ima po njuškalu, ali ako netko ima za prodati nek se javi.

Dal je potrebno da bude opet intel ili može biti Broadcom i sl???
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 11:12   #2
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Kad bi svi znali kako instalirat drivere informatičari ne bi bili potrebni.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2014., 11:37   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ta serija notebooka inaće sa prednje strane, postaviš ga da najtanja strana gleda u tebe, malo lijevo od touchpeda pa dole, ima malu sklopku koju mićeš lijevo desno i s njom se pali i gasi Wirelles i Bluetooth, ako rade ima mali display na kojem se upali odgovarajuća lampica ako je upaljeno i onda provjeri još i Fn + F5 tipku. To prvo probaj. Što se tiće koja WLAN kartica, u pravilu Lenovo i nema whitelisu, dakle bilo što radi.

Ispravak 3000 N100, N200, ... imaju sa lijeve strane, N500 ima sa desne strane
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 25.03.2014. u 11:44.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 11:41   #4
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hmm, kad bi rekao koju muku sam imao s redosljedom instalacije drivera sa win xp-om i uspio aktivirati karticu onda ne bi dao ovakav komentar.

Kad bi rekao da sam poskidao sve moguće drivere dostupne sa lenovo stranice te tražio i preko http://devid.info/ na temelju Hardver ID-a i ništa onda bi shvatio koliko sam ogorčen.

Koliko sam izguglao na netu nisam jedini koji sa dotičnim laptopom i karticom ima problema. Samo da napomenem prčkanje po power optionsima u control panelu nije dalo rezultata tj. da odabir opcije Maximum performance pod Wireless adapter settings nije polučila pozitivan rezultat.

EDIT: Black Dragon fino si me nasmijao. Malo sam sarkastičan i nemoj mi zamjeriti.

Dal bi chipset ili drajveri za matičnu radili probleme? Naime win 7 je sam instalirao drajvere.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 13:00   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
A kaj ja znam kolko znaš ... u jednom trenutku sam imao 40 komada N100 3000 u firmi, od 2007 do 2013 kada sam ih rashodovao, sigurno smo svaki 3 dan sa nekim utvrđivali gradivo da se vjerovatno switch pomaknuo kada su vadili notebook iz torbe ... i dan danas sa preko 200 djelatnika barem jednom dnevno utvrđujemo gradivo da se slika projektor prebacuje sa Fn + tipka na kojoj su nacrtani ekrani
U pravilu kako sam napisao, Lenovo mi nije do sada radio probleme sa izmjenama WWAN, WLAN, VGA u noteboocima, nisam primjetio da je neki imao whitelistu za razliku od HPa i Toshibe koji me uredno znaju zezat ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 13:10   #6
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Naravno, nisam ni mislio podcijeniti tvoje iskustvo, zato sam i rekao nemoj zamjeriti jer sam i sam bio u par sličnih situacija. Jel imaš koju wifi karticu viška? Broadcom ili koju već. Sa ovom laganini gubim živce.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 13:12   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
A kaj ja znam kolko znaš ... u jednom trenutku sam imao 40 komada N100 3000 u firmi, od 2007 do 2013 kada sam ih rashodovao, sigurno smo svaki 3 dan sa nekim utvrđivali gradivo da se vjerovatno switch pomaknuo kada su vadili notebook iz torbe ... i dan danas sa preko 200 djelatnika barem jednom dnevno utvrđujemo gradivo da se slika projektor prebacuje sa Fn + tipka na kojoj su nacrtani ekrani
U pravilu kako sam napisao, Lenovo mi nije do sada radio probleme sa izmjenama WWAN, WLAN, VGA u noteboocima, nisam primjetio da je neki imao whitelistu za razliku od HPa i Toshibe koji me uredno znaju zezat ...
starije r/t serije su bile picky oko modula i trebao si baš orginal ili modani bios... mislim da sam baš na svom t61 ako se dobro sjećam dizao modani bios i stvar je šljakala.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 13:21   #8
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
skini software i driver, mora raditi

https://downloadcenter.intel.com/Sea...+5100+products
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 13:41   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Naravno, nisam ni mislio podcijeniti tvoje iskustvo, zato sam i rekao nemoj zamjeriti jer sam i sam bio u par sličnih situacija. Jel imaš koju wifi karticu viška? Broadcom ili koju već. Sa ovom laganini gubim živce.
Atheros AR5BXB63
FCC ID: PPD-AR5BXB63
IC: 4014A-AR5BXB63

3x5 cm su dimenzije ... imam 5 komada i imam negdje jednu Ralinkovu 3x2,5 cm
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 15:01   #10
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Uvijek je preporucljivo koristiti chipset drivere od proizvodaca a ne ove defaultne koji dodu s windowsima.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2014., 15:02   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Lenovo N500 laptops use a BIOS whitelist. Wifi cards have to have a Lenovo FRU number - which means they've been modified to meet the whitelist requirements. In other words, a generic Intel 5100 won't pass, but a 5100 with FRU 43Y6493 should. Reputable vendors will list the FRU if a board is Lenovo-compatible.
The Hardware Maintenance Manual and the BIOS readme are the best references for what's compatible with your machine. From the HMM:

Intel WiFi Link 5100 v 4233-CTO, 32x, 33x, 34x, 35x, 36x, 37x, 38x, 39x, 3Ax, 3Bx, 3Cx, 3Dx, 3Ex
43Y6493
Lenovo 802.11b/g Wireless LAN Mini-PCI Express Adapter v 4233-CTO
43Y6487
Lenovo 802.11b/g Wireless LAN Mini-PCI Express Adapter v 4233-CTO
43Y6480

... još uvijek možeš doći po ovaj Atheros i probati, dam ti ga for free ... ali izgleda da neće ići.
Možeš pratiti ova uputsva da dodaš na whitelist.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 16:13   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A zo dakle, dobro ti je savjetovano da digneš W7 x86 (32 bit) verziju jer je tada situacija sa drajverima dosta bolja, ...
Kad si već krenio pisati mogao si staviti i Hardware ID,
za INTEL WiFi Link 5100 otvori > https://downloadcenter.intel.com/Det...?DwnldID=23495 spusti se na "Intel_Wireless_16.7.0_Ds32.zip" i preko Dl linka desno to skini,
na lapu to raspakiraj negdje, radi se o golom drajveru za tu karticu,
Device Manager - nađi wireless karticu (bilo da je pod Unknown ili je već pod Network adapters) - napravi Driver Update na način da "pokažeš" folder sa raspakiranim fajlovima.
To je zadnji drajver od Intela, 22/01/12 v.14.3.2.1 za W7 x32 za tu karticu.

Da bi ovo napravio kartica mora biti vidljiva u Device Manageru, upaljena sa prekidačem i vjerojatno instaliran onaj Hotkey kojim se isto pali / gasi samo šta tu imaš mogućnost odvojeno WiFi i/ili Bluetooth.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 08:01   #13
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Tek sam jučer našao vremena da se poigram sa zamjenskom wifi karticom što mi je Black Dragon dao. Naravno odmah prilikom dizanja BIOS javlja da je wifi kartica nekompatibilna. Dakle, preostaje mi whitelist
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na