Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2010., 12:19   #1
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
pitanje vezano za tečajeve

Bok,

molim lijepo ako mi možete reći točno koje tečajeve
bih trebao završiti u Algebri da bi stekao znanje
sa kojim bi mogao bez problema laički rečeno
napraviti igricu ili sličnu aplikaciju za mobitel
za Android, Symbian i Iphone OS ?
Te drugo pitanje vezano za izradu web stranica,
isto pitanje koji tečaj završiti osim Web dizajnera kojeg
nude ?
Molim pomoć

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 14:06   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Na prvo pitanje ti ne bi znao sa sigurnošću odgovoriti, pa neću ni pokušavat. Ima drugih koji znaju bolje.
A za samu izradu stranica ti je dovoljan web dizajn. S web dizajnom ćeš naučit (x)HTML, CSS, izradu layout-a, izradu jednostavnih stranica u Flash-u, izrada stranice u Dreamweaver-u. Mislim da ćete i proć preko CMS-a (ne znam kojeg, vjerojatno joomla ili wordpress) i optimizacije stranica za tražilice. S tim ćeš dobit solidne temelje za izradu web stranica i postavljanje istih na server. Naravno, za sve to će treba dosta truda i samostalnog rada. Čim više truda uložiš i stranice će ti "bolje" izgledat.
Ne znam kolko ti financije dopuštaju i kolko se ozbiljno misliš bavit s tim. Ako se vidiš u tim vodama, svakako bi mogao uzet Programiranje internet aplikacija.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2010., 11:24   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Za ovo prvo, droid/ios/symbian aplikacije, trebas jednostavno odlicno znanje objektno orjentiranog programiranja. Za svaki taj OS se razvija u drugom programskom jeziku/sucelju, pa kad naucis jedan od njih, prijelaz na druge je vrlo lagan u vecini slucajeva.

Na tecajevima te vjerojatno nauce samo najosnovnije, sve drugo je na tebi da ulozis par stotina sati na kompliciranije stvari...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 11:38   #4
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
super. hvala na odgovorima.

možete mi reći točno koji tečaj odnosno tečajeve bih trebao onda
završiti za programiranje odnosno izradu aplikacija za mobove
recimo prvo za symbian os ? ako može direktno link sa algebrine stranice ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 15:25   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
e.. pa lijepo ti je zwer rekao, za programiranje aplikacija za mob ti treba objektno programiranje. jezik je nebitan, principi su isti. algebra ima samo tecaj internet programiranja:
http://www.algebra.hr/stranice/eduka...a.aspx?sifra=9, koliko sam bar vidio na brzinu..
ako mene pitas, odustani od placanja tecajeva, niti jedan tecaj te nece nauciti to sto ti zelis... jednostavno moras pocet ucit programirat, opcenito od nule, kako se i pocinje, a poslije je nebitno sta ces programirat, da li ce to bit neka aplikacija za mob, ili driveri za neki komad hardware-a, da li ce to bit u javi, c++, c# ili neznam cemu ne. hvala bogu, tutorijala po netu ima ko dreka. imas i na hrvatskom puno vise nego ti treba, malo potrazi na pmf/fer stranicama...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 15:31   #6
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
preporučam knjige (ne video-vodiče) - ima ih hrpa za iOS, Android, Symbian...kupi jednu/par (što te zanima) preko neta jel, i isprintaj u lokalnoj kopiraoni. instaliraj softver koji trebaš i udri tipkat

tako sam ja počinjao za Android, no i za iOS će biti ista procedura (čak ima i neke knjige tipa "programiranje u objective-c za iOS" ili "Java za Android", pa pročačkaj malo)
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 15:38   #7
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
sad ću malo ispasti blesav, možete mi objasniti izraz : objektno programiranje ?
kaj točno znači ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 15:45   #8
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 22:56   #9
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Recimo da imaš program (igricu) za simuliranje vožnje automobilom.
Znači imaš komande za start, ubrzavanje, skretanje, kočenje, zaustavljanje itd.
Naravno da ćeš za svaku pojedinu komandu napisati funkciju i pozivati je kad ti treba, odnosno pritisneš odgovarajaću tipku - jer trebati će često.
Kad sve te funkcije grupiraš u jedan "potprogram" oda se to zove klasa a te funkcije u klasi se onda zovu metode.

Kad pozivaš te metode prvo kreiraš objekt u memoriji. Objekti mogu međusobno komunicirati odnosno proslijeđivati podatke jedni drugima i nije ih briga za "unutrašnjost" drugog objekta.

Znači imaš klasu za upravljanje automobilom. Onda imaš neki drugi automobil koji isto koristi te metode ali recimo ima drukčije ubrzanje. Onda možeš proširiti tu klasu novom metodom za ubrzanje i koristiti to ubrzanje ali ostale metode ostaju iste.

U tome je poanta. Uglavnom za objekto programiranje potrebno je prvo naučiti teoriju - klase, nasljeđivanje, polimorfizam, apstrakcija, javne, privatne i statičke metode i varijable itd. pa tek onda se može početi tako programirati.

Mana- malo sporije izvršavanje takvog koda.
Prednosti - puno ih je - lako održavanje koda, preglednost, modularnost itd.

Nakon toga ide "design patterns". Opis kako se na najbolji način riješava neki problem u programiranju. Preuzeto iz arhitekture.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 12:20   #10
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor iwwwek Pregled postova
U tome je poanta. Uglavnom za objekto programiranje potrebno je prvo naučiti teoriju - klase, nasljeđivanje, polimorfizam, apstrakcija, javne, privatne i statičke metode i varijable itd. pa tek onda se može početi tako programirati.
Ja mislim da se treba pocet sa "Hello world!", bar u ovom slucaju.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2010., 12:38   #11
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Tako nekako, jep. Prvo Hello World, onda binarne i heksadecimalne brojeve, pa C++ (pointeri, dupli pointeri, liste, polja i ekipa), pa tek onda objektno a na kraju svega toga sanjarit o developmentu mobilnih aplikacija. Iwek je to dobro opisao
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 12:42   #12
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
i sada ak želim prvo naučiti osnove odnosno objektno programiranje,
koji tečaj u algebri je prigodan za to ? jer samostalno mislim da nebum mogao naučiti hehe

sorry kaj vas tolko gnjavim

tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 14:48   #13
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Internet je pun Lynda video tutoriala, dobrih besplatnih knjiga, tutoriala sa primjerima online, itd. Pa prije nego bacis par tisuca kuna za nesto sto naucis sam uz malo volje, probaj to. Nikakav lik iz Algebre ti to znanje nece sam usadit u glavu. Jedino ako ti treba motivacija od 5000+ kuna koje ces bacit ako se ne potrudis, onda go ahead
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 19:32   #14
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Prvo nauči proceduralno programiranje. U jeziku koji ti se sviđa.
Poslije je lako prebaciti se na drugi.

Možda je zgodno da počneš sa nekim interpreterskim jezikom npr. Python.
Interpreterski znači da ne trebaš kompajlirati kod da bi ga mogao izvšiti nego se prevodi u toku izvršavanja a Python je i OOP jezik (objektno orjentiran).

Može se to sve naučiti iz knjiga ako imaš puno volje za učenjem.
Ako ti je matematika išla u školi onda sigurno nećeš imati problema sa razumijevanjem osnovni koncepta programiranja.

Makar ako imaš vremena i novaca nekakv dobar tečaj nije naodmet.
Vidio sam da ima nekakvih tečajeva za C jezike u trajanju od 500-600 sati i na takvima se sigurno puno nauči.

Ja sam PHP naučio potpuno samostalno bez ikakvih tečajeva.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 10:26   #15
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ipak bi ja najradije u Algebru išao jer nebum drugačije niš naučio,
znači molim da mi s navedenog linka preporučite koje tečajeve završiti
odnosno koji redosljedom :
link : http://www.algebra.hr/stranice/eduka...i#programerski

išao bih u Algebru jer navodno proAnima nije dobra škola
dok recimo kod proAnime piše da ako idem na tečaj za C++
uči se i objektno programiranje.

znači molio bih da mi napišete za Algebru koje tečajeve

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 11:03   #16
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ha ako ne znadeš osnove, onda upiši osnove, ne? konkretno osnove nekog C-a jer ti to treba ako ćeš učiti javu, a javu moraš znati ako misliš raditi aplikacije za mobove, jer će android uredno pojesti sve ostalo, a android je primarno java.
daklen, trebaju ti osnove c-a http://www.algebra.hr/stranice/eduka....aspx?sifra=34

kad to fino završiš, vjerojatno ćeš skužiti da si to jednostavno mogao sam da si prolistao demistificirani C, pa ćeš vjerojatno odlučiti da sam naučiš malo više o C-u.
kad to naučiš, možeš upisati napredni C, tako da u već ugodnom okruženju (C#) naučiš teoriju objektnog programiranja, bez koje ne možeš ništa u javi.
http://www.algebra.hr/stranice/eduka....aspx?sifra=35

... a nakon toga ćeš vjerojatno htjeti naučiti javu, i nećeš htjeti nikakove tečajeve jerbo ako te još uvijek bude interesiralo, učiti ćeš sam. ili uopće nećeš učiti jer te ne interesira.

Inače, ako nakon što znaš osnove objektnog programiranja i neki programski jezik (C++) i nemaš volje i discipline sam učiti, tečajevi ti neće ni najmanje pomoći jer te nitko ne može naučiti programirati, nego jednostavno moraš sam učiti.

... isti vrag ko u školi - ako te ne zanima kemija, nećeš ju naučiti niti išta znati o njoj ma koliko te netko forsirao da to učiš. znat ćeš ono što moraš da bi prošao ispit, ali i sam znaš da to nije ništa i da ne možeš biti kemičar samo ako završiš školu/faks, a ne radiš sam.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 12:03   #17
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
ha ako ne znadeš osnove, onda upiši osnove, ne? konkretno osnove nekog C-a jer ti to treba ako ćeš učiti javu, a javu moraš znati ako misliš raditi aplikacije za mobove, jer će android uredno pojesti sve ostalo, a android je primarno java.
daklen, trebaju ti osnove c-a http://www.algebra.hr/stranice/eduka....aspx?sifra=34

kad to fino završiš, vjerojatno ćeš skužiti da si to jednostavno mogao sam da si prolistao demistificirani C, pa ćeš vjerojatno odlučiti da sam naučiš malo više o C-u.
kad to naučiš, možeš upisati napredni C, tako da u već ugodnom okruženju (C#) naučiš teoriju objektnog programiranja, bez koje ne možeš ništa u javi.
http://www.algebra.hr/stranice/eduka....aspx?sifra=35

... a nakon toga ćeš vjerojatno htjeti naučiti javu, i nećeš htjeti nikakove tečajeve jerbo ako te još uvijek bude interesiralo, učiti ćeš sam. ili uopće nećeš učiti jer te ne interesira.

Inače, ako nakon što znaš osnove objektnog programiranja i neki programski jezik (C++) i nemaš volje i discipline sam učiti, tečajevi ti neće ni najmanje pomoći jer te nitko ne može naučiti programirati, nego jednostavno moraš sam učiti.

... isti vrag ko u školi - ako te ne zanima kemija, nećeš ju naučiti niti išta znati o njoj ma koliko te netko forsirao da to učiš. znat ćeš ono što moraš da bi prošao ispit, ali i sam znaš da to nije ništa i da ne možeš biti kemičar samo ako završiš školu/faks, a ne radiš sam.
super. hvala na odgovoru.
znači za android je java primarno ?
a za iphone os koji je primaran , te za symbian ?
java je jedan od programskih jezika zar ne ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 15:08   #18
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
znači za android je java primarno ?
Da.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
a za iphone os koji je primaran
Objective-C.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
te za symbian ?
mislim da C++.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
java je jedan od programskih jezika zar ne ?
Da.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 12:26   #19
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
Da.



Objective-C.



mislim da C++.



Da.
puno hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 13:30   #20
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Ma najvažnije od svega je da imaš volje za neprekidno učenje i još važnije vježbanje naučenog.
Ako možeš čitati engleski sa razumijevanjem onda se ne boj za literaturu.

Kad sam počeo raditi web stranice našao sam jednu besplatnu php captcha skriptu i često je koristio za izradu kontakt formi. Jednog dana sam skužio da mi u njoj trebaju još neke funkcionalnosti pa sam onda išao učiti GD library i vježbao sam.
Nakon nekog vremena napisao sam odpočetka potpuno svoju captcha klasu sa svime što mi je trebalo i naučio GD.

Pogledajte ovu sliku: http://pixelator.info/downloads/imagearc2_php.png
To je sve nacrtano pomoću php-a i gd library.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 16:59   #21
zero67
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 79
Pozdrav.

Vidim da ovdje ima programera pa bi trebao par odgovora.

Uvijek me interesiralo kako je to programirati. Kad covjek nauci koristiti windowse, internet onda ga zanima kako je to zapravo napravljeno i dal se on moze okusati u tome.

Razmisljao sam da se bacim u te vode i probam sluziti kruh na taj nacin, ali postoje problemi. Osnovnoskolsko znanje mi je super, ali u gimnaziji se nisam ucio i imao sam jedva dva iz matematike.
Kaj se tice informatike, malo sam se susretao sa qbasicom u osmom razredu, ali to je bilo ono osnovno a=1 b=2, c =a+b. Posto kompjuteri pocivaju na zakonima matematike i logike, koliko je potrebno srednjoskolsko znanje tih predmeta da bi se moglo programirati?


Kao sto je i receno u temi, treba poceti od pocetka da bi se znalo dobro programirati. Kao sto vidim na wikipediji, postoji mnogo tih programkih paradigmi. iwwwek savjetuje da treba prvo savladati proceduralno programiranje, a onda objektno orijentirano.

Dal se moze preskociti koji korak i krenuti odmah sa objektno orijentiranim ili bas moram prvo savladati strukturirano, proceduralno i funkcionalno programiranje preko jezika qbasic, logo?

Znaci da bi radio jednog dana aplikacije za android i prodavao ih na mareketu moram sve isponova ili mogu odmah na C++, pa na javu?

Svebee kazes da si poceo ispocetka. Sad si celebrity sa svojom aplikacijom Trambus. Kojim putem si ti isao?

Pitanje je zapravo dal se moze zaposliti ko programer da se ulozi godina dana truda u ucenje te vjestine? Npr. da hoces biti photoshop majstor, skines tutoriale i vjezbas do besvjesti. Dal mozes na takav nacin postati programer?

Cuo sam da je asp.net popularan, a i vidio sam da po oglasnicima traze takve programere. Kakvo predznanje je potrebno za to?
zero67 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 21:39   #22
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Potrebna je matematika, ali malo je vjerojatno da ces se bavit teskim matematickim zadacima. Trebas imat mentalni sklop i znat kako stvari funkcioniraju iza tog a=5, b=3, c=a XOR b. To je samo jednostavan primjer, ali je nuzan ako zelis dobru bazu za programiranje. Lako je napravit neki jednostavan program, ali kod malo kompliciranijih ce te kocit nedostatak podloge koju obicno steknes u srednjoj / na faksu.

Ja predlazem da krenes citat C++ za pocetnike, ako to to sve bude jasno, kasnije lako predjes na Javu, C# i slicno. A i tako ces vidjet dal' je to unutar tvojih mogucnosti, ako uz malo googlea i citanja knjige (naravno i konkretnog programiranja) savladas C++, mozes krenut dalje. ako zapnes, mani se corava posla
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:45   #23
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Ponovit ću još jednom. Najvažnija stvar je volja za učenjem i vježbanje naučenog. Nije programiranje ni kvantna fizika ni teorija relativnosti.
Treba krenuti od osnova.
Prvo naučiti sintaksu programskog jezika u kojem ćeš programirati, pravila i konvencije prilikom zadavanja imena varijabli, tipove podataka, polja, operatore i izraze, kontrolu toka i funkcije, petlje, rad sa datotekama, rad sa bazom, debagiranje, testiranje aplikacije itd.

Sve je to teorija (lako naučljiva) bez koje se ne može uspješno programirati.
Kad se to nauči i izvježba onda se idu se programirati složenije aplikacije.
Tad je potrebno naučiti projektirati aplikacije.
UML dijagrami
Kao i kod građevinarstva, možete napraviti kuću i bez projekta ako znate sve operacije i faze gradnje ali je sigurno da će biti puno greški koje je kasnije teško ispraviti.

Za objektno programiranje je neophodno naučiti proceduralno jer unutar svake klase ima puno proceduralnog koda.
Jednostavnije rečeno objektno programiranje je višekratno korištenje proceduralnog koda i još više od toga.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 15:22   #24
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor zero67 Pregled postova
Svebee kazes da si poceo ispocetka. Sad si celebrity sa svojom aplikacijom Trambus. Kojim putem si ti isao?
Prilično mješovito Nešto sam imao predznanja otprije, pa sam samostalno nešto prčkao. Ali evo konkretno za JAVU - preporučam CS106A Stanford predavanja prof. Mehrana - naučit ćeš dosta Ne samo puko programiranje/metode/naredbe već i nešto programerskih/OOP načela i principa.

Inače "kupujem" i kupujem knjige s neta i dajem printati u fotokopiraonu. Nakon toga listam malo, a najlakše mi je da si zadam neki projekt (kao npr. Trambus) i onda na samom projektu vidim što neznam pa si pogledam, pa kad zapnem negdje opet malo škicnem po dokuemntaciji, literaturi, pogledam na StackOverflow, tamo se dosta toga može naći vezano uz programiranje, neki forumi...nađe se

Ugl. smatram da je odlično imati neki svoj projekt i sam primjenjivati ono što misliš da je potrebno a ne samo copy/pastetati naredbe iz knjige.

Naravno da neće isprve odmah sve biti bajno ali evo meni je Trambus "poligon" za testiranje tj. unapređenje. Prvi kod je bio sa sadašnjeg stajališta katastrofa, ovaj sada kod će za tjedan-dva također biti katastrofa () jer stalno vidim neke nove metode/principe koje mogu primijeniti da kod bude bolji, čitljivi i i jednostavno - kvalitetniji.

Također smatram da je OK krenuti sa nekim mega-popularnim jezicima tipa C/C++/JAVA jer same literature i pomoći za iste ima gro. A kasnije kako dečki kažu - nije toliki problem prebaciti se kada razumiješ kako to sve radi ispod haube.

svebee je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 20:17   #25
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

molio bih link za upute odnosno tutorial step by step kako napraviti aplikaciju za nokia mobove . znači koje programe trebam itd...

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 16:21   #26
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
http://qt.nokia.com/

qt ti je i prog okruzenje za nokiu

@iwwwek
php sa gd-om i jos kojim libom je jakoooo kocan alat(za osnovne stvari) dakleo je brzi od flasha i najvaznije serverside je. Nazalost php polako izlazi iz stosa i zamjenjuje ga java duno why valjda je konacno vecina ljudi dosli na razinu da ju mogu shvatit php je zakon

@svebee
nemres pocetnika poslat odma na oop tj. neki visi jezik...zato postoji nesto sto se zove beginning. Mislim ubijat ce se i eventualno ako skuzi "poantu", patit ce se dugo vremena dok sve ne poveze...school primjeri su zakon za takve a nakon cijedenja c-a i c-like jezika moze prec na nes vise tipa java c++ c# objective c i kompanija.

PS. ima gro literature za lagane i poznate stvari, one "bolje" se il placaju il literatura ne postoji

@ostatak
kao sto rekoh krenite s laganim skolskim primjerima, nadite si literature tipa "programming for dummies", takoder imate postenu literaturu za c na hrvatskom "demistificirani C", te svakako ne ocekujte da cete unutar par god nes napravit "kak spada" kao ni da cete se moci javljati na poslove tipa "java senior programer".
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 17:04   #27
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
http://qt.nokia.com/
@svebee
nemres pocetnika poslat odma na oop tj. neki visi jezik...zato postoji nesto sto se zove beginning
ovo predavanje sa Stanforda kreće doslovce ispočetka, sve što treba znati je upaliti računalo i naravno znati engleski (to je preduvjet). uglavnom, meni se svidjelo
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 23:00   #28
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
php sa gd-om i jos kojim libom je jakoooo kocan alat(za osnovne stvari) dakleo je brzi od flasha i najvaznije serverside je. Nazalost php polako izlazi iz stosa i zamjenjuje ga java duno why valjda je konacno vecina ljudi dosli na razinu da ju mogu shvatit php je zakon
Sad kad ja počinjem učit php, on izlazi iz igre. Not cool.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 17:42   #29
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
@iwwwek
php sa gd-om i jos kojim libom je jakoooo kocan alat(za osnovne stvari) dakleo je brzi od flasha i najvaznije serverside je. Nazalost php polako izlazi iz stosa i zamjenjuje ga java duno why valjda je konacno vecina ljudi dosli na razinu da ju mogu shvatit php je zakon
Ne bih se složio da php "izlazi iz štosa". Štoviše, razvija se brže nego ikad.

http://en.wikipedia.org/wiki/PHP
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 22:02   #30
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Svi ti tečajevi su bez veze i obična krađa novaca. Ako misliš da ćeš se lakše zaposliti zato kaj si završio neki tečaj gadno se varaš jer ti poslodavca nije briga za to. Njima je jedino bitno da ti imaš iskustva "na istim ili sličnim poslovima".

Eh sad ako imaš tečaj / faks, a nemaš radnog iskustva upast ćeš u infinte loop jer nitko ne želi zaposliti čovjeka bez iskustva makar imaš znanja i volju za posao i tu se počinješ vrtiti u krug. Ja se već skoro dvije godine pokušavam zaposliti kao sistem administrator (imam MCSA certifikat) i ništa od toga. Mislio sam upisati još i CCNA ali mislim da nema koristi od toga...

Najpametnije bi ti bilo upisati neki faks jer ćeš se tamo naučiti programirati (u kojem jeziku nije bitno) dakle steći znanje kako analizirati problem i rješiti ga. Ako netko počinje programirati i želi biti dobar u svom poslu ja bi mu preporučio da počne sa C jezikom jer se tamo najbolje nauče pisati algoritmi.

Evo ja se nakon dosta godina vračam programiranju (s tim sam i počeo) i kako mi se čini jedni način da se zaposlim jest da napravim neku svoju aplikaciju ili osmislim neki projekt koji bi mogao pokazati onim tupavim poslodavcima da vide za što sam sposoban...
Gism je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na