Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.09.2009., 20:37   #61
mmiro
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 8
šta da radim?

Planirao sam kupiti ovaj model acera ali nakon šro sam sve ovo pročitao malo me strah, šta mislite o ovom modelu vidim da za te novce dobivam sasvim solidnu konfiguraciju:ACER Aspire 5738ZG - 433G32MN ??????????????????

Procesor:Intel® Pentium® Dual-Core T4300 (2.10 GHz, 1 MB L2 cache, 800 MHz FSB) Monitor:15.6" CrystalBrite™ (1366 x 768 WXGA) Chipset:Mobile Intel GL40 Express Memorija:3 GB DDR3 1066 MHz (2 slota, max 4 GB) Hard disk:320 GB S-ATA (5400 rpm) Optički uređajVD±RW DL Grafika:ATI Mobility Radeon HD 4570 (512 MB) Mreža:802.11b/g • 56k modem • Ethernet 10/100/1000 • Bluetooth® I/O portovi:4 x USB 2.0, 1 x eSATA (dijeljeno sa USB portom), 1 x audio ulaz, 1 x audio izlaz, 1 x CIR (Consumer infrared), 1 x RJ-11 (modem), 1 x RJ-45 (ethernet), 1 x VGA (15-pin D-sub), 1 x HDMI Ostalo:ExpressCard™/54, Čitač kartica (SD™, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MMC™, xD™), Integrirana web kamera + mikrofon, Fingerprint reader Baterija:6-cell Lithium-Ion Operativni sustav:Linux Težina:~ 2.80 kg Jamstvo:12 mjeseci
mmiro je offline  
Staro 22.09.2009., 21:13   #62
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
I ovaj mi je prošao kroz ruke, isti java kao model iz teme samo malo ozbiljnije napravljen (možda presudno). Sve preporuke o instalaciji XP - a u temi vrijede i ovdje, koliko se sjećam na support stranici ima sve šta treba.
Nikky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2009., 01:54   #63
Centrix
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
Ok provjerim cim uzem laptop pa ti javim! hvala
Centrix je offline  
Staro 23.09.2009., 20:43   #64
Adriatic
Premium
 
Adriatic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Jadera
Postovi: 23
Adriatic je offline  
Staro 23.09.2009., 21:16   #65
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ona koja ti piše!
 
Staro 24.09.2009., 06:29   #66
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Možda procesor? A možda su u šumi?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 24.09.2009., 09:30   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije mi jasno stvarno... nakon 3 stranice da netko i dalje želi novac na ovo ostaviti.

idem natrag svojim vjetrenjačama...
syss je offline  
Staro 25.09.2009., 18:02   #68
Oskar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 33
Pozdrav svima
Evo ja sam bas imao doticni laptop danas na servisu i mogu reci da sam jaja otegao dok sam pronasao pravi driver koji ce raditi na doticnoj wifi kartici i eto uploda sam ga da vam bude lakse,btw javite jel vam radi jer meni na emachines e525 radi.

Pozdrav

http://rapidshare.com/files/28486066..._770348_xp.zip
Oskar je offline  
Staro 25.09.2009., 18:11   #69
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije mi jasno stvarno... nakon 3 stranice da netko i dalje želi novac na ovo ostaviti.

idem natrag svojim vjetrenjačama...
Ja još uvijek ne vidim što mu fali? :P
 
Staro 25.09.2009., 19:21   #70
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije mi jasno stvarno... nakon 3 stranice da netko i dalje želi novac na ovo ostaviti.

idem natrag svojim vjetrenjačama...
LOL, baš... ti eMachines su takvi krsevi da ja to ne mogu opisati... Cak i lenovo kojeg sam koristio prije 6 godina je bio svjetlosnim stoljecima kvalitetniji od tog krsa...
Paxton je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2009., 00:25   #71
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Oskar Pregled postova
Pozdrav svima
Evo ja sam bas imao doticni laptop danas na servisu i mogu reci da sam jaja otegao dok sam pronasao pravi driver koji ce raditi na doticnoj wifi kartici i eto uploda sam ga da vam bude lakse,btw javite jel vam radi jer meni na emachines e525 radi.

Pozdrav

http://rapidshare.com/files/28486066..._770348_xp.zip
Kad nećeš čitat, vidi post #35

Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Cak i lenovo kojeg sam koristio prije 6 godina je bio svjetlosnim stoljecima kvalitetniji od tog krsa...
Kako možeš uspređivat uopće ? Lenovo prije 6 god = IBM = Mercedes ili ti ga klasa za sebe ili PORSCHE
u odnosu na ove fićeke.
Nikky je offline  
Staro 26.09.2009., 01:00   #72
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
lenovo prije 6 godina, iliti ibm je par svjetlosnih godina ispred ovoga definitivno.

rekao sam već... uzeo bi rabljenu poštenu t seriju prije ove patvorevine nazvane laptopom in a heartbeat.
syss je offline  
Staro 26.09.2009., 10:33   #73
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Isuse, odavno sam dobio jednoga na instalaciju i jaja mi otpala da ga napravim, a vidim da iste probleme i dan-danas vuku. Strasno losi laptopi, ljudi nemojte se povoditi za cijenom, laptop je i nekvalitetno izradjen, i osiromasen i ima losu ili nikakvu podrsku. Odvojite koju stoticu vise i uzmite barem neki najosnovniji HP gdje kod velike vecine modela ovakvi problem ne mogu se ni zamisliti.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline  
Staro 26.09.2009., 10:37   #74
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Kako neki vole pljuvat po aceru nevjerovatno, pa bolje da kupim acera od 4 soma sa 4gige rama i to ddr3 i 500gb harda i grafičku 4570 nego hp ili tošibu sa 2gb rama ddr2, 160gb harda i 4500 grafikom za iste pare pa nisam lud, koji je vama? hebeš ime bitna je snaga.
ovakvu izjavu može napisati samo netko tko u životu nije imao više od jednog/dva laptopa i koji definitivno nije imao ništa kvalitetnije od najjeftinijeg plastikanera.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 26.09.2009., 11:00   #75
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
ovakvu izjavu može napisati samo netko tko u životu nije imao više od jednog/dva laptopa i koji definitivno nije imao ništa kvalitetnije od najjeftinijeg plastikanera.
Čovjek zapravo ima u 90% slučaja pravo. Jer i jedno i drugo su plastikaneri, jedan malo bolji od drugog. A činjenica je da takve laptope 90% ljudi drži na stolu. A u takvim uvjetima obično izdrže normalno svoj vijek trajanja!
 
Staro 27.09.2009., 04:13   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da u pravu je kad kaže jebeš support i garanciju, važna je snaga.

tko izdrži vijek trajanja? forcebook? acer? asus? živiš u zabludi...
syss je offline  
Staro 27.09.2009., 10:42   #77
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da u pravu je kad kaže jebeš support i garanciju, važna je snaga.

tko izdrži vijek trajanja? forcebook? acer? asus? živiš u zabludi...
Acer i Asus najnormalnije. Da, Acer je plastikaner, ali ako ga kao i većina korisnika koristiš kao desktop replacement normalno će raditi.
 
Staro 27.09.2009., 23:56   #78
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne znam koliki uzorak imaš, ali ova izjava da SVAKI će doživjet ne stoji definitivno.
syss je offline  
Staro 28.09.2009., 04:50   #79
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne znam koliki uzorak imaš, ali ova izjava da SVAKI će doživjet ne stoji definitivno.
Ja nisam nigdje napisao riječ SVAKI.
 
Staro 01.10.2009., 14:42   #80
tar-elessar
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Skini ovaj sa linka koji sam stavio i probaj, ide ide, ne ide ne ide Otpakiraj ga na desktop ili gdjeveć.
Pa na:
My computer->View system information->Hardware->Device Manager i sad bi trebalo pisati pod network adapters Broadcom itd. i imati uskličnik na sebi.

Odabereš ga desna tipka, Update driver, No, this time, Install from Specific location, najvažnije odabrati zadnju opciju Don't Search, pa next i tu se nalazi naš Broadcom. Kliknuti na Have Disk i browsanjem naći na hardu i kliknuti ok.

Sam će dalje instalirati i stvar je gotova.

@ Nikky: dolaze driveri za xp, al nijedan od njih nije prolazio. Isto tako je bilo i s onima sa official sitea.

Kad sam dobio potvrdu od Recroa izgubio sam volju za dalje i prebacio se na zahtjev za reklamaciju što je također bilo mukotrpno i na kraju odobreno al će kolegica sad ipak zadržati lap. Uglavnom kao što si rekao budale na 2, ovaj 3
I meni je ovaj post bio od velike pomoci.
Hvala Matt
tar-elessar je offline  
Staro 09.10.2009., 17:38   #81
m3nac3
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Skini ovaj sa linka koji sam stavio i probaj, ide ide, ne ide ne ide Otpakiraj ga na desktop ili gdjeveć.
Pa na:
My computer->View system information->Hardware->Device Manager i sad bi trebalo pisati pod network adapters Broadcom itd. i imati uskličnik na sebi.

Odabereš ga desna tipka, Update driver, No, this time, Install from Specific location, najvažnije odabrati zadnju opciju Don't Search, pa next i tu se nalazi naš Broadcom. Kliknuti na Have Disk i browsanjem naći na hardu i kliknuti ok.

Sam će dalje instalirati i stvar je gotova.

@ Nikky: dolaze driveri za xp, al nijedan od njih nije prolazio. Isto tako je bilo i s onima sa official sitea.

Kad sam dobio potvrdu od Recroa izgubio sam volju za dalje i prebacio se na zahtjev za reklamaciju što je također bilo mukotrpno i na kraju odobreno al će kolegica sad ipak zadržati lap. Uglavnom kao što si rekao budale na 2, ovaj 3
ovako...
probao sam svasta i nikako da dobijem ime wlan kartice u device manageru... probao sam sve zive drivere s svih zivih foruma i sluzbenih i nesluzbenih stranica i s dvd-a koji je doso s lapom i nis ne radi...
ali kad idem tvojim koracima nigdej mi ne pise broadcom ve samo atheros (za to postoje i na dvd-u driveri al ne sljakaju) i gigabyte technologi i kad odaberem jedno od tog na desnoj polovici prozora se pojavi lista kartica... probao sam skoro sve odabrat i nitijedna ne sljaka... kad idem na have disk ista stvar... fakat vise ne znam sta da radim... lud sam... molim ako ikako mozes pomoci...
unaprijed zahvaljujem!!
m3nac3 je offline  
Staro 10.10.2009., 01:08   #82
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Neznam što da vam kažem, evo vidite sad moju situaciju. Imam E725, dobio ga prije 2 dana, izjebo se ko konj isto za wlan drivere (broadcom) i ono radi mi ko svaki laptop za sada. Ali da naglasim DOBIO sam ga. Nisam dao kune. Radio sam za neku firmu nešto i trebalo je biti plaćeno u "dobrima" i naručen je ko fol bio HP4515b forcebook ... I sad čekam mjesec dana, dva mjeseca... I sad firma nije kurcem mrdnila, i sad et natjeram ih da mi nabave što sam im rekao i stiže FedEX jedno jutro i šalju mi 2 ovake kante... (za mene i frenda što mi je pomogao)... Naravno Recro dobavljač ovo ono... I aj sad recite mi što da radim, instalirao legi Win7 radi mu ok sve iz prve, ja se malo izjebo sa XPom al nmvze sve mi sada radi. Ubiti kad pogledam nisam dobio što sam želio, ali poslužit će svrsi za faks, programiranje, Autocad, malo interneta, multimediju i to je to. Aj sad da mi netko kaže da neće poslužit. Ali nisam rekao koliko dugo, ipak mislim da je jedan dio trajanja laptopa ali jedan dio je hw a znate ljudi moji koji je drugi dio? MI. Sam korisnik na neki način određuje život svog laptopa, onaj tko je pažljiviji i onaj tko ga baci na pod nisu isti i taj faktor ste isključili iz cijele priče.

Uspoređujete laptope niže klase sa laptopima više klase. Kako je to moguće? To je ko da uspoređujete FAPa sa MANom... Ista svrha druga kvaliteta. Toga je uvijek bilo uvijek će i bit, ali također će bit neukih ljudi uvijek kojima će marketing zamaglit oči, ili neki obični prodavač na bijeloj tehnici koji je prije 5 min zalijevao cvijeće na susjednom odjelu... Što drugo da vam kažem.

Cijenim i Lenovo, i HP, jako, volio bih imati, ali nemam financijsku mogućnosti i dobro je i ovo. Komp koji je u mom opisu sam si sam slagao 3 godine i radio za njega ko crnac. Ali sklopio sam ga sam, po svojoj želji i sad je to to. A ovaj laptop me toliko ni ne sekira i recimo da ima prolaznu ocjenu jel obavlja svoje dužnosti (ZA SADA).
__________________
djohum je offline  
Staro 10.10.2009., 15:55   #83
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Fora je u tome što za nekih 200-300 kuna više možeš dobit solidnijeg HP-a xxx5s ili Acera Aspirea koji nije eMachine. Ne kažem da je 200-300 kuna malo novaca (i meni je to solidna svota) samo kažem što je. eMachinesi i razni Forcebooki nisu baš najsretnije riješenje.

Citiraj:
Autor djohum
...i naručen je ko fol bio HP4515b forcebook
Probook .
tutix je offline  
Staro 10.10.2009., 17:02   #84
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova

Uspoređujete laptope niže klase sa laptopima više klase. Kako je to moguće? To je ko da uspoređujete FAPa sa MANom... Ista svrha druga kvaliteta. Toga je uvijek bilo uvijek će i bit, ali također će bit neukih ljudi uvijek kojima će marketing zamaglit oči, ili neki obični prodavač na bijeloj tehnici koji je prije 5 min zalijevao cvijeće na susjednom odjelu
A ovaj laptop me toliko ni ne sekira i recimo da ima prolaznu ocjenu jel obavlja svoje dužnosti (ZA SADA).
MAN ne košta 200-300 kuna više od Fapa.... To je kao da kazes da ces zvakati zvakace za 50 lipa, jer orbit košta 4kune.... svrha threada je da upozori ljude na vece nedostatke navedenih uredjaja, a ne da ih odvrati od kupnje neceg samo zato jer je "slabije" kvalitete... Treba svratit ljudima paznju na nesto sto je dno dna, jer sigurno ima onih koji se ne razumiju, i ici ce ih kupit samo zato jer su jeftini...
Paxton je offline  
Staro 11.10.2009., 21:00   #85
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Ne mogu skinuti driver za ovaj atherosov wlan adapter sa ove stranice iz posta 35 pa ako mi neka dobra duša može poslat na PM.
grabber je offline  
Staro 15.10.2009., 23:02   #86
cris888
Registered User
Moj komp
 
cris888's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
Bože, zašto sam dobio ovo čudo da sredim, j.... drivere i network controller i e725

@Oskar čovik fala ti spasio si me od živčanog sloma...

Zadnje izmijenjeno od: cris888. 15.10.2009. u 23:18.
cris888 je offline  
Staro 16.10.2009., 14:29   #87
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
evo meni na poslu stigao jedan e725, kolko vidim bit ce mi zanimljivo kod kuce, posto mi je ovdje pola toga blokirano.

ima gore xp i sve sljaka osim (bubnjevi u pozadini) bezicne mreze
u device manageru pise da je broadnesto, da su drajveri od microsofta i ima usklicnik pokraj i pise da ima probljem s drajverima i da zato nesljaka

netko se valjd mucio prije pa odustao xD
Momir je offline  
Staro 16.10.2009., 15:25   #88
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sve ti već piše u temi, vidi Device ID bežične, vrlo vjerojatno je unutra neka od Atheros AR5B9x serije.
Nikky je offline  
Staro 16.10.2009., 15:49   #89
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Vidim da sa mog linka više nije moguće skinuti pa sam ga upao na hotfile
http://hotfile.com/dl/15015125/f2ae1...14-xp.rar.html
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline  
Staro 17.10.2009., 18:20   #90
ssapa
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 3
He, vidim svugdi ista priča... Postoje lumeni,sveznalice koji tupe svoje i ne popuštaju,mali bogovi, i oni koji ih razuvjeravaju...
Svak ima svoja iskustva, i normalno je da se razlikuju.
Malo ja o svojima.
Terenski sam radnik, dakle prijenosno računalo mi je nužno zlo. Prominia sam ih ohoho, i bolje da ne pričam šta su prošli.
al amo samo bližu budućnost. Od 2004 lipnja, do prosinca 2008 koristia sam Acer tm 4501, nikad problema baterija nevjerovatno izdržljiva. I danas je u opticaju, kao backup.
U prosincu sam otiša na novo radno mjesto i dobia http://h71016.www7.hp.com/html/inter...320/model.html
radia je do kraja siječnja 2009, kad je poslan na servis jer se nije moga bootat i vračen s odgovorom ovo još nismo vidjeli..naravno, nikad nije proradio. Firma je dala zamjenski (rabljeni) http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3905
koji je radia točno 18 dana, onda crklo napajanje.Onda je do lipnja opet onaj travelmate bio u funkciji, jer kao doć ce novi od firme, strpi se, kad li onda ugledah emachines me725 po stvarno smješnoj cijeni i kupim ga kao privremeno rješenje jer ionako posli ide dragoj kojoj pc služi kao pisača mašina. Da skratim priču, diga sam xp bez problema, sve radi, driveri sa cd koji sam dobia s njim. Jedan put je pokisa i dva puta pa s motora (u torbi). Mislim da je dovoljno reč da sidim u kafiću dok ovo pišem spojen na jednu dobru dušu koja nije zaštitila vezu, s tog "smeća" e 725. Al radi.
Da, ona dva hp-a nikad nisu osposobljena, a novi koji je firma dala stoji zapakiran u uredu.
Ne kopaj novi bunar dok stari vodu daje...

p.s. šta će ti Mercedes i Porsche koji ne pale..
p.s.s. jedina zamjerka koju imam je da nema ugrađen mikrofon kao što su u specifikacijama naveli...
ssapa je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na