Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2011., 18:45   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Pomoć oko detektiranja lana

Stigao mi je danas maxadsl i stavio sam da se spaja preko kabla dakle lan. Do sad sam se spajao na wireles od susjeda. Maknuo sam wlan karticu i njene drivere, restartao pc i djubre od 7mice mi ne pronalazi lan uredaj. Skinuo sam i lan drivere za ploču i win 7 al lan uređaja i dalje nema. Što da radim?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 19:16   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Kako misliš: ne nalazi lan uređaj? Kakav uređaj? Ne vidi ruter, nemaš konekciju, imaš konekciju ali nemaš internet? Malo više podataka daj. Ako imaš local area connection u CP-n.and sh. centru, postavi fiksnu adresu tipa 192.168.1.bla, 255.255.255.0, 192.168.1.1, 192.168.1.1 a drugi dns ostavi prazno. Provjeri i kabel/probaj s drugim. Provjeri i da li si spojio u i internet ili u iptv izlaz.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2011., 19:22   #3
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Šteta što ljudi misle da Win 7 je toliko automatiziran da on već zna što želite unaprijed vi raditi na računalu.

U BIOS-u je lan kartica na enable? Šta kaže device manager? U propertiesu od mrežne jel je kartica na enable?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 19:55   #4
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Kada upišem ncpa.cpl otvori mi se prozor Mrežnih veza. Tamo nemam lan networka kojeg bi mogao enablati. U biosu je uključen. Kada krenem instalirati drivere za lan on board karticu stane na pola i kaže da je došlo do greške i kaput.

Imam konekciju, nemam internet. Dakle, mogu doći do routera i konfirugirati ga al se nemogu spojiti na net.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 20:00   #5
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 987
Imaš li u device manageru nepoznati network controller? Možda driver nije dobar, probaj naći drugi.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 20:45   #6
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Jebem mu misha, sad mi ni wireless karticu neće instalirati. Loood sam!!!

Dakle, sad pod "Ostali uređaji" imam Network Controller i TRL 6
8187_wireless.

Skinuo sam 8187 driver i banana.

Idem probati cmos...
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 22:09   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Kada upišem ncpa.cpl otvori mi se prozor Mrežnih veza. Tamo nemam lan networka kojeg bi mogao enablati. U biosu je uključen. Kada krenem instalirati drivere za lan on board karticu stane na pola i kaže da je došlo do greške i kaput.

Imam konekciju, nemam internet. Dakle, mogu doći do routera i konfirugirati ga al se nemogu spojiti na net.
Malo si nekonzistentan. Nemaš mrežnu karticu, možeš do routera?

Po svemu što si opisao, polako sve deinstaliraj od mreže i nanovo instaliraj ili daj nekome tko će znati što treba učiniti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 23:23   #8
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto da remiziram:

1. Posložio sam adsl kako spada i preko kabla sam ga spojio na pc
2. Spojio sam se preko wirelessa i uspio konfigurirati router i staviti wireless zaštitu
3. Htio sam se spojiti preko kabla al nisam našao u mrežnom popisu LAN
4. Maknuo sam wireless karticu i drivere od nje misleći da se kolje sa LAN karticom
5. Kad sam to napravio više nisam imao ni LAN a ni Wireless u mrežnom popisu.
6. Ono što sad namjeravam je reinstalirati windowse jer mi se resetiranjem cmosa dogodio još jedan uber fail a to je aktivacija origigi windowsa. Sad mi kaže da nije licenciran.
Reintalaciju bi napravio već danas al ne mogu. Zašto? Zato jer imam fuckin sata dvdr/w pa mi ne želi učitati. No i to ću sutra ispraviti sa stvaranjem bootabilnog USB sticka. Za tu prigodu ću kupiti 4 gb stick samo za hebeni windows.

Inače, nisam ovo ovako napisao jer sam ogorčen vama, već sam ogorčen prema hebenoj tehnici/softveru. Mislim godinu dana nisam in i već sam debelo out. Prokleti win7. Kad sam ga instalirao divio sam mu se kak je poskidao sam sve drajvere, a sad, sad si mogu... Niš nema u sebi, niš!!! Nit hebene realtek drivere. Sve mu je nepoznato...

Tolko od mene idem spavat u nadi da ću kupiti dobar usb stick.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 06:45   #9
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Malo mi je sumnjivo da ti sata prža ne čita win7 dvd. Nema veze sa čega instaliraš sedmicu, problem je nešto drugo. Na koju foru ti je ccmos doveo do pokušaja akriviranja windoza? Možda si tražio drivere na win update-u pa te služio microsoft.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 08:51   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Eto da remiziram:

1. Posložio sam adsl kako spada i preko kabla sam ga spojio na pc
2. Spojio sam se preko wirelessa i uspio konfigurirati router i staviti wireless zaštitu
Znači, WLAN i TCP na windozama rade bez problema.

Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
3. Htio sam se spojiti preko kabla al nisam našao u mrežnom popisu LAN
4. Maknuo sam wireless karticu i drivere od nje misleći da se kolje sa LAN karticom
Greška, nije potrebno.

Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
5. Kad sam to napravio više nisam imao ni LAN a ni Wireless u mrežnom popisu.
6. Ono što sad namjeravam je reinstalirati windowse jer mi se resetiranjem cmosa dogodio još jedan uber fail a to je aktivacija origigi windowsa. Sad mi kaže da nije licenciran.
Resetiranjem CMOS-a?

Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Reintalaciju bi napravio već danas al ne mogu. Zašto? Zato jer imam fuckin sata dvdr/w pa mi ne želi učitati. No i to ću sutra ispraviti sa stvaranjem bootabilnog USB sticka. Za tu prigodu ću kupiti 4 gb stick samo za hebeni windows.
Ni ovo mi nije jasno...

Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Inače, nisam ovo ovako napisao jer sam ogorčen vama, već sam ogorčen prema hebenoj tehnici/softveru. Mislim godinu dana nisam in i već sam debelo out. Prokleti win7. Kad sam ga instalirao divio sam mu se kak je poskidao sam sve drajvere, a sad, sad si mogu... Niš nema u sebi, niš!!! Nit hebene realtek drivere. Sve mu je nepoznato...
Pa i nije baš tako.

Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Tolko od mene idem spavat u nadi da ću kupiti dobar usb stick.


Teško ti je pomoći ovako, na daljinu. Da li ti je NIC uopće vidljiv u device manageru? Daj nam screenshot...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2011., 19:01   #11
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto, pokrenuo sam danas PC, tj. maloprije. Više nemam Windows opaske oko licence. Nit je nije trebalo biti. Win su original budući da su iz prosvijetskog svijeta. Dakle legalni su.

WAN i LAN adapter i dalje nije prepoznat. Imam i gsky karticu, al za nju sam već poskidao 5 drivera za win 7 i nijedan nije bio dobar. Mora da je neš drugo posrijedi. Uglavnom danas/sutra mi stiže stick pa ću nakon godinu i po napraviti reinstalaciju wina. Al ovaj put stavljam english verziju jer hrvatski čika razumijem.

Što se tiče screenshota mislim fakat bi bilo bezveze jer kod mreža nemam ništa. Imao sam samo hamachi network i teamviewer network a to također sad ne radi nit ima što konkretno za ponuditi da bi se uključilo.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 19:56   #12
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Daj stavi sliku device manager-a, molim te.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 19:36   #13
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto puknuo sam nove win 7 gore i ista stvar nema wlana i lana.



Skinuo sam drajvere za lan sa Gigabaytove stranice za točno moju ploču. Krene instalacija i nakon par sec mi izbaci sljedeće kod operacije detektiranja realtek uređaja:

"The realtek Network Controller was not found. If Deep Sleep Mode is enabled Please Plug the Cable."

Što da sad radim?

Uspio sam opet instalirati Canyon WF511 wireless karticu. Glupo čudo od LANa nikako. Idem se dalje zahebavat.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 10.02.2011. u 22:26. Razlog: tri posta za redom, ne koristi edit...
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 22:02   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Pod uvjetom da je mrežna (Lan) kartica ispravna nije ti ona kriva nego gofno od W7 koji kao odradi sve sam yea right,
u nekim varijantama skriva mrežnu (nije prikazana u Device Manageru) sve dok ne uštekaš kabel koji je spojen na router,
tek kad ugrađeni špijun malo prošnjufa prema netu onda tek prikaže mrežnu u DM.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na