Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2011., 23:30   #7441
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor murina Pregled postova


Kupi kacigu i gume, pa s nama na Sljeme, tako ćeš najbolje savjete skupit Kad vidiš da se skupi više od 4-5 ljudi, slobodno kreni, doć ćeš do vrha nekako

jeli ovo tvoj? http://www.bikepedia.com/QuickBike/B...foot&Type=bike
Yap, to je moj, samo su gore druge gume (DMR moto) i drugi sic, ali otom potom!
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
@ 2 die 4
Ovako, iz mog iskustva (a i burazovog jer je on išao na ovaj način poboljšavati bajk po mom prijedlogu), par stvari koje ti se isplati prije poboljšati nego pogonski dio. Prvo kombinacija vilica i kočnice. Ako ijedno od toga nadogradiš, bit ćeš brži. Ne malo, nego osjetno brži. No problem je što ako nadogradiš samo jednu od tog dvoje - odmah ćeš nakon 2-3 vožnje osjetiti da te koči ono što nisi nadogradio.
Kad to riješiš, ako nemaš čvrste kotače (ili nisu dobro našpanani) - počet će ti se pigati konstantno i odlazit u 8-icu. Da su lakši kotači bolji, jesu. No možeš imati i teže malo kotače, glavno da su čvrsti i da ostaju ravni i kad omašiš najbolji put na stazi.

Nakon tih stvari, sljedeće što sam vidio ok napredak kada sam kupio bolje jesu gume. Dobra smjesa bolje drži - po betonu, po šumi, po makadamu. Također bih htio samo napomenuti ako imaš uzak volan - za spust je definitivno bolji širi. Ja furam 680mm i taman je meni osobno. Sad na DH bajkovima su počeli voziti ogromne volana, tipa 740mm. Mali ulog, a osjeti se veća stabilnost na spustu.

Nakon toga - sve je pljugica žešća. Šifter i pogon su već finesice.

EDIT:
I definitivno prvo kupi kacigu. Imaš ih po 60-70kn, a kad te jednom spasi, bit će ti veoma drago.
A gledam malo te vilje po Db forumu ali kad ja nemam pjima ka da stavim gore a da bude dobro?
Vjerujem da je sve bolje od ove moje marzocchi dirt jam comp!
Kaj se kočnica tiće, ove su sasma ok, ja ih nebi mjenjao u ovom trenutku, znam da ni (Hayes sole) one nisu baš bajne ali koliko me ima dobro one grizu!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 23:47   #7442
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
pozz svima

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Odzračivanje kočnica, pakni ne da nemam, neg sam ispolirao metalne padove na prednjoj

http://www.pohrani.com/f/22/aq/UzflDPM/dsc00008.jpg
destrojeru, mene je jedno 5 ljudi isparanoiziralo da pod hitno moram mijenjat pakne ali sad kad vidim tvoje mislim da cu svoj stari par sacuvati za rezervu
jel ti rotor nastradao ?

inace vucin recon je zavrsio u dobrim rukama, mojim
razlika izmedju darta je nebo i zemlja, samo sad imam problem sa zadnjim kotacom jer prednji popije velike udarce ali zadnji mi vrati istom mjerom, sljedeca investicija je fully rama ali mislim da financije nece dopustit tako skoru zamjenu

cekam sljedece sljeme, polaganim tempom, da isprobam vilicu
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 23:54   #7443
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kaži koliko si love spreman potrošiti za vilicu i budemo ti preporučili nešto. Ostatak bajka je super. Kak smo mi ostali počeli, ova tvoja oprema je za World cup .
S obzirom da imaš napred 20mm osovinu, moš naći polovnih Marzocchija koji će biti nebo i zemlja naprema ovom Dirt Jam-u.
Samo velim, kaži koliko love imaš. A onda se lagano nađe nešto polovno (a sad ionako ekipa daje u bescjenje stvari, znam i sam da sam prodao vilicu za "siću").

@Hash
Ti kad želiš, dođi do mene. Sad je i zahladilo, pa je možda pao malo i tlak u vilici

EDIT2:
@Hash
Dobio sam spacere, ali nisu isti kao onaj za Recona . Tako da, ako hoćeš stavimo ti vilicu na 120mm ili budem ja otišao do gumara pa pitao što se može takvoga napraviti. Plastika ili guma, glavno da ne reagira sa uljem u vilici . Sredit ćemo ti Recona prije sezone
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 00:13   #7444
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 00:27   #7445
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
pozz svima



destrojeru, mene je jedno 5 ljudi isparanoiziralo da pod hitno moram mijenjat pakne ali sad kad vidim tvoje mislim da cu svoj stari par sacuvati za rezervu
jel ti rotor nastradao ?
Ma kaki nastradao, vizualno malo pogreban, ali sa novim paknama to nestane.

Vozio sam 3 sljemena nakon što sam zaključio da trebam pakne "pod hitno" mijenjat
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 00:44   #7446
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije loša, no vilica ima 4 godine i mora se dobro pogledati prije kupovine. SSV damping je osnovni, nit vrit-ni mimo. No, bit će upgrade sigurno.

Druga je stvar što ima 150mm hoda, a ne znam jel se da spustiti. Njemu je 120-130mm optimalna, sve ostalo će dići BB u nebo.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 01:03   #7447
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
@Hash
Ti kad želiš, dođi do mene. Sad je i zahladilo, pa je možda pao malo i tlak u vilici


Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
EDIT2:
@Hash
Dobio sam spacere, ali nisu isti kao onaj za Recona . Tako da, ako hoćeš stavimo ti vilicu na 120mm ili budem ja otišao do gumara pa pitao što se može takvoga napraviti. Plastika ili guma, glavno da ne reagira sa uljem u vilici . Sredit ćemo ti Recona prije sezone
poznavajuci sebe ako pokupim darta prije ljeta bit ce dobro , recona budemo napumpali malo na nekoj voznji pa cu malo lakse po grbama i sve ok
imam neki osjecaj da i ako ga spustimo na 120 ili 100 da cu nakon 10ak km skuzit kak to nije to i vratit se na 130 zato ne zelim ni tebe (a ni sebe ) gnjavit oko tog
inace, uspio sam slozit pakne, jos malo grebu ali bolje je nego prije, uzeo sam noz i na silu razdvajao one klipove unutra, na kraju sam jos malo namjestao pakne i nakon pola sata odustao, malo grebe ali nemam vise volje, nek se potrosi taj dio i bok

@destrojer

ajde super da su rotori prezivjeli
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 01:38   #7448
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije tolika muka mijenjati hod, bez brige. Kad se odlučiš, javi se. Ako ništa drugo, dođi si po pumpicu tak da moš sam rokati zrak unutra po volji, ostalo moš komotno ostavit kod mene. Neće nikamo otići.

EDIT:
Velim, zrak je malo zeznut na tim vilicama. Brzo hod otiđe, a ne možeš botomirati lagano. Meni je više pasalo na vilici da bude prednji kraj više, stoga sam pumpao vilicu na 105psi otprilike za svojih 83-84kg.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 10:49   #7449
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ja svoju ni bez zraka nisam nikad botomirao. Sad mi je negdje na pola bara svaka noga. Na početku hoda je mekana, kasnije ide sve tvrđa, pa nemam problema koje je Srale pričao da ima, da mu propadne skroz kad koči. Ova Z1 je bolja vilica od moje, a ima i ETA podešavanje hoda. Treba pitati maloga jeli vilica servisirana, ako nije spustiš cijenu kojih 100-200kn, daš ih serviseru i eto vilice ko nova. Ebemu, sad bi ja tu vilicu
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 10:56   #7450
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ne mora značiti da ako se vilica mora pumpati da taj zrak služi kao opruga

Srale ima oprugu za vozača 20kg lakšeg.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 11:46   #7451
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Pa da, opruga + zrak, tako je na mojoj.
dDario je sa Harom dobio Marzocchia koji bez zraka skroz propadne, bez ikakve sile, samo izduši. Ta je bez federa i skroz je ljigava za vozit, kočnicom je batomiraš. Ova: http://www.marzocchi.com/template/de...Oggetto=55949#

edit: ili si mislio reći da zrak ima drugu funkciju?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 11:53   #7452
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
edit: ili si mislio reći da zrak ima drugu funkciju?
Ovo
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 12:07   #7453
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Onda je rebound, jeli?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 12:19   #7454
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ne samo rebound. Damping općenito (kompresija i povrat).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 13:46   #7455
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nije loša, no vilica ima 4 godine i mora se dobro pogledati prije kupovine. SSV damping je osnovni, nit vrit-ni mimo. No, bit će upgrade sigurno.

Druga je stvar što ima 150mm hoda, a ne znam jel se da spustiti. Njemu je 120-130mm optimalna, sve ostalo će dići BB u nebo.
Ma puno mi to para sada!
Možda do 1000kn, ali uzmite u obzir da sam ja jako težak (100+ kg) za sada!
Zato sam i rekao da sada nebi neke veće investicije jerbo nemam stalnih prihoda trenutno!
To će se promjeniti čim počnem raditi a do tada ću gaziti ovu, ili eventualno naći neku DOBRU priliku pa to ubosti!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 14:02   #7456
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
a tak znači Vuco, tu se dečkima sa foruma uvaljuje mačak u vreći...
joj, joj. da samo dečko zna kolko je puta vilja bila raskopana..
i da, samo pice voze na dugim volanima. iznad 600mm je predugo i preteško.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 14:49   #7457
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
a tak znači Vuco, tu se dečkima sa foruma uvaljuje mačak u vreći...
joj, joj. da samo dečko zna kolko je puta vilja bila raskopana..
i da, samo pice voze na dugim volanima. iznad 600mm je predugo i preteško.
Joj pico daj šuti, WW jedan

Ja nemrem vozit na uskom volanu, si normalan
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 19:22   #7458
tomiotok
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Otok, Osijek
Postovi: 5
jel se moze za 1k kn kupiti komplet zadnji mjenjac i shifter za isti x-9. recimo skinuto s novoga bikea, nebih nesta sta ima vishe ogrebotina ali radi savrseno?
tomiotok je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 19:28   #7459
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
To brijem kupiš za 5-6 glavi novo od nekog dilera ili polovno još jeftinije (samo traži slike).
Ne znam kak neki imaju toliko ogrebotina oko stražnje mašinice (valjda od naslanjanja bajk na pod). Moja valjda nakon 2 godine izgleda kao i kad je kupljen bajk, a kamoli da bi bilo neš većeg.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 20:11   #7460
tomiotok
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Otok, Osijek
Postovi: 5
a voze kroz siblje! moja je isto ko nova! bio je onaj lik s pun k djelova uvijek na dropbikeu, pa sada cekat cu onda da on ponovo objavi, ili pitanje jel bolji x9 ili xtr, ima xtr zadnji za neke sitne pare na dropu! a mislim da bi radio ok s xt rucicama
tomiotok je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 21:28   #7461
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Evo prodajem par stvari, pa ako je netko zainteresiran, slobodno na pm


Prodajem svoju Rock Shox Toru 318, pouzdani sistem ulje/opruga, Uturn 85-130mm, Lockout,QR dropouti, duzine steerera je cca 18cm.
Dumping je motion control. Disk and V-brake mount.

Vilica je vožena godinu dana, mažena i pažena, i osim par standardnih laganih ogrebotina od naslanjanja po lowersima, funkcionira odlično, od podesenja tu su rebound, Uturn, podesavnje kompresije, Lockout.
Prodajem ju iz razloga sto prelazim na nesto sa vise hoda i 20mm osovinom.
Cijena je 1000 kn







Uz nju dajem 26"kotač, sastavljen od Alexrims DP17 obruča, Shimano M525 nabe, zbice ne znam koje su, kotač je dosao serijski na Giantu XTC1.
Kotač je normalno ravan, sa minimalnim znakovima koristenja, nema nikakvih ogrebotina po obruču, naba se fino vrti.
Kako prelazim na vilicu sa 20 mm osovinom, tak da mi i ovaj kotač postaje visak.
Cijena za kotač je 200 kn




I tu je jos jedna lulica, Raceface Ride, 90mm, +/-6°, prihvat 31,8. Lulica je isto jako malo koritena i praktički je kao nova.
Cijena je 90kn


__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 27.01.2011. u 01:44.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 22:09   #7462
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Moj bajk je nakon 8 dana napokon dosao doma (previse, sto jest, jest).

- slozena prednja kocnica
- centrirani kotaci
- postelana zadnja masinica
- kontrola vilje

Servis je isao pod garu, pa me kostao 0kn.

Sutra mijenjam lanac i montiram nove pakne jer su se stare okupale u ulju, i bajk je spreman za sezonu.

Jel netko probao "oduljiti" pakne?
Od dvoje ljudi sam vec cuo da nema sansi - na njima ima 80-90% mesa pa ima prostora za smirglanje i onda pecenje u pecnici.
Dal da se zajebajem s time ili odmah odustanem?

I da...u subotu idem na Sljeme, testiram kocnicu ...primam predbiljezbe he he.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 22:27   #7463
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Znači sredili su ti straznji mjenjač? Jerl su ti rekli sta je bilo sa kočnicom?

A ovo s paknama te nista ne kosta, opereš ih u nitru, dobro ih posusis, i baciš ih u pećnicu na 250 cca 10 ak min ako se ne varam. I onda probas, ako koče super, a ako ne, bacih iš u smeće, ili ako su na pola puta, stavis ih na zadnju kočnicu

Ako mi shock dodje do subote i ako ne prodam vilju, bude normalno vrijeme, idem.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 22:58   #7464
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Kazu da je trebalo zamastiti brtve na klipovima...dal je to-to, vidjet cu nakon jedne konkretne voznje Sljemenom...zbog kocnica je i ostao bajk malo duze u servisu.

Mjenjac salta bez problema, ali ne bas kao prije - recimo da treba malo konkretnij/dublje potegnuti rucicu, ali to je bas nijansa, zanemarivo.

Pakne sam okupao, pecnica se hajca...ako zasmrdim kucu, katapultirat ce me zena na Sleme
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 23:42   #7465
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Da, ako ti opet propisa na spustu, odi tamo i reci im da si na Sljemenu skoro pokupio zenu i njezino 6 male djece, jer ti je opet otkazala prednja kočnica.
I da trezis potpuno novu prednju, ali i zadnju kočnicu, jer postoji opravdana sumnja da ce i straznja zatajit u ključnom trenutku
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 00:04   #7466
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Joj Srale kud baš sada kad nemam para a i dužina steerera mi je prekratka, mislim stala bi ona meni oali onda bi morao micati adaptere i onda si mjenjam geometriju, jer imam čak 3 adaptera po 1cm
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 00:50   #7467
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Joj Srale kud baš sada kad nemam para a i dužina steerera mi je prekratka, mislim stala bi ona meni oali onda bi morao micati adaptere i onda si mjenjam geometriju, jer imam čak 3 adaptera po 1cm
Digneš vilicu na malo više hoda i riješiš si problem volana i spacera

Istina, malo će i BB porasti, ali to nije važno kad se ide nizbrdo, a za uzbrdo imaš U-turn.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 01:43   #7468
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Evo Vuco ti je predlozio riješenje
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 11:49   #7469
Čevap
Premium
Moj komp
 
Čevap's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Split
Postovi: 47
Bog ekipa!
Vidim da se vi po ovoj temi bavite svakakvim stvarima pa kontam da nešto možda čak i znate

Evo ovako, nisam vozio biciklu 100 godina i želim opet počet i sad trebam kupit biciklo novo.
Dajte neku preporuku za bajk oko 2-2500 kn novo/polovno koji po mogučnosti se neće raspast
kad se spustim niz 4,5 stepenica i da je amo reć skroz ok.Imam 195cm i 90kg.
Čevap je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 15:13   #7470
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nemoj se ljutiti, no za tu lovu i spuštanje po stepenicama, sa 90kg i nije preporučljivo. Ne da će otići nešto, nego je samo pitanje vremena. Nisu to više čelične rame i djelovi od 25kg. Usto, vilica neće izdržati ziher, osim ako se ne dobije nešto tipa XCM/XCR koje imaju 30mm noge (a to se osjeti naprema 28mm).

Za spuštanje po stepenicama se onda kupi dirt ili street bajk koji ima i jače kotače, ramu i vilicu. Moj brat je kupio nešto slično za 1600kn na popustu Intersportu (Genesis Dirt). Tako da se može naći uz dosta sreće. No kupiti XC bajk koji će biti za vožnju gradom, za skokove i za spuštanje po stepenicama - štanga.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na