Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2021., 17:18   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
AOC 27G2U 144Hz – recenzija

Testirali smo AOC 27G2U 144Hz monitor.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 23:58   #2
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
kupio ga sinu ima vec neko vrijeme.. super je monitor, za tu lovu. prosjecni korisnik - a pogotovo gamer u igri, tesko da ce skuzit te pixele
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2021., 10:46   #3
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Valja napomenuti da se za te novce može kupiti solidan 27" 2k monitor 75hz, sa svijetlijim panelom i ne uvjek lošim odazivom.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 11:24   #4
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Valja napomenuti da se za te novce može kupiti solidan 27" 2k monitor 75hz, sa svijetlijim panelom i ne uvjek lošim odazivom.
Zašto to treba napomenuti kada ta dva monitora nemaju veze jedan s drugim. Ovo je 1080 monitor i na 144hz a ti ga usporđuješ s 2k 75hz monitorom. I zašto bi sada netko tko se igra na 1080 kupio 2k monitor s duplo manje hz????????? Isto kao da si napisao da se za te pare maože ubosti vrhunski usisavač bez vrečica.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 11:36   #5
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Zašto se ovdje ne bi moglo pisati o alternativi, jel to neka dogma 144hz pa je svetogrđe spomenuti tu alternativu monitor 75hz koji ce služiti istoj namjeni?
Skoro duplo herca više na monitoru ne znači i duplo više ćevapa u lepinji, tj 144 hz monitor nije "duplo brži" od 75 monitora. Ponekad između takvih monitora nema nikakve razlike u praksi glede brzine. Dapače, 75hz monitor može imati i manji lag od 144 ili više hz monitora i šta sad!?
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 12:20   #6
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Ma u pravu si ti , što nisi spomenuo i 4K ili 8K i to je alternativa 1080 korisniku. 2K 75Hz je bolje kupiti 1080 korisniku od 1080 144Hz. Da sam bar to znao kada sam kupovao monitor, sada sam se mogao igrati na 75hz umjesto na 144hz. I ti kažeš na 144FPS-a je ponekad bolje i mati 75hz monitor................
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 12:49   #7
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Evo ja kupujem monitor i itekako dvoumim između 2K 75Hz i FHD 144Hz. S grafičkom kojom imam preko 75 FPS-a teško da ću imati a igre mi puno ljepše izgledaju u 2K nego u FHD. O radu, surfanju i sl. da ne govorim.
Monitor iz teme mi je bio u užem izboru sve dok nisam otišao u dućan i vidio kako izgleda FHD na 27". Pošto doma imam 2x24 FHD mislio sam da neće biti velika razlika, ali je.
Tako da je i moja preporuka za isti novac uzeti 75Hz 2K, samo još nisam odlučio koji.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 13:35   #8
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Sve još ljepše izgleda na 4K. Uspoređivati GAMING, a ovo je GAMING monitor, na 144hz i 75hz je .... Zna se što nosi 2K gaming, ja sa RX 5600xt ne sanjam o 2K gamingu, iako bi u nekim igrama imao 75fps-a ali bi u većini imao dropove na 40fps-a ili igrao na low detaljima a onda je upitno jel 2K low bolje izgleda od 1080 full. A ako imaš 75 Fps-a na 1080, šta ti misliš da će tako biti i na 2K????? I GAMING monitor se ne kupuje jel slika windowsa ili 24 sata izgleda bolje u trgovini i još spojena na tko zna kakvu pilu od grafe.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 23.03.2021. u 13:46.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 13:47   #9
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Mene su 144Hz razmazila i to dosta. Nažalost, pošto je monitor na servisu, koristim 60Hz za gejmanje i ne kuzim kak je taj refresh rate igriv. Doslovno, troubleshootao sam stutter jer sam zaboravil koliko je trzav experience na 60Hz.

Inače, monitor koji mi je završil na servisu je manji brat recenziranog, 24G2U. Pojavio se red mrtvih pixela u donjem lijevom kutu.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 13:54   #10
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Mene su 144Hz razmazila i to dosta. Nažalost, pošto je monitor na servisu, koristim 60Hz za gejmanje i ne kuzim kak je taj refresh rate igriv. Doslovno, troubleshootao sam stutter jer sam zaboravil koliko je trzav experience na 60Hz.
Potpuno te razumijem. Kad sam prešao sa 100Hz CRT-ova na 59Hz LCD-ove, užas je bilo. Em je sporo sve za poluditi, em crna nije crna, em koješta još.
Tko nije probao igrati neku pucačinu mrežno sa puno ljudi na serveru, ne zna prednosti visokog FPS i refreshrate-a. Ne vrijedi visoki FPS, ako ga ne vidiš. Tada je to samo broj u FRAPS-u. .

Ne vidim smisao uspoređivati 144Hz i 75Hz monitore. Neovisno o rezoluciji.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2021., 13:55   #11
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Mene su 144Hz razmazila i to dosta. Nažalost, pošto je monitor na servisu, koristim 60Hz za gejmanje i ne kuzim kak je taj refresh rate igriv. Doslovno, troubleshootao sam stutter jer sam zaboravil koliko je trzav experience na 60Hz.

Inače, monitor koji mi je završil na servisu je manji brat recenziranog, 24G2U. Pojavio se red mrtvih pixela u donjem lijevom kutu.
Ma bitno da nepokretna slika bolje izgleda ko šiša FPS i Hz, kome je to još bitno u GAMINGU.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 13:55   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Evo ja kupujem monitor i itekako dvoumim između 2K 75Hz i FHD 144Hz. S grafičkom kojom imam preko 75 FPS-a teško da ću imati a igre mi puno ljepše izgledaju u 2K nego u FHD. O radu, surfanju i sl. da ne govorim.
Monitor iz teme mi je bio u užem izboru sve dok nisam otišao u dućan i vidio kako izgleda FHD na 27". Pošto doma imam 2x24 FHD mislio sam da neće biti velika razlika, ali je.
Tako da je i moja preporuka za isti novac uzeti 75Hz 2K, samo još nisam odlučio koji.
I kod mene ista stvar. Javi kada odlučiš, da znam odakle krenuti.




Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ma bitno da nepokretna slika bolje izgleda ko šiša FPS i Hz, kome je to još bitno u GAMINGU.

Koje drame. Zašto se uopće osjećate prozvanima? Masa ljudi ima samo jedan monitor, koji koristi za sve i naravno da se traži kompromis.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 14:26   #13
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Pa vidiš zato što alternativa GAMING monitoru može biti samo GAMING monitor. I sada dođe dječarac koji pojma nema na forum jel su tu ljudi koji znaju što pričaju i preporučuju i čača mu je skupljao godinu i pol dana za 1050 i Ryzen 2600 samo još fali monitor i onda pročita ovakve budalaštine i naravno kupi taj famozni 2K monitor ( jel naravno što veći K to je bolja slika) i upali Fortnite ili šta god igra kad ono 24FPS-a, čača se drži za glavu, malac se drži za glavu i kontaju pa koji k.... pa kupili smo bolje a sve je lošije nego na Philipsu iz 2010g. Malac ne čita novine i ne divi se ikonama na desktopu on želi GEJMATI a zato služe GAMING monitori a on na svom uber 2K gubi od svakoga. I sada zamisli još jednu stvar ako 1080 mid range košta 2000kn kakav je onda 1440 za 2000kn, pa zašto je toliko jeftiniji.... Eto zato drama a naročito kada netko tko nema monitor i nije ga nikada imao i igrao se na njemu ide to preporučivati kao činjenicu.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 14:55   #14
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ovo je gaming monitor. Tko zeli raditi svašta nešto, a usput mozda upaliti igru i igrati SP par sati mjesečno njemu ovo ne treba.. on nije gamer.

S druge strane, zaboravite online competitive gaming bez 144hz danas.. tko gejma tako, zna da je ovo minimalno.. tko nikad nije probao neka razumije da single player igranje je zabava a ne sport ..neka prvo proba potrositi par sto sati u neku MP igru pa onda nek komentira

Ovi koji se dvoume, ocito sebe svrstavaju u gamere a to nisu.
Gejmer zna da mu treba 144hz i nema ispod..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.03.2021. u 15:06.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 15:02   #15
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Ne znam, meni je samo žao što nema 25" 1440, i sa nekim malo većim refresh rate-om. Sve to ide na 27" a meni to baš i ne paše.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 15:08   #16
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ovo je gaming monitor. Tko zeli raditi svašta nešto, a usput mozda upaliti igru i igrati SP par sati mjesečno njemu ovo ne treba.. on nije gamer.

S druge strane, zaboravite online competitive gaming bez 144hz danas.. tko gejma tako, zna da je ovo minimalno.. tko nikad nije probao neka razumije da single player igranje je zabava a ne sport ..neka prvo proba potrositi par sto sati u neku MP igru pa onda nek komentira

Ovi koji se dvoume, ocito sebe svrstavaju u gamere a to nisu.
Gejmer zna da mu treba 144hz i nema ispod..
5+ sve rečeno, nema dalje. Imaš
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 15:09   #17
NightWalker
Registered User
Moj komp
 
NightWalker's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 206
Imam isti već godinu i pol samo 24 incha, odličan monitor gaming je bas bomba
NightWalker je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 15:59   #18
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Neki izgleda ne kuže da ljudi obično kupuju jedan monitor za sve namjene. Kada imaju na raspolaganju cca 2000kn mogu odvagnuti jel ce uzeti 27" 75hz 1440p 8bit 350cd/m, ili 27 144hz 1080p 6bit+frc 250cd/m. Dakle u svakom slučaju se radi nekakav kompromis
Pravi gameri neće niti razmišljati, vec ce uzeti 144hz monitor prije svega.
Mada opet, za gamerski monitor (ako se primarno igraju online pucačine) najbitnija je stavka input lag,a on zna kod gamerskih 100+hz monitora biti veći nego kod "običnih". Nekako se prelako prelazi preko toga
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:04   #19
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Mada opet, za gamerski monitor (ako se primarno igraju online pucačine) najbitnija je stavka input lag,a on zna kod gamerskih 100+hz monitora biti veći nego kod "običnih". Nekako se prelako prelazi preko toga
Ne prelazi se preko toga nego je to ekstremno rijedak slučaj i nitko ozbiljan ga ne korisiti kao argument.


https://www.rtings.com/monitor/tests/inputs/input-lag


Poredaj tablicu po "input lag@native resolution" i u filteru s desne strane dodaj kolumnu "max refresh rate" pa ćeš vidjeti da se prvi 75Hz monitor (Asus ProArt PA278CV) nalazi se na 91. mjestu po input lagu, a ima niži input lag od svega 3 monitora sa većim refresh rate-om, od kojih je jedan TV (LG OLED CX). Logično, redom je brži jedino od 60Hz monitora.



Postoji jasna veza između panela, refresh rate-a i input laga, pa nije čudno što su na prvih 14 mjesta po input lagu redom 240, 280 i 360 Hz monitori. Prva 4 čak imaju IPS panel, da si to nekome rekao prije 2 godine, letio bi sa foruma.



Tko ne razumije problematiku, predlažem mu navedenu stranicu (Rtings), kao i Hardware Unboxed recenzije monitora na YT.



I najbitnije od svega, cijene gamerskih monitora su drastično pale u zadnje 2 godine, što je najviše pridonijelo tomu da ljudi odjednom primjećuju razliku između 60/75 i 144+ Hz. Sad odjednom više nisu samo za pro gamere.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:28   #20
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Neki izgleda ne kuže da ljudi obično kupuju jedan monitor za sve namjene. Kada imaju na raspolaganju cca 2000kn mogu odvagnuti jel ce uzeti 27" 75hz 1440p 8bit 350cd/m, ili 27 144hz 1080p 6bit+frc 250cd/m. Dakle u svakom slučaju se radi nekakav kompromis
Pravi gameri neće niti razmišljati, vec ce uzeti 144hz monitor prije svega.
Mada opet, za gamerski monitor (ako se primarno igraju online pucačine) najbitnija je stavka input lag,a on zna kod gamerskih 100+hz monitora biti veći nego kod "običnih". Nekako se prelako prelazi preko toga
A neki očito ne kuže da alternativa GAMERU za GAMERSKI monitor nije neki jeftini allrounder i da ne mogu to preporučivati GAMERIMA za GAMING, jel nisu svu upućeni u specifikacihe FPS-e, Hz-e, Ms...... to je poanta cijele ove rasprave, ne moš preporučiti sjekiru ako ti treba motika iako i sa sjekirom možeš obaviti posao. Prva rečenica u članku govori sve ali očito ne čitate članak.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:35   #21
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Niti se ljudi na gamerskim monitorima samo igraju, niti ekipa na uredskim monitorima samo tipka word. Vi bi uveli verbalni delikt kada se testira gamerski monitor. To bi isto vrijedilo valjda za neki uredski gdje se nebi smjelo niti spomenut gaming, jer bi to bilo svetogrđe.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:39   #22
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Kompromis je kompromis, svatko sam za sebe mora vidjeti sta mu je bitno.

Mene dok surfam ili gledam neku multimediju ne dira to sto se kao vide pixeli. To sam jedva skuzio prvi put kad sam se zagledao, i vec poslije zaboravio i danas bas me briga.

Netko drugi ce odigrati solidno to malo sto igra i na 75hz. Ali mu je bitna rezolucija i sta ja znam.

Ali sumnjam da su sad svi i dizajneri i gejmeri i ograniceni budgetom.

I uzmite u obzir da koji god uzmete na kraju cete se brzo naviknuti na njega u smislu kvalitete boja pixela rezolucije itd.

MP gejming je drugi svijet, svjet sporta i frustracija i ljudi daju bubreg za koji kill vise, za odlučujući kill, za win. Meni je "skill" skocio za 30% kada sam presao sa 60 na 144hz svojevremeno, mjereno doslovno u DM mapama u smislu broja killeva. To nije malo.

Ali ljudima koji se setkaju u single player igrama i misle da su gejmeri to nije ni blizu toliko važno.
(Takvi onda nas poslije obicno proglasavaju da koristimo aimbot lol xD ..a krivo im je ako im kazes da su noobovi xD )


Darkijas, nije toliko komplicirano ako znas šta želiš. Šta radiš na kompu? Po tome uzmi monitor, budi iskren prema sebi i to je to ne glumi gejmera ako nisi, niti dizajnera ako nisi lol .. Sta god da izaberes na temelju svoje analize biti ce sigurno tebi najbolji izbor.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.03.2021. u 17:16.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:49   #23
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ovo GAMING kurcenje je teski cringe. Reklo bi se da nemos vise ni solitaire odigrati ispod 144Hz A to sto su pikseli velicine krumpira, manje bitno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:55   #24
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Uzeo sam ja više monitora nego što mi realno trebaju i kojekakvih, od lcd-a 240hz preko istih 75hz sve do debeloguzih trinitrona
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 16:57   #25
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ovo GAMING kurcenje je teski cringe. Reklo bi se da nemos vise ni solitaire odigrati ispod 144Hz A to sto su pikseli velicine krumpira, manje bitno.
LoL
Ti si isti samo a druge strane spektra xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 19:29   #26
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ovo GAMING kurcenje je teski cringe. Reklo bi se da nemos vise ni solitaire odigrati ispod 144Hz A to sto su pikseli velicine krumpira, manje bitno.
Potpis.

Ionako mi je kod gaminga bitan isključivo single player...znači priča, atmosfera, grafika.

Uzeti 27`full HD sa milijon Hz da bi s tinejđerima po netu igrao MP pucačine i žrtvovao kvalitetu slike, pritom još gledajući u ogromne pixele u svakodnevnom radu.

Ne hvala.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 19:55   #27
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Potpis.

Ionako mi je kod gaminga bitan isključivo single player...znači priča, atmosfera, grafika.

Uzeti 27`full HD sa milijon Hz da bi s tinejđerima po netu igrao MP pucačine i žrtvovao kvalitetu slike, pritom još gledajući u ogromne pixele u svakodnevnom radu.

Ne hvala.
Pa to onda nije gaming, to je povremeno odigravanje Sp-a. Naravno da ti ne treba GAMING monitor. Ne vidim uopće poante ovakvih postova, nisam gamer pa mi ne treba gaming monitor ali ne priznajem potrebe kompetivnih gamera jel meni to ne treba , a ako meni ne treba onda ne treba nikome??? Zato ovakvi monitori i nose GAMING oznaku da bi se izdvojili od drugih.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 20:24   #28
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
A što je sa nama koji svakodnevno igramo SP igre, vikendom čak po 5-6 sati
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 20:41   #29
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
A što je sa nama koji svakodnevno igramo SP igre, vikendom čak po 5-6 sati
Ok.je to, ali uzmi u obzir drugačiji pristup , potreban skill itd.
Usporedi sad ovo: ja u cod2 imam 5000h kad sam stao , u WF sad imam preko 3000h

Nažalost, danas lijepe gamerski pridjev na svaku glupost kao sto je kineski mis itd. Ali proizvodi za natjecanje nisu isti kao za svaki dan. Po meni je gamer onaj koji se natječe u nekom ranked sustavu (sportska komponenta) s drugim igračima. Ostalo je sve samo zabava xD

Teško je objasniti nekom sta je team play, taktika, i koliko je tu vremena potrebno samo da naucis kada i gdje smoke ili nade bacit.
U tm smislu je meni monitor kao nogometasu (zadnje lige xd) kopacke.
Twbi su ok najkice za svaki dan kuzis
A kako bi darkijas rekao netko ce mozda jordanice nosit i svaki dan i na vikend utakmice s frendom. To su sad sive zone.

Ali ok, razumijem da ste i vi gameri, iako kazem , ja vidim razliku xD

Ipak, bez obzira na brz input lagg , gejming monitor s visim refreshingom danas nudi i taj gladak feeling rada uz uistinu zadovoljavajuću sliku.
Tako da tko se lomi sta da kupi, neka uzme u obzir sta njemu paše i sta voli. Jer ove priče s pixelima su jednako pretjerivanje ka da ja sad kazem da bez 280hz nista. Svatko za sebe treba vidjeti ako je kompromis jbg.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.03.2021. u 20:58.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 21:02   #30
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Bi se prevario. Ti gameri bez skila ne teže najkicama za po svaki dan nego OLEDima od 65" po 15000 kn i sl. Tu su također dobro došli 120 hza, freesync, dinamički hdr i sva nova ćuda. mi bez skila smo malo zahtjevniji od tih monitorčića
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na