Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2022., 15:32   #1
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Xiaomi TV Stick 4K

Vidim da nema teme pa ako nekoga zanima.

Uzeo Xiaomi TV Stick 4K, brzinski isprobano, čisti Android TV 11. Instalirao sam Kodi, Netflix, HBO Max i Plex. Sve radi, pokazuje Dolby Atmos, HDR i Dolby Vision. Zvuk ima opcije auto, passtroguht i ništa (sučelje mi je na hrvatskom pa baš tak piše).

Kad je bio na auto nije puštao Dolby Atmos odnosno nije uopće bilo zvuka, kad sam stavio na passtroguht sve je proradilo. Inače koristim Yamahin soundbar koji ne podržava Atmos, ali ga TV valjda nekak prije prebaci prema soundbaru.

4k filmove uredno vuče preko Kodia sa šeranih diskova, za sad niš ne zapinje. Spojen je na Wi-Fi 5 GHz i brzina je 180/90 Mbps (router je odmah do sticka optika 500/100). Preko Plexa je reproducirao sve formate koje imam i on sam radi transkodiranje jer mi je na Plex serveru naštelano da komp ne radi ništa već je sve na klijentu. To je jako dobro jer je to radio jedino Fire Stick 4k, a svi ostali uređaji (PS4 i Philips Android TV) nisu bili u mogućnosti jer je javljalo da je preslabi hardwer. Slika mi je općenito malo tamnija u odnosu na FS 4k, ali to još moram poštelat u TV-u.

Jedini problem koji sam do sada pronašao je kad se daljinski od Xiaomi sticka posloži da upravlja zvukom od TV-a odnosno soundbara, automatski se smanji zvuk od samog sticka na 50% i onda se mora pojačavat duplo više nego inače. Nije baš fora kad prebacim na DVB-t pa zagrmi cijela soba. Fire stick nema taj problem.

Cjelokupno sam zadovoljan, puno jednostavnije nego FS 4k, pogotovo u svezi instaliranja aplikacija. Možda ovaj ipak ne uvaljam familiji kao prijašne boxove.

I da, prikopčan je radi preko USB-a od TV-a tak da ne koristim originalni strujni adapter..

Zadnje izmijenjeno od: G20Titan. 24.03.2022. u 08:05.
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2022., 16:27   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
di si ga kupio ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2022., 17:17   #3
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
di si ga kupio ?
https://www.svijet-medija.hr/art/med...roid-4k/108953
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 12:32   #4
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 210
Citiraj:
Autor G20Titan Pregled postova


Jedini problem koji sam do sada pronašao je kad se daljinski od Xiaomi sticka posloži da upravlja zvukom od TV-a odnosno soundbara, automatski se smanji zvuk od samog sticka na 50% i onda se mora pojačavat duplo više nego inače. Nije baš fora kad prebacim na DVB-t pa zagrmi cijela soba. Fire stick nema taj problem.
ja imam xiaomi mi box s i imao sam isti problem koji je iritantan kako kažeš
smanji se glasnoća na pola, pa treba pojačavat
problem msm da mi se riješio update-om, pa provjeri
već duže vrijeme nemam taj problem i uvijek je pojačano kako namjestim
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 14:23   #5
kitano
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
Prije tjedan dana kupio sam xiaomi tv stick 4j i imam
veliki problem. Kupio sam za njega tivimate premium
i gledam iptv na njemu. Kada pocnem gledat iptv sve je ok
da bi mi se nakon 10min internet odspojio i iptv bi prestala.
Odem na xiaomi tv settings i pise connected but no internet,
na taj isti internet sam spojen preko smartphonea i pca i na njima
nema nikakvih problema i radi ok. Resetam sve i onda radi otprilike 10
min i onda opet isto
kitano je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 14:37   #6
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
to mi se dogadjalo na mi box s, wifi probat izmedju 2,4 i 5 ghz ili najbolje kablom. kasnije sam se rijesio boxa i zamijenio ga firestickom
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 14:43   #7
kitano
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
ne mogu xiaomi mi tv stik spojit kablom, a ovo ostalo ghz
te nisam bas razumio posto se ne kuzim bas previse u to ,
mozes mi objasnit malo bolje, u koje postavke tocno moram ici
kitano je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 15:02   #8
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Zgrije se i baj baj
Nije nesto taj xiaomi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 15:07   #9
kitano
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
ne vjerujem da bi se zagrijo nakon 10min
kitano je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 15:24   #10
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor kitano Pregled postova
ne mogu xiaomi mi tv stik spojit kablom, a ovo ostalo ghz
te nisam bas razumio posto se ne kuzim bas previse u to ,
mozes mi objasnit malo bolje, u koje postavke tocno moram ici

router dal je na 2,4 ghz wifi ili 5?

ah da sad vidim da mi stick ne podrzava data over usb tako da lan adapter otpada
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2022., 15:36   #11
kitano
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
isao sam na pc (xiaomi tv stik mi je u tv ustekan)-network&internet-wifi-
network band-2,4ghz, sta sada?
Sada sam se prebacio na 5 ghz i uso u ruter odabrao kanal 48 i sada mi android tv radi
vec sat vremena ok bez da se wifi odspojio

Zadnje izmijenjeno od: kitano. 09.04.2022. u 12:20.
kitano je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 13:09   #12
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Pozdrav, pitanje ako ga neko ima

https://www.sancta-domenica.hr/media...-tv-stick.html

dali može bez trzanja prikazivati filmove u 720p/1080p? Dali uredno prikazuje titlove? Vidim u speckama da podržava većinu formata poput MKV, MP4 i slično.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 21:13   #13
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Već zadnjih nekoliko dana igram se sa ovim stickom. Paraleno oduševljen i razočaran.... trebalo mi je nešto na brzinu da osposobim Plex na drugom TV-u pa je nakon kratkog pregledavanja recenzija odluka pala na Xiaomi. Prvi dojmovi bili više nego odlični, OS mi je prva liga, daljinski fantastičan, sve super.... međutim nakon jednog dana korištenja počeli problemi. Prvo nakon gledanja cca 1h youtuba na 4k rezi srušila se aplikacija, kažem sam sebi ok, bug u softveru riješit će se updajetom. Dan nakon smrznuo se OS, opet tješim sam sebe sigurno je još nezrel OS riješit će se updejtom. Sve me to nekako kopkalo odlučim ja bacit sve na tvorničke (osobno nikad mi to nije pomoglo ali ajmo probat) da bi mi se prilikom instalacije aplikacija i uštelavanja, opet se smrznuo OS... U tom trenutku mi je bilo jasno što bi moglo biti, probam staviti ruku na stick, a on gori

I naravno bacim quick sreach vezano za overhitanje tih stickova imao sam što i vidit. To mi nije prije odvraćalo pažnju rekoh low power Soc neće u takvoj malo izvedbi radit probleme sa grijanjem....zajeb.
Za sad sam skinuo kućište i tako koristim stick, rezultati puno bolji, bez kućišta se heatsink zagrije (ako se to može nazvati heatsinkom) da ga se ne može prstima dodirivat, mogu mislit kako je bilo unutar kućišta. Zanimljivo je koliko je responzivniji nakon korištenja youtuba ili sl. aplikacija, nema smrzavanja i rušenja, prije kad izađem na home screen sve je usporeno i treba nekog vremena da vrati clock tj. da se spusti temp, bez kućišta ponaša se suprotno. Za razliku od prve generacije sticka na drugoj su poljepili malo više tzv. "heatsinka", ali mislim da to neće puno pomoći jer nema airflowa i prostor je kompletno zatvoren. Da stvar bude bolja izvedbu hlađenja su totalno sfušali na jednom djelu bili su toliko škrti da nisu mogli staviti smrdljivi heat pad 1x1 cm pa imaš heatsink iznad komponente na pcb-u koji nema funkciju, a i donji heatsink kao da su se naknadno sjetili staviti pa su uzeli u tvornici šta su imali, ne prekriva u potpunosti površinu komponente.

Uglavnom to je moje iskustvo, ne znam što reći na kraju, nemaju svi problem sa pregrijavanjem, koliko sam čitao po stranim forumima ovaj stick kao i generacija prije je hit or miss, valjda kvaliteta Soc-a odnosno silikon igra ulogu, mene je posralo ali svejedno sam odučio zadržati stick jer mi se sviđa OS, Plex mi prihvatljivo vrti, daljniski je bio ljubav na prvi pogled, a i nije neka velika cijena, platio ga 430 kn na akciji. Budem poljepio kakav dodatni heatsink po sticku i pustio ga tako da visi iza tv-a osobno mi ne smeta nedostatak pedantnosti ali zanima me koliko će trajati



__________________




Parvum Systems L1.0 Build

Intel Core i7-8700k 5.2 Ghz Delid

Gigabyte Z390 AORUS Master

G. Skill Trident Z RGB 32GB 3733 Mhz CL16

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Super Flower Leadex Platinum 1000 W

Acer X34P Predator G-sync 120hz

SSD Transcend 256GB 110S M.2 NVMe - 2X Samsung SSD 850 EVO 250gb RAID 0

Dual loop custom water cooling by EK

>>Build log<<





TRGOVINE

1

2

3


dr.jazz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na