Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2016., 13:41   #1
B(p)lenky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Stari Grad
Postovi: 86
Sx763 kao repeater

pozz, zanima me može li se sx 763 postaviti da radi kao bežični repeater i ako da kako jer su mi postoječi pojačivači (wa801nd) crkli?
imam 4 komada sx763 koji mi stoje bezveze pa bi ih htio nekako iskoristit.
Trenutni setup je h1 zyxel-ov modem koji je spojen u telefon i služi samo za telefon i sx 763 u bridge modu koji daje sav internet, wlan i lan, na njemu je dhcp uključen... i to uredno radi.
mogu li postaviti sx-e na katu i podrumu da pojačam signal umjesto pokojnih wa801nd s tim da nemam provedene žice do njih.
tnx

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.10.2016. u 13:46.
B(p)lenky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 14:04   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sa stock fw nikako ili ako slučajno ima WDS, a znamo da je tada WiFi zaštita max WEP tipa (čitaj probje se za 5 min.).
Trebaš / moraš staviti OpenWRT ili DD-WRT na njih i onda kovati Universal Repeter mod rada.
Mislim da smo opisivali u nekoj temi kako, tu je onaj štos sa dodatnim virtual interface na wireless - u.
Iskustveno se zna da se na OpenWRT ili DD-WRT postavlja obrnuto na kojem od dva wireless interfacea postavlja Client a kojem AP (to pronađi na netu).
One std. stvari sa IP, Subnet, Gateway i DNS - ovima valjda znaš.
Mislim da bi tu bolje pasao OpenWRT, samo u onoj temi SX763 + DD-WRT / OpenWRT treba naći ispravnu proceduru i precizno koji fw "valja" (ako je krivi baš WiFi zeza) i treba ubaciti.
Ne zaboravi za svaki spremiti trenutne env varijable / postavke da bi ih mogao rekonstruirati ako se budeš "vraćao" na stock fw.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na