Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2010., 20:33   #1
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Thumbs up Radio, ROM update [HTC Diamond][MDA COMPACT IV]

Pozdrav.

U ovom topicu bi htio ukratko objasniti kako napravit Radio/ROM update na vašem HTC Diamondu/MDA Compact IV uređaju.

Evo da vam na pocetku odgovorim na par stvari koje vas mogu eventualno zanimati:

1. Zasto radit upgrade?

Jednostavno. Kod nas je MDA Compact IV dolazio sa užasno sporim T-Mobile WM 6,1 ROM-om i upgradeom na neki drugi ROM to se drasticno mjenja (ne mora biti slucaj ako odaberete "loši" ROM ). Isto tako dobivate mnoge opcije koje su iz nekog razloga bile na staom/originalnom ROM-u maknute i veci vijek trajanja baterije.


2. Kakvi su rizici da ode nesto "lošim" putem?

Ako se mene pita minimalni, tj. gotovo nikakvi. No to ne znaci da nesto ne moze poci po zlu. Ako se prate uputstva rizika gotovo da i nema


3. Kako znam koji Radio/Rom odabrati za svoj uređaj?

Za Radio potrazite ovaj link i skinite si koji vam odgovara. Moja preporuka je ako imate 1.00.25.05 Radio (a vjerojatno ga imate) da ga ne mjenjate. Radio mjenjajte samo ako imate problema sa signalom, WiFi-em ili nekim drugim oblikom povezivanja.
ROM trazite na ovom podforumu. Tu vam ja jednostavno ne mogu pomoci jer svaki od nas ima razlicite zahtjeve i morat cete si potrazit ROM koji odgovara vasim prohtjevima. Znaci, trazite topice koji pocinju sa [ROM] i imaju u sebi [WWE] (world wide english). U topicu vam je objašnjeno dal se radi o 6.1/6.5 WM-u, sta je ubaceno/izbaceno itd.


4. Gube li se podaci na mobitelu flashanjem ROM-a?

Kako koji. Podaci koji su spremljeni na memoriju uređaja bit ce trajno izbrisani. Oni koji su na kartici (ili internal storage u slucaju Diamonda/Compact IV-a) ce ostat gore.


5. Što mi je bitno prije pocetka modanja?

Kao prvo, baterija vam mora biti minimalno na 50%, ja preporucujem 100%
Kao drugo, budite sigurni da vam je ukljucen ActiveSync na racunalu i da je spojen sa vašim uređajem.
Radio i ROM update radite preko programa CustomRUU. Mojs savjet je da si napravite 2 foldera (Radio i ROM) i u svaki od njih kopirate po jedan primjerak ovog programa (kasnije cu objasnit zasto)

6. Vrijedi li ovaj postupak za sve verzije HTC Diamonda?

Ne. Ovaj postupak je samo za GSM verzije Diamonda, što znaci ukoliko imate CDMA verziju, onda ovaj postupak za vas ne vrijedi. 99,9% je da niko od nas nema CDMA, ali da nebi bilo zabune provjerite ovdje.



I sad kad smo razjasnili osnovne stvari, krenimo na sam postupak modanja:


POSTUPAK:

1. Napravite backup sa PIM Backup
Znaci otpakirate sadržaj, prebacite ga na vaš uređaj, instalirate, pokrenete, odabereta akciju Backup, next, odaberete lokaciju kamo zelite spremiti backup file, next, next... Napravljen backup file spremite ili na Internal Storage ili ako mislite da ce poci nesto po zlu na komp. Nikako na device jer ce to biti obrisano flashanjem.

2. Upgrade na HardSPL (unsigned)
a) odzipajte sadržaj i pokrenite ROMUpdateUtility.exe
b) bez puno filozofije oznacavate/klikate sve redom









Da potvrdite HardSPL na vasem uređaju uđite u bootloader tako da pritisnete Volume Down tipku + Soft Reset tipku i tako drzite nekoliko sekundi. Ako je proslo sve kako treba vidjet cete ispisano:
Hard SPL 1.40.Olinex
DIAM100 MFG 64M
SPL-1.40.OliNex

3. Radio upgade
Kao sto sam vec gore napisao, ako vam veza (telefon, wifi, GPS) radi kako spada za ovim korakom nema potrebe i samo ga preskocite. Ukoliko imate problema, skinite novi radio i pratite korake:
a) zeljeni radio skinete sa vec gore postanog linka
b) otpakirajte vas novi radio (.nbh file) i stavite ga u isti folder u kojem je CustomRUU
c) pokrenite CustomRUU.exe i radite kao sto je na slikama:








To je to sta se tice radia.

4. ROM update

a) zeljeni ROM potrazite na ovom linku
b) napravite novi folder i u njega strpajte rom (.nbh file) i vec skinuti CustomRUU.
c) pokrenite CustomRUU.exe i sljedite upute. Slike necu stavljat jer je sve identicno ko i za Radio update.

To vam je sva mudrost sta se tice stavljanja novog ROM-a na vaš uređaj





Nakon flashanja novog ROM-a preporuca se Hard reset uređaja:
a) izvadite stylus
b) drzite tipku Volume Down i Enter, a stylusom pritisnete reset tipku
c) pustute reset tipku, ali i dalje drzite pritisnut Volume Down + Enter dok se ne pojavi poruka da pritisnete Volume Up ako stvarno zelite napraviti HR
d) pritisnete Volume Up
e) pricekajte da se uređaj ponovno pokrene

Alati su preuzeti sa http://www.xda-developers.com/.
Isto tako zahvalio bih se clanu tin. koji mi je objasnio neke stvari i pomogao oko mojeg prvog flasha, bez njega ovaj vodic vjerojatno nebi ni postojao


I za kraj se ograđujem ako nesto pođe po zlu:

SVE GORE NAVEDENO STA RADITE, RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!!!

Zahvaljujem na pažnji i sretno vam flashanje

Zadnje izmijenjeno od: Problem. 25.11.2010. u 14:55.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 22:32   #2
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
odlično ! odličan tutorijal !

napokon !! sam ti rekao da nema problema
sad možeš malo i eksperimentirati sa drugim ROM-ovima. ))
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2010., 10:47   #3
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
pis of kejk

Ma isprobao sam vec nekoliko ROM-ova (ukljucujuci onaj koji si mi predlozio) i nijedan mi nije bas sjeo

Izgleda da cu si morat sam nesto skuhati, a za bazu si uzet onog koji mi je bio najblizi trazenome
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 17:27   #4
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
gle.umjesto da stavljaš ROM probaj staviti nekoliko različitih RADIJA..ne mora značiti da je ROM loš...vjerojatno mu onda ne odgovara neki radio...bolje je probati jedan ROM sa više radio izvedbi nego više ROM-ova s jednim radiom.
formatiranje mobitela ti je uvijek prvi korak...da makneš rezidentno "smeće" od starih ROM-ova i radija.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 21:15   #5
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Jel se sjecas kad sam ti rekao da onaj rom koji sam stavio najbolje radi sa 1.17.25.09, na što si ti rekao da je to za blackstone???

E, to je radio za blackstone ali postoji isti taj koji je prilagođeni Diamondu, samo se mora prije napraviti security unlock da bi se stavio. Da ne duljim, imas ovdje thread pa vidi da nebi ispalo da lazem

>>>KLIK<<<

Sad moram samo proucit kako se to radi, ali prije toga formatirat mob mtty-em da pobrisem kako velis smece koje je ostalo od prijasnjih romova

EDIT: evo, upravo sam napravio format i digao windowze preko mtty-a, sad samo moram prouciti ovaj securty unlock da ožežem radio od blackstonea

Zadnje izmijenjeno od: Problem. 13.04.2010. u 13:28.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 14:01   #6
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Jel se sjecas kad sam ti rekao da onaj rom koji sam stavio najbolje radi sa 1.17.25.09, na što si ti rekao da je to za blackstone???

E, to je radio za blackstone ali postoji isti taj koji je prilagođeni Diamondu, samo se mora prije napraviti security unlock da bi se stavio. Da ne duljim, imas ovdje thread pa vidi da nebi ispalo da lazem

>>>KLIK<<<

Sad moram samo proucit kako se to radi, ali prije toga formatirat mob mtty-em da pobrisem kako velis smece koje je ostalo od prijasnjih romova

EDIT: evo, upravo sam napravio format i digao windowze preko mtty-a, sad samo moram prouciti ovaj securty unlock da ožežem radio od blackstonea
Znam.čital sam..ali gle..taj radio 1.17 je u suštini izvađen iz uređaja za JUŽNOAFRIČKU REPUBLIKU...čitaj ovdje !

i lik je promjenio samo header RADIJA u hex editoru za Diamond...sad kak budu driveri radili to je druga priča..uglavnom, radio je jedno vrijeme okej...a onda je dosta "trokirao" pa sam mob jedva i upalio...morao sam sve raditi prek SD kartice jer je USB potpuno isključio iz funkcije !...

Sad baš gledam da si kupim Diamond za eksperimentalne svrhe ( novi naravno,jer ak kupim polovni onda nemam pojma kaj je bivši vlasnik sve radio s njim )
Osim toga...radim u hexu "task29" za Diamond uređaje, bez upotrebe mitty-a..evo tu sam postao, pa ću vidjeti kaj dalje..
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 14:13   #7
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Vidio sam da je za J. Afriku, ali likovi vele da radi skroz ok i mnogi ga preporucaju sa svojim romovima.

Sad mi se poceo smrzavatsvako malo mob, neznam dal je do roma ili radija

edit, izgleda da je ipak bilo do Radia, sad opicio 1.11.25.1 i za sad je ok

Zadnje izmijenjeno od: Problem. 13.04.2010. u 14:25.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:13   #8
kec94
Premium
Moj komp
 
kec94's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 31
procitao sam gore navedeno (Tutorijall) ali me nesto zeza... imam active sync i spojim mobitel sa kompom ali nevidi ga active sync (kad spojim mobitel sa kompom pise mi active sync, disk drive, internet sharing ) potvrdim active sync i nista, spojim ponovno odaberem disk drive nadje ga samo u my computer ali ne i na active sync, i opet prespojim i stavim na active sync i opet nista... ako netko zna u cemu je mozda problem, bio bih vise nego zahvalan, danas sam kupio mobitel (HTC Touch Pro) i htio bih si stavit neki bolji ROM a nezz zasto ga nevidi u ActiveSync-u
Hvala !!!
kec94 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:42   #9
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Ako sam dobro shvatio tvoj problem mislim da prije pokretanja CustomRUU u ActiveSync-u pod Connection Settings trebas odznaciti Allow USB connections
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 20:11   #10
kec94
Premium
Moj komp
 
kec94's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 31
nije to bio problem sad sam malo potrazio po google-u i naso u cemu je bio...
ovo je meni pomoglo pa ako jos netko ima slican problem evo kako sam ja to uspio rijesit
start > settings > connections > USB to PC > i odznacio Enable faster data synchronization
i to mi je rijesilo problem i sad je sve u redu i uspjesno sam stavio novi ROM
@Problem -Hvala puno na tutorijalu
kec94 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na