Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2010., 02:49   #1
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
TechnoMax iskustva

Čudi me da nema ove teme već, samo ona sa čarobnih 14% popusta...
Vjerojatno zbog bajnih cijena, pa ga veći dio PCE populacije izbjegava.

Uglavnom, opisat ću kratko, ali nimalo ugodno iskustvo.

Frendu sinoć krepao wlan i zove da pogledam. Ustanovili smo da mu je wlan usb krepao (neki edimax). Njemu bilo hitno to nabaviti što prije (čitaj, briga me kolko košta, 79. level sam i hoću noćas igrati wow) i tako mi otišli u technomax. Gledamo D-Link i Linksys. Prvo sam pitao koliko jamstvo imaju oba. Linksys 24mj. (WUSB54GC 239kn) a D-Link ne zna lik (DWL-G122 169kn)
Reko ajd vidi na netu kolko daju drugi dućani, pa ne bi trebalo biti drugačije... Lik brlja, pa mu predložim da bubne na nabavu i otvori par linkova. Svugdje 2god. Ajde taj ćemo pošto i Linksys ima toliko. Na blagajni pitam curu za jamtveni, ona hladno kaže da je račun jamstvo. Reko pa ne može račun biti jamstveni itd, i tako ona blebnula da ima jamstvo 7 dana. U tom roku ga mogu zamijeniti, a kasnije nek se slikam. Dok je taj razgovor trajao, mi već platili. Ja na to odlazim do informatike po Linksys i mijenjamo. Sad sam dobio i jamstveni, ali je onako, preko ku*** lupila žig.
Dođemo frendu, ne radi... Probamo na drugom kompu, ne radi...
Vratimo se u dućan po drugi. U međuvremenu dečki isprobali na nekom svom kompu i njima radi, ja opet wtf... Reko, ipak vi meni dajte drugi jer serijski broj uređaja ne odgovara ser. broju na jamstvenom, pa tako ni garancija, Sve provjerili, došli njemu, instalacija opet ne prolazi aaaaaa. Na netu nađem da dotični nekad kaki sa Win7. Nađem nekakav tutorial, ništa. Tad je već bilo kasno, a ja gladan i umoran uzeo usb sa sobom i planirao ujutro mijenjat u dućanu.
Danas dolazim, reko ni ovaj ne radi. Sad oni pokušavaju na kompu koji ima 7 (a ne xp kao prošli put) i stvarno ne radi. Uzmem jeftiniji D-Link s namjerom da uzmem 70kn i vratim dečku. Ženska na blagajni kaže da moram uzeti nešto u toj vrijednosti, da mi ne može vratiti novac. Ja si mislim, pa mora. Zovem bivšu kolegicu računovotkinju na mob, kaže da su to fore blabla i nek mi vrati razliku. Ja se pozovem na objašnjenje dotične gospođe, na što ova jaaako nevoljko promrmlja kako se ne želi svađati za 70kn, te kako će ona ostati bez posla za 15 dana zbog toga. Reko, gledajte, ja ni nemam posao i 70kn nije sitnica.
Doviđenja.


Sad tek vidim koliki sam roman napisao, ali nisam od onih koji samo tako odustaju i znam kako stvari funkcioniraju. Da je frend išao tamo, em bi ga oženili za jamstvo, em bi mu uzeli i tu razliku da mora nešto kupiti, em bi potrošio vremena 3 puta više nego ja. Ovaj drugi izlet je trajao dobrih pola sata....

Eto, ako netko pročita i nađe se u sličnoj situaciji, inzistirajte na svojoj lovi, prijetite čime morate i ne dajte se sje****. Mnogo ljudi uspiju preveslati, ali mene neće
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 22:46   #2
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
jedino je zalosno sto si se vratio na pocetak, uzevsi D-Link koji si na pocetku odbio. Puno truda uzalud.
SrKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2010., 22:49   #3
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
jedino je zalosno sto si se vratio na pocetak, uzevsi D-Link koji si na pocetku odbio. Puno truda uzalud.
Da je bilo za mene, uzeo bih 239kn nazad i otišao drugdje, ali ovaj je ionako šizio
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 20:07   #4
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ma ovi u Jokera u Tehnomaxu su nezainteresirani i komunikacijski neodgojeni za odjelu za mobitele i računala. Sve preko neke stvari pokazuju i to jos kao " e mora si mi sad doc i pitat bas to a meni se ne radi sistem ".
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 20:07   #5
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Da je bilo za mene, uzeo bih 239kn nazad i otišao drugdje, ali ovaj je ionako šizio
šta jesi dobio onda tih 70 kn nazad il ne?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 20:33   #6
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Pa ja ne mogu reci da sam imao losa iskustva u TechnoMaxu kada sam kupovao lcd tv, trgovac na odjelu je bio sasvim ok i blagajnice.
To je bilo prije pola god.
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 11:37   #7
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor vava Pregled postova
Pa ja ne mogu reci da sam imao losa iskustva u TechnoMaxu kada sam kupovao lcd tv, trgovac na odjelu je bio sasvim ok i blagajnice.
To je bilo prije pola god.
Obicno problem tehnomaksa je 2 i kusur placa. Pa ti ocekuj ljubaznu blagajnicu....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 12:21   #8
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Zovem bivšu kolegicu računovotkinju na mob, kaže da su to fore blabla i nek mi vrati razliku. Ja se pozovem na objašnjenje dotične gospođe, na što ova jaaako nevoljko promrmlja kako se ne želi svađati za 70kn, te kako će ona ostati bez posla za 15 dana zbog toga.
Tu si u pravu.Dovoljno je pozvati se na članak 5. "Zakona o zaštiti potrošača".
Ipak, treba naglasiti da proizvod mora biti neispravan,a ne kako je ekipa znala nakon nekog nekoliko dana vratiti proizvod pod objašnjenjem "meni se taj ne sviđa i htio bi nešto drugo". U Linksu su znali čak i izlaziti u susret,no ipak treba čovjek biti pošten i prema trgovcima.

Što se tiče TechnoMaxa, voljni momenat određenog dijela njihovog osoblja je stvarno "zavidan",a to sam se uvjerio kada sam čekao dobrih 10-15 minuta za jedan LCD TV pa na kraju čovjek nije znao odgovoriti na neka bazična pitanja o njemu.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 12:49   #9
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor vava Pregled postova
Pa ja ne mogu reci da sam imao losa iskustva u TechnoMaxu kada sam kupovao lcd tv, trgovac na odjelu je bio sasvim ok i blagajnice.
To je bilo prije pola god.
Neki od djelatnika u Splitu su ince posebni
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
šta jesi dobio onda tih 70 kn nazad il ne?
Da zbilja, kad sam mu ponovo procitao post nisam ni sam siguran vise, je li se smilovao blagajnici da ne dobije "otkaz" ili je inzistirao na povratu. Ja mislim da je nakraju s pravom uzeo natrag 70kn (vjerojatno jer je "nelijepa" blagajnica bila musava, kod atraktivne i ljubazne blagajnice fokus mi nije vise toliko na nofcu)
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
....LCD TV pa na kraju čovjek nije znao odgovoriti na neka bazična pitanja o njemu.
Nista cudno za jedan veliki store s hrpom artikala razne namjene, nemotiviranim i potlplacenim osobljem, od kojih se usput i dobar dio obicno zaposli preko raznih kanala.
U mene je opcenito zlatno praviloogledaj sve zivo o proizvodu koji te zanima na netu (recenzije,iskustva,karakterisitke), nazovi za raspolozivost prije odlaska, rezerviraj ako moze ili trci na mjesto zlocina ako imaju a ne yebu rezervaciju, provjeri proizvod i papire na licu mista, plati i bjezi.
Jedina pitanja koja postavljam na licu mjesta su jamstvo i servis, ako toga nema na web stranicama.
Inace zadnji put sam kupova DDR2 memu u TechnoMaxa, jer je tamo bila najjeftinija u gradu. Na racunu sam dobija ispisano jamstvo, ali to sam i ocekiva za retail memoriju koja se dila na kile
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 14:15   #10
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,018
A dobro ajde što vi očekujete da ljudi koji od plaće od 2500 kn dobiju 2000 i 500 kuna bon u Konzumu još i skaču oko vas?
Kad 'rvacki poslodavci shvate da žele kvalitetnog radnika i zadovoljne mušterije stvari se MOŽDA promijene.
Kažem možda, jer sam ipak uzeo u obzir da smo na Balkanu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2010., 14:32   #11
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
A dobro ajde što vi očekujete da ljudi koji od plaće od 2500 kn dobiju 2000 i 500 kuna bon u Konzumu još i skaču oko vas?
Kad 'rvacki poslodavci shvate da žele kvalitetnog radnika i zadovoljne mušterije stvari se MOŽDA promijene.
Ja inace ne ocekujem nista(vec sam objasnija moju kupovnu proceduru), ali to svejedno nije opravdanje pored cile vojske nezaposlenih na zavodu. Sta mislis kako je vecini njih (i tu se nadje doduse svakakvih)?
"Rvacki" poslodavci i te kako zele kvalitetnog radnika ali ga ne zele platiti - govorim iz svog iskustva ali i tudjeg. A inace ni stranci nisu nista bolji, kad dodju s poslovnicama u nas ili kupe neku domacu firmu FYI.
Kupci su za vecinu ovce za $i$anje, na to se treba naviknit. Zato kad se dobro informiras i pazis prilikom kupovine, smanjujes sanse za eventualne zayebe i krivljenje svih drugih oko sebe.
Dobrodosli u kapitalizam i dajte nam jos shopping centara,trgovina,banaka,id., a izbacimo proizvodnju i R&D iz nase zemlje.
Mod. sorry na OT
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 00:25   #12
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
ma ovi u Jokera u Tehnomaxu su nezainteresirani i komunikacijski neodgojeni za odjelu za mobitele i računala. Sve preko neke stvari pokazuju i to jos kao " e mora si mi sad doc i pitat bas to a meni se ne radi sistem ".
Nisu ni na AV odjelu ništa bolji.
Jedanput išao tamo s nekim nešto ciljano uzet jer su to imali u cjeniku...
Uopče mi nije previše smetalo što se treba tražit angažman prodavača koji bi radije gledao u prazno nego pristupio nekom tko ne izgleda kako planira platit proizvod s gotovinom....
Pitam nešto konkretno o nekom TVu , čovjek počeo recitirat neke gluposti...
Pitam opet isto , čovjek opet recitira.
Pitam po treči put , čovjek da to ima na internetu...
Pitam opet usput govoreči kako je tražena informacija maknuta s službene stranice proizvođača...a prodavač mi daje predavanje da to što me zanima ustvari nije ni važno i kako to nije potrebno znat.
Pitam jel mogu pogledat upustva da tamo nađem što me zanima ,prodavač me samo pogleda i ne reče ništa ali mu pogled sve govori.
Na kraju pitam jel mi se TV bar može upalit jer je bio ugašen a prodavač daje negativan odgovor...

hvala doviđenja...

Pola ure posli u brodomerkura na polici ista stvar.
Odmah nam prilazi prodavač (stariji čovjek).

Ja pitam što me zanima očekujuči "pretakanje iz šuljleg u prazno".
Na moje iznenađenje , čovjek kaže kako nema pojma i kako to dosad nije nikog zanimalo ali mi ponudi daljinski u ruke da čačkam po TVu...Nakon 5 minuti čačkanja , čovjek me prekine i pita bili mi pomogla upustva i kako bi mu trabalo 5 minuti da se vrati iz skladišta..
Nakon što se vrati ja pogledam upustva i odemo na blagajnu platit TV. Dobijemo popust za gotovinu i odemo

Kad bi se bar svugdje tako odigravale stvari
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 07:57   #13
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
moras shvatiti da njima dolaze svakakva drva od ljudi sa milion retardiranih pitanja ...
tako da ih ja potpuno shvacam..
kupovao sam par stvari u technomaxu u rijeci,znam jednog lika koji tamo radi ali bez obzira na njega svi drugi su vise nego ljubazni ..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 01:20   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
moras shvatiti da njima dolaze svakakva drva od ljudi sa milion retardiranih pitanja ...
tako da ih ja potpuno shvacam..
E sad ja tebe ne shvačam
...to im daje opravdanje za ponašanje? Najbolje da ispred takvih kleknem te ga molim da mi nešto proda i stavi novce firimi u kasu. LOL

Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
kupovao sam par stvari u technomaxu u rijeci,znam jednog lika koji tamo radi ali bez obzira na njega svi drugi su vise nego ljubazni ..
Ne mogu znati kako je stanje u Rijeci ali kad več kažeš da su "više nego ljubazni" , ne mogu odolit da ti na još jednom primjeru pokažem Splitsku uslužnost i ljubaznost...

Šetam gradom i sjetim se jedne akcije koja mi je na umu več neko vrijeme. Stvar je u tome da se uz određeni proizvod dobije ne tako jeftini poklon. Nažalost, akcija je vrijedila DO TOG DANA. Ja tad mobitel u ruke / poziv informacije / poziv par dučana.
No akcija nije stvar prodavatelja...to daje distributer za HR. Sljedie služba za informacije te zatim komunikacija s distributerom / predstavništvom za HR. Žena mi prvo objasnila da bi ona rado napravila iznimku i odobrila mi poklon na račun s datumom dan poslje . No to nije do njih več da je to do samog predstavništva za Evropu. Nakon još par minuta razgovora dođosmo do toga da če mi se ta mogučnost provjerit kontaktom nekog centra u Austriji itd...

Nakon sat vremena gospođa se javlja s radosnom vjesti. Ja naravno nisam u ZGu več u Splitu i tog trena praktički na ulici . Objašnjavam to ženi / kako trenutno nemam pristup na net da bi znao gdje po to otiči / ona počme prevrtat po nekim papirima te pronađe traženo i spomene mi tehnomaks... Ja na to kažem kako bi trebao informaciju o točnoj cijeni te jeli u STu samo jedan izložbeni primjerak ili... / žena kaže kako če kontaktirat SPLITSKU poslovnicu te mi se javit. I za desetak minuta ja dobijem traženu informaciju i par puta se zahvalim na pruženoj ljubaznosti i angažmanu...

Odem na banku ..dignem oko 5k kuna (u biti točan iznos) i odem po to u Tehnomaks.
Za mene je to tada praktički bila rješena stvar (bolje rečeno - kupljeno) bez obzira što ih ne volim...

A u tehnomaksu ...
1. Trebalo mi je 5 minuti da nađem nekog na tom odjelu.
2. Gledam stvar i usput mi u uko upadne cijena koja je veca od onog sto mi je receno... / pitam cijenu za keš ,cifra jednostavno različita od onog što mi je rečeno. A ja tu razliku od 500-600kn u novčaniku jednostavno nemam.
3. Pitam jeli to točna cjena , prodavačica govori kako je cijena jasno navedena te ono udahne i zakoluta očima u stilu šta je ja sad tu pilim...
To mi se ne svidi pa pokušam objasnit kako su mi to rekli u prestavništvu tog brenda za HR / oni su kontaktirali Tehnomaks i otu ta meni rečena cijena.

Ona se na to počme MENI PODRUGLJIVO SMIJAT U FACU govoreči kako kod njih vrijede njihove cijene , a one su navedene uz proizvode i kako ona nema pojma tko je meni govorio o drugačijima.

4. Pošto mi je prag tolerancije dosta visok ...ljubazno pitam može li ona može provjeriti tu cijenu očekujuči kako če se uputit npr. do kase . Na to mi ona otresito obrusi kako ona nema šta provjeravat jer je cijena jasno navedena !

5...hvala ,doviđenja.


6. Doma gledam na web , cijena kakva i treba bit. Vrag mi neda mira , zovem tehnomaks i pitam cijenu .Cijena onakva kakva i treba bit. Pitam opet da se ne radi o pogreški u cjeniku govoreči kako se to prodaje za više.....žena provjerava opet / kaže mi normalnu cijenu uz objašnjenje kako se vrlo rjetko desi da uz proizvod zabunom ostane stara cijena.


Da je kojim slučajem ta na telefonu radila na prodajnom mjestu , stavila bi firmi keš u kasu prije nego što si rekao keks. Ovako kur**.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 21:47   #15
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Juče sam bio u riječkom technomaxu i kupio epson printer/skener. I baš taj primjerak je bio zadnji na polici (izložen, svi drugi prodani), dugo sam čekao da me netko posluži iako nije bila neka gužva ali nema veze, kaže lik da malo pričekam dok on njega spakuje nazad u kutiju. Nakon 5min eto njega, sve ljepo spakirao ali mi kaže da sa uredjajem ne odlazi usb kabel, reko kako to da nema (ipak mislim da je to standarna oprema sto bi trebala biti sa svakim printerom) ali eto sa ovima se navodno ne isporučuju (istina medju uputama nigdje nema prikazan taj usb kabel, samo kabel od napajanja, boje i sami uredjaj). Ali nije frka zato sto ga nema nego taj me je prodavač odveo do police i pokazao mi je znači posebno usb kabel koji se može kupiti. I što ću nema druge uzimam taj baš iz njegove ruke i kako sam sinoć došao kasno doma u liku, danas sam išao to sve priključiti i gle čuda, usb kabel koji mi je dao ne odgovara (mini konektor a u epsona ide onaj veliki). Ljepo me je zeznuo, da sam u ri išao bih mu odmah to vratiti (40kn cijajna) ali ništa od toga tek ću u 7mj ići ponovo za ri. Dobro nije mi nešto sada do novca ali on ga je i skinuo sa police, upakovao i sve to i na kraju mi dao krivi kabel, zato sam danas morao ići po selu tražiti od frendova da li tko ima višak kabel...bzv...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 21:51   #16
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kakav usb kabel trebaš ? Imam par klasičnih i mogu ti jednoga poklonit,ak odgovara .
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 21:53   #17
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Niti jedan novi printer nema usb kabel u pakiranju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 23:00   #18
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A i neki jeftilen pisači u boji dolaze samo sa jednom kanticom boje (ili crna, ili one 3 boje koje već jesu ). I vjerojatno mu treba USB A - USB B.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 00:27   #19
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Hvala na ponudi ali našao sam u selu odgovarajući usb pa sada sve štima =)
Nedavno mi je susjed u Lidlu kupio na akciji od HP printer/skener, ja mu išao spojiti i on je dobio baš sve u paketu pa me je zato iznenadilo kako to da ja sa epsonom nisam dobio, mora da zbog recesije i oni štede gdje god mogu pa više ne isporučuju sa novim uredjajima usb kablove =)

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 18.06.2010. u 01:04.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 00:55   #20
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Nedavno mi je susjed u Lidlu kupio na akciji od HP printer/skener, ja mu išao spojiti i on je dobio baš sve u paketu pa me je zato iznenadilo kako to da ja sa epsonom nisma dobio, mora da zbog recesije i oni štede gdje god mogu pa više ne isporučuju sa novim uredjajima usb kablove =)
Ma to ti normala. Iako mi nije jasno printac 1000+ kn, kabela nema, usb skener ili 2.5 hd manje od 500 kn - evo kabela.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 06:37   #21
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Samod a kažem, uzeo sam 70kn nazad.
Briga me za blagajnicu, nisma ja kriv što technomax pokušava prevariti ljude i zadržati lovu.
Proizvod nije bio neispravan, ali nije radio kako treba na Win7, a potvrdu sam našao i na netu pošto je masa ljudi imala problema sa time.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 12:04   #22
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Tehnomax je rupa. Pogledaj im danas cijene grafickih, stara 4850 je skuplja nego nova 5770. Bio sa kolegom nesto pogledat, a lik nas uvjerava da je 4850, iako je stara grafa i sve, duplo brza od 5770 i da se manje zagrijava i trosi. A 4850 je bila sa referentnim 1 slot hladnjakom...aha, bas je hladnija od XfX-ove sa bakrenim coolerom...
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 12:11   #23
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Tehnomax je rupa. Pogledaj im danas cijene grafickih, stara 4850 je skuplja nego nova 5770. Bio sa kolegom nesto pogledat, a lik nas uvjerava da je 4850, iako je stara grafa i sve, duplo brza od 5770 i da se manje zagrijava i trosi. A 4850 je bila sa referentnim 1 slot hladnjakom...aha, bas je hladnija od XfX-ove sa bakrenim coolerom...
tako je bilo i kad sam ja gledao prije godinu dana. cijene 8800 gts kao i 260 gtx. Bas sam se pitao ako ih netko pita o toj grafi dali ce lagati ili reci istinu...

Otada nista vise tamo ni ne gledam za kompove...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 12:35   #24
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
tako je bilo i kad sam ja gledao prije godinu dana. cijene 8800 gts kao i 260 gtx. Bas sam se pitao ako ih netko pita o toj grafi dali ce lagati ili reci istinu...

Otada nista vise tamo ni ne gledam za kompove...
Ma mogu tamo ponesto uzet preko AmExa i bodova, pa nije da ide kuna iz djepa. 500-1000kn popusta je dobra stvar, al kad te drze za idiota i kad cujes kako lazu ljudima, pa jebemu, mene je sram slusat kako pokusavaju penzioneru uvalit neki lcd stariji od samoga boga, tek tako da se rijese stare robe... a prvi bi poskidali sve sveto sa neba, da njihovim roditeljima neko proda takvo smece.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 12:54   #25
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
E sad ja tebe ne shvačam
...to im daje opravdanje za ponašanje? Najbolje da ispred takvih kleknem te ga molim da mi nešto proda i stavi novce firimi u kasu. LOL
sigurno da ne,ali ipak moras priznati da im nije bas sjajno i bajno i da nemoze nitko 8 sati imati osmjeh na licu poslije elemenata koji dolaze tamo ..

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ne mogu znati kako je stanje u Rijeci ali kad več kažeš da su "više nego ljubazni" , ne mogu odolit da ti na još jednom primjeru pokažem Splitsku uslužnost i ljubaznost...
moguce je da sam ja iznimka

@mitra

kupio sam do sad 2 canon printera od 1000+kuna i nisam dobio usb kabel,buraz je kupio epson 2in1 za 300 kn na akciji pa je dobio i kabel i jos jedan set boje .. to je sve relativno
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 12:58   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,343
Ta priča s kabelima je više do proizvođača printera nego do TechnoMaxa. Vjerojatno i u manualu printera za kabel piše 'optional' ili nešto slično. Ako ti proizvođač ne da kabel, zašto ti ga TechnoMax mora dati?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 22:43   #27
Mar Chi
Registered User
 
Mar Chi's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Kupih desktop za klinca i nakon mjesec dana u servis u Svetu Nedjelju. Trebalo je 10-ak dana da su mi popravili stroj sa obrazloženjem da je trebalo preinstalirat Win XP. Nakon metar dana opet. Treći put sam skužio da je catch u hardu, potrgal njihove naljepnice i rješio stvar. Ekipa je totalan shit, a oni su skoro gotovi... Otišao im je i izvršni direktor, robe nemaju i na način koji posluju neću žalit za njima...
Mar Chi je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 00:09   #28
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
dosad nikakvih problema kod njih jer nikad neidem ko guska u maglu, prije kupnje proizvoda, sve proizvode koje namjeravam kupiti informiram se maksimalno za detaljne informacije raspitam se i pretrazujem na netu o tom proizvodu kojeg namjeravam kupiti i tako pogledam cijene di je najpovoljnije i di mi je najblize i samo odem tamo odaberem to i kupim bez rijeci osim dobar dan, imate li taj proizvod, kolko kosta cak ni to jer vidim cijenik, i dovidenja, nemam ja sta pitati tam trgovce lajke, kad znam da neznaju nista vec ih pitam neke sasvim opcenite stvari koje treba provjeriti i moze svatko provjeriti znaci i baba bez ikakvog znanja o informatici moze znati tj. neku banalnu stvar provjeriti i to je sve jer takva pitanja i postavljam, ako nisam siguran tipa vezano uz placanje i dali je to u kompletu to sto trazim, no o vezano specifikacijama to nista

mislim neznam zasto Vi ocekujete da ce trgovci sve znati, kad npr. ni ja koji se cesto maksimalno informirujem skoro o svim informatickim i elektronickim uredajima smatram da nebih mogao sve znati da me tko pita, a vjerujem da niti Vi nebiste znali o svemu sto je i logicno jer Vas nebi bilo briga, ko je kriv kupcu sto pokusava na svoju ruku kupovati macku u vreci, umijesto da se prethodno informira na netu ? kaj tak mora biti taj kupac lijen da je nesposoban se informirati na netu ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 11:46   #29
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
@Danci
To je kao da ides u doktora i znas vise o operaciji od njega samoga, i jos ti njemu prosipas mudrosti.
Ne kazem da moraju znat sve, ne moraju znat ni pola, al jebemu, pa neka kaze iskreno evo neznam, zvat cu kolegu, ne mora ti lagat i srat brda i doline da ti nesto proda a na kraju samo da te prevari.
Ako nemaju edukaciju prodavaca to ti samo govori koliko firma drzi do kupca i reputacije. Daj mu minimalac, neka laze i maze kupce koliko moze, sve je profit.

Ima malih firmi gdje su nas primili i pokazali nam sve, dosli sa USB stickom sa par formata videa, sve isprobali, lik se bavi time, zna sta je to "avi", zna ti rec jel cita subse il ne. A neki te odjebu sa rijecima, ne mogu, ne smijem, nemam vremena, os kupit ili neces...itd.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 12:23   #30
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,343
Nekidan sam išao s frendom kupiti TV. Čovjek je picajzla i tražio je TV koji može prikazivati divx, mkv, mp3, jpg,... direktno sa sticka/prijenosnog harda. Trgovac u Technomaxovoj poslovnici u riječkom Toweru je bio max. uslužan i dozvolio nam je testiranje tv-a s time da je odmah na početku suzio izbor mogućih kandidata na par komada pa nismo morali gledati baš svaki izloženi TV. Nažalost, nijedan od testiranih nije zadovoljio potrebe mog frenda pa smo otišli drugdje. Na kraju smo našli nekog Samsunga serije C630 ili C650 (bio je zadnji u trgovini pa smo ga skinuli direktno sa police) kojim je zadovoljan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na