Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2009., 19:10   #1
w3dr4n
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Backplate

Prilikom montiranja hladnjaka mi je puknuo onaj plastični dio za učvršćivanje hladnjaka na matičnu šta se dobije uz sam procesor.

Enivejz, kupio sam Thermalright Ultra.

I pošto je izrađeno od jeftine plastike, postolje za učvršćivanje je s lakoćom puklo.
Nije ni čudno, pošto u okomitom položaju mora držati kilogram aluminija.

Išao sam u dvije trgovine koje rade u subotu popodne.
Naime, kako se uz navedeni hladnjak ne dobije postolje, u reklamacijama mi nisu dužni pomoći, jer mi za montažu ne fali ništa. Tak da su mi ga metnuli.
Kad sam pitao kak da to rješim, preporučili su da, citiram, "uzmem najjeftiniju matičnu i skinem si".

U drugom dućanu ista stvar, samo su bili pametniji u glupom prijedlogu. Naime, on mi savjetuje da kupim najjeftiniji kuler uz koji se dobije backplate.
Kad sam pitao kako da znam gdje dobijem, a gdje ne, pogleda me tupo i veli "a kak da ja to znam?".
Ok, pitam ga onak "da kupujem po redu, pa gdje puklo", veli "pa.. ne". "Onda?", "sorry, nemrem ti pomoći, probaj u servisu nekom.".
Velim, "vi ste onak, najveći dućan u hrvatskoj, valjda vi prvi imate". Pitam jel se to može uzeti kao servisni dio. "Žao mi je, privatna osoba nemre uzimati tako djelove, već mora dati komp na servis."
"Hvala, doviđenja."

Savjeti?

edit: socket je am2+

Zadnje izmijenjeno od: w3dr4n. 09.05.2009. u 19:26.
w3dr4n je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 19:50   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
A daj oglas na tržnici da kupuješ, ima ljudi koji će ti prodat sa crknute ploče za pivu
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2009., 00:52   #3
w3dr4n
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Poslao sam mail ThermalRightu, da, unatoč deklaraciji na proizvodu, isti nije moguće koristiti s AM2 standardom ploče. Tražio sam novi hladnjak.
w3dr4n je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 12:44   #4
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam nabavio thermalright kojem je na backplateu za s775 bila presiljena jedna matica. Taj jedan saraf uopce nije lovio i i hladnjak se nije mogao motirat. No ja sam to rijesio da sam skinuo dolje sve matice sa backplate-a (izbio ih odvijacem i cekicom), kupio M4 sarafe, matice i sajbice za njih i postavio cooler koristeci te sarafe sa originalnim oprugama. Taj nacin montiranja je ok, i drzi sigurnije nego originalni nacin, no svejedno sam zainteresiran za nabavku originalnog kompleta backplate-a za s775.

Ako znas nekog, mozemo zajedno narucit iz vana, iz trgovina koje prodaju takve stvari. Podijelimo postarinu. Nasi prodavaci nece nam izaci u susret, to nije njihova briga.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na