Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2015., 23:46   #1
kneezbeez
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
"Whine" preko slušalica kod igranja igara na novoj konfi

Pozdrav, ekipo!

Novi ovdje, odlučio napraviti acc na nagovor prijatelja jer smo ostali bez ideja više što bi moglo biti problem.

Nova konfiguracija, jučer složeno, sve ravno iz dućana osim napajanje koje je kupljeno u 8. mjesecu (konfa bi trebala biti javno vidljiva, ako sam sve dobro podesio).

Naime, danas sam primijetio da odmah kod ulaska u Far Cry 4 ili The Vanishing of Ethan Carter (drugo još nisam stigao isprobati) se javlja poprilično naporan "whining" zvuk. Visokofrekventno piskanje, odmah na loading screenu prije main menu-a, i ne nestaje.

Zvuk ne izlazi iz samog kućišta (dobro sam se potrudio uvjeriti u to, ne izlazi nikakav "čudan" zvuk nigdje iz kućišta van, posebnu pozornost sam dao napajanju), nego baš iz slušalica. Zvuk se javlja i kad je mute-ano i ne mijenja glasnoću ako se mijenja volume na samom kompu.

Nadalje, primijetio sam također da postoji neki background noise i u windowsima, ali drastično slabiji. Upalo mi je u uho tek kada sam imao slušalice na ušima i isključio ih iz kompa.

Trebao bih i spomenuti da se taj "whine" poprilično smanji ako u igri uključim v-sync.

Ovo sve gore navedeno je kada su slušalice priključene na stražnji jack (drito na matičnu).

Kada spojim na prednji jack, u windowsima ne čujem nikakav noise, a u Far Cry 4 se čuje sve do ulaska u main menu. Znači, skroz kroz prvi loading te intro. Kada uđe u main menu, noise nestaje, a nema ga ni ingame.

Ako je bitno - case je Fractal Design R5.

Google mi je rekao nekoliko mogućih solucija, isprobao sam sve što sam našao, od pokušavanja ištekavanja svega iz struje do mijenjanja postavki zvuka sa 16bit na 24bit itd.

Sada sam ostao bez ideja. Jedino što mi još hoda po glavi jest da je možda napajanje preslabo za tu grafu pa da se javlja zbog toga, no po forumima čitam i vidim da ljudi nemaju nekih problema i da vrte sve najnormalnije. Ili je možda faulty zvučna na matičnoj? Ne znam..

Eto, toliko od mene.
Ako netko ima ikakvih ideja, ili ako je potrebna još kakva informacija, do share.

Hvala unaprijed.
kneezbeez je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 07:22   #2
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,400
GDali GPU malko coil whinea kada si na desktopu?
Otvori kućište i benchaj GPU sa onim Windows score alatom jer tu se najviše primjeti.

Coil whine čak imam i ja sa 980 Strix to ti je više bad luck a i nečudi me da je jači kada uđeš u igru.

MBO ti je kao velika magistrala i naravno da će biti problema s zvukom čim neka komponenta coil whinea jer najviše pate zvučne kartice/onboard sound jer je previše smetnji pa pokupi taj noise.

Možeš RMAat GPU al nitko ti neće prihvatiti i reći će ti da je to normalno za taj proizvod.

EDIT

Evo što kaže Linus o tome.

Coil Whine as Fast As Possible: http://youtu.be/T7HsXHqtxrI

I o zvučnim karticama ili onboard
Sound Cards, DACs, and Amps as Fast As Possible: http://youtu.be/bPkJgiVb_C4
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 30.01.2015. u 07:29.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na