Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2015., 12:22   #1
ARMINX
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: BIH
Postovi: 3
(riješeno) Restartovanje racunara

Pozdrav

Vec neko vrijeme me muci taj problem, dok igram igricu PC se restartuje. Obicno se desava kad igram WOT jer jedino to i igram,ali znalo se desiti i sa drugim igricama. Veceras me to posebno izludilo, u 15 minuta se restartovao 3 puta.Instalirao sam Furmark, i prilikom svakog klika na "Burn" racunar se restartovao. Navescu konfiguraciju iako ima u mom profilu:

GA MA-770-US3
AMD II X4 630 2,8 GHZ
GTX 650 Ti DDR5 1 GB
4 GB DDR2 800 MHz
750 GB Caviar Green HDD
Silverstone 500W
OCZ Vendetta 2

Mislim da temperature nisu u pitanju,buduci da sam sve probao igrati na jako niskim temperaturama. Zanima me da li neko zna rjesenje ili je imao slican problem?
Hvala
ARMINX je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 12:44   #2
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ili temparature ili struja, kad se optereti komp, restarta se.Ja bih možda provjerio to napajanje najprije, naročito ako se gasi čim pritisneš "Burn" na furmarku.Svakako sa GPUZ-om stavi da ti sejva log temperatura i opterećenja grafe dok igraš igricu pa nakon rušenja provjeri kolike su temp bile kod samog rušenja.Ako su temp OK a komp se sruši nabavi si neko drugo napajanje pa probaj s njim.I uzmi RealTemp da ti prati temp proca(isto si stavi da sejva log),samo si ne zaboravi postaviti ispravan TjMax da ti ne bi budalaštine očitavalo.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 11.01.2015. u 12:58.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2015., 13:19   #3
ARMINX
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: BIH
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ili temparature ili struja, kad se optereti komp, restarta se.Ja bih možda provjerio to napajanje najprije, naročito ako se gasi čim pritisneš "Burn" na furmarku.Svakako sa GPUZ-om stavi da ti sejva log temperatura i opterećenja grafe dok igraš igricu pa nakon rušenja provjeri kolike su temp bile kod samog rušenja.Ako su temp OK a komp se sruši nabavi si neko drugo napajanje pa probaj s njim.I uzmi RealTemp da ti prati temp proca(isto si stavi da sejva log),samo si ne zaboravi postaviti ispravan TjMax da ti ne bi budalaštine očitavalo.
Probao sam u prostoriji gdje su jako niske temperature, GPU je bio 19C a CPU oko 30 i u tom slucaju se racunar restartovao.

RealTemp mi govori da moj CPU nije podrzan.

Kakva odstupanja napona moraju biti kod -12V i -5V?

Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ili temparature ili struja, kad se optereti komp, restarta se.Ja bih možda provjerio to napajanje najprije, naročito ako se gasi čim pritisneš "Burn" na furmarku.Svakako sa GPUZ-om stavi da ti sejva log temperatura i opterećenja grafe dok igraš igricu pa nakon rušenja provjeri kolike su temp bile kod samog rušenja.Ako su temp OK a komp se sruši nabavi si neko drugo napajanje pa probaj s njim.I uzmi RealTemp da ti prati temp proca(isto si stavi da sejva log),samo si ne zaboravi postaviti ispravan TjMax da ti ne bi budalaštine očitavalo.
Probao sam u prostoriji gdje su jako niske temperature, GPU je bio 19C a CPU oko 30 i u tom slucaju se racunar restartovao.

RealTemp mi govori da moj CPU nije podrzan.

Kakva odstupanja napona moraju biti kod -12V i -5V?


Zadnje izmijenjeno od: nino. 15.01.2015. u 18:08.
ARMINX je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 13:36   #4
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor ARMINX Pregled postova
Probao sam u prostoriji gdje su jako niske temperature, GPU je bio 19C a CPU oko 30 i u tom slucaju se racunar restartovao.

RealTemp mi govori da moj CPU nije podrzan.

Kakva odstupanja napona moraju biti kod -12V i -5V?


Ako misliš na mjerenje napona na napajanju, to nećeš tako moći izmjeriti jer ćeš mjeriti neopterćeno napajanje i bit će sve OK, ali kad ga opteretiš onda ono ne radi kako treba.Ja bi si posudio napajanje od nekoga pa probao s tim napajenjem.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 22:23   #5
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Prvo odvrti memtest pa prime, a onda testiraj furmark ako ti je memorija i CPU OK.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 20:21   #6
ARMINX
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: BIH
Postovi: 3
Napojna.
ARMINX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na