Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2015., 09:04   #1
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Question ploča ne daje sliku

ovako kupio sam novu plocu asrock am2 socket, radila je negdje oko 6 mjeseci i krepala ne daje vise sliku mislio sam da je mozda grafička, medjutim ploca je neispravna, i tako sam promijenio 5 ploca sa servisa , narednih 4 su radile ni 1h vremena, uzeo bih nekog drugog proizvodjača, medjutim bio je samo taj prastari model sa am2 socketom, dobio sam povrat sredstava i rekoh mozda je serija ne valja i uzo polovnu sa njuškala, isto je radila pol dana, na kraju sam sve bacio u smeće i proc i memoriju , mislio sam da je napajanje al nije normalno radi sad u drugoj konfi (seasonic) , e sad trgovac mi reko dal sam probao s drugim procesorom da je mozda s procesorom problem, al velim mu da sam u hardveru oko 10 godina i kolko znam il proc radi ili ne, drugi trgovac mi je reko da je mozda problem u front usb od kučišta u kratkom spoju, zasada imam nove komponente u starom kucistu al nisam spojio front usb, zasada konfa super radi (stari hddovi,napajanje i kuciste) , molio bih stare iskusne hardveraše vaše mišljenje šta bi moglo bit ??
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 22:31   #2
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Može biti u raznim stvarima, problem sa pločom se detektira tako da staviš osnovne stvari na ploču. Spojiš napajanje, grafičku ako nema onboard, procesor i memoriju, sve ostalo ne spajaš. Upališ ga kratkim spojem jumpera i vidiš da li radi ili ne. Čak je dobro i da nije u kučištu već na stolu fino složiš.
Onda testiraš ili drugo napajanje ili drugu grafičku ili resetiraš BIOS tako da izvadiš bateriju i ostaviš minutu dvije bez baterije, memoriju memtestom, zamjeniš CPU ako se uopće ne pali itd...
Ako sve radi ond spojiš jedan disk, pališ, drugi, pališ, CD, pališ, USB, pališ itd....

Zadnje izmijenjeno od: zbuzanic. 14.01.2015. u 22:31. Razlog: tipfeler
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2015., 18:36   #3
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
1.) ili ti je grafika crkla
2.) ili ti je RAM memorija crkla
3.) ili ti je har disk crko
4.) ako nije ni hard onda je procesor
i na kraju proveri monitor povezi ga kod prijatelja na komp i da ga on koristi par dana pa da vidi kako se ponasa, obavezno prati dali se monitor greje, dali se greje najlakse ces videti kad stavis ruku na monitor i pređes preko njega
ali polako jer ako brzo predes neprimetis gde se greje, ako se greje!
i drugo gledas ako se ne greje posle sat vremena rada ostavi ga da radi par sati onda isto proveri dali se greje (ako se samo malo zagrejao onda nebi trebalo da bude lose ali ako je skoro vruc ali ako je bas vruc onda nije sa njim uredu)
i ako ne onda ga ostavi pa najmanje 3 ili pet sati i gledaj ako će se ugasiti i neće davati sliku onda je do monitora ako će i posle 5 sati rada raditi onda je desto do kompa i jos necega sam se setio usput proveri i VGA (ili DVI ) zavisi od modela koji koristis proveri i taj kabal dali je ispravan!
njegovu ispravnost ces proveriti tako sto ga prikljucis naprimer kod prijatelja usput kad ces monitor testirati, testiraj i kabl
testiraces ga tako sto prikljucis kabl na monitor i na prijateljev komp i ako monitor radi kad ga prikljucis na komp (ako vidis sliku na monitoru), onda savijaj malo VGA kabl uključujući i tamo blizu konektora i prati sliku na monitoru (dali se gubi slika, ili dali kad savijas kabl dali se pojavljuju neke crtice koje nebi trebale da budu na ekranu.
ako je to onda je mozda i do kabla a ako se gubi slika kad savija kabl po sredini ili dalje od konektora onda kabl moze bacitri (onda je crko kabl) a ako se gubi slika kad savijas kabl blizu konektora, probaj da rasklopis konektore da vidis da se nije mozda odlemila neka zica! tako isto i ako se pojevljuju nekakve crtice na monitoru, kad savijas kabl blizu konektora to je znak da zice nisu dobro zalemljene za konektor, ili su se malo odlemile (ako je otpao kalaj), i onda ako je to da su se malo odlemile probaj da ih ponovo zalemis jer se crtice pojavljuju zbog loseg spoja!
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 09:31   #4
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
hvala na savjetima!
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na