Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2019., 19:37   #361
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Ja sam solo na stupu koji je 20m od mene. Centrala nekih 300m.Mozda utjece na ping vise korisnika

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Takodjer, privatna kuca kao i kod tebe pretpostavljam. Mislim da je prije do fizicke udaljenosti servera preko kojeg testiras na speedtestu - u ovom slucaju Zg koji je tebi dosta blizi u odnosu na mene... Probat cu izvrtit speedtest kasnije na nekom blizem serveru ako ga nadjem, no generalno sam zadovoljan sa brzinom i odzivom veze.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 22:47   #362
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Takodjer, privatna kuca kao i kod tebe pretpostavljam. Mislim da je prije do fizicke udaljenosti servera preko kojeg testiras na speedtestu - u ovom slucaju Zg koji je tebi dosta blizi u odnosu na mene... Probat cu izvrtit speedtest kasnije na nekom blizem serveru ako ga nadjem, no generalno sam zadovoljan sa brzinom i odzivom veze.
Evo frankfurt na wifi 5ghz na mobu

a ovo zica


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________






Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 18.10.2019. u 23:12.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 19:10   #363
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ima li kakav limit A1 kod "neograničenih poziva bez uspostave prema svima" za fiksne, da ne bi bilo da je samo 1000 prima mobilnima?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 22:00   #364
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa mobilni nije fiksni
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 13:01   #365
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ne, A1 paket za fiksne korisnike.
On ima u sebi "neograničene razgovore prema fix i mobilnim" bez uspostave. Zanima me je li u kakvim općim uvjetima to ograničeno recimo na 1000min (što nije neograničeno) kao u HT-u recimo.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 14:04   #366
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Evo frankfurt na wifi 5ghz na mobu

a ovo zica


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Wifi 5Ghz na mobu
https://www.speedtest.net/my-result/a/5405647868

Preko zice prakticki nema razlike u pingu samo download ide do cca 510Mbps...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 22:22   #367
magija
Registered User
 
magija's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Obnavlja li netko ugovor?

Je li netko uspio dobiti ista jeftinije od trenutne ponude na njihovim stranicama?



Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
magija je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 18:11   #368
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Nije to više AMIS, to je sada A1, a samo jedan cilj imaju, a to je, DERANJE kože!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 20:13   #369
magija
Registered User
 
magija's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Samo da javim kako sam prošao

Imao sam do sad internet+tv

Sada sam uzeo samo internet + 150mbit/s

Dobio sam cijenu od 159kn/mj ukupno

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
magija je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 17:11   #370
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 114
Novi oblik života mi spaja optiku tjednima.
  • Spojili optiku na stup ispred kuće sredinom srpnja.
  • Prvo je netko zaboravio upisati moju adresu u sustav, pa sam tjednima bio u zabludi da još nešto rade.
  • Kada sam skužio da su moju adresu preskočili (i još nekoliko drugih kuća), trajalo je danima da ih uvjerim da imaju grešku u sustavu. Mailovi, telefoni, facebook, nije lako komunicirati sa novim oblikom života.
  • Nakon toga su specijalno za mene (postojeći korisnik, ali bez ugovora) nudili da me spoje po najskupljoj mjesečnoj naknadi, a svim susjedima nudili i okopavanje vrta i sadnju kukuruza.
  • Kad sam tražio odjavu usluge, sjetili se da ipak može i za mene malo povoljnije.
  • Poslali mi ugovor i omotnicu koja kao nudi besplatno slanje ugovora, ali tu omotnicu pošta ne priznaje, pa ipak morate platiti poštarinu.
  • Onda mi dogovorili termin sa nekih 2 tjedna čekanja za spajanje i uvjerili me da moj električar ne treba ništa raditi.
  • Kad su došli spojiti, ipak oni ne bi razvlačili optiku po kući, pa nek to moj električar napravi.
  • Kad sam zvao da je kablovinje spremno, jedan otišao na bolovanje, a drugom se rodila beba. Nije ekipa kriva, njima ne zamjeram, ljudi moraju i živjeti.
  • Onda me zvala nova ekipa, ali oni ne mogu u četvrtak, no sigurno dolaze danas u petak.
  • Došli, spojili, radilo 2 sata i sad ne radi.
  • Zovu iz korisničke podrške i kažu ne mogu doći prije utorka, a ekipa jutros fino uzela stari router i sad nemam ni internet ni telefon, minimalno do utorka.

Da ne zaboravim. Oni dolaze samo u vrijeme dok ste vi na poslu. Nemaju termina ranije ujutro ili pred kraj radnog vremena.
I zadnje, ak se prije njihov router i mogao prebaciti u bridge mode, sad vam bahato kažu da ne može, makar je to najmanji problem u diletantskom odnosu firme koja je novi oblik života prema nama koji smo nažalost ostali stari oblik života.

Žao mi jedino cure koja me sad maloprije zvala, jer je najmanje kriva u cijeloj priči, a morala je slušati moje glasno jadanje i prigovaranje, koje meni nije pomoglo, a njoj je vjerojatno pokvarilo dan. Nije mi bila namjera, ali malo mi je popustila kočnica.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 16:05   #371
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja naručio u Stenjevcu (blizu RISa) u ulicama gdje su privatne kuće, A1 optiku koju su počeli provlačiti prije 2 mjeseca. Sada konačno dostupna, uzeo Duo (Int+Tel) 500/150Mbps za 194 kn, vele kroz 2 tjedna da bi trebali doći tehničari, pa ćemo vidjeti.

Do sad bio na Iskonu bez ug. obveze 27/7Mbps za 179,99 kn/mj.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 01:42   #372
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja naručio u Stenjevcu (blizu RISa) u ulicama gdje su privatne kuće, A1 optiku koju su počeli provlačiti prije 2 mjeseca. Sada konačno dostupna, uzeo Duo (Int+Tel) 500/150Mbps za 194 kn, vele kroz 2 tjedna da bi trebali doći tehničari, pa ćemo vidjeti.

Do sad bio na Iskonu bez ug. obveze 27/7Mbps za 179,99 kn/mj.
Ja baš uzeo danas u Tenji kraj Osijeka, Trio paket (500Mbps, Osnovni+Prošireni+PlanetSport, Telefon) za 259kn.
Nudili Trio s osnovnom televezijom za 200kn, ali je osnovni paket stvarno užas što se tiče sporta.
Isto su radili optiku po stupovima od struje/rasvjete po kućama, HT je dovukao FTTC jedno 150m od mene prije 2 godine ali to nije usporedivo uopće s optikom.
Ja sam imao sreće pa sam preko WiFi linka na 3km imao optiku do sada.

Nadam se da imaju bridge mode pa da mogu kao i kod HT-a terminirati PPOE na Mikrotiku
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 09:32   #373
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ha, naručio znači preko telefona 7.12., jučer mi javili da će doći instalirati 7.1.
Malo bezveze, ali što je tu je. Kenjali su da moraju čekati neku suglasnost HEPa za korištenje stupa, wth? Šta to znači da su bez suglasnosti provukli kabel?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 11:46   #374
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ha, naručio znači preko telefona 7.12., jučer mi javili da će doći instalirati 7.1.
Malo bezveze, ali što je tu je. Kenjali su da moraju čekati neku suglasnost HEPa za korištenje stupa, wth? Šta to znači da su bez suglasnosti provukli kabel?
Klasika, unaprijed prodaju.
Kod mene izgleda da čak nije unaprijed, vidim da montiraju svaki dan.
Dok sam se ja nećkao 4-5 dana nakupio se red za montažu pa će bar 2-3 tjedna potrajati.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 12:47   #375
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Gdje se najvise isplati otici za produzenje ugovora? A1 centar, telefon, drustvene mreze?

(nije opcija zatrazivati raskid ugovora pa cekati sluzbu za zadrzavanje korisnika, jer produzujem prije isteka roka)
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 10:20   #376
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Gdje se najvise isplati otici za produzenje ugovora? A1 centar, telefon, drustvene mreze?

(nije opcija zatrazivati raskid ugovora pa cekati sluzbu za zadrzavanje korisnika, jer produzujem prije isteka roka)
Telefon mi se čini. Sve je to individualno. Koliko si korisnik, koliko linija imaš, itd... Meni stalno daju neke ponude koje nema nigdje, ali tek kad malo popizdim na telefon, onda netko tamo odobri. Neću sad pisati što sve imam gratis, itd, ali naravno, kad plaćam 750 kn/mj, a sad će biti 950kn/mj za (2 moba te optiku), svašta se da užicati gratis i uz dodatne popuste.

Samo treba tražiti i imati osnovu za traženje popusta. 15 god korisnik, itd...

I najbolje mi je preko telefona, jer "debili" agenti svašta obećaju i kažu, a onda sam još i snimao razgovore (jer ih i oni sami snimaju), ali najmanji problem danas upalit handsfree i s drugim telefonom snimiti. I kad ti onda ti agenti svašta napričaju, ti samo govoriš da da, može može, i onda kad dođe da to nije tako, onda udriš.

Meni su tako uz Note 8 obećali 1000 kn popusta, -60 kn za tarifu, gratis Dex, gratis TV za Van.

Kad sam sve potpisao i došao po mob, samo sam dobio 1000 kuna popusta i popust na tarifu. Krv sam im popio što na telefon što na mailu, tako da mi se onda sam Samsung ispričavao u ime Vipa. Samsung mi je poklonio Dex, a TV za Van, odnosno danas Xplore TV imam gratis već, eto, 4 godine. Zašto gratis? Jer sam prije 6 godina uzeo veći paket koji ima TV za Van (gratis), i onda kako su mijenjali pakete, sami su mi isključili TV za Van bez da su mi rekli, prodali novi paket i rekli dobiti ćete SMS za aktivaciju kroz 48h, što naravno nisam dobio. A onda su mi prodavali da se to plaća 30-40kn/mj. Na kraju sam dobio sve to, još dodatni povrat po računima nekih 1000 kn, eto, isprike radi i gnjavaže radi čekanja barem 8 sati (ukupno) u centrima da se to riješi.

Velim, krv sam im ispio, tražio otkaze - s pravom, tako da sad i kad nazovem, vjerojatno me imaju pod nickom "Satan himself", ali barem nemam više gnjavaže kakve sam imao prije. Više ne idem u centre, jer to čekanje i vozanje koje sam prošao prije 2-3 godine, nikad više.

Rijetko ih zovem, doslovce samo kad produljujem ugovor.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 13.12.2019. u 10:35.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 11:40   #377
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Klasika, unaprijed prodaju.

Kod mene izgleda da čak nije unaprijed, vidim da montiraju svaki dan.

Dok sam se ja nećkao 4-5 dana nakupio se red za montažu pa će bar 2-3 tjedna potrajati.
Evo danas me zovu da se dogovorimo za termin instalacije, ja vec mislio da ce nesto normalno biti.
A ono klasika, pricekajte da vidim tablicu, pa zujis par minuta i onda krene pa to je nova tehnologija, mi trebamo odobrenje od HEP-a sto traje oko 15 dana a to je vec 2020 pa nemam termine za to.
Reko kako odoborenje kada vec danima masovno spajaju korisnike tu kod mene a nedavno su to krenili prodavati.
Tek je prosli tjedan mreza pustena u koristenje.
Pa onda oni su to davno narucili, nazvat ce on mene 23.12 da se zapravo dogovorimo.

Nesznam sto su me zvali ako nemaju pojma kada ce.

Klasik prodavanje izgovora, kada neznaju kada ce ili ce dugo trajati onda je uvijek neko drugi kriv.

UPDATE: Javili se kasnije, već 09.01 je instalacija.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: robimarko-bug. 13.12.2019. u 13:26.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 16:47   #378
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
Evo me na paketu 500/100 već 2 tjedna. Jako sam zadovoljan, brzina do sad nije padala niti je bilo ikakvih prekida.
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 23:18   #379
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor AbAdd0n Pregled postova
Evo me na paketu 500/100 već 2 tjedna. Jako sam zadovoljan, brzina do sad nije padala niti je bilo ikakvih prekida.
Super, drago mi je da ne pada brzina jer trenutno koristim HT optiku i svake večeri su međunarodni linkovi zagušeni i padne brzina, ovisno o destinaciji zna biti i drastično.

Ja čekam 09.01 da mi namontiraju
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 16:02   #380
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Danas slozili, uredno 500/120mbps. Dobio neki Huawei router kohi navodno ne moze nikako u bridge i sad se igram s njime da podesim DHCP, DDNS, VPN, Port Forwarding...

Uspio sam si sve složiti na Huawei HG8145V5 routeru.
Jedino mi fali VPN i jednostavan DDNS, kao što to Asus ima u sebi.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 08.01.2020. u 00:31.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:12   #381
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Danas slozili, uredno 500/120mbps. Dobio neki Huawei router kohi navodno ne moze nikako u bridge i sad se igram s njime da podesim DHCP, DDNS, VPN, Port Forwarding...

Uspio sam si sve složiti na Huawei HG8145V5 routeru.
Jedino mi fali VPN i jednostavan DDNS, kao što to Asus ima u sebi.

Vidim po lokaciji da si vrlo blizu meni (oko RIS naselja). Bili dana si kod mene, instalirali optiku. Dečki kooperanti, sve doradili brzo i kako treba, brzina prema testu je 72/9 mbit/s (uzeo 3u1 sa brzinom 60Mbit/s). Tv još nisam isprobao izuzev da sam vidio da radi


Router je isto Huawei HG 8145V5. Kažeš da ne ide u bridge?
Nisam se za sad stigao s time poigrati, ali moram provjeriti, jer meni je agentica kad sam dogovarao uslugu i pitao mogu li koristiti IPv6, rekla da mogu, samo da moram uzeti svoj IPv6 router i onda im javiti da prebace.


E da, i koji IPv6 router da uzmem?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 00:12   #382
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
tcom je u žeščoj banani navečer , sve igre mi lagaju , nadam se da na a1 nema takvih problema , btw ponudili su mi za 219 kn 500 mbit brzinu + telefon + tv sa nekim dodatnim paketom
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 02:17   #383
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
tcom je u žeščoj banani navečer , sve igre mi lagaju , nadam se da na a1 nema takvih problema , btw ponudili su mi za 219 kn 500 mbit brzinu + telefon + tv sa nekim dodatnim paketom
HT ima najjače linkove prema van od operatera, tako je pogotovo bilo kad je A1 preuzeo Amis i otkazao Combisove linkove prema van i nakon toga im je internet prema van dosta patio, ne znam jesu li nešto poboljšali u zadnje vrijeme. Obično kad sam igrao s ekipom koja je na A1 znao imati par ms bolje latencije, ali to ovisi i o igri samoj i kod koga su smješteni serveri pa čiji su linkovi direktniji, nekad su oni imali bolju latenciju.

Ja nemam nikakvih problema na HT-u, sad sam mjerio, prema Frankfurtu 21ms 171/108, Amsterdam 30ms 117/89, Pariz 31ms 102/84.

Stvarno nisam imao apsolutno nikad niti jedan problem s latencijom prema nikakvim serverima, CS:GO, Fortnite, Rockstar igre, Hunt, stvarno ne znam jesam jednom imao slučaj da je bilo nešto do operatera. A za brzine teško da ijedan operater može garantirati da ćeš prema svim zemljama imat pune brzine kad je opterećenje najveće.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 09:17   #384
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
21 do 30ms, nije li to puno?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 10:24   #385
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
HT ima najjače linkove prema van od operatera, tako je pogotovo bilo kad je A1 preuzeo Amis i otkazao Combisove linkove prema van i nakon toga im je internet prema van dosta patio, ne znam jesu li nešto poboljšali u zadnje vrijeme.
Combisove linkove prema van?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 12:19   #386
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Combisove linkove prema van?
Cogent kolega, već se davno o tome pisalo u Amis temi, a razmišljao sam o nekom paketu koji treba doći pa se to fino spojilo

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
21 do 30ms, nije li to puno?
Za gradove udaljene poput Frankfurta, Amsterdama i Pariza ne, velike su to udaljenosti i prođe kroz druge telekome i njihovu opremu ovisno o specifičnom serveru.

Promjenom operatera teško ćeš smanjit te brojke osim ako možeš Zagreb fizički pomaknuti bliže negdje između tih gradova

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 14.01.2020. u 13:01.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 12:24   #387
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Cogent kolega, već se davno o tome pisalo u Aramis temi, a razmišljao sam o nekom paketu koji treba doći pa se to fino spojilo
Već gledam, što to nisam znao dok smo kupovali linkove.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:19   #388
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Vidim po lokaciji da si vrlo blizu meni (oko RIS naselja). Bili dana si kod mene, instalirali optiku. Dečki kooperanti, sve doradili brzo i kako treba, brzina prema testu je 72/9 mbit/s (uzeo 3u1 sa brzinom 60Mbit/s). Tv još nisam isprobao izuzev da sam vidio da radi


Router je isto Huawei HG 8145V5. Kažeš da ne ide u bridge?
Nisam se za sad stigao s time poigrati, ali moram provjeriti, jer meni je agentica kad sam dogovarao uslugu i pitao mogu li koristiti IPv6, rekla da mogu, samo da moram uzeti svoj IPv6 router i onda im javiti da prebace.


E da, i koji IPv6 router da uzmem?
Nemam informacija o tome da radi preko IPv6 u bridge modu.
Rečeno mi je da jednostavno to ne radi, pošto se optički kabel spaja direkt na router, a router nema WAN priključak, nego samo 4 LAN porta i Telefonski. To bi značilo da jedan LAN port treba konfigurirati u WAN. Daleko od toga da to nije moguće, no na kraju, router ima sve što mi treba, te radi odlično.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 19:33   #389
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
A1 ima IPv6 aktivan? Moram priznat da mi je to malo čudno, Hrvatska prema Google statistikama ima 0.1% v6 prometa, da korisnici na optici imaju IPv6 ipak mislim da bi ta brojka trebala biti malo veća.

Jedino znam da je HT nudio prije dok su protekle dvije godine imali optiku nove generacije s 500/500 i 1000/1000 paketima znam sa je na internetu pisalo da je IPv6 uključen te kućanstvo dobije /64 blok adresa za uređaje. Ali tog paketa više nema te su korisnici prebačeni na obične tako da IPv6 više nema zasad.

Ono što je malo zabrinjavajuće je to da je trend IPv6 implementacije počeo pokazivati znakove usporavanja i moguće stagnacije ako se nastavi usporavanje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 08:27   #390
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
A1 ima IPv6 aktivan? Moram priznat da mi je to malo čudno, Hrvatska prema Google statistikama ima 0.1% v6 prometa, da korisnici na optici imaju IPv6 ipak mislim da bi ta brojka trebala biti malo veća.

Jedino znam da je HT nudio prije dok su protekle dvije godine imali optiku nove generacije s 500/500 i 1000/1000 paketima znam sa je na internetu pisalo da je IPv6 uključen te kućanstvo dobije /64 blok adresa za uređaje. Ali tog paketa više nema te su korisnici prebačeni na obične tako da IPv6 više nema zasad.

Ono što je malo zabrinjavajuće je to da je trend IPv6 implementacije počeo pokazivati znakove usporavanja i moguće stagnacije ako se nastavi usporavanje.

Evo, ja sam u A1 prodajnoj službi, od agentice s kojom sam dogovorio ponudu, dobio ovakvu informaciju. Nisam ni ja siguran da je to točno što mi je rekla pa zato i pitam ovdje. Nije mi to od presudne važnosti, ali ako imaju mogućnost, odlično.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 19.01.2020. u 08:44.
Roberto je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na