Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2016., 09:57   #1
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Lightbulb Wireless bridge na Zyxel VMG5313-B30

Trebam wless (media) bridge koji ću spojiti na Zyxel: znači 2x2 n300 (ili jači), da ima gigabit eth portove (koji se ujedno mogu konfigurirati kao switch) te da mu cijena nema 4 znamenke, pa čak ni 3 jako visoke. Na njega bi žicom bila spojena dva računala i nas.
Dakle, nekakav ruter ili ap, možda nešto od TPlinka.
Ima li možda netko iskustva ili neku ideju?

Zaboravih napisati da mi WDS ili repeater modovi ne trebaju, treba mi ustvari ono što neki ASUS ruteri imaju: da mogu žicom spojiti klijente na ruter odnosno ap a da onda on sa Zyxelom komunicira bežično pri punoj brzini (n300) a što u WDS ili repeater modu definitivno nije slučaj.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 12.05.2016. u 10:41. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 11:21   #2
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
nabavi xiaomi mini za kog postoji modani asus firmware (google xiaomi padavan)
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2016., 12:41   #3
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
".....a da onda on sa Zyxelom komunicira bežično pri punoj brzini (n300)"

...uz napomenu da nećeš imati veću realnu brzinu od 150 Mbps a i manju ukoliko ima još wifi korisnika u kući ili ako udaljenost između njih dovodi u pitanje jakost signala
Bar će korisnici na GB LAN-u raditi kako treba
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 13:10   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ima miljonček repeter tema i onda digneš ovu staru ?
Kog vraga će ti GB eth portovi kad će sve "visiti" na wireless - u i ovisiti će o njegovoj propusnosti ?
Ne kompliciraj i ne troši previše, za opisano ti treba uređaj s Client / Bridge (kako se zove u pojedinom uređaju) modom rada. Isto ćeš dobiti i u Universal Repeter modu rada, lako probaš i vidiš razlike.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 20:37   #5
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Dobro, dobro, nemojte me odmah na križ...
GB eth mi treba zbog spajanja dva računala i nasa.
Univerzal repeater, nisam siguran da mi to igra, kao ni WDS.
Ono što sam ja mislio je (u pravu si Nikky) client/bridge priča. Bitno je da ima dvije antene (kao i Zyxel) da bi se postigla čim veća wless brzina.
Problem je da TPLink site ni za jedan uređaj eksplicitno ne piše da radi kao client/bridge (ovo je za WR 1042nd - Enable/Disable Wireless Radio, WDS Bridge, WMM, Wireless Statistics). TPLink navodim zbog prihvatljive cijene.
Dali netko možda zna koji točno model to može (da sad ne kopam po bespućima foruma i interneta)?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 23:03   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Univerzal repeater ti isto "igra" jer će kao i Client mode ostvariti wifi link sa gl. routerom, a usput će širiti wifi signal za potencijalne klijente.
Kvaka22 je u tome šta i nema neki veliki izbor uređaja da imaju GB mrežu i Client mode,
GB mrežu i Univerzal repeater još nekako nađeš.

Dobro si zamjetio 1042ND / 1043ND od TP-Linka, oni imaju GB mrežu i Universal Repeter (mada ga u ovom modelu zovu WDS Bridge).
Nije klasični WDS jer omogućuje link sa WPA/WPA2 zaštitom > Universal Repeter.
Da ne navodim kako je pomalo suludo tako dobru spravu staviti u tu funkciju.

Ako je "problem" spajanja dva računala i nas, nabavi najjeftiniji 5 portni GB switch, možeš i izvana za cca 16€ > https://www.computeruniverse.net/en/...ches-gblan.asp

Da bi se postigla čim veća brzina WiFi linka između gl. routera i novog uređaja potrebno je da budu "u zoni" dobrog nivoa signala. Vjerojatno si vidio da se može intervenirati postavljanjem antena sa većom dobiti i/ili usmjerenih antena i/ili postavljanjem reflektora u vidu čuvenog winsurfer - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 08:41   #7
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...samo mi je nejasno razmak između tog Zyxel i TP-link i zašto se lan kabal ne provuče jer ipak lan je duplex bez utjecanja smetnji a wifi simpleks koji u okolini sa više korisnika drastično smanji brzinu jer si međusobno smetaju
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na