Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2016., 15:31   #19171
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
what? de malo pojašnjenja pls



http://www.vecernji.ba/velike-guzve-...buskom-1052632
http://grad-busovaca.com/rat-cijenam...pao-na-126-km/
http://www.hercegovina.info/vijesti/...j-crpki-101758
http://posusje.net/dizel-1-26-km-ben...-prosperitetu/

Citiraj:
Vlasnik Tioila pokušava održati cijenu goriva na pumpi Tioila i Aura 5 pfeniga niže od konkurencije no vlasniku benzinske pumpe ”Karliko” to ne odgovara i svakim sniženjem goriva na gore navedenem pumpama ista ta snižava na istu cijenu. Ova situacija je postala jako zanimljiva jer ne postoji nijedna država na svijetu gdje se cijene naftnih derivata u istoj regiji razlikuju za više od 10% a kamoli čak 30%. Dok Ljubušaci s veseljem toče u svoje limene ljubimce gorivo za samo 1.26 KM po litru, u isto vrijeme u pola sata udaljenim Grudama, Širokom Brijegu, Međugorju ili pak Čapljini se toči za visokoj prosječnoj cijeni od 1.66 KM po litri dizela, a za benzin po još višoj.
Kada je cijena bila 1.46 KM već su počele špekulacije da je to gorivo nekvalitetno te da ga poslije točenja treba voziti ‘ravno’ na servis i mijenjanje dizni. No gorivo je EURO 5 i vlasnici ovih benzinskih imaju ove cijene samo na pumpama u Ljubuškom dok na svojim poslovnicama u drugim mjestima drže cijene kao i ostale benzinske pumpe.
Ovaj je najjači:
http://www.grude-online.info/ipak-je...smiju-krociti/

Citiraj:
U Ljubuškom proglašena nova država. Naftna monarhija u koju SIPA i porezna više ne smiju kročiti…
  Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 15:56   #19172
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Iz poruke ne vidim jesi li kriv ili ne ? Ako doista nisi kriv - žali se i objasni.

Ako si kriv (kao i svi ostali), nemaš šanse ništa postići sa žalbom. Unazad godinu-dve, po kolegama vidim da su se naplaćali sličnih kazni. Vele da se nema smisla žaliti.

To što si jedini dobio kaznu (danas ti, sutra netko drugi), to nije razlog za žalbu.
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa ako si stao... Ne znam kako bi se žalio.
Ne poričem da sam kriv, ako ćemo se slijepo držat zakona, ali žalio bih se isključivo na obavljanje posla dotičnog komunalnog redara.

Bio sam parkiran na mjestu gdje je i ovaj crveni Clio. Na svim mjestima iscrtanima žutim crtama su bili parkirani drugi auti, auto pored mene (gdje je sad Corsa) i 2 auta koja su bila parkirana na mjestima pored ovog plavog Punta...nitko nije imao kaznu, samo ja.


Provjerio sam i sljedeću zebru, 50 metara dalje, situacija kao na slici, nitko nema nikakvu kaznu. Od svih auti parkiranih tamo, samo ja.


Ne znam, jel to ciljano ostavljanje kazni na službene aute s DA tablicama ili u čemu je fora... To me užasno ljuti...

Ovakva zebra nema niti smisla jer je promet nikakav...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2016., 16:02   #19173
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne poričem da sam kriv, ako ćemo se slijepo držat zakona, ali žalio bih se isključivo na obavljanje posla dotičnog komunalnog redara.
Mislim da tu možeš sjest' i plakat', osim ako baš ne misliš raditi prijavu gradu, dokazivati itd...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 16:15   #19174
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ne bih se čudio da si radi DA tablica dobio ti jedini.

Trešnjevka je valjda još jedini kvart di se možeš više manje normalno parkirati i ako nikome ne smetaš ili nisi na kapiji neće se dizati buka. Svi ostali su dobili već zone.

Ono što ti možeš jest napakostiti svima drugima tako da zoveš komunalce da ne možeš proći negdje jer su auti parkirani tipa na nogostupu, zebri etc. No onda će svi podobivati kazne i više se nitko ne bu mogao tak parkirati.

Dogodilo se kod mene u ulici. Ekipa je godinama parkirala na lijevoj strani dok netko nije jednom pozvao pauk. Sad više nitko ne parkira i dižu cijelu ulicu. A produžetak te ulice, ista stvar - sve normalno. Do jednog poziva.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 18.01.2016. u 16:28.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 17:28   #19175
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Baš sam ti to htio komentirat Tom majmunu sam javno prijetio batinama na HC forumu,pa mi je vratio pare i ispričao se.

Dok sam vozio 7gen type r.
Ne,nije on ,kao sto je vec netko napisao,srecom
Iako,nudio se vec par puta da slozi kakav auto bla bla... but no way


Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
trulez

daj mi radije nekog renola dizla, oni su super!
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 18:51   #19176
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Bio je taj crvendać i zelene boje nekoć, a i žute.
kameleon bi mu bio dobar nadimak.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 18:59   #19177
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Što ograđuje ona bijelo-crvena traka između Clia i Corse... ovako mi izgleda da je ograđena neka propala ili oštećena šahta pa je moguće da su likovi iz ZGB Cesta baš kad si bio tamo parkiran došli to popraviti, a kako nisu mogli prići, obavijestili su komunalaca da si mogu opravdati radni nalog kojeg nisu izvršili i ti si popušio jer u pravilu koliko poznajm rad komunalaca za takve "prekršaje" samoinicijativno ne pišu kazne već samo po pozivu.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 18.01.2016. u 19:19.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 19:17   #19178
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
I kid you not, ovo je trajalo oko 15 min. Šteta kaj sam uspio uhvatit samo 3 min kad je posao bio skoro gotov. Nažalost ne čuje se baš jako svo to turiranje. I ovaj near miss stupića na kraju. Trebalo je još oko 4min da izađe na rikverc na cestu, šteta kaj sam prestao snimat. Poglasnite do max, nema zvučnih bombi.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 19:32   #19179
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kaže...parkiranje unutar 5m od zebre.
Je l ima znak za zebru? Ako ga nema, nepropisno je označena zebra - 'ladno se žali.
Zapravo, žali se u svakom slučaju. Napiši da si bio 5,5 metara od zebre.

EDIT: Sad vidim fotku. Nema znaka. Uz zebru mora biti znak. Čisto pravno, zebra bez znaka nije zebra.

EDIT2: ZOSPC, članak 2., stavak 21.: "»obilježeni pješački prijelaz« je dio kolničke površine namijenjen za prelaženje pješaka preko kolnika, obilježen oznakama na kolniku i prometnim znakovima obavijesti"

Uhljeb do uhljeba, šilje qrac di ne treba.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 18.01.2016. u 19:51.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 19:37   #19180
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Vjerojatno je dobio (ili će dobiti) i sliku gdje se vidi da nije bio 5,5m od zebre.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2016., 19:56   #19181
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Je l ima znak za zebru? Ako ga nema, nepropisno je označena zebra - 'ladno se žali.
Zapravo, žali se u svakom slučaju. Napiši da si bio 5,5 metara od zebre.

EDIT: Sad vidim fotku. Nema znaka. Uz zebru mora biti znak. Čisto pravno, zebra bez znaka nije zebra.

EDIT2: ZOSPC, članak 2., stavak 21.: "»obilježeni pješački prijelaz« je dio kolničke površine namijenjen za prelaženje pješaka preko kolnika, obilježen oznakama na kolniku i prometnim znakovima obavijesti"
Kriva interpretacija, tj. nepotpunost izraza u tom članku navodi da bukvalno tumačenje zakona ide njemu u korist.

Međutim, zebra je obilježeni pješački prijelaz. Bez obzira označena ona bila na podu s debelim crtama, iscrtkanim crtama područja namijenjenog za pješački prijelaz ili je još dodatno uz to i znak tu.

Primjerice, često je pri izlasku iz kružnog toka nužno i obavezno obratiti pozornost na pješački prijelaz, propustiti pješake u slučaju obilježenog pješačkog prijelaza, ali nigdje unutar kružnog toka nema znaka pješačkog prijelaza. Prema gore napisanom ne bi bio dužan propustiti pješake, ali zdrav razum ide totalno kontra.

1v@ne radije se ostavi trošenja vremena na utjeru pravde ako ti tih 150kn nužno ne treba za kruh i mlijeko.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I kid you not, ovo je trajalo oko 15 min. Šteta kaj sam uspio uhvatit samo 3 min kad je posao bio skoro gotov. Nažalost ne čuje se baš jako svo to turiranje. I ovaj near miss stupića na kraju. Trebalo je još oko 4min da izađe na rikverc na cestu, šteta kaj sam prestao snimat. Poglasnite do max, nema zvučnih bombi.
Nema PDC pa mu je teško.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:01   #19182
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
De5tr0yer, daj mi činjenice, dat ću ti pravo. Nema 'nepotpunog izraza', zakon je jasan. Ja sam u pravu.

Ivane, slobodno vrijeme i pare su tvoji, ali ja im iz principa ne bih dao ni da je kazna 20 kuna.

EDIT: Kako bi, pobogu, zakon trebali tumačiti nego bukvalno? Je li onako kako je Tito dao naputak da se "ti suci ne trebaju baš držati zakona kao pijan plota"? Nije zakon poezija, pa kako tko voli i shvaća. O, svega...
Ovo za pješački i znakove u rotoru neću komentirati.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 18.01.2016. u 20:13.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:20   #19183
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
karabaja je u pravu:
Citiraj:
Kad je na kolniku označen pješački prijelaz (slika H18), mora biti obilježen znakom C02 i znakom A33 (obilježen pješački prijelaz), osim na mjestima na kojima se promet regulira svjetlosnim znakovima (semaforima)
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288185.html (Članak 77.)

Guglati "Znak C02" tko ne zna šta je, radi se o vertikalnoj signalizaciji koje ovdje nema...

To je na papiru, a ima li se pravo žaliti na osnovu toga to ne znam.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:25   #19184
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
De5tr0yer, daj mi činjenice, dat ću ti pravo. Nema 'nepotpunog izraza', zakon je jasan. Ja sam u pravu.
Ista stvar je s definicijom naseljenog mjesta, iako je veznik i (trebao bi ili) praksa ga gleda kao ili.
Obzirom da nema uvjeta o obaveznom postavljanju znaka uz zebru, u prekršaju je.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:28   #19185
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
"Nepropisno parkirao i dobio kaznu. Čemu rasprava?"
Ovako bi to išlo kada bi svi bili kažnjavani jednako za jednake stvari, ali u hrvatistanu ima jednakijih i to ljude ljuti.
Želi se kako god znaš i umiješ, iako ja ne bih gubio živce zbog 150kn.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:33   #19186
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
To je na papiru, a ima li se pravo žaliti na osnovu toga to ne znam.
Ima. Ivan navodi da u toj obavijesti o prekrašju piše "manje od 5 m do zebre", a prema zakonu ovo nije zebra.
To sve skupa otvara pitanje o smislu "komunalnih redara" i njihovoj osposobljenosti za rad.
Ispravno bi bilo da je Zagrebačkim cestama izdao obavijest, pa ako ne isprave propust, njima i odgovornoj osobi uručiti obavijest o prekršaju. To je pravilno funkcioniranje lokalne samouprave. Samoregulacija.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ista stvar je s definicijom naseljenog mjesta, iako je veznik i (trebao bi ili) praksa ga gleda kao ili.
Obzirom da nema uvjeta o obaveznom postavljanju znaka uz zebru, u prekršaju je.
Ne znam pokušavaš li trollati? "I" nikad neće biti "ILI". Ni u sudskoj praksi ni na papiru.
Opet i zadnji put: zakon je jasan. Jedino je ovdje sada pitanje hoće li ih netko ići prcati radi 150 kn. Ja bih iskoristio nesvakidašnju pogodnost da isprcam uhljebe njihovim alatom.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 18.01.2016. u 20:46.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:39   #19187
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ne znam pokušavaš li trollati? "I" nikad neće biti "ILI". Ni u sudskoj praksi ni na papiru.
Nećeš vjerovati, ali je.

Jesi kad platio kaznu za brzu vožnju u Zagrebu?

Da je zgazio čovjeka na toj zebri, tko je kriv?
To što netko nije stavio znak njega ne oslobađa krivnje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:49   #19188
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I kid you not, ovo je trajalo oko 15 min. Šteta kaj sam uspio uhvatit samo 3 min kad je posao bio skoro gotov. Nažalost ne čuje se baš jako svo to turiranje. I ovaj near miss stupića na kraju. Trebalo je još oko 4min da izađe na rikverc na cestu, šteta kaj sam prestao snimat. Poglasnite do max, nema zvučnih bombi.
Svakakvi retardi danas imaju vozačku :facepalm:

Ovo me podsjeća na žensku iz moje ulice,je da je ulica uža al nikaj kritično,mi normalni vozači tih 20-30 metara prođemo u rikverc za cca 10 sekundi,njoj treba jedno dvije minute ovisi koliko puta stane pa ide naprijed-nazad da ispravi auto da ne udari u nečiju ogradu jer ta jednostavno nemre proć 2 metra da joj auto ne ode u koso, o vožnji na kuplungu i smradu spaljene lamele da ne pričam

Vrh je bio prije koji tjedan kad se u dvorište pokušavala sparkirat doslovno 20 minuta(štopao sam na mob) da bi na kraju maznula u susjedovu ogradu i odustala

A najžalosnije u cijeloj priči je da ima dečka/muža koji izvana te manevre navigira umj. da on sparkira jebeni auto
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:55   #19189
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nećeš vjerovati, ali je.

Jesi kad platio kaznu za brzu vožnju u Zagrebu?

Da je zgazio čovjeka na toj zebri, tko je kriv?
To što netko nije stavio znak njega ne oslobađa krivnje.
Ma, nemoj mi, molim te, s tim hipotetskim pričama uletavati. Ja o konkretnoj definiciji pravne norme na temelju koje mu je izdana obavijest o prekršaju, ti o gaženju pješaka i brzoj vožnji, o sudskoj praksi u semantici i montaži znaka.
Ne lupam po tastaturi o stvarima o kojima polovično znam ILI pojma nemam.
Zadnji put, što se zakona tiče ovo nije pješački prijelaz. Osim ako je tamo u lijevom kutu fotke cropan znak. Što se mene tiče, EOD & out.
Pusa. :-*

karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 20:56   #19190
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Svakakvi retardi danas imaju vozačku :facepalm:

Ovo me podsjeća na žensku iz moje ulice,je da je ulica uža al nikaj kritično,mi normalni vozači tih 20-30 metara prođemo u rikverc za cca 10 sekundi,njoj treba jedno dvije minute ovisi koliko puta stane pa ide naprijed-nazad da ispravi auto da ne udari u nečiju ogradu jer ta jednostavno nemre proć 2 metra da joj auto ne ode u koso, o vožnji na kuplungu i smradu spaljene lamele da ne pričam

Vrh je bio prije koji tjedan kad se u dvorište pokušavala sparkirat doslovno 20 minuta(štopao sam na mob) da bi na kraju maznula u susjedovu ogradu i odustala

A najžalosnije u cijeloj priči je da ima dečka/muža koji izvana te manevre navigira umj. da on sparkira jebeni auto
Pa čuj, to je jedini način da ona nauči
A lik još uvijek valjda živi u nadi da će se cura naučiti
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 21:00   #19191
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Ja sam 99% siguran da tamo gdje sam parkirao znaka nema, dok na drugoj zebri, na slici ispod postoji.

Netko je pitao za ono nešto crveno na podu. Prije par mjeseci je netko ušarafio nekakav komad metala u asfalt, valjda kako bi pješaci mogli proći između auta i zida, iako na desnoj strani nema ničega osim pijanaca koji se skupljaju pred Prehranom.
Također, žutom trakom za zabranu parkiranja je označeno sve osim tog dijela.

Kazna je već plaćena, iako sam 150 kn mogao i pametnije iskoristiti.

Konkretno, prekršaj je označen ovako:

Citiraj:
Članak 82.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
1) na obilježenome pješačkom prijelazu i na udaljenosti manjoj od 5 m od tog prijelaza i na prijelazu biciklističke staze preko kolnika
Sad tu ide ono što karabaja napomenuo

Citiraj:
Članak 2
21) »obilježeni pješački prijelaz« je dio kolničke površine namijenjen za prelaženje pješaka preko kolnika, obilježen oznakama na kolniku i prometnim znakovima obavijesti
Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama
Citiraj:
Članak 77
7) Kad je na kolniku označen pješački prijelaz (slika H18), mora biti obilježen znakom C02 i znakom A33 (obilježen pješački prijelaz), osim na mjestima na kojima se promet regulira svjetlosnim znakovima (semaforima)
Iako na kazni ne piše ništa o mogućnostima žalbe, baš ću nazvati i pitati da mi objasne.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 21:01   #19192
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ma, nemoj mi, molim te, s tim hipotetskim pričama uletavati. Ja o konkretnoj definiciji pravne norme na temelju koje mu je izdana obavijest o prekršaju, ti o gaženju pješaka i brzoj vožnji, o sudskoj praksi u semantici i montaži znaka.
Ne lupam po tastaturi o stvarima o kojima polovično znam ILI pojma nemam.
Zadnji put, što se zakona tiče ovo nije pješački prijelaz. Osim ako je tamo u lijevom kutu fotke cropan znak. Što se mene tiče, EOD & out.
Pusa. :-*

I ja ti govorim iz prve ruke. Svidjelo se to tebi ili ne.
Na isti način se možeš probati izvući od prebrze vožnje u Zagrebu - nije bilo table Zagreb na ulasku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 21:06   #19193
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Pa čuj, to je jedini način da ona nauči
A lik još uvijek valjda živi u nadi da će se cura naučiti
Ma čudni su malo lika sam vidio samo jednom da vozi,djeluje polu-zbunjen,čini mi se da je ženska glavni baja,a on nosi haljinicu
A auto izlupan po cijeloj desnoj strani majko mila,blatobran prednji i zadnji,oba vrata,vise lajsne...
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 21:22   #19194
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kazna je već plaćena, iako sam 150 kn mogao i pametnije iskoristiti.

Konkretno, prekršaj je označen ovako:
Eto, nema prekršaja, jer, ako doista nema znaka, ne stoji zakonska definicija 'obilježenog pješačkog prijelaza'.
Drugo, ako nije naznačena uputa o pravnom lijeku (načelo pogrešivosti uprave, načelo odgovornosti uprave za štetu), nalog bi mogao biti ništetan, jer je točno u Zakonu o upravnom postupku i, konkretno na temu, u Prekršajnom zakonu navedeno što treba sadržavati da bi bio pravno valjan.

EDIT:

Sadržaj prekršajnog naloga i njegova dostava

(...)

Članak 234.a, stavak 2.

"Obavijest iz stavka 1. ovoga članka sadrži: osobne podatke o počinitelju prekršaja, pravnu oznaku prekršaja, iznos novčane kazne, vrstu mjere koja se izriče, iznos troškova postupka, oznaku prekršajnog naloga i popis svih pripadajućih pismena sastavljenih u elektronskom obliku na elektroničkom uređaju tijekom utvrđivanja prekršaja u čiji sadržaj je počinitelju prekršaja omogućen uvid ili mu je sadržaj pročitan, uputu o mogućnosti uručenja prekršajnog naloga i svih pripadajućih pismena u pisanom obliku kod tijela koje je odluku donijelo, mjesto za unos primjedbi koje počinitelj prekršaja izjavljuje, prostor za potpis primatelja odnosno naznaku o dostavi i naznaku počinitelju prekršaja o tome što može poduzeti nakon primitka obavijesti."

To su ti već dvije stvari. Metni im ga dokraja. Tih 150 kn + kamate tada doniraj u humanitarne svrhe.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 18.01.2016. u 21:34.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 21:39   #19195
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
De5tr0yer, daj mi činjenice, dat ću ti pravo. Nema 'nepotpunog izraza', zakon je jasan. Ja sam u pravu.

Ivane, slobodno vrijeme i pare su tvoji, ali ja im iz principa ne bih dao ni da je kazna 20 kuna.

EDIT: Kako bi, pobogu, zakon trebali tumačiti nego bukvalno? Je li onako kako je Tito dao naputak da se "ti suci ne trebaju baš držati zakona kao pijan plota"? Nije zakon poezija, pa kako tko voli i shvaća. O, svega...
Ovo za pješački i znakove u rotoru neću komentirati.
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
karabaja je u pravu:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288185.html (Članak 77.)

Guglati "Znak C02" tko ne zna šta je, radi se o vertikalnoj signalizaciji koje ovdje nema...

To je na papiru, a ima li se pravo žaliti na osnovu toga to ne znam.

Nigdje nisam osporio da nije u pravu, to što su HR zakoni tako formulirani je stvarni problem.

Pošto sam "friški" iz autoškole u DE, mogu ti točno reći kod ovakvih situacija gdje je greška. A zakoni su najverojatnije u nastanku mahom prepisivani ko kad studenti na bolonji prepisuju bilješke labosa: uz tu i tamo koju grešku; i opet se stanu čuditi kako nemaju isti broj bodova ko ovaj od kog su prepisali.

Možemo se svi složiti da je zebra pješački prijelaz, obilježena ona semaforom ili ne, skinuo netko znak prije 10minuta ili je tamo ugraviran u bočni zid.

Parkiranje 5m prije pješačkog prijelaza nije dopušteno zbog manjka preglednosti nadolazećim vozilima i pješacima koji upotrebljavaju dotičnu.

To što je zakon jednoznačno definirao pješački prijelaz na "krivi" način definitivno ide u korist nekome tko će biti slijep i slijediti svako slovo napisano u zakonu. Bilo bi super da onda taj isti uvijek parkira propisno, plaća parking gdje treba, ne zaustavlja se na 5min pred bankom "samo da digne lovu" i slično.

Vid ovaj se parkiro a nije dobio kaznu, ja jedini dobio, a krivo sam parkirao. Pa jesi krivo parkirao, da. Ko ono kad dođe Perica iz škole i kaže mami da je dobio kolac i potom kaže mami da ne brine jer isto tako nitko nije dobio pet.

Primjerice, ne znam kako bih u tvom slučaju Ivane dokazao da nitko od obližnjih automobila nije imao kaznu, tj. kako bih dokazao da nisi ti uzeo kazne i poderao ih, primjerice. Znaš kak se sve stvari mogu retroaktivno poštambiljati za rođaka tetke u četvrtom koljenu, samo da dobiješ kutiju pljuga ili 100kn.


Na ovom će mjestu najvjerojatnije drugi dan niknuti jedna lijepa oznaka pješačkog prijelaza i/ili će ti biti rečeno da je znak nestao uslijed vandalističkih radnji.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 22:43   #19196
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I kid you not, ovo je trajalo oko 15 min. Šteta kaj sam uspio uhvatit samo 3 min kad je posao bio skoro gotov. Nažalost ne čuje se baš jako svo to turiranje. I ovaj near miss stupića na kraju. Trebalo je još oko 4min da izađe na rikverc na cestu, šteta kaj sam prestao snimat. Poglasnite do max, nema zvučnih bombi.

Nažalost ovakve stvari me uopće ne čude... U svakom slučaju blago poslodavcu takve osobe...
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 23:17   #19197
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Nažalost ovakve stvari me uopće ne čude... U svakom slučaju blago poslodavcu takve osobe...
Ovo je parking FER-a ako se ne varam
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 03:25   #19198
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Tesla Model S u Splitu
Losa slika, na brzinu okinuta sa volana na semaforu
Al auto uzivo izgleda mocno

webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 09:55   #19199
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Vezano za to parkaranje uz zebru, redovito na Knežiji likovi parkiraju svoje Merđe, Audije i Bembare uz ocrtani dio prije zebre gdje se ne smije parkirati. Može li se to preko one MUP-ove aplikacije prijaviti pa im onda dođe pauk recimo?

I to samo te seljačine rade, nikada nisam vidio da netko u Corsi ili Fordu tako parkira.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 12:04   #19200
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Kao vlasnici opela i forda su cjepljeni protiv toga da budu seljačine, mošsimislit. Nema marke vozila da nisam vidio kretena.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na