Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2019., 02:06   #1
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Kako postaviti tri monitora ?

Imam jedan Dell UH2311h od 23" s 1920x1080, i dva manja monitora Lenovo L1711pC od 17" 1280x1024.

Portovi su kod Dell-a DPL, DVI i VGA, dok kod Lenova DVI i VGA.

Grafička kartica je AMD/Ati 6790 s DVI, DPL i HDMI.

DPL ide na DVI s onim adapterom za DVI u monitor, i HDMI ide isto na onaj adapter radi DVI u monitor.
Znači sva tri monitora su uštekana u DVI, nikako na VGA.

Ja sam uredno spojio dva monitora i to radi, a kada dodam treći monitor u Windows 10 pod Display piše za treći monitor Multiple display "Disconnect this display" i što god stavim "Extend desktop to this display" ili "Duplicate desktop on 2 and 3" jednostavno ne želi ostati odabrana opcija i da upali treći monitor. A kada isključim bilo koji monitor koji radi onda taj treći uredno radi. Znači sva tri monitora su ispravna.
Znači bilo koja kombinacija s dva monitora 2x Lenovo radi ili 1x Lenovo i 1x DELL radi, ali sva tri ne radi !

Nije mi jasno dali ne gdje griješim, dali ima kakva caka da se može uključiti taj treći monitor ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 08:28   #2
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Kartica podrzava 3 monitora dakle to nije problem.

Ali bi lako problem mogao biti sto su sva tri na DVI.

Ne razumijem zasto Della me spojis ma dislplay port nego sve guras preko adaptera u DVI?

Znaci display port s kartice u display port monitora, bez ikakvih konvertera, pa bi moglo proraditi.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2019., 10:24   #3
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Pentium G850 je ograničen na dva monitora pa te možda zeza nešto u postavkama CPU-a što ti ne da dozvoljava VGA da prikaže sliku na sva tri... samo razmišljam na glas jer ne znam kako Windowsi barataju s monitorima.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 11:26   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Dva ista monitora preko dva ista izlaza znaju zezat, probaj jedan spojit prek VGA.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 11:47   #5
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Nije vise ovo konfiguracija, malo je promijenjena. Sada imam umjesto pentiuma, I7 3770, i 14GB rama.

Probao sam jedan monitor Lenovo prebaciti u VGA, znaci DVI iz graficke preko VGA-DVI adaptera spojiti u monitor da bude VGA i ne radi. Ne kuzim u cemu je problem. Ne znam jel bi spasilo stvar kad bi kupio DPL kabel i da ide direkt u DPL port na monitor. Nemam takav kabel da isprobam, moram to kupiti. A ne ce mi se kupovati na pamet, ako netko zna da to ne ce raditi jer cu onda bacit novce kad takav kabel nije bas jeftin za eksperimentiranje.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 14:33   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
To je isti drek, mislim da sa ovim monitorima ne buš imao sreće. Da ti ovi od 17 imaju DP port onda bi vrlo vjerojatno radilo, ili da grafa ima VGA konektor.
Jer ti grafa prek 2 ista ulaza dobiva signal od 2 ista monitora i ne može ih razlikovat pa kreću problemi...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 15:17   #7
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
A kad iskljucim DELL monitor, onda ta dva Lenova uredno rade.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 17:46   #8
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Cek, tvoja graficka ima 2XDVI, 1xHDMI i 1xDP izlaze?
Della prikopcas na DP, a dva Lenovo monitora na DVI izlaze. To bi trebalo raditi bez problema. Makni sve adaptere i nabavi kablove ako ih nemas, nisu skupi.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 19:12   #9
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Grafička ima:

1x DVI
1X HDMI
1X DP

Misliš da bi onda trebalo raditi kad bi DP išao direkt iz grafičke u DP monitor DELL ?

Zbog HDMI moram imati adapter jer nemam niti jedan od ta tri monitora HDMI ulaz, točnije na Lenovo imam samo DVI i VGA. A na DELL imam DVI, VGA i DP.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 19:22   #10
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
DVI - spojis u jedan Lenovo
HDMI -> DVI spojis u drugi Lenovo
DP - spojis u Dell

Kupis DP kabel (30-tak kn) i raditi ce ti sve.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2019., 20:04   #11
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
DVI - spojis u jedan Lenovo
HDMI -> DVI spojis u drugi Lenovo
DP - spojis u Dell

Kupis DP kabel (30-tak kn) i raditi ce ti sve.
Yep, tako i ja mislim.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 20:30   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Koji kupus.

Nego jesi na integrusu probao spojit 1 x vga monitor?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 23:07   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Da ti 2 porta ne dijele isti signal?

Znam recimo i da kada sam na laptop spajao 3 komada, da sam morao kemijati u driverima i propertiesima od grafe treći monitor, da to nisam mogao podesiti kroz onaj klasični windows menu.


EDIT:

Definitivno moraš nešto uštekati na DP, ovo sam brzinski iskopao za tu seriju grafa:

* ATI Eyefinity technology requires one panel with a DisplayPort connector to enable the third display.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 23:14   #14
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Uredu budem kupio DP kabel pa ćemo vidjeti.



Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Koji kupus.

Nego jesi na integrusu probao spojit 1 x vga monitor?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Matična ploča nema integriranu grafičku.

A kupus je sve to.
Dobio sam dva Lenovo monitora na poklon, točnije upitanju je rashod od bivše firme. Slika na oba monitora je super nema mrtvih/zaglavljenih piksela, ni ogrebotinu. Taman mi stanu sva tri monitora na postojeći stol.

Treba mi više monitora za rad. Ponekad mi stranka dostavi komp koji treba popraviti, zatim trebaju mi za virtualke, rad s više dokumenata u isto vrijeme i ostalo. Monitore sam dobio na poklon tako da ih želim iskoristiti.

Zadnje izmijenjeno od: DANCI. 14.04.2019. u 23:20.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 09:44   #15
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja sam morao spajati TV na hdmi na MBO jer mi nikako nije išlo od ruke upaliti sva tri monitora i TV. Dva su na dvi izlazima, a jedan je na DP direkt.
Zna eyefinity biti mušićav, ali da se srediti. Na 5850 sam imao spojena 3 monitora i tv u isto vrijeme. Ja igrao BF3, a žena gledala film preko bs-playera .
Ne mora niti jedan monitor imati DP ulaz, nego baš mora nešto biti spojeno na DP IZLAZ na kartici.
Prije dosta godina sam imao 3 stara CRT monitora spojena sa kojekakvim aktivnim adapterima na VGA i radilo je .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 00:24   #16
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Riješeno je s još jednim novim kablom, točnije kako ste i predložili s DP kablom iz grafičke u DELL monitor, tako da su ova dva monitora Lenovo išli preko DVI-a.
Točnije jedan direkt DVI to DVI, a drugi HDMI to DVI konverter da može u DVI port monitora. Rezolucije su podešene kako treba, sve štima.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na