Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2019., 22:00   #601
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovisi o monitoru preko čega može ići. U početku je freesync išao samo preko DP, kasnije (počevši od ovih samsunga kakvog imam i sam) ide i preko hdmi...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 22:19   #602
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 899
sutra ću skočit po dp pa se javim, thanks
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 01:37   #603
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Ovo će biti jedan poduži post, opisujući najbizarniji problem koji sam dosad imao i koji sam na kraju riješio pukom srećom.

Sve je počelo nadogradnjom na 417.01 što mi je ubilo CaptureOne (softver za obradu fotki), na način da više nije htio pokazati preview označene fotke. Ne znam je li bitno za priču, ali softver je legalan. Koristim 2 monitora, oba spojena na DP konektore.

Updateam softver, resetiram hardversku akceleraciju, reinstaliram uz kompletno čišćenje svih konfiguracijskih i ostalih skrivenih fileovea...ništa ne pomaže.

Skinem DisplayDriverUninstaller, maknem novi driver i vratim stari 416.81, stvar opet proradi.

Preskočim sve novije verzije drivera do 417.71, koji mi opet ubije CaptureOne, ali sad vraćanje na 416.81 i starije više ne popravlja situaciju. Opet kompletno čišćenje svega kao i prvi put...0 bodova.

Lud već, kontaktiram CaptureOne support. Vrhunska podrška, probali su sve, čak mi se tehničar i spajao Teamviewerom na komp i pokušavao svašta, bez uspjeha.

Kontaktiram i nVidia support, također isprobavaju čuda i daju savjete, bez uspjeha.

Natezanje traje već 15 dana, rješenja nema.

Danas mi je bilo dosadno i odem u BIOS uključiti opet integriranu grafičku, spojim glavni monitor na matičnu, program prikazuje preview fotki. WTF

Vratim DP kabel nazad na grafičku, pokrenem opet CaptureOne, previewa nema.

Sad ide ono zanimljivo. Grafička je GTX1070 od EVGA (08G-P4-6676-KR) i konektori na njoj, gledano od matične gore su:

#1 - DP
#2 - DP
#3 - HDMI
#4 - DP

Ištekam oba monitora iz grafičke i sad slučajno spojim DP kabel od primarnog monitora (bio na #1) na mjesto gdje je bio sekundarni (na #4) i preview proradi.
Vratim ga nazad na #1, preview ne radi.

Vratim primarni monitor na #4, a sekundarni na #1, dakle obratno od onog što je do prije 2 tjedna normalno radilo, i preview radi.
Probao otvoriti CaptureOne i prebaciti ga na sekundarni monitor (extended desktop), stvar radi normalno.

Sve, apsolutno sve druge stvari rade normalno, bez obzira na to gdje je monitor spojen, osim što je nakon updatea drivera, CaptureOne počeo odbijati prikazati preview, ako je primarni monitor spojen na #1

Eto, ako netko primijeti da mu nešto divlja nakon zadnjih updatea i ne može naći razlog, treba probati uštekati monitor u neki drugi port.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 30.01.2019. u 01:44.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 02:59   #604
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Bilo bi zgodno javit i supportu
Ipak, velis da se trudili i oni kod tebe
Mozda nadju kakav je to zaheb u driverima
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 09:02   #605
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pascal arhitektura vuče repove sa nekakvim hardverskim problemima vezanim uz videoizlaze od samih početaka i mislim da do danas te stvari nisu rješene. Uglavnom lako moguće da problem nije do tvog pojedinačne gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 18:45   #606
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Bilo bi zgodno javit i supportu
Ipak, velis da se trudili i oni kod tebe
Mozda nadju kakav je to zaheb u driverima
Javio i jednom i drugom odmah nakon rješenja.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 20:32   #607
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Pozz

Šta predlažete za kupnju graficke kartice do 2000 kn? Nije mi važno dali je novo ili polovno, može i nvidia i ati

Poslano sa mog RNE-L01 koristeći Tapatalk
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 19:48   #608
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
samo kratko;


ako imate prob (kao ja) sa geforce exp appom





vrlo vjerovatno je telemetrija u pitanju a meni je ovo rjesilo prob;


alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 18:52   #609
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Nvidia kartica 2*420W

elzel je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 01:03   #610
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Problem sa postavkama grafičke

Pozdrav,

imam NVIDIA GTX 750Ti OC grafičku karticu i otkako sam reinstalirao Windowse 7 i očito skinuo nove drivere i software za tu karticu, više uopće nemam "digital color format" postavke za drugi ekran. Naime, imam dva ekrana spojena na komp, jedan je Samsung LCD (glavni) spojen VGA kablom, drugi je veliki LG UHD TV na kojeg povremeno prebacim i on je spojen preko cca 10 metarskog HDMI-a. Problem je sada sa novim driverima i novim software-om što ne mogu dobiti dobru sliku na tom LG-u jer mi fali "digital color format" koji je uvijek iz bljedunjave slike prebacio na kvalitetnu sliku kakva treba biti. Ovdje gdje je digital color format mislim da je po defaultu pisalo RGB i kad sam prebacio na YCbCr44 to je bilo to, nikakve postavke više nisam trebao dirati slika je bila odlična, no toga sada nema. Netko ima kakvu ideju kako do toga natrag doći? Glupo mi je vračati prastari sofware iz 2015 da proradi. Novi koji imam gore je iz 2019 skinut sa službene nvidia stranice.


Zanemarite brightness, contast, gama i ostale postavke što sam dirao, pokušavao sam (bezuspješno) nekako popraviti sliku na taj način. Nula bodova, samo je još gora.


stare postavke:


nove postavke:
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 01:15   #611
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
A zašto misliš da je novo automatski bolje ?
Na isto dođe forsirani idiotizam "mora biti zadnji / najnoviji".

Stavi tu staru verziju i uživaj.
Vrag će ga znati zašto su taj detalj izbacili u zadnjoj verziji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 20:32   #612
djdado16
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Slavonija
Postovi: 51
jel samo ja imam problem kad hocu broadcastat na twitch preko shadowplaya...nikako mi ne prolazi, ulogiram se al cim pocne stream automatski stane
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 21:50   #613
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Skini obs, free je i više opcija nego shadowplay
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 09:59   #614
djdado16
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Slavonija
Postovi: 51
je al obs crpi cpu gdje gubim po 10 20 fpsa, dok shadowplay sve radi preko graficke te ne gubim nijedan fps.....
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 13:46   #615
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pa možeš birati ide li encoding preko cpu ili grafičke te postoji nvenc za nvidiju i posebno za amd.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 21:33   #616
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Koristim ga isključivo za snimanje videa, imaš u mom primjere videa nastalih Shadowplayem.

Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Izašao ti je nedavno GeForce Experience 3.0, od sada trebaš imati account ili povezat postojeći facebook/google account s GeForce Experienceom.

Ne znam točno šta se sve promjenilo verzije 1.0 i 2.0, ali sada imaš fini overlay kojeg možeš pozvati sa ALT+Z. Tamo su sve postavke, možeš ih mijenjat i tokom igre. Možeš ručno podesit hotkeyeve za snimanje, fps counter, stream itd. Da, tu je i direktno streamanje i možda još neki featurei poput direktnog uploadanja screenshota na imgur.

...
Ja sam si složio novi account, nepovezan s bilo kojim drugim profilom (Google, FB itd.). Nuisance ali to odradiš jednom i GG.

Kasnije verzije v2 su me zezale, kraj videa je znao biti corruptan. No sada snima sve uredno od kada je v3 vani.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2019., 12:10   #617
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Evo da probam nekkao pojasniti problem koji sam imao sa ili sa Nvidia driverom, winsom ili uređajem po sebi.

Dakle, bratu sam kupio novi laptop, radi se o Lenovo Legion Y530. Out of the box je imao winse i pri prvom paljenju laptopa je sama instalacija i krenula. Prođe to lijepo sve kako i inače ide, riješio instalaciju winsa i nakon toga krenuo sa instalacijama programa i drivera pa time i windows updejta. Kada sam pogledao sa kojim Nvidia driverima je došao vidim da su bili 417.xx (ali iz nekog čudnog razloga nije imao NVCP instaliran.

Ništa DDU sam pokrenuo, skinuo najnoviji 430.xx driver pokrenuo ga i po prvi puta vidim poruku da "Nvidia driver not compatible with this windows version" - na laptopu je instaliran najnoviji Windows Home 64 1809. Googlam,googlam i googlam problem...kaže instaliraj NVCP sa windows stora, učinim to i pokrenem control panel kada ono poruka "NVCP requires latest Nvidia driver to work" nešto u tom smislu, u samoj poruci ima link -> kliknem i odvede me na nvidia stranicu sa driverom koji sam već instalirao....e tu sam se već izgubio. Izbrišem ponovno sve čak otišai safe mode sa DDU i ponovno pokrenem instalaciju ista stvar....pokušam preko GFE i uspiješno instalira driver ali DHC verziju ne standard...i opet bez NVCP-a :lol:

NIšta, trreći put izbrišem sve + intel (jer ima integrušu), skinem driver sa Lenovo support stranice (417.xx), instalira sve ali opet bez NVCP...opet pokušam NVCp preko windows stora i haleluja proradi nekako, međutim u NVCP imamo samo prvu stavku "3D settings" i ništa više.

Ok, znači radi driver i radi NVCP. Pokrenem World of Tanks....igra šteka pod minimum postavkama za poluditi (laptop ima gtx1060 - dekstop verziju). Dobro, vjerojatno vuče integrušu, ništa...odem u device manager - disable intel HD630 i pustim samo Gtx 1060 - NVCP - use Nvidia processor + physix.

Odem u igru, još gore....enejblam ponovno intelovu grafu na device manageru + updejtam drivere za istu - odem u igru i radi ko podmazano (NVCP nisam dirao ništa)

Dakle, može mi netko objasniti:

1. Zašto driveri ne skidaju NVCP automatski?
2. Zašto mogu isključivo koristiti DHC a ne standardne drivere?
3. Koji k...se dešava sa grafama? Igra ne radi dok nisam aktivirao integrušu i updejtao?

Boli me glava već...dva dana se oko toga je***
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 00:14   #618
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Intel ima nekakvih problema s drajverima, meni na 6700K nije htjelo masu toga raditi na GTX 1070 jer sam instalirao zadnje službene Intelove drajvere s Intelovih stranica. Nakon toga sam obrisao te drajvere, pustio da Windowsi sami instaliraju i updejtaju Intelove drajvere i gle čuda, sve radi bez problema. Izgleda da se nešto u pozivanju određenih funkcija grafičkih kartica blokiralo unutar Windowsa i da je u tome problem.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 13:37   #619
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ja još uvijek neznam šta i kako, ali jednu stvar sam pak uspieo riješiti.

Skinuo nvidia inspector - izabrao WoT preset - otišao na WoT.exe file desni klik i open with High end Nvidia processor i tako radi (iako je taj isti .exe file namješten u NVCP da po defaultu otvara sa dedicated GPU). Ako samo otvorim WoT.exe sa duplim klikom opet otvara sa integrušom, nevjerojatno ali baš moram desni klik i open with...za sada radi
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:07   #620
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Imam Philips 55PUS7503/12 4K TV i prilikom spajanja putem HDMI kabela na MSI GTX 1080TI GAMING X Trio u windowsima i igrama mi postavlja pod nativno 1080p rezoluciju, a da bi u winsima imao 4k moram sam manualno namjestiti 4k u opcijama, a u igrama unatoc tome sta sam postavio pod manulano da tv radi na 4k prikazuje 1080p pocetno pa onda moram mijenjati u postavkama na 4k.

Neznam tocno model HDMI kabela ali kupljen je pred par godina i mislim da je problem u tome sta ne podrzava 4k, ali ne zelim letiti pred rudo sa zakljucivanjem jer neki kazu da nema veze kakav HDMI kabel imas da on prikaze 4k...

E sad, ja sam imao planu kupitit ovaj kabel Roline GOLD HDMI Ultra HD kabel sa mrežom, HDMI M - HDMI M, 3.0m pa me zanima da odem po njega ili da isprobam jos nesta prije toga...
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 15:46   #621
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Samo da javim da nisam rijesio problem, kupio novi Ultra HDMI kabel 8K 60Hz i nece ni sa njime postaviti 4k pod preporuceno (preporuceno je fullHD) vec moram rucno staviti na 4k.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 09:03   #622
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Pozdrav. Kako treba spojiti napajanje na gtx 760 msi twin frozr, 2x8pin ili 1x6 i 1x8pin. Na kartici imaju utori 2x8pin

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 09:55   #623
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Pa ako su utori 2x8 pin, onda toliko i treba
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 16:29   #624
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Pojma nemam slikat ću kasnije pa linkat.
A na stranici od nvidia specs piše drugačije pa sam mislio da je tako.
Znači ak imaju dva puta 8 utora sve mora biti po napajanjem tj uključujeno

https://www.geforce.com/hardware/des...specifications


evo i slike konektora na grafičkoj kartici https://drive.google.com/open?id=1cP...04U_XZlo3gyKRQ

da li moram spojiti 2x8pin?
grafika je msi gtx 760

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 31.05.2019. u 16:51.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 17:00   #625
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Da oba 8 pin konektora moraju biti spojena, ovo s nvidije je referentan model
EDIT: Jesi siguran da je to MSI 760? Po spec sa stranice 4GB i 2GB model imaju 1x8-pin i 1x6-pin, tek 770 ima 2x8 pin
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.


Zadnje izmijenjeno od: Strider. 31.05.2019. u 19:16.
Strider je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 20:23   #626
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Evo gpuz kaže da jest

https://drive.google.com/file/d/1-5E...w?usp=drivesdk

A 2x8pin imam na napajanju, al na jednoj žici su. Da li je ok to spojiti ili trebam kupiti neki adapter tipa molex to 8pin..

https://drive.google.com/file/d/1-53...w?usp=drivesdk

2x8 pin utori na grafičkoj

https://drive.google.com/file/d/1cP-...w?usp=drivesdk

Edit: to je ova grafika, a vidim tu da ima 2x8pin utora..

http://glob3trotters.com/portfolio/m...ozr-iv-gaming/


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 01.06.2019. u 10:05.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2019., 23:13   #627
Cvicvo
Registered User
 
Cvicvo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Samo da javim da nisam rijesio problem, kupio novi Ultra HDMI kabel 8K 60Hz i nece ni sa njime postaviti 4k pod preporuceno (preporuceno je fullHD) vec moram rucno staviti na 4k.
Imam sličan problem samo s još gorim dodatkom...ponekad mi uopće ne želi ponuditi 4k ni kad ručno pokušavam namjestiti rezu ali to se događa samo kad su kartice u sliju. Moram fizički odspojit jednu grafu (nebitno koju) da bi uopće imao ponuđeno reze iznad fhd.

Radi se o dvije gtx 1080ti founders edition i onom 65" 4k sony tv-u kaj je bio na akciji u mall.hr

Inače na 2k monitoru sve radi ko beba. Grafe jedu i sve na max detaljima.


Brijem da nvidija želi ubit pascal grafe jer od kad su izašle rtx svaki drajver mi donosi nova sranja... Isprobao sam bar zadnji 7-8verzija i stalno nešto.

Dok nije bilo rej trejsinga meni je bio mir u kući
Cvicvo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2019., 23:33   #628
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Probaj ukljucit dsr pa vidi hoces li onda imati uvijek ponuđenu vecu rezu. Meni jedino na desktopu to treba namjestit, jedino mi je u senhua sacrifice hellblade igrici i kada sam usao u nju konstantno prikazivalo manju rezu od one na koju je tv postavljen ali to je do igre jer ima bug, u ostalim igrama sve ok odma 4k pokaze.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2019., 11:27   #629
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
A 2x8pin imam na napajanju, al na jednoj žici su. Da li je ok to spojiti ili trebam kupiti neki adapter tipa molex to 8pin..

https://drive.google.com/file/d/1-53...w?usp=drivesdk
To ti je ok, spoji njih.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 09:24   #630
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Servisira li tko Gigabyte u Hr?

Kolege,

Prodaje li tko dijelove za ili servisira u HR Gigabyte grafičke kartice? Potreban mi je jedan novi ventilator i ne znam kome bi se u HR mogao javiti oko toga. Radi se o nVidia grafi, iako je to manje bitno, vent je vent.

Unaprijed hvala na pomoći.

V.
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na