Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2016., 07:07   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
MSI GTX1050 & GTX1050Ti Gaming X recenzija

Testirali smo MSI GTX1050 i GTX1050Ti Gaming X kartice.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 08:23   #2
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma te grafe su odlična stvar!
Ja baš jučer ubo za gaming upgrade HTPC-a Gainwardicu u Ti izvedbi, i prezadovoljan.
Vent joj je malo zujav na višim okretajima, ali uskoro gore puknem Accelero i pokušam izgurati pasivu tj. indirektno hlađenje sa ventom od kućišta koji je usmjeren na grafu.
Dovoljno je samo reći da gura World of Warships sve na max u fullHD oko 60fps stabilno. Idealno za casual gaming na velikoj telki, di ćeš bolje

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 06.12.2016. u 08:28.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2016., 14:32   #3
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
biti ce red ubosti jednu GTX1050Ti kada cijena padne na nekih 800kn meni za 1280x1024 rezu ce biti premocna hehehe ipak je dosao da se zamjeni 630gt ccc...
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 15:48   #4
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Da,dobar review!
Pošto sam i sam u zadnje vrijeme isprobao bar 10-tak kartica novijeg datuma,mogu se složiti sa Krešom da ako se kupuje nova kartica danas ,nema smisla uzimati grafičku sa 2gb memorije,jer je već danas nedostatna za većinu naslova popularnih ovdje među forumašima.
Evo ja imam full hd rezu i igrao sam u zadnje vrijeme igre koje su zahtjevnije i popularne.Tomb Raider,Last Light,Resident evil 6,Doom,Shadow Warrior II ,i mogu zaključiti da pogotovo ovi najnoviji naslovi više imaju koristi od veće količine video memorije ,nego od same snage gpua.
Recimo,Lara croft na približno istim karticama Msi r9 380 Gaming 2gb i Gigabyte r9 380 Gaming g1 4gb,osjetno bolje radi na Giga verziji kartice ,isključivo zbog 4 gb vrama.
Isto vrijedi i za Doom,a pogotovo Shadow Warrior koji vas na početku same igre kod samog podešavanja postavki ,obavijesti da bez 2gb vrama nećete igrati na high postavkama.I to samo high,kamoli nešto više.
Tko danas kupuje karticu na neke duže staze neka pokuša ići na rx 480 8gb,ili gtx 1060 6gb minimalno,jer bude vrlo brzo nedostatno sve ispod toga.
Inaće,po meni veliki problem ovih 1050 i 1050ti kartica je r9 380 ,koja se može polovna uzeti ispod 1000kn,a dosta je brža.4gb verzija i osjetno!A nije da ih nema na tržnjaku!
Naravno,tko hoće novo 1050ti se već nađe ispod 1300kn,što je odličan deal!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:15   #5
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Poanta ovih kartica nije u sirovoj snazi, već u performance/watt omjeru, to je ono što plaćaš. Danas imaš masu uredskih konfi baziranih na i3, čak i na i5 procesorima, uz limitirana popratna napajanja, ali i rashladne sustave. Ova kartica ih pretvara u respektabilne gaming strojeve, u jednome potezu. Dušu dalo za ubiti noćnu smjenu
R9 380 to ne može, niti može u HTPC, kako ju ja koristim
  Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:39   #6
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Poanta ovih kartica nije u sirovoj snazi, već u performance/watt omjeru, to je ono što plaćaš. Danas imaš masu uredskih konfi baziranih na i3, čak i na i5 procesorima, uz limitirana popratna napajanja, ali i rashladne sustave. Ova kartica ih pretvara u respektabilne gaming strojeve, u jednome potezu. Dušu dalo za ubiti noćnu smjenu
R9 380 to ne može, niti može u HTPC, kako ju ja koristim
Pa sad ,da ću kupovat gtx 1050ti za uredsku konfu ,ili za htpc?Neću!
Ja govorim čisto sa gamerskog stajališta što se isplati kupiti.Ako je sad nekom potrošnja primarna ,poslušat će tebe,naravno!Meni nije!
Ja govorim čisto o performansama.I slažem se da je 1050ti odlična kartica.Za 1300kn,best buy!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 22:07   #7
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Vidi se da ne radiš noćne

Btw. R9 380 2GB je u prosjeku sporija oko 7%, gledao sam review na techpowerup-u, i to su u igri bili stari driveri (novi donose i veći pomak, pogledaj testove sa novim driverima), dakle iz revizije u reviziju će gap biti veći.
Razlika je cca 300kn sa time da R9 380 ne možeš uštekati u 300w (u praksi i manje), ne možeš hladiti gotovo pasivno i ne možeš ju staviti u broj-dva manje kućište kao što možeš GTX-icu.
Dakle nemaš troškove upgrade-a ostalih komponenti.
Čak i ako zanemarimo sve to, samo kroz razliku u cijeni utroška el. energije realno do isteka jamstva (kojega isto dobiješ) nvidia i dvostruko nadmaši tu startnu razliku u cijeni.
O riziku kupovine rabljeno (pečenje, rudarenje) vs novo da i ne govorim. Pa plaćanje na rate...
Pa sve da je i ta 4GB R9 380 i znatno brža, i da gledam striktno iz gamerskoga kuta, po meni AMD nije bolja kupovina.
Uostalom, teško je u ovoj klasi uopće opravdati konkurenta, ako ga uopće i ima. Po meni-nema.

Eto kako sam ja gledao na stvari pri odabiru ove grafe
  Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 07:24   #8
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Vidi se da ne radiš noćne

Btw. R9 380 2GB je u prosjeku sporija oko 7%, gledao sam review na techpowerup-u, i to su u igri bili stari driveri (novi donose i veći pomak, pogledaj testove sa novim driverima), dakle iz revizije u reviziju će gap biti veći.
Razlika je cca 300kn sa time da R9 380 ne možeš uštekati u 300w (u praksi i manje), ne možeš hladiti gotovo pasivno i ne možeš ju staviti u broj-dva manje kućište kao što možeš GTX-icu.
Dakle nemaš troškove upgrade-a ostalih komponenti.
Čak i ako zanemarimo sve to, samo kroz razliku u cijeni utroška el. energije realno do isteka jamstva (kojega isto dobiješ) nvidia i dvostruko nadmaši tu startnu razliku u cijeni.
O riziku kupovine rabljeno (pečenje, rudarenje) vs novo da i ne govorim. Pa plaćanje na rate...
Pa sve da je i ta 4GB R9 380 i znatno brža, i da gledam striktno iz gamerskoga kuta, po meni AMD nije bolja kupovina.
Uostalom, teško je u ovoj klasi uopće opravdati konkurenta, ako ga uopće i ima. Po meni-nema.

Eto kako sam ja gledao na stvari pri odabiru ove grafe
Pa kažem da je 1050ti odlična kupnja.Ali netko hoće i raw power!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 11:02   #9
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
1050ti je dobra kupnja. Ali moja R9 285 je pojede "bangfor$" kad sam je nabavio za 700kn, pa makar imala i samo 2GB

Iz tog razloga se meni čini da je kupovina bio čega novog ispod RX470 nekako promašena. Osim ako se uzima nova konfa i želi se imat sve pod garancijom, i da je konfa uz to tiša i manje se grije. Onda može proć i RX460 ili GTX1050/1050ti.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 11:26   #10
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@JC:
Ma, apsolutno.
Ako se baš gleda iz gamerskoga kuta i novo, onda neki od bazičnih rx 470 modela, to definitivno stoji da je bolji odabir.
Mislim da vrijedi doplate od parsto kuna s obzirom na skok u performansama, sa time se većina i slaže (da ne izmišljamo toplu vodu) u odn. na 1050ti.
Jasno da ako netko ima 295 i sl. grafu neće sada ići na 1050ti, to nema pretjerano smisla.
Svi koji su nekada imali baš 750ti modele iz bilo kojih razloga, znaju da se i dan-danas ta grafa prodje po solidnoj cijeni polovna čim se pojavi na tržnjaku. Nema ih da se "vuku" po oglasima (znam jer sam pratio jedno vrijeme i sam tu grafu za ubosti).
Držim da će i ova grafa sa vremenom biti "Golf dvica" u GPU svijetu rabljenih komponenti
Iz identičnih razloga- malo, štedljivo, a dobro za razne namjene.

Kod mene je uparena sa undervoltanim i5 3470, neka vulgaris s.1555 ploča i 8GB RAM-a. Idealno za casual gaming, moćno da proguta bilo koji video format uz nikakvo zagrijavanje i potrošnju
I ne, nije joj rx 460 konkurent, barem ne za sada.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2016., 10:58   #11
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
ove kartice bi trebale biti bez dodatnog 6 pinskog konektora za napajanje, to im je smisao
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na