Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2018., 10:53   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
digitalizacija vhs kazeta i usputni problemi

u zadnje vrijeme se kad stignem, malo zabavljam pregledavanjem i sortiranjem starih kazeta koje kanim bacit, koje ne, i koje kanim digitalizirati. imam dosta materijala sa talijanske televizije šta si želim sačuvati, plus svu silu dokumentaraca sa hrt-a iz 90ih.

i sad uslijed sve te akcije koju moj video nije video (lol) unazad 10 godina, pojavili su mi se problemi na koje bi stara garda mogla odgovoriti jer vjerojatno imate više iskustva.

video je panasonic iz 1997, na oko je tada bio neki ozbiljniji model (6 head, ultra brzo premotavanje, napredan OSD, blabla). dok sam aktivno koristio video u mojim mlađim danima, s njim nije nikad bilo nikakvih problema. od kad je izbačen iz upotrebe, stajao je u kod staraca u ormaru zaštićen od praha i vlage.
problem je da ponekad iz čista mira umre tracking i počne random prebacivati sp/lp brzinu. to radi na nekim starijim kazetama, ne na svima. na onima na kojima radi, problem se sporadično javlja neovisno o poziciji (početak, sredina, kraj trake).

drugi problem je da ako pustim da playa kazetu i dođe dio koji je oštećen (prožvakana traka), ako je traka baš zgužvana, videu treba jako dugo da se od toga oporavi. nije samo da tog trena bude snijeg, nego od tog trena na dalje nemam nikakvu sliku. moram premotati kazetu nekoliko puta preko glave da se slika vrati (dok premotavam, vidim sliku, čim pustim play imam samo snijeg). ovo mi se javlja samo na SP brzini - tipa čak i ako zamijenim kazetu i stavim drugu, imat ću samo snijeg. ako stavim kazetu koja je snimama na LP, radi normalno, ako vratim neku na SP, imam samo snijeg.

kad radi, slika je odlična, onoliko koliko vhs može imat dobru sliku (i naravno onoliko dobra koliki je bio ulazni signal preko antene, šta u istri nije baš bajno bilo).
izvukao sam stari video iz 80ih, ali on ima drastično lošiju sliku, punu duhova i full mutnu tako da sam ga vratio natrag u garažu.

toliko za sad... borim se s ovim problemima. digitaliziram na dvd hdd rekorder na max kvaliteti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 11:16   #2
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
da. boljka kad video dugo stoji,...trebalo bi podmazat sve sa onom bijelom masti kako bi vodilice i transport glatko išao...
a s druge strane možda bolje da uzmeš neki .ts snimač (ne DVD/HDD mpeg2) pa kad to prebaciš u .ts file onda sa dobrim mp4 programom rekodirat.

kamo sreće da sam ja imao tako nešto prije 15tak godina.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2018., 11:17   #3
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
a kaj da se veli
prvo nabavi neki noviji / bolji vhs
pa isprobaš sa njime, dal bude probleme radio
I onda na posao
I ja sam se pred 2mj igrao sam time, 3 vhs kutije imao doma, svaki ne nešto zezao, al zato je treci sve odradio, neki sony xy nemam blage koji model
posudio od frenda i vozi miki
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 12:40   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
a neću posuđivat jer će mi 100% cedit kad ga uzmem u ruke, i onda banana. a i iskreno, bed mi je nekoga pitati da mi posude "komad namještaja". neznam ni da li netko od mojih ima više video.

ako uzmem sa njuškala, opet je upitno koliko će radit. za moga znam da je kod nas od kad je kupljen i da nije ubijan, iako sam ga kao mlađi dosta koristio.
evo da neke malo vrati u mladost, 2 snimke. asterix i macgyver.
https://www.dropbox.com/s/lmq0nijc84...20mix.MPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2ufd3a93tg...sigla.MPG?dl=0

ima toga brdo, ali snimam si pretežno openinge (sigle) serija, anime-a i crtanih iz mog doba... a to onda uključuje dosta iživljavanja nad videom radi premotavanja napred nazad, na svu sreću sve šta je na njemu originalno snimljeno ima index pa odradi automatski prebacivanje na iduću snimku.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 13:10   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Za podmazivanje mehanizma manje - više, ako odrađuje šta treba.
Očisti glave vcr - a, čak video glava nje toliko bitna (osim ako je baš skroz šporka) nego "sinhro" glava.
Potraži info kako to odraditi a da ne napraviš više štete, pogotovo za video glavu.

Kod samih vhs kazeta je problem šta je sinhro i ton na rubu trake pa prvi stradaju a bez sinhra nema stabilne slike.
Za kazete koje su dugo stajale / ležale može pomoći stari štos da ij prvo par puta premotaš do kraja i nazad, tako se traka "odlijepi" i presloži (ako možeš birati brzinu premotavanja onda sporija, trošiš više vremena ali je rezultat bolji).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 13:34   #6
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
slika je odlična, onoliko koliko vhs može imat dobru sliku (i naravno onoliko dobra koliki je bio ulazni signal preko antene, šta u istri nije baš bajno bilo).
Ako zelis bar ~20% bolju sliku u vidu da ce biti ostrija sa vidljivo boljim kontrastom i bojama onda ucini sljedece naravno ako video
od iza ima saraf za podesavanje kanala na kojem ce raditi ili ako je to kao u nekim modelima rjeseno sw.

Baci sve scart, AV kablove ili onaj s-video okrugli kabl... spoji si antenskim coax kablom vcr sa cime vec spajas, predpostavljam tv kartica u
njen ulaz za antenu. Na tv kartici "trazi" kao da pretrazujes frekvencije sa antene da nadjes gdje je vcr, kada nadjes onda video pomjeris sarafom
ili kroz menu na neki kanal gdje nista zivo ne emitira kod tebe u okolici i onda opet trazis sa tv karticom, uglavnom simultano mrdas po
frekvencijama dok ne nadjes "cisti kanal" i kad ga nadjes ako je u pitanju saraf onda jos mozes onako fino mrdat ljevo-desno i gledat u sliku dok nije najzadovoljavajuca.

Signa/slikal koju vcr izbacuje van preko svojeg rf modulatora je apsolutno manje mrljava i ostrija nego bilo koja druga opcija spajanja.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 14:16   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
@silver_tip
Ne znam na osnovu kojeg iskustva i opreme to tvrdiš ali to tehnički nije moguće,
naprosto šta je signal više kombiniran i moduliran to je lošiji.
U analognom svijetu / signalu ovako bi bio odnos od boljeg do lošijeg: RGB > composite (nebitno sad jeli na chinch - u ili u scart - u) > moduliran RF na neki kanal.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 14:21   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
Nikky - mehanizam radi OK. Glave (video glave) sam prošao stapicima za uši namocene alkoholom.
Nema regulacije brzine premotavanja, kad staviš kazetu on skuzi koliko je trake ostalo (pokaže mi remaining time) I ubrza toliko da kazetu od 4 sata premota u minuti. Samo uspori pri kraju.

Silver - nisam nikad probao. Spajam scartom na dvd rekorder.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 14:30   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A jesi li prošao sinhro i tonske glave (odvojene su, nisu u "bubnju") ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 14:42   #10
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za podmazivanje mehanizma manje - više, ako odrađuje šta treba.
Očisti glave vcr - a, čak video glava nje toliko bitna (osim ako je baš skroz šporka) nego "sinhro" glava.
Potraži info kako to odraditi a da ne napraviš više štete, pogotovo za video glavu.

.

to je TBC - time base correction..
ton tu nije bitan ako je stereo video jer on koristi tonski zapis "koso" usniman, kao što se snima video zapis.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Nema regulacije brzine premotavanja, kad staviš kazetu on skuzi koliko je trake ostalo (pokaže mi remaining time) I ubrza toliko da kazetu od 4 sata premota u minuti. Samo uspori pri kraju.
Philips video-rek. su koristili tu tehniku da preko tog TBC "zna" gdje si kad ubaciš kazetu koja nije skroz na početku.
vrlo korisna stvar.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2018., 14:47   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nebitno sad jeli stereo ton ili nije, na rubu trake je std. ton i sinhro ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 14:49   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
Nisam cistio stacionarne glave, samo one na bubnju jer to mogu kroz vrata za kazetu. Za ove druge moram razmontirat video...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 14:53   #13
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
a teško otvorit pokolpac i sve ti je na dohvat ruke..
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 17:33   #14
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@silver_tip
Ne znam na osnovu kojeg iskustva i opreme to tvrdiš ali to tehnički nije moguće,
Briga mene za teoriju, u teoriji bi ja trebo dobit na Lotu statisticki jednom a prakticno mozda za 10 zivota ako i onda

Pa sam DVB-T kada je uopce dosao je slika bila "masnija" naspram Analogije sto se najvise moglo vidjeti kod onoga ko je mogao pratiti recimo BiH 1 na
analogiji na VHF kanalu naspram HRT-a koji je krenio digitalno. Na stranu "snjeg" kojeg nemas na digitaliji no ako si imao dobru antenu, poziciju za istu i pojacalo
kvalitetno, sam kvalitet slike sto se tice 525 linija koje su se emitirale - analogija je ostrija slika sa vise kontrasta i spektrom boja koji je defiitivno bolji od slike sa "scarta".

Nadalje, prvi dvb-t uredjaji su imali takodjer RF izlaz i takodjer je slika bila bolja sa njih nego preko scarta. Ako je on to snimao sa analogije tipa coax u vcr i ako sad to prebacuje/digitalizira neka proba pa ce i sam vidjeti razliku...

Isti djavo kao kad mi netko izbaci proser cinjenicu da CD zvuci bolje nego ploca ili kvalitetno snimljena kaseta, samo cu rec.. prika pojacaj CD do kraja i slusaj
do zamora glave i usiju kad moras malo stisati, predahnuti pa sve to ponovi sa plocom ili kasetom drugi dan i mjeri koliko si izdrzao glasnocu CD-a a koliko ploce....
Zvuk je sa cd-a cisci ali je "plastican", ubija mozak i usi doslovce... fali mu ta "boja tona" od ploce ili trake koju ne slusas naravno ali generano ta boja tona
koju malo tko zna definirati da je bas to ono radi cega je slusanje ploce ili kasete ugodnije.

Nekad si dizao dvd u videoteci, jel slika po standradu za dvd ono... nema snjega i kvalitet pa sam isti film znao cekati da se emitira na tv-u analogno
kako bi ga snimio na vcr jer je dvd bio otpad od slike os od boja do kontrasta i nemos to ustimat nikako jer sta god kerefeke radio sa bojom i kontrastom ode cjeli "ton" slike u 3pm...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 17:36   #15
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ajde sad kad ste naceli temu, da ne otvaram novu. Nekidan sam nabavio Philips vcr, skoro novi, jako malo koristen. Isto tako imam vise kazeta koje bih digitalizirao. Tv karticu nemam posto imam laptop. Sta kupiti za presnimavanje (nista skupo) i s kojim programom je najbolje snimati?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 18:38   #16
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
ulovili ste se nekih detalja za koje realno nema potrebe da se lovite.

šta se mog dijela teme tiče, zajednički odgovor je - da očistim sve glave. OK.
inače problem se manifestira ovako:
https://www.dropbox.com/s/rln21kty5x...lem-1.mp4?dl=0

ovo za rf vs scart neću ulazit, ulazni signal mi je u 80% snimci sa smetnjama i šumom (klasično za većinu talijanskih kanala koji su se lovili u istri) tako da razlike ionako nebi bilo:
( mpg cut na 1 min čisto za preview)
1-dragon ball (mono audio, SP, snimljeno na starom videu)
https://www.dropbox.com/s/zf64we2r7j...%20GT.mpg?dl=0
2 - power rangers, SP, stereo audio, snimljeno na panasonicu.
https://www.dropbox.com/s/ttrar4vpuz...ngers.mpg?dl=0

za ovo pitanje s kojim programom snimat itd - ima na njuškalu (bilo je) dvd rekordera za male pare, reda veličine 200kn. uz njega kupiš nekoliko dvd-rw diskova, snimi na dvd, prekopiraj, obriši dvd, i ajmo opet. tako radim ja, s time da prvo snimim na hdd od rekordera i onda snimim na dvd.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 18:47   #17
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
a imate i usb grabber
ako sam ja trpao u komp
dobije se i program uz taj usb video input
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 20:40   #18
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
može preporuka VHS konvertera za kupiti?
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 21:10   #19
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
šta se mog dijela teme tiče, zajednički odgovor je - da očistim sve glave. OK.
inače problem se manifestira ovako:
https://www.dropbox.com/s/rln21kty5x...lem-1.mp4?dl=0

.
ovo što si stavio nema pomoći...oštećen magnetni zapis na traci i pregrmi to.

ili ak si baš zapeo za to naporavi kao što se digitaliziraju stari filmovi sa filmske vrpe - sličicu po sličicu renderirati
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 13:31   #20
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
da, čini se da povremeno fali taj tracking zapis . danassam još malo vrtio, i točno se vidi gdje mu fali taj zapis jer umjesto vremena mi se na displayu pojavi kao prazan kotačić dok premotavam, a dok playa bez trackinga vrijeme stoji mirno iako je slika relativno stabilna.

ostao sam neugodno iznenađen koliko moderni lcd tv-i imaju negledljivu sliku preko kompozitnog ulaza. nisam vjerovao da je glava u qurcu toliko, pa sam prespojio video preko dvd rekordera i onda sa HDMI na tv, i slika je drastično bolja.

ono šta sam želio probati je izvuć teletext , ali ni to na modernim lcd-ima očito ne radi. uspio mi je samo na jednoj perfektnoj snimci sa hrt-a izvuć vrijeme i datum.
dok smo imali crt (panasonic isto), ako bi upalio teletext dok gledam kazetu, uredno bi mi otvorio stranicu 100, i vrijeme se relativno kontinuirano apdejtalo. čak i snimke sa starog videa su imale teletext, pa bi fino ispisao MEDIASET i neki datum iz 1996. htio sam vidit dal će mi pokazat neku ttx stranicu iz tog doba, da vidim šta se motalo po teletextu pred 20 godina, ali to sa modernim tv-om neće ić. imam crt kod mojih u garaži, ali ne kanim ga od tamo micat.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 10:02   #21
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Citiraj:
Autor pupa265 Pregled postova
može preporuka VHS konvertera za kupiti?
zar nitko?
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 11:41   #22
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor pupa265 Pregled postova
može preporuka VHS konvertera za kupiti?
Ja kad sam to radio, imao sam TV karticu (mislim da je imam i dan danas negdje) koja je primala i compozitni video signal. Pripremiš kablove iz videa, takav izlaz iz videa ili izlaz sa SCART konverteta na ulaz u karticu na kompu, i isto tako i audio izlaz iz VCR-a na ulaz zvučne kartice na kompu.

play na VCRu i te signale hvataš sa programima tipa VirtualDub ili VirtualVCR ili nešto treće. Za video sam koristio huffy codec (kompresija bez gubitaka) a za audio isto nešto nekomprimirano. Treba mjesta na disku.

I onda to prekodiraš u neku kombinaciju Divx/xvid/po želji + MP3 u avi kontejner.

Davno sam to radio. Danas se vjerojatno može izvesti jednostavnije?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 12:42   #23
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
KAd smo kod digitalizacija analognog ja imam jos uvijek negdj eu kutiji spremljenu Pinnacle PRO-One RTDV video edit karticu koju sam kupio novu 2002 godine.
https://www.cnet.com/products/pinnac...e-adapter-pci/
http://ec1.images-amazon.com/media/i...L000007616.pdf

Nisam siguran dali jos radi ali s obzirom da je koristena svega 10ak puta i onda zapakirana nazad mozda i radi smao nema gdje probati jer nemam PCI slot na ploci a i moj Samsung VHS - 6 Head je odustao tj. samo prikazuej snijeg sto god ubacim/vrtim
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 13:32   #24
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Citiraj:
Autor pupa265 Pregled postova
zar nitko?



napisao sam ja gore šta i kaj
al lijenost
treba link a ?


https://www.nabava.net/search.php?q=video+grabber
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 14:18   #25
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
napisao sam ja gore šta i kaj
al lijenost
treba link a ?


https://www.nabava.net/search.php?q=video+grabber
Ovo izgleda odlično! mogao bi se počastiti za Blagdane.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 15:37   #26
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
@Lewis
Eh ta stara dobra vremena kad se 'adver radio kako treba

I danas bi se takav i slični hw mogao upotrebiti, "nađeš" komp / mobo sa bar jednim PCI slotom
ili
sad su u điru razni pci-x extenderi (da možeš lakše složiti u kištru)
+
ovakav nekakav PCI-X na PCI 32 bit adapter
https://www.amazon.com/PCI-Express-A.../dp/B0024CV3SA
http://www.pridopia.co.uk/91101.html

@all
Ti jeftinjak grabber - i su ono kuku - lele, ako ikako radi budi sretan, pogotovo po sw pitanju i podrške.
Primjera radi među dobavljivima se spominje KONIG CSUSBVG100, pa na support str. > https://www.konigelectronic.com/comp...b-20-550462973
piše Recording Resolutions: 720X480 @30FPS = NTSC / 720X576@25FPS = PAL
pa se nemojte čuditi šta je snimka koju napravi gora od lošeg VHS - a
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 16:03   #27
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
nikky a kaj bi ti ?
da ti graba u full hd VHS kazetu ?
ne kontam
eto ja imam jedan grabber iz hg šrota .. i sasvim pristojno obavi svoj posao
I to sa svojim programom, natrpam u kantu, i onda dalje po želji obrada i natrag na dvd ili šta več želiš
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 17:13   #28
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
nikky a kaj bi ti ?
da ti graba u full hd VHS kazetu ?
ne kontam
Pa bas... sad razmisljam kud se covjek zaleto Petsto i nesto linija bi upscaling radio valjda ?

DTV 2000 H ili DTV 1000 T od Leadteka + WinFast PVR2 program i deri/peri. Stabilno snimanje, moze i HRT2 HD prozvakati uredno, snimao sam
kompletni serijal mucki, ni sam ne znam koliko svjetskih prvenstva i to u HD-u... po 14 sati snimanje znalo trajati, samo mu daj mjesta na hardu i slika
ko bogec... pa uspio sam i evo tv i total tv shebat da radi snimanje preko nje no iskljucivo preko s video kabla jer ne igra mu zastita nikakva.

Na njusci budu po 50kn ....
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 19:46   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A šta ćeš, ex profesionalna deformacija, nekad davno radio na lok. TV,
traži se kvaliteta a ne crnac u tunelu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 23:56   #30
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Lewis
Eh ta stara dobra vremena kad se 'adver radio kako treba

I danas bi se takav i slični hw mogao upotrebiti, "nađeš" komp / mobo sa bar jednim PCI slotom
ili
sad su u điru razni pci-x extenderi (da možeš lakše složiti u kištru)
+
ovakav nekakav PCI-X na PCI 32 bit adapter
https://www.amazon.com/PCI-Express-A.../dp/B0024CV3SA
http://www.pridopia.co.uk/91101.html
Ma da, ta kartica je u to doba bila svemirski brod (a tako sam je i platio ), S njom dodje i Premiere i 50ak efekata koji rade u RealTimeu kad se sve instlaira unutar premiera tako da je montaza bila stvarno realtime (ako se koriste ti hardverski transitioni) u A-B rollu. Imali smo jednu takvu i na TVu i s nje sam vrtio reklame u eter .

Kartica je tolko ogromna da je dolazila sa onim nosacem za kuciste taka da ne "visi" dok stoji u Big Tower Chieftecu
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 19.12.2018. u 00:09.
Lewis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na