Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2008., 15:15   #721
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
telsey

Citiraj:
Autor MeT Pregled postova
telsey je smece kad se radi o routing modu. u bridge modu radi sasvim pristojno, frend i ja se zamijenili, on meni netopiu, ja njemu telsey. obadva smo zadovoljni. dakle, ili zovi optimu i trazi drugi modem ili se zamijeni s nekim ko koristi samo bridge mode. inace, po meni ide ovako


bridge mode:
huawei > telsey > netopia

routing mode
huawei > netopia >> telsey
malo sam friski u ovome pa da vas pitam koja je razlika izmedju ta dva moda odnosno za sta sluzi 1. a za sta 2.
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 15:57   #722
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
u bridge modeu ADSL router glumi obični ADSL modem, tj. glumi biljku preko koje se računalo spaja na Internet

u router modeu ADSL router se spaja na Internet i moguće je stvoriti lokalnu mrežu sa više računala za shareanje fajlova i Internetske veze, gdje će taj router vršiti routanje podataka
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2008., 17:52   #723
Filipek
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Ima ko od vas Tilgin Vood 452w R3 od optime?? Zanima me dal kad namjestite port forwarding u ruteru kad sve snimite te kad ugasite i natrag upalite uređaj postavke pod applied rules ostanu kako ste ih namijestitli ili se izbrišu? Čini mi se da modem odlučuje koje će postavke snimiti a koje ne? Koje on to ima pravo? Ludog li modema!
Filipek je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 18:31   #724
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Filipek Pregled postova
Ima ko od vas Tilgin Vood 452w R3 od optime?? Zanima me dal kad namjestite port forwarding u ruteru kad sve snimite te kad ugasite i natrag upalite uređaj postavke pod applied rules ostanu kako ste ih namijestitli ili se izbrišu? Čini mi se da modem odlučuje koje će postavke snimiti a koje ne? Koje on to ima pravo? Ludog li modema!
Nemam doma taj router ali sam namještao port forward na njemu i ostale su postavke i nakon gašenja. Evo i upute da budeš siguran da si sve dobro napravio.

Ulogiras se na Tilgina
Kliknes na "Advanced"
WAN Connection ti je nesto sto pocinje sa "xx_pppoe_x"
Ako IP adresa tvog kompa na koji zeli napraviti FW nije navedena u padajucem
meniju "LAN IP:" klikni na "New IP"
Pod New IP upisi IP adresu svog kompa, a ako zelis dobro je i hostname (ime
kompa) i MAC Adresu to ce ti poslije dobro doci
Klikni na Apply
Klikni sad na lijevo strani opet na Port Forward
Odaberi LAN IP
Klikni na User
Klikni na "New"
Pod "Rule name" upisi nesto (Utorrent), protokol, port Ako ti nije jasno
kako klikni na neki od "gotovih"
Kad si zavrsio klikni na Add da se pojavi u polju Aplied rules

To bi bilo to. Kad zavrsio odi na "Tools" > "System Commands" i klikni na
"Save All" da ne zaboravi to sto si napravio kod slijedeceg reboota.

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 28.02.2008. u 18:48.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 20:23   #725
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Danas, svakih pola sata puca vzea i moramo gasit/palit router, naravno telsey na kojeg je spojen 5-portni edimax switch, zvali vec 4 puta szk, i oni kao mjenjaju profile, ali nepomaze...
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 07:39   #726
Filipek
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Nemaš brige stari, sve sam napravio milijon puta već točno kako si opisao, makar sam probao i druge načine al nakon rebota neke postavke ostanu a neke čudom nestanu. Recimo probaj stavit UPNP uključen, sve lijepo snimiti i rebotat modem, vidjet ćeš da će kad se modem izboota UPNP biti isključen. Mislim da si modem iz optime svaki puta kad se boota pokupi default postavke. Kakav smisao da si modem kupi postavke makar i za login na optidsl iz optime? Vjerojatno je caka u tome da hoćeju osigurat čim bezbolniju ugradnju plug and play modema, tipa ono uključi i pričekaj, modem si skine postavke za tvoj račun i voolla, surfaš netom. To je ok za korisnike bez mozga. No za nas malo naprednije to nema nikakvog smisla.
Filipek je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 13:02   #727
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Filipek Pregled postova
Nemaš brige stari, sve sam napravio milijon puta već točno kako si opisao, makar sam probao i druge načine al nakon rebota neke postavke ostanu a neke čudom nestanu. Recimo probaj stavit UPNP uključen, sve lijepo snimiti i rebotat modem, vidjet ćeš da će kad se modem izboota UPNP biti isključen. Mislim da si modem iz optime svaki puta kad se boota pokupi default postavke. Kakav smisao da si modem kupi postavke makar i za login na optidsl iz optime? Vjerojatno je caka u tome da hoćeju osigurat čim bezbolniju ugradnju plug and play modema, tipa ono uključi i pričekaj, modem si skine postavke za tvoj račun i voolla, surfaš netom. To je ok za korisnike bez mozga. No za nas malo naprednije to nema nikakvog smisla.
Nazovi szk i malo se raspitaj kaj se tu može napraviti.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 23:47   #728
PostuP
Premium
Moj komp
 
PostuP's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Ne rade mi newsgrupe. Jesam li jedini, ili smo jednaki?
PostuP je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2008., 00:05   #729
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
NAJAVA RADOVA

PETAK, 29.02.2008.
Zbog redovnog održavanja, news poslužitelj neće biti dostupan tijekom današnjeg dana.
Vjerojatno nisu jos rijesili.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2008., 00:59   #730
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Jel vam puca veza? Meni u zadnjih 5-6 sati puklo 10 puta...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2008., 17:52   #731
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Ne, radi super. Imao problema, ono surfam i odjednom mi neće otvarat stranice, download stane na 0kb/s i probam reconect i nece se spojit, pa isključim modem pa opet probam, nece isključim ga opet al ostavim par min i onda radi. lol
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2008., 22:38   #732
crijevo
Premium
Moj komp
 
crijevo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VŽ/ZG
Postovi: 58
Imam jedno pitanje.
Nedavno mi je istekao ugovor s t-comom, al jos se preko njega spajam na net.
znaci, ruter mi ostaje (siemens gigaset SE555). ja bi se prebacio na optimu, al citam prijasnje postove kak ljudi pricaju da su njihovi ruteri sr***. Da se prebacim na optimu, jel bi onda mogao koristit taj ruter od t-coma (SE555) umjesto njihovog?
crijevo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 00:08   #733
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor crijevo Pregled postova
Imam jedno pitanje.
Nedavno mi je istekao ugovor s t-comom, al jos se preko njega spajam na net.
znaci, ruter mi ostaje (siemens gigaset SE555). ja bi se prebacio na optimu, al citam prijasnje postove kak ljudi pricaju da su njihovi ruteri sr***. Da se prebacim na optimu, jel bi onda mogao koristit taj ruter od t-coma (SE555) umjesto njihovog?
Ne, jedino ako spojiš optimin na njega pa ti ovaj može služiti za wireless i za spajanje više kompova.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 16:49   #734
guster89
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: pula
Postovi: 5
Pozdrav
Ovako zanima me jedna informacija.Dobili smo prije tri mjeseca optimu i naravno router TELSY koji malo kada radi super.
E budući da smo ja i frend skupa spojeni na net dosadile su nam sve žice i voljeli bismo se spojiti bežično.Tražio sam po netu i po trgovinama te pronašao Wireless router,modem D-link DSL - G684T .Sada me zanima dali se mogu preko njega spojiti na optimu???Ako ne mogu onda mi preporučite neki dobri modem+wireless router koji radi na optimi i koji nema cijenu veću od 600 kn.

Želim da se riješim već ovog glupog Telsya...

Hvala
guster89 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 21:27   #735
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
ja imam ovog tilgina vood pa me isto zanima jel ima di kako se on konfigurira za bežični rad?
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 00:13   #736
snermin
Premium
Moj komp
 
snermin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 273
Smile

Neznam kako sa vama ali ja evo napokon došlo prije 1 mj i vjerujte nikad nisam zvao SZK.
Sve šljaka ok jes da je došao tip sa routerom i rekao da je šljampav pa sam ,sam spojio sve ,optima fik i 3 mb brzinu,flat ,uzeo sam sve u kompletu i imam jedan mjesec za jednu kunu ,valjada eto da ne dobijem dva računa zadnji od t koma i njih.


Došao račun samo za brzinu kou sam odabrao i ništa više ..................za sad sve 5 ne gasim nikad inače router a i non stop skidam .
snermin je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 21:21   #737
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Sutra će me cut...yebeni telsay...šteka, grebe, spor ko puž, diskonekta, nekad imam konekciju ali kao da je namam, jer nista ne otvara ni skida...samo mislim da tu nema nikakve pomoći, ili će mi zamjenit modem?
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 21:24   #738
MeT
Premium
Moj komp
 
MeT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
trazi drugi modem ako ti treba router mode. afaik telsey radi pristojno u bridge modu, za router mode trazi ili netopiu ili huawei
MeT je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 13:50   #739
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
ne treba mi router mode...

telsay radi kao modem..
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 20:49   #740
cris888
Registered User
Moj komp
 
cris888's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
Evo i mene spojili na Optimu, sve super, doša iz škole, vidija majstor spojia tilgina, zavalija se i odma prvi dan sve pet. Prije sam ima kasdu, bila mi je dobraza sruf, ovo sad je za mene odlično, jedini problem što tilgin zna izgubiti portforward kad se ugasi iz struje, držim ga upaljenim 24h.
Veza je stabilna, trenutno kopaju po mojoj centrali pa zna velik ping opalit, ali se brzo vrati u normalu.

Optima, tscum
cris888 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 12:51   #741
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
zboravio zvat.

doslo mi na mail da ce mi t-kom isključit (opomena pred isključenje) internet

opet zvao optimu i veli ženska da optima isključuje samo one pretplatnike koji su imali osnovne pakete kod t-koma.... ja ono što? koliko ljudi znam da su imali osnovni paket u početku pa prešli na 5gb i normalno im je optima sredila sa t-komom za isključenje...a ona neznam gospodine meni tako pise...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 08:11   #742
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Pozdrav!

Pri uvodjenju Optime pri jedno mjesec dana tehničar mi je ovako postavio splitter:





I nakon toga nije ostavio niti drugi jednostruki niti dvostruki splitter koje bi trebao dobiti u kutiji s Telseyem...
Pod jednostruki splitter mislim onaj koji ima jedan ulaz i jedan izlaz te se stavlja pred telefon, a dvostruki bi trebao biti na mjestu grananja i iz njegova dva izlaza bi jedna linija trebala ići u telefone a druga u Telseya...

Da zovem SZK ili?

Ovo mi piše u postavkama Telseya...
Kakva je po ovome kvaliteta linije i jeli to zbog toga što Telsey dobiva nerastavljeni signal?


tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 12:33   #743
Vteh
Premium
Moj komp
 
Vteh's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Imaš sreće da ti uopće radi. Da li si u kutiji dobio još jedan splitter? Ako jesi, stavi ga sam između telefona 2 i adsl-a. Ako nisi, zovi SZK.
Vteh je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 14:10   #744
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Fora je što nisam dobio više niti jedan splitter. Ni onaj klasični (s dva izlaza, jedan za tel. a drugi za dsl) niti ovaj optimin jednostruki sto ide samo pred telefon...
Znači SZK?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 19:35   #745
Rebel
Premium
 
Rebel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 96
Evo i ja ću pohvaliti Optimu nakon pola godine što sam korisnik. Samo par puta se desilo da ne mogu na net i to nije bilo dugog vijeka, jednom se desilo da je nešto pregorilo na centrali pa nisam imao telefon nekih 2 sata, ostalo sve super. Veza je stabilna, nemam oscilacija. A računi, zadnji 166, onaj prije njega 170...Ušteda od nekih 40 posto u usporedbi s T-comom što je stvarno puno.
A i T-com mi je vratio dva puta po 59 kn koje su mi bezrazložno naplatili
Rebel je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 14:39   #746
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Ima li itko probleme s optimom?

Svake 4-5 minute veza zablokira na 3-4 sekunde, to se desava na svakom serveru COD4 (nizozemska, UK, njemacka, franckuska..) i tako vec 20 dana.

U petak su dvaput mjenjali izlaze iz hr, do sad je bilo da iz hrvatske ide u austriju pa onda dalje di treba, pa su stavili direktno u njemacku, pa preko amerike, a sad ide u sloveniju prvo pa onda njemacka...

Ko je tu lud, sta se izvodi, svako malo neki problemi, na njihovim stranicama nema obavjesti administratora...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 14:52   #747
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Yep, kao i kod mene, zalaga par sec. za pop***it. Bas je nedavno pocelo, kao sto kazes 20tak dana. Jesi mozda kontaktirao SZK?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 14:57   #748
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Yep, kao i kod mene, zalaga par sec. za pop***it. Bas je nedavno pocelo, kao sto kazes 20tak dana. Jesi mozda kontaktirao SZK?
I ja sam tu
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 15:15   #749
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Jesam javio sam im probleme prosli tjedan, cekam da mi se jave pa da vidimo sta ce biti.

Al bilo bi dobro da i Vi koji imate probleme javite njima, sto vise prijava istog tipa mozda se prije potrude rijesit stvar :/
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 15:44   #750
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Dosao modem danas konacno

Par pitanja za postojece korisnike.

Dobio sam Telsey modem, koliko vidim ovdje, nije bas nesto lol
Problem je naravno, bridge-router mode.

Da li trebam prebaciti telsey u router mode, ako imam zaseban router, i kako ?

Pokusao sam , no nece se nikako spojiti preko routera...
(http://www.canyon-tech.com/products/...eless/CN-WF514)

Prije sam imao tcomov siemenes c-010, koji je radio po defaultu,
u bridge modu normalno preko tog routera, no ovaj telsey nece nikako.
vercetti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na