Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2019., 20:57   #1
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Logitech mis problem - samo za strpljive i s celicnim zivcima :)

Vec mnogo godina koristim combo set Logitech MK330 (tipkovnica K330, mis M215)... kad se razradi, kupim novi set i duram tako godinama jer mi set po svemu odgovara.

Prosle godine Logitech je pustio u prodaju novi set - MK540 (tipkovnica K540, mis M310). Odmah sam narucio i tu su krenuli problemi:

mis neprecizan, cesto kod klika kliknem na krivu stvar, mis sam po sebi uopce ne moze raditi ravne linije u npr. paintu... svaka skace gore dolje

Zamijenio sam 2 seta, s oba dva isti problem. Eliminirao sam sve lokalne probleme, maknuo ruter, zvucnike, uredjaje, probao u drugoj prostoriji - isti problem.

Otisao u lokalnu trgovinu. Otvorili novi set. I oni imaju isti problem. Prica postaje nevjerojatna... otkud svaki mis "skace"? Na kraju sam vratio combo set MK540, uzeo novac nazad i kupio novi MK330 i zivio sretno sve do neki dan.

...

Neki dan kupio novo racunalo i novi MK330 set... i iznenadjenje - mis unutra vise nije isti... Nanjusio sam problem! Mis je sada M185 i ima iste one simptome kao mis iz seta MK540 (mis M310).

Izludit cu... vec ranije smo utvrdili da problem nije lokalni u mom uredu (probao drugu prostoriju, cak i drugi grad, probao u radnji s informatickom opremom).

Sto napraviti? Ima li tko kakvu suvislu ideju sto bi mogao bit uzrok ovih problema?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 21:28   #2
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 491
si probao staviti reciever na usb produzni, meni totalno blesavi kad je reciever direkt na maticnoj
the-rider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2019., 21:30   #3
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Probao sam naprijed i iza... ali na produzni ne ) idem, ali sam skeptican
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 21:34   #4
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Ma isto sve... nevjerojatno, nema sanse da u Paintu napravim ravnu liniju s lijeva na desno.

Logitech vise ne koristi Unifying receiver nego nekakav drugi... ne znam koja je sad tehnologija u pitanju, ali vjerujem da je tu negdje problem
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 10:38   #5
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Meni se čini da je to stvar optičkog senzora kojeg su promijenili ili čak kvara unutar serije.

Osim toga, postoje algoritmi unutar samog miša koji ti pomažu da nacrtaš ravnu liniju tako što 'ispravljaju' eventualne 'krive' pomake miša i 'predviđaju' što želiš napraviti. To se zove angle snapping i neki miševi imaju, neki nemaju, na nekima je u driveru na nekima na HW razini tako da niti ne možeš disejblati na svima.
Možda se kod tebe radi o tome da su starije serije imale tu funkciju, a nova nema, pa zato više ne možeš nacrtati ravnu liniju, makar mi se prema tvojem opisu ne čini da je to problem.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 10:50   #6
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Nesto veliko je u pitanju. A vidim kome god da pricam kaze da sam lud. Kad ljudima kazem da ne mogu pravit ravne linije, kazu "sta ih pravis", ha ha ha.

Pa sta bi bilo da se bavim dizajnom?

Pa kazu zasto koristim bezicni mis...? Zasto ne bi...? Stari MK330 radi kao singerica!

I na kraju - nije samo stvar ravnih linija. Meni je skoro svaki 2.-3. klik na krivo mjesto. Sad zamisli rad u nekoj tablici i moras doci u tocno odredjenu celiju... a kliknes na susjednu. Pa to izludjuje!!!
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 22:03   #7
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Uzeo Lenovo Professional Combo Keyboard+Mouse - radi kao singerica!
Keano16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na