Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2019., 11:46   #42901
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Elven - mislim da nećeš to uspjet objasnit ljudima. I to je u redu. Ako ne razumiju koliko je lakše, sigurnije i ugodnije normalno vozit jak auto od nekog slabog, nećeš im to uspjet objasnit. Neki neće ni primijetit kakav auto voze.

Sve što vide je konji = divljanje, umjesto konj za volanom = divljanje. Znam osobno ljude različitih godina (a i vidim takve u prometu) s autima od preko 300 konja, a voze kao penzioneri, recimo. Meanwhile, imam susjeda koji u Opel Astri karavan iz devedesetih s maksimalno 70 konja vozi kao manijak, i samo je čudo da nekoga još nije ubio. I svakodnevno vidim ljude u starim krševima s debelo manje od 100 konja kako voze prebrzo i/ili rade ogromna sranja u prometu.

Meni je tempo autom od 150 konja generalno isti kakav mi je bio u autu s 80 konja, i bit će mi sličan kad uzmem preko 200... I dalje sam u gradu unutar ograničenja ili +10km/h, i dalje sam na autocesti unutar ograničenja do +20km/h. Razlika je što sam puno bezbrižniji i opušteniji s boljim ovjesom, kočnicama... I eventualno što do tog ograničenja brže dođem.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:11   #42902
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Apsulutno. Najviše divljaju oni u starudijama od auta, vidim to svaki dan. Najčešće novi ili noviji skuplji auto je normalna vožnja i civilizirana vožnja.

Isto se slažem za jačinu auta, realno nemaš gdje voziti brzo, ok možeš ali će te kazniti ( osim autoceste ili brze ceste i sl.) ali druga je stvar sasvim, dok ti ne moraš razmišljati u pretjecanjima, uz brijeg s puno prtljage ili osoba itd. Stvarno je imati auto s "viškom" konja čisti konfor a neka tko kaže što hoće.
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2019., 12:29   #42903
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Apsulutno. Najviše divljaju oni u starudijama od auta, vidim to svaki dan. Najčešće novi ili noviji skuplji auto je normalna vožnja i civilizirana vožnja.

Isto se slažem za jačinu auta, realno nemaš gdje voziti brzo, ok možeš ali će te kazniti ( osim autoceste ili brze ceste i sl.) ali druga je stvar sasvim, dok ti ne moraš razmišljati u pretjecanjima, uz brijeg s puno prtljage ili osoba itd. Stvarno je imati auto s "viškom" konja čisti konfor a neka tko kaže što hoće.

iz kakvog ste vi to kamenjara ispali? kakva su to generaliziranja?
auti starudije? pobogu projsječna hr plaća je koliko, 6000kn.. odakle da sebi ljudi kupe auto, stan, idu na more ovo ono sve što treba?

hvala bogu pa ste svi tu creme de la creme hr društva, auti od 20k eura, razni geđeti jer ono život nema smisla inače.

u kakvim autima gazi ljude bogata dječurlija naše elite? u starudijama?
bože pomozi

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 25.03.2019. u 13:16.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:42   #42904
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Prije skoro 10 godina, bio sam na turi po Americi i nekoliko dana sam se vozio s frajerom u E46 328ci (cabrio) po Memphisu.

Grad je ograničen na 40 mph (65 km/h) i pitam ga što će mu auto s 200ks za vožnju po gradu (Karmann Ghiu je imao u garaži kao auto za pobjeć van grada).

Kaže on meni, nije bitno koliko je ograničenje, bitno je koliko brzo dođeš do njega.
Tak smo se i vozili. Gas do poda, dok ne postigne 40 u tih par sekundi i onda laganini dalje po tempomatu...Nisam kužio smisao toga onda, ne kužim ni danas.

I danas mi se taj auto užasno sviđa, i volio bih nešto slično jednog dana i imati, ali ne vidim potrebu za jačim od početna 2 motora.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:46   #42905
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ja isto volim laganini vožnjicu i znam uživati u tome. Od Zg do St smo prošli 3 policijske čeke i sreli baš puno patrolnih na cesti. Nijedan me nije zaustavio a bio sam bez prednje tablice. Bilo mi je drago i jer su zaustavili jednog mamlaza koji je prestigao ženu pa mene u dugom zavoju dok smo mi vozili 80 a ograničenje 70.. (fin plavi F32 kojem dojam kvari konj za volanom)

Taman sa prve službene vožnje po gradu, sviđa mi se više nego jučer. Nije mi prenizak za ući, sjedi se uspravnije od očekivanog, a ima dovoljno mjesta i za više ljude (kolega od 195 je išao samnom). Interijer mi je prekrasan, poslikat ću kad ulovim vremena.

Ono kad odlaziš i moraš se okrenit


p.s. ne vide se oznake parkinga ali sam jedini unutar njih
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:46   #42906
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Prije skoro 10 godina, bio sam na turi po Americi i nekoliko dana sam se vozio s frajerom u E46 328ci (cabrio) po Memphisu.

Grad je ograničen na 40 mph (65 km/h) i pitam ga što će mu auto s 200ks za vožnju po gradu (Karmann Ghiu je imao u garaži kao auto za pobjeć van grada).

Kaže on meni, nije bitno koliko je ograničenje, bitno je koliko brzo dođeš do njega.
Tak smo se i vozili. Gas do poda, dok ne postigne 40 u tih par sekundi i onda laganini dalje po tempomatu...Nisam kužio smisao toga onda, ne kužim ni danas.

I danas mi se taj auto užasno sviđa, i volio bih nešto slično jednog dana i imati, ali ne vidim potrebu za jačim od početna 2 motora.

ne kužim ni ja iskreno tvoj post, osim da si bio na turi po amerikama.. ovo sve ostalo što si rekao je samo tvoje mišljenje koje je bitno koliko i moje mišljenje o kupnji bmw serije 3 stare 20g za cca 3k eura
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:46   #42907
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
recimo ubacivanje sa stajališta na autoput - karikiram, razna prestrojavanja, itd. itd. gdje treba više snage
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:16   #42908
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Apsulutno. Najviše divljaju oni u starudijama od auta, vidim to svaki dan.



Definiraj starudija.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:40   #42909
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Meni je tempo autom od 150 konja generalno isti kakav mi je bio u autu s 80 konja, i bit će mi sličan kad uzmem preko 200... I dalje sam u gradu unutar ograničenja ili +10km/h, i dalje sam na autocesti unutar ograničenja do +20km/h. Razlika je što sam puno bezbrižniji i opušteniji s boljim ovjesom, kočnicama... I eventualno što do tog ograničenja brže dođem.

Tako nekako i ja.
Mislim da sam novi auto najbrže vozio u Njemačkoj na AC na nekih 170-190 km/h, i to iz razloga što sam po prvi put sjeo u njega i jednostavno nisam imao osjećaj za vozilo, malo pritisnuo gas, i to krenulo




Što se tiče naše AC, jučer sam se vraćao iz Istre, od Bosiljeva do Sv. Roka ordinirala tri presretača (plavi A4 novi, srebrni audi, i mislim da je bio neki Mercedes), ja sam vozio nekih 140 na tempomatu (znači oko 135), nije me diralo ali tko god je došao do nekih 150+ zaustavljalo je.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:44   #42910
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Raspadnuti Caddy druge generacije,dva klipana me stjerali sa ceste.Pretiču kolonu i ravno na mene.Zakočim,vidim ne staju niti će uspjeti proći niti se vraćaju u kolonu.Srećom pa su 3 auta mogla proći paralelno kad sam na bankinu prošao.Klasične škare.I tko je sada kriv,stara raga koja ne ide ili debil koji je vozi?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2019., 13:52   #42911
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Vidim da su se neki uvrijedili, no rekao sam ono što doživljavam na cesti i što vidim zdravim očima. Možda je negdje drugdje drugačije, no BMW-i 15+ godina, oronuli seljo tjuning Golfovi itd su prvi koje vidim da divljaju na cesti. Ako ćemo baš o predrasudama onda je predrasuda da oni s "bijesnim" autima luduju i voze opasno, čega i ima ali garantiram ne u toj mjeri kao ove što sam naveo.
Čovjek valjda smije reći što vidi i doživljava.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:58   #42912
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Možda je negdje drugdje drugačije, no BMW-i 15+ godina, oronuli seljo tjuning Golfovi itd su prvi koje vidim da divljaju na cesti.
Poznanik je policajac, komentirao je da po difoltu navečer zaustavljaju stare Golfove GTI, i one stare BMW-ve kockice.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:12   #42913
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Bas prije pol sata tip "divljao" (ako se to tako moze reci) kroz ulicu u hyundai matrixu. Inace se ne okrecem za autima, ali morao sam provjeriti je li to zbilja bilo stvarno. Kad vidis balavca u takvom nekom nedivljackom autu kako ga cepa, bude ti tesko srcu zbog svih onih inzenjera koji su se nekad davno znojili pored kompjutera projektirajuci taj orma.. auto! Taj auto.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 17:11   #42914
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Burmuz na prvoj crti obrane vozača skupih pila nedaj se brate
A netko mora kad je hajka, udaraju nemilice
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:03   #42915
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Vidim da su se neki uvrijedili, no rekao sam ono što doživljavam na cesti i što vidim zdravim očima. Možda je negdje drugdje drugačije, no BMW-i 15+ godina, oronuli seljo tjuning Golfovi itd su prvi koje vidim da divljaju na cesti. Ako ćemo baš o predrasudama onda je predrasuda da oni s "bijesnim" autima luduju i voze opasno, čega i ima ali garantiram ne u toj mjeri kao ove što sam naveo.
Čovjek valjda smije reći što vidi i doživljava.
Haha pa kad tako dobre aute ti isti ne mogu priustiti, pa onda tjeraju sto mogu.

Prosjek voznog parka je kolko ono u hr, 10g, 12?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:13   #42916
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Vidim da su se neki uvrijedili, no rekao sam ono što doživljavam na cesti i što vidim zdravim očima. Možda je negdje drugdje drugačije, no BMW-i 15+ godina, oronuli seljo tjuning Golfovi itd su prvi koje vidim da divljaju na cesti. Ako ćemo baš o predrasudama onda je predrasuda da oni s "bijesnim" autima luduju i voze opasno, čega i ima ali garantiram ne u toj mjeri kao ove što sam naveo.
Čovjek valjda smije reći što vidi i doživljava.
Tih starih bmw-ova i golfova više ni nema na cesti, ja se ne sjećam kad sam vidio golf 4 recimo.
Tako da mislim da si zakasnio 5-6 godina sa svojim komentarom i da su ti zapravo u podsvjesti ostali ti auti jer - nema ih.

Realno, najviše se divlja sa novijim autima, elita koja ima para se preserava najviše, većinom se voze tatini skupi auti (bmw, audi, mercedes, par godina stari max.)...
Kažem što vidim i doživljavam.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:29   #42917
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 438
Ma kakva elita,malo smo ljubomorni pa opleti po njima,ima sirotinje koja je jos gora u prometu... i zanimljivo kako novinari kad je nesreca s bmwom napisu vozac bmw...a kad je neka krama, onda autom...to mozete provjeriti upisom prometna nesreca pod bilo koje novine i takvi naslovi izadu...alkohol je vecinom problem,mozes ti vozit i fiata nekog pa ces napravit sranje

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:43   #42918
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
ima sirotinje koja je jos gora u prometu...
Nema, sirotinja se nema s čime utrkivat po cesti, tu i tamo koji vuk samotnjak još gazi neku starudiju ali to je više žalosno nego opasno.
Ipak skupocjeni auti prednjače u divljanju.
Citiraj:
i zanimljivo kako novinari kad je nesreca s bmwom napisu vozac bmw...a kad je neka krama, onda autom...to mozete provjeriti upisom prometna nesreca pod bilo koje novine i takvi naslovi izadu
I treba tako napisat, jer se često pokaže da je vozač bmw-a iz "ugledne obitelji" pa ni ne dobije kaznu, pa ga barem treba razvuči po novinama ako ništa drugo.
Citiraj:
alkohol je vecinom problem,mozes ti vozit i fiata nekog pa ces napravit sranje
Nikakav alkohol nego brzina, brzina je uvijek bila broj 1 uzrok svih nesreća, prouči malo statistike.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:14   #42919
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
iz kakvog ste vi to kamenjara ispali? kakva su to generaliziranja?
auti starudije? pobogu projsječna hr plaća je koliko, 6000kn.. odakle da sebi ljudi kupe auto, stan, idu na more ovo ono sve što treba?

hvala bogu pa ste svi tu creme de la creme hr društva, auti od 20k eura, razni geđeti jer ono život nema smisla inače.

u kakvim autima gazi ljude bogata dječurlija naše elite? u starudijama?
bože pomozi
Ne kužim zakaj se živciraš. Pročitaj kaj sam napisao još jednom.

Neprestano se prije spominje kako se divlja autima s puno konja (koji su puno skuplji od starih auta bez puno snage). Htio sam reći da je apsolutno nebitno koliko konja auto ima, ili koliko je star kad u rukama divljaka postaje oružje. Apsolutno je svejedno ima li 60 ili 600 konja, kad se u oba mogu u 10 sekundi zaletiti toliko brzo da sam prebrz u skoro svim naseljenim mjestima. Divljat se može u apsolutno bilo kojem autu, kao što i bilo kakvim nožem možeš mahat u namjeri da ozlijediš drugog čovjeka.

Namjerno sam spomenuo krševe s manje od 100 konja, ne zbog generaliziranja ili ismijavanja, nego zbog toga što i takvim autom možeš divljati, a i divlja se (iako su posljedice po vozača puno gore nego da sjedi u nekom ultrasigurnom snažnom autu). Ljudi su ranije implicirali da se auti s puno konja kupuju isključivo za iživljavanje na cesti.


Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
recimo ubacivanje sa stajališta na autoput - karikiram, razna prestrojavanja, itd. itd. gdje treba više snage
Ponekad da bi poštovao zakon po znakovima i bio siguran moraš imat 400 konja. Znak 40 tik pred otvaranje trake za ubacivanje na autocestu i jako kratka traka za ubrzavanje. xD To je i za ultrabrze vozilice izazov, hehe. Isto vrijedi i za neke trake za usporavanje. U pravilu bi trebao vozit 130km/h, ubacit se u traku za usporavanje i normalnim tempom zakočit na 60 ili 40, koliko je već regulirano na petlji. Ponekad je to u autu s poštenim kočnicama pretjerano za izvest, a kamoli u nekom s malim kočnicama. Prije nego što ovi koji nemaju pojma graknu da kao manijak voziš 130km/h na autocesti, da možeš vozit i 100km/h ... nije poanta traka za isključivanje i usporavanje da ti zakočiš prije prestrojavanja u njih, niti se na autocesti ne bi trebalo/smjelo kočiti na taj način.


Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što se tiče naše AC, jučer sam se vraćao iz Istre, od Bosiljeva do Sv. Roka ordinirala tri presretača (plavi A4 novi, srebrni audi, i mislim da je bio neki Mercedes), ja sam vozio nekih 140 na tempomatu (znači oko 135), nije me diralo ali tko god je došao do nekih 150+ zaustavljalo je.
Nema kazne ni za 150km/h... Ne znam kako će biti po novom zakonu. Ali opet, zbog tempomata vozim puno smirenije u jačem autu nego što sam vozio u onom slabijem koji ga nije imao jer ga uključim i to je to, nema više diranja gasa. Zato mi sljedeći auto mora imat adaptivni tempomat, jer kad god vozim auto koji ga ima, još sam opušteniji.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 25.03.2019. u 20:28.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:39   #42920
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
adaptive cruise control je fenomenalna stvar. Imam ga na Atlasu i prakticki mozes cijelu dionicu puta voziti bez diranja gasa a ni kocnice.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 03:23   #42921
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
I s tempomatom mi je noga uvijek lagano na gasu da brže reagiram u slučaju opasnosti. Povremeno je samo maknem da razgibam mišiće i zglobove.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 06:59   #42922
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I s tempomatom mi je noga uvijek lagano na gasu da brže reagiram u slučaju opasnosti. Povremeno je samo maknem da razgibam mišiće i zglobove.
A kaj ako treba kočiti, zar nije kočenje češća rekacija iz trenutnog tempa diktiranog po tempomatu ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 07:17   #42923
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Zbog kocenja se noga i drzi lagano na gasu, da nesvjesno lakse odreagiras. I meni je glupav osjecaj kad povucem nogu i drzim je na podu, uvijek razmisljam di je papucica kocnice. Bilo bi savrseno da postoji malo ulegnuce/zub desno od gasa na kojem bi odmarao desnu nogu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 09:03   #42924
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Samo jedno pitanje za vas HardCore RejSere, kojima ni 500 konja i 898 NM i 5 turbina nije dosta. Da li ste ikad bili/planirali ici na neku stazu? Od Grobnika pa nadalje?
Iskreno niti me zanima niti mi treba auto sa vise od 150 konja, niti bi mi imao smisla s obzirom da mi je 50% rute po gradu a ostalo po autobahnu sa ukljucenim tempomatom.
ALi da sad ne ispadne da vas trolam dat cu vam ja IMO osobno najbolje gustanje u voznji.
Stojim na semaforu ujutro, 7:10 idem na posao, proljetni dan. Usrani ponedjeljak. Desno od mene, mlad i nadobudan nedojebani čebuljavi tatin sin, sa Castrolom u kosi, tozlom oko vrata, značka na autu koja poziva na razbijanje prozora . Turira ali samo se nasmijem, neda mi se. Prolazim semafor i evo vec guzva na Slavonskoj. Ma nema veze sto nije vikend, sto nisam na nekoj cesti van grada, spustam krov, stavljam đozle da mi ne smeta sunce i fino se naslonim i uzivam u suncu. Milina, zaboli me za guzvu. Vozim se prosjecnom brzinom uz stani kreni 55km/h i dolazim nakon pola sata na posao. Sa Grinchovim smijeskom na licu i neopisivim gustom izlazim iz auta. Neloše s obzirom da je ponedjeljak. ))

Nikada nisam nekome turirao, niti se pravio genijalac.
Zaobići te sa 80-140 km/h u roku sec? Da.
Naravo, ne te zaobići u punom šprintu da ti niti ne vidiš, nego iza tebe, lijevo žmigavac i...gdje je nestao taj čovjek?


Zamisli, netko može voziti brz auto i ne biti idiot
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 09:12   #42925
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
@Drug - imam frenda koji rsdi za jedan portal.. pitao sam ga zasto kod prometnih s "premium" markom, stavljaju naziv marke u naslov, dok ostale ne..
"Jer implicira na bisno auto" i naravno, generira klikove
To sto 116d slabije povuce kao/slabije (u međuubrzanju u npr. 4toj brzini) golf 5 1.9tdi nema veze

Zadnje izmijenjeno od: pci_e3x. 26.03.2019. u 09:25.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 09:13   #42926
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Tih starih bmw-ova i golfova više ni nema na cesti, ja se ne sjećam kad sam vidio golf 4 recimo.
Tako da mislim da si zakasnio 5-6 godina sa svojim komentarom i da su ti zapravo u podsvjesti ostali ti auti jer - nema ih.

Realno, najviše se divlja sa novijim autima, elita koja ima para se preserava najviše, većinom se voze tatini skupi auti (bmw, audi, mercedes, par godina stari max.)...
Kažem što vidim i doživljavam.
Ne znam u kojem gradu se ti voziš, ali ima ih još dosta na cestama. Prastarih golfova pogotovo.

Divlja ekipa sa skupim autima i odronima od auta. Idiot je idiot, neovisno o snazi, momentu i cijeni auta.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 09:28   #42927
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Nikada nisam nekome turirao, niti se pravio genijalac.
Zaobići te sa 80-140 km/h u roku sec? Da.
Naravo, ne te zaobići u punom šprintu da ti niti ne vidiš, nego iza tebe, lijevo žmigavac i...gdje je nestao taj čovjek?

Zamisli, netko može voziti brz auto i ne biti idiot
Kad lokalni dedeki sa Unicima po staroj cesti voze 20 ispod ogranicenja, koce na 20kmh u zavojima...a isprekidana linija 100-150m, provjera, gas i osmjeh na lice.

Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
@Drug - imam frenda koji rsdi za jedan portal.. pitao sam ga zasto kod prometnih s "premium" markom, stavljaju naziv marke u naslov, dok ostale ne..
"Jer implicira na bisno auto" i naravno, generira klikove
To sto 116d slabije povuce kao/slabije (u međuubrzanju u npr. 4toj brzini) golf 5 1.9tdi nema veze
Udrija čovika beNveJON -> instant klik
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 09:40   #42928
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ponekad da bi poštovao zakon po znakovima i bio siguran moraš imat 400 konja. Znak 40 tik pred otvaranje trake za ubacivanje na autocestu i jako kratka traka za ubrzavanje. xD To je i za ultrabrze vozilice izazov, hehe. Isto vrijedi i za neke trake za usporavanje. U pravilu bi trebao vozit 130km/h, ubacit se u traku za usporavanje i normalnim tempom zakočit na 60 ili 40, koliko je već regulirano na petlji. Ponekad je to u autu s poštenim kočnicama pretjerano za izvest, a kamoli u nekom s malim kočnicama. Prije nego što ovi koji nemaju pojma graknu da kao manijak voziš 130km/h na autocesti, da možeš vozit i 100km/h ... nije poanta traka za isključivanje i usporavanje da ti zakočiš prije prestrojavanja u njih, niti se na autocesti ne bi trebalo/smjelo kočiti na taj način.
Ništa od navedenog nije točno. Niti trebaš nekakvu snagu za vožnju po autocesti, niti trebaš voziti 130, niti trebaš ne znam što za uključivanje i usporavanje niti ima ikakve zabrane kočenja na autocesti (na stranu što je većinom sve izvedeno za vožnju bez ikakvih problema)...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 10:18   #42929
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nije do auta. Do idiota za volanom je. Auto može biti i Maserati i Fićerati. Samo je interesantnije objaviti kad netko iz gornjeg dijela društva napravi pizdariju jer to prodaje štampu.
Upravo to tvrdim cijelo vrijeme i to je suština svega. Zaštom su uopće gleda auto a ne samo i isključivo vozač.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:08   #42930
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ništa od navedenog nije točno. Niti trebaš nekakvu snagu za vožnju po autocesti, niti trebaš voziti 130, niti trebaš ne znam što za uključivanje i usporavanje niti ima ikakve zabrane kočenja na autocesti (na stranu što je većinom sve izvedeno za vožnju bez ikakvih problema)...
Jooooj, karikirao sam neke stvari (jačina auta) ističući da na nekim mjestima horizontalna signalizacija nije izvedena kako treba.

Trake za ubrzavanje i usporavanje postoje baš zato da prilikom uključivanja ili isključivanja s autoceste ne radiš nikakve promjene u brzini kretanja na njoj, kako bi se povećala sigurnost i protočnost prometa. Nisam rekao da generalno ne smiješ kočiti na autocesti, nego da je u teoriji isključivanje izvedeno na način da se na trakama kolnika autoceste ne koči, već se ta radnja izvodi na traci za usporavanje. A u stvarnosti je na nekim mjestima izvedeno da na nizbrdici imaš iscrtanu jako kratku traku za usporavanje, i znak ograničenja 40km/h na kraju.

Zamisli da živiš u idealnom svijetu, svi poštuju prometne znakove, na autocesti se svi voze 130km/h u koloni poštivajući propisan razmak od vozila ispred, i nema nikoga u lijevoj traci. I ti poštuješ znakove spajajući se na autocestu, i to one od 40km/h ili 60km/h ograničenja tik prije početka trake za ubrzavanje (obično bude neki zavoj). Počinješ ubrzavati u svojem autu od 1500kg i 80 konja kad ti se ograničenje promijeni na 130km/h i nađeš se u toj traci, a još je i uzbrdica. Traka za ubrzavanje bi trebala biti izvedena da ti možeš sigurno ubrzati na 130km/h koja je dopuštena i kojom se svi voze, pa se bez smetanja drugih prestrojiti i nastaviti vožnju. Na nekim mjestima bi ti fino nastavio ubrzavati i po zaustavnoj dok ne dosegneš uvjete za sigurno prestrojavanje...

I opet, kao što sam rekao - ako je ograničenje 130km/h, ne znači da moraš voziti tim tempom - moraš minimalno 80km/h na većini autoceste, ako se ne varam. No, u slučaju isključivanja sve bi trebalo biti izvedeno tako da se ti možeš voziti 130km/h, prestrojiti se u traku za usporavanje i sigurno normalnim tempom usporiti na ograničenje koje se nalazi na kraju te trake.



Prije mjesec dana jedan je čovjek na autocesti od svih mogućih mjesta za stati, jer mu se valjda pokvario auto, odabrao baš sredinu trake za usporavanje, koja je ionako već kratka. Usporio sam dosta ranije, pa sam stigao vidjeti kakav darmar nastaje kad ljudi na autocesti uspore na 60km/h kako bi se prestrojili u traku za usporavanje... Još je bilo relativno prometno. Pukom srećom se nije desio neki sudar.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na