Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.12.2006., 11:12   #91
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Sve je to super, ali tek bi mogli povjerovati (barem ja) da je Raptoxx o.k. ako bi se taj model, kojeg ti hvališ dao Sky-u ili nekom drugom well known & respected forumašu na testiranje pa da onda vidimo istinu.
Naravno, ako bi Raptoxx uopće dao dobre rezultate...
Ovu sliku što si dao je slika izvana. Jedan MS Industriala se može isto tako skockati izvana i staviti 12 cm vent, ali iznutra ostaje smeće
Ovo sam rekao samo primjera radi...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline  
Staro 07.12.2006., 11:17   #92
Freaky Gamer
Guest
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Sorry, možda nisam bio jasan. Ova slika koju sam dao je slika iz domaće trgovine hardwareom, a frend i ja ćemo izvaditi napajanje iz kompa otvoriti ga i onda slikati. Tu sliku unutrašnjosti ću staviti na forum tako da se vidi da ona slika Everpowera nema veze s Raptoxx-om.

Respect Swarm Dude
Freaky Gamer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2006., 11:26   #93
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Čitam malo po netu o Raptoxxu i nigdje ne vidim jedan ozbiljno napravljen test. Svi koji ga hvale trkeljaju o tome kako lijepo izgleda i kako je tiho (i SmartBox je tih i lijepo izgleda). BTW, na onom testu na ciao.de imaš jedan odlomak u ocjenjivanju: "Zuverlässigkeit:sehr schlecht" ili, ako ne znaš njemački: Pouzdanost- vrlo loša. Toliko o linkovima koje si sam naveo i koji bi trebali nekoga razuvjeriti da to napajanje nešto vrijedi.

Ako idemo malo dublje, vidi što nalazim na malo poznatijem site-u Tweakers.net: http://tweakers.net/productsurvey/survey/2673 . Pogledaj ocjene, sve će biti jasno.

I da, ako slučajno možeš ustupiti napajanje na PCEX na testiranje, Wolv i ja smo ga spremni testirati.
Sky je offline  
Staro 07.12.2006., 11:34   #94
Freaky Gamer
Guest
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Ovaj link što si naveo je na ko zna kojem jeziku i vidiš i sam koliko ima ocjena. Šta znaš možda su prve tri kolone po onom sistemu manje je bolje, a ostale više je bolje...

Možda bi vam i dali napajanje da dan-dva da znamo da ćete biti objektivni...

E ali što ne pitate uvoznike ili neku trgovinu da vam da napajanje na test?????
Freaky Gamer je offline  
Staro 07.12.2006., 11:49   #95
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Hint: Babelfish, jezik je nizozemski.
A ovo sa ocjenama manje je bolje, LOL, crveno je bolje od zelenog, jel? Inače, prvi stupac su ocjene redom: Ukupna ocjena/performanse i stabilnost/hlađenje. Sada, kako to može biti manje je bolje i crveno je bolje od zelenog, ne znam.

Što se tiče objektivnosti, imaš gore mojih par reviewa napajanja još u doba dok ih nisam ni znao kako spada testirati i mislim da se iz njih vidi koliko sam objektivan.

A uvoznici i prodavači su se već mogli sami javiti s obzirom koliko vremena provode na ovom forumu uvjeravajući ljude da Raptoxx vrijedi.
Sky je offline  
Staro 07.12.2006., 12:03   #96
Freaky Gamer
Guest
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Evo prijevod s Ciao.de preveden u google translatoru... Ja nisam vidio di je ono pouzdanost loša, kada u gornjem kutu piše kao plus: stabilnost... I just don`t get it!!

evo prijevoda da i to riješimo:

Per: quietly to insert simply stable current supply Against: only a PCI express plug, exhaust air is blown on the CCU exhaust Recommendable? yes Complete empiric report ------------------------------------------------------------------------------- As read you, we rigged the PC of my son. A reason was that sometimes the computer fell from an unexplainable cause. For long look for and evaluation of the error message was constituted the power pack as weak point. It did not supply probably enough tension under full load for the diagram map. This led then to the famous Blue screen at the PC. So thus remedy should be created also here. Since we already know which at hardware be procured should, only one power pack with at least 450 W was possible. Purchase and supply As certainly already read it, the hardware was bought with FortKnox. Thus we selected also a power pack here. Apart from the price were also a large exhaust, a sufficient ampere in the range and the connection of SATA devices important to 12 V. Our selection much here on the RaptoxX Advance Series RT-550ABP. The payment and supply ran without problems. The Bestellhotline was very good to reach, friendly and competently. Power pack/processing The power pack is supplied in a very beautiful packing. The stretcher cardboard is arranged beautiful. In the cardboard are the separately packed power pack with the leads, the control guidance, the mains cable and a bag with screws and cable straps. After unpacking one holds the nevertheless heavy power pack in the hand. It is black painted high gloss from the outside. In the back is the blue lit up silver main switch, the plug for the mains cable, the safety device and a silver ventilation screen. The upper side is inconspicuous. The lower side is covered with the silver ventilation screen and one can a view on the 14 cm exhausts take. At the back are the cables for the current supply PC. The left side part is likewise inconspicuous. The right side part is pasted with a sticker. Here are technically imprinted, like Amperzahlen and voltage indications. The Kable with the current supply for the Motherboard is encased with a mains cable and holds so the individual wires together. The individual Stromkabel for the components reach all hardware in a Miditower. All plugs are worked and well usable from black plastics. They are very well process. After mine feel something to soft plastics however still well to put. The pins are gilded and keep good in the plug. The Stromkabel keep good in the pins. All in all the power pack makes a solid and by the lacquer finish also a noble impression. Technical details Total output: 550 Watts Design: ATX 12V V2.0 Input voltage: 230 V Incoming frequency: 47 - 63 cycles per second Number of exhausts: 1 x 140 mm Speed regulation: automatically Overvoltage protection: 5 V max. 7V; 12V max. 15,6V; 3,3V max. 4,3V Overload protection: yes Efficiency: 73 A from switch: Yes Dimension. 150 x 85 x 165 mm Article weight: 2300 g Warranty: 24 months Characteristic: blue lit power switch; gilded patch cord Main board connections 1 x 20pol power connection 1 x 24pol power connection 2 x 4pol power connection 1 x 6pol power connection Power connections 5 x 5.25 tariff 1 x 3.5 tariff 2 x Serial ATA 1 x PCI express Amperages +3,3V 32 A +5Vsb 2 A +5V 25 A +12V2 20 A +12V1 23 A -12V 0.5 A Installation First the old power pack must raus. In addition one switches first the power switch off and pulls the power supply plug. Applies also here: Grounding is obligation for PC and humans! Then one marks all Strecker out of the components. Now the 20pol plug is solved from Motherboard. In addition a small Klipp must be solved, in order to take the plug off at a side. Also with separate the floppy disk drive is required caution. A small Klipp is also here to high-bend (plastics) around the plug to take off. Now one loosens the four screws at the back. One should hold the power pack with a hand, so that it does not fall into the PC. Now in reverse lining up sequence the new power pack is built. The individual cables cannot be put wrongly. There is only direction. Are not by force but with light pressure. Please not the plug for the diagram map forgotten (if necessary), otherwise the picture is equivalent again black. Examine all patch cords again before switching on of the power pack on! Volume In the enterprise the power pack is pleasantly quiet opposite the old person. The 14 cm exhaust performs its work very calmly in a low speed range. Also with full load (3D of plays) the number of revolutions increases only easily. It is not importunate or loud a pleasant quiet Säuseln and. During playing Gamegeräu is very good to hear with normal volume. Homepage The homepage of the manufacturer is easy with the search machine to find. Here one meets unfortunately only the English language. There is only one main side with the offered products and pieces of news and a side with Downloads. Here one receives its own data sheet for its product. The structure of the side takes place fast. That download the data sheet runs fast. Result I can recommend the power pack. By the large exhaust it is quiet. Produced warm air is blown unfortunately into the housing inside and meets the radiator of the CCU. Here one can help oneself if necessary with an additional housing exhaust. The current supply is guaranteed also with full load. Crashes belong thus to the past. The installation is very simple and the processing is correct. By the gold plating of the patch cords a high conductivity is here given. In order always the grösstmöglichste peace too gotten, is temperature-controlled the exhaust number of revolutions. With the purchase one should note that the power pack is equipped only with a PCI express plug. Thus it is only conditionally suitable for SLI of systems. I assign 4 of 5 stars.

Znao sa da kada nestane pametnih izjava za odgovaranje, majstori reći, Hej pa ti sigurno radiš u nekoj firmi?

Pokušaj to shvatiti ovako...Ako ja nešto kupim i debelo platim jer sam pritom uvjeren da kupujem kvalitetno, a zatim netko pljuje po tome, to je kao da pljuje po meni i mojoj prosudbi. U ovom slučaju nisam kupovao sebi več preporučio frendu, što je za mene ista situacija.

A daj mi molim te još objasni zašto bi se netko TEBI javio za recenziju...pa valjda ti trebaš zatražiti recenziju ako nešto želiš testirati... sve mi je to kod vas sumnjivo i ne kužim kako to da ste cijele dane na forumima, čime se vi bavite? objavim post i za 3 i pol minute eto odgovora i to od istih ljudi...

Sve je to sumljivo... Bit će da ste plačeni za ovo što radite...
Freaky Gamer je offline  
Staro 07.12.2006., 12:27   #97
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Naravno da ne razumiješ kad ne čitaš. SS imaš u attachu.

A što se tiče moje kredibilnosti, tu se tebi ja zbilja ne moram ispovjedati. Dovoljno starijih članova me pozna u RL i znaju tko sam i što sam. Za tebe se to ne može reći.

A to što sam sad na netu cijelo vrijeme možeš zahvaliti upali sinusa zbog koje me gluposti koje čitam još više živciraju nego obično.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	raptoxx1.GIF‎
Views:	227
Size:	63.3 kB
ID:	6842  
Sky je offline  
Staro 07.12.2006., 12:29   #98
Mr. M
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 714
Citiraj:
Autor Freaky Gamer Pregled postova
Ako ja nešto kupim i debelo platim jer sam pritom uvjeren da kupujem kvalitetno, a zatim netko pljuje po tome, to je kao da pljuje po meni i mojoj prosudbi.

: roller :: roller :: roller :

Usporedi cijene s npr Seasonicom ili Antecom, pa onda pricaj o tome da li si debelo platio ili ne...

edit: a opet, s obzirom koliko si dobio, jesi debelo platio : evil :
__________________

Mr. M je offline  
Staro 07.12.2006., 12:45   #99
Freaky Gamer
Guest
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Najbolji seasonic u linksu je http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.746.007

1364kn

Najbolji Raptoxx u MagazinRS-u je
http://www.magazinrs.hr/artikl.asp?i...&cat=napajanja

1850kn

Toliko o tome da pogledam koliko dođe Seasonic, a koliko Raptoxx pa da nešto zaključim, i zaključio sam da je Raptoxx cjenjeniji. A oni s imalo mozga mogu zaključiti da napajanje od 1800kn ne može iznutra biti Everpower ili MS jer bi to značilo da zarade 1799kn, još kada se tome doda aktualni Vidi test koji je ako smijem primjetiti najkvalitetnije odrađen test na tržištu do sada gdje je Raptoxx najbolje prošao dolazimo do zaključka.... da dečki foruma vole pustiti pupu.

Rešpekt pipl.

P.S. nemam snage više za ovaj topic odo ja tražiti još brandova po kojima se nepotrebno pljuje da ih idem braniti, ovo nema smisla više...
Freaky Gamer je offline  
Staro 07.12.2006., 12:55   #100
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Gle onda ga kupi. I sretno ti bilo.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2006., 12:57   #101
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
neznam ni ja. kud god se okrenem drukčiji rezultati. svaki sajt i svaki časopis melje svoje.
__________________

tomifish2002 je offline  
Staro 07.12.2006., 13:02   #102
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Samo se pitam kada će ponovo neki Raptoxxovac doći i kakati...

A kad već idemo sistemom skluplje je bolje, pogledaj Tagan TurboJet 1100W za 350$. Da li vrijedi toliko? Ne.

Da li je cijena ekvivalent kvalitete? Ne.

Nađi ili sam napravi neki konkretni test napajanja kao što radi jonnyguru i onda možemo razgovarati o Raptoxxu. Gluposti sa brojem hitova na Googleu, recenzije lijevih siteova gdje će za Judine škude napisati da je bolje od Anteca na osnovu mjerenja napona bez odgovarajuće opreme, gdje padaju na bling bling faktor i gdje su u stanju napisati da je napajanje vrlo tiho mi ništa ne znače.
A posebno su mi simptomatični ljudi koji na PCEX dođu, posvađaju se sa svima koji ne misle da je Raptoxx super i onda ispare. To mi dovoljno govori o psihi ljudi koji ih uvoze i prodaju.
Sky je offline  
Staro 07.12.2006., 13:50   #103
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Primjer kad sam ja kupovao svog Enhancea (520W) platio sam ga oko 800kn, dok su recimo tagan 480W, Enermax 460W, OCZ 460ili 480W i još par su bilo i preko 1000kn.

jesu li to bolja napajanja od ovog Enhancea? Nisu!
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline  
Staro 07.12.2006., 13:50   #104
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Samo se pitam kada će ponovo neki Raptoxxovac doći i kakati...

A kad već idemo sistemom skluplje je bolje, pogledaj Tagan TurboJet 1100W za 350$. Da li vrijedi toliko? Ne.

Da li je cijena ekvivalent kvalitete? Ne.
Naravno da nije. 2k kn za (koristio bih jednu rijec, ali nastojim biti pristojan) napajanje nije ni tragikomicno vec samo tragicno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 07.12.2006., 13:54   #105
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Ja bih totalno pojednostavio stvari - zasto bih vjerovao jednom proizvodjacu koji napajanja proizvodi tek godinu-dvije vise nego jednom Seasonicu koji proizvodi od 1975?
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 07.12.2006., 14:00   #