Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2010., 18:32   #1
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Siemens Gigaset SX 763 vs. SpeedTouch 780 WL

Koji je od ova dva modema po vama bolji. Siemens je bolji po tehničkim karakteristikama, ali mene zanima koja su vaša iskustva sa ovim modemima? Čitao sam da se SpeedTouch zna često restartirati sam od sebe.... Koji modem bi mi preporučili?
summus je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 18:50   #2
pitanje
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 16
SpeedTouch je bolji sigurno. Ovaj Siemens od T-coma je previse zakljucan ako na to mislis..imam ga na stolu novog ne koristim ga jer je prelose,i stalno puce veza na net preko njega
pitanje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2010., 19:55   #3
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ovisi..
meni su svi modemi stekali, thompson najivse, cak i linksys je pucala veza...al, sa sxom radi super vec par dana bez pucanja..
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 20:01   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
+1 za Speedtouch
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 20:59   #5
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Koji je od ova dva modema po vama bolji. Siemens je bolji po tehničkim karakteristikama, ali mene zanima koja su vaša iskustva sa ovim modemima? Čitao sam da se SpeedTouch zna često restartirati sam od sebe.... Koji modem bi mi preporučili?
Meni se rebootao thomson kad se puno wifi klijenata spajalo na njega, osim toga nikakvih prigovora. Siemens zasad radi dobro.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 22:05   #6
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Zasada znaci 50:50

Polu-Off Topic:
Prelazim (ili možda ne) na Iskon DUO.CARnet... otkako sam zatražio da pređem sa Optime na Iskon prošlo je više od onih 30 dana, kad sam prvi put nazvao Iskon i informirao se o svemu operater mi je rekao da ću dobiti Siemensa pa si ja već isplanirao kako ću na njega spojiti HDD... kad su napokon jučer došli da mi instaliraju modem donijeli su SpeedTouch... Ali još uvijek nemam internet jer (kako oni kažu) T-Com nije prespojio paricu... Znam da u ugovoru ne stoji koji model modema ću dobiti, ali stoji da će u roku od najviše 30 dana priključiti... (a zahtjev sam poslao u 11/2009).. Zvali su me iz iskona prije Božića da mogu doći tek 12.01 pa ja rekao ok... pa valjda su mogli kad su već toliko vremena imali i srediti to da T-Com prespoji paricu... Rekli su mi da kada budem prelazio sa Optime na Iskon internet neću imati cca 3-4 sata, a sad prošlo dva dana...

Sutra ću ih nazvati i zatražiti ili da isti dan dogovore to sa T-Comom da prespoji paricu ili da raskinemo ugovor.

A vas pitam koji je od ova dva modema bolji zato jer sam mislio (ako je ovaj Siemens bolji) da usput sa "opcijom" priključiti internet isti dan tražim i Siemens SX 763.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 14:07   #7
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor pitanje Pregled postova
Ovaj Siemens od T-coma je previse zakljucan ako na to mislis..imam ga na stolu novog ne koristim ga jer je prelose,i stalno puce veza na net preko njega
I meni je počela veza pucati malo prečesto u zadnje vrijeme. Do prije nekih mjesec dana nikad mi nije pucala veza, a sad svako malo (par puta dnevno).

Iz čistog mira pukne, idem na postavke rutera i piše disconnected - Line loopback. I onda pokušavam par puta kliktati reconnect, ali obično se ne uspije odmah spojiti nego za minutu dvije sam od sebe. Ima netko koju pametnu o ovome?

EDIT: Radi se o Siemensu SX 763, naravno.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na