Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2020., 19:34   #4051
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2020., 01:15   #4052
plataOplomo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Phanteks Eclipse P500A Napokon pošteno kučište iz srednje klase sa super podrskama za ventilatore i radijatore uz dobar mesh i ostatak paketa
plataOplomo je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2020., 06:12   #4053
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor plataOplomo Pregled postova
Phanteks Eclipse P500A Napokon pošteno kučište iz srednje klase sa super podrskama za ventilatore i radijatore uz dobar mesh i ostatak paketa
srednje klase, cini mi se da phanteks odlucio dignit cijene... na casekingu.de RGB verzija 130€, računaj onda u nas cca. 1200 kn, non RGB verzija 100€

https://www.caseking.de/en/phanteks-...-geph-126.html

https://www.caseking.de/en/phanteks-...-geph-125.html

btw. kuciste mi je odlicno, barem izgleda tako
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2020., 15:44   #4054
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
https://www.fractal-design.com/produ...fine-r5/white/
https://www.bequiet.com/en/case/645
https://www.fractal-design.com/produ...6-usb-c/white/

Je li ovo mrtva trka ili ipak postoji poredak?
Neću staklovinje, RGB i mesh.
Hoću tišinu, 4xUSB nadohvat ruke, prostor za DVD.
Nije za gaming.
R6 može i običan, bez USBC.

R5 za 870 kn, be quiet za 720 kn, R6 za 900-1000 kn.
Bit će smješteno dosta visoko pod stolom, pa je zgodno što je FD niži, ali zato BQ ima ukošene utore. Ne znam treba li se bojati uvijanja ovih velikih vratnica na FD.

(I jedna ženska slabost... Moram priznati da sam krenula u potragu s preferencijom za bijelo, ali sam zastala i pred elegancijom ova dva crna. Nije bitno što je pod stolom. Ja ga vidim.)

Shvatili ste, o tehničkoj strani nemam pojma, pa, eto, pitam na što bi od gornjeg bilo najbolje potrošiti novce.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2020., 16:07   #4055
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ak misliš bijeli fractal nemoj. Novi dođe s razlikom u boji lima i plastike, nakon par god imaš žuto bijelo kučište.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2020., 16:51   #4056
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Hvala, dobra napomena. Sad kad si spomenuo, maglovito mi je da je u nekom reviewu za ne znam koje točno kućište, ali bilo je bijelo u pitanju, naglašena baš ta razlika u boji i to već kod skroz novog. Opet ga vrtim na ekranu i kad se malo bolje pogleda čak se i na ekranu vidi na snimkama pod određenim kutem da to nisu dvije iste nijanse. Da, to bi s vremenom moglo baš ružno izgledati.
No, postoji R5 i u crnoj i titan sivoj varijanti tako da R5 kao model i dalje ostaje u igri.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2020., 18:08   #4057
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
IMHO R5 Black Pearl ili Blackout model - koji god ti se više dopada. Kaj se stranica tiče, ne pigaju se, tak da si mirna po tom pitanju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2020., 22:50   #4058
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Definiraj što tražiš od kučišta. Define R5 je pametno promišljeni kompaktni big tower i prilagođeno je da u njega možeš staviti kakvu god hoćeš SLI kombinaciju, poprilično diskova, uredno skloniti sve kablove, i da sve to možeš pristojno ohladiti - bilo zrakom ili vodom. U odnosu na BeQuiet košta najmanje toliko koliko je i bolje. Ukoliko ti niti jedna od te tri stavke od ranije, ne računajući hlađenje, nisu presudne postoji dosta kučišta po nižoj cijeni. Primjer je MS Black Widow, koji je nekakva kopija Fractala i nudi dosta onog što i Fractal Design ali po nižoj cijeni. Samo za orjentaciju u tražilicu sam poklikao ATX, Midi Tower, prigušeno i evo što mi je izbacilo. Ono što je zgodno kod Fractala je to da kada se makne kavez za diskove R5 se lako pretvori u moderno (dugačko) open dizajn kučište.

U direktnoj usporedbi sa Silent Base 600 Fractal Design ima dosta bolje rješeno osnovno hlađenje. Počevši sprijeda: prostor iza prednjih ventilatora je daleko manje restriktivan pa bio on popunjen sa diskovima ili ne, izlazak zraka gore kod BeQuiet-a je blago rečeno nedovoljan, straga ide samo 120mm ventilator (otprilike 90 m3/h, u odnosu na 125 m3/h koliko bi bilo uz manju buku sa nekim 140mm ventilatorom) što je dosta ograničeno čak i kada se ide na pozitivan pritisak unutar kučišta, i dolje 140mm kod oba kučišta (kod R5 opet slobodniji protok i centimetar-dva više prostora koji čine veliku razliku u ograničenom prostoru za kablove napajanja). Komentirati razliku između 7.84 kg kod BeQuieta i 10.2 kg kod Fractala nema potrebe. U pravilu kada imaš bilo što sličnih mogućnosti, i ukoliko to ne leti ili služi za utrke uvijek biraš težu opciju i nikada nećeš pogriješiti. U odnosu na noviji model kučišta Fractal R5 je lakši za 2 kg. Kada vidiš da je to 1,5 kg za bočnu stranicu (1.1 kg vs 2.55 kg radi stakla) i 0,5 kg za pokrov napajanja i za dodatni pokrov diskova, neke velike razlike baš i nema.

Što se tiče zaštite od prašine sprijeda, iako bi zapravo trebalo biti logičnije, koliko sam mogao vidjeti na ovom videu to nije baš najsretnije rješena interno, ali ni što se tiče vanjskog dijela. Neki proizvođači ovdje stave dvije mrežice sa strane, koje je potrebno nešto češće čistiti ali je sve to učinkovitije, barem kada govorimo o ovom dizajnu kao kod BeQuiet-a. Odozdo mrežica koja se kod BeQuieta ne prostire cijelim donjim dijelom vadi se odostraga, kod R5 ona je pune veličine i izvlači se sprijeda.

Dimenzije su zapravo dosta slične. WHL 230*493*495 kod BeQuieta i 232*462*521 kod FD. 2 milimetra širine radi bolje organizacije kod R5 se pretvore u centimetar više prostora za hladnjak procesora (180 mm vs 167 mm). R5 je zanemarivo niži iako je nešto povišeniji odozdo, i s druge strane slično duži, što potencijalno može biti prednost kod nekih kartica, realno vjerujem ipak ne toliko zato jer govorimo o 310 mm kod R5 i 294 mm kod BeQuiet-a, tj. 440 mm, odnosno 413 mm kada se izvade nosači diskova. Uređenje kablova je nešto bolje rješeno kod Fractala. E-ATX ne ide ni u jedno kučiše. Kod Fractala radi mjesta za organizaciju kablova, kod BeQuieta radi krivo izbušenih rupa .

Ja sam u svom R5 popunio sve kaveze sa diskovima. Kada se radi nešto intenzivno sa diskovima jednostavno dignem brzinu ventilatora, i otvorim prednja vrata što sa BeQuietom ne bih mogao budući je donji dio kod njega fiksan. Od ventilatora imam 2x 140mm naprijed, 140mm dolje i 140mm ispuh straga, zato jer koliko je to god moguće nastojim biti pozitivan. Naravno što se tiče nekih drugih stvari tu se još i više trudim biti negativan . Zapravo, ovaj moduvent gore bi bio skinut da kučište nije na otvorenom, bez obzira što sve ne bi bilo toliko tiho. Ukoliko kučište ide u nekakav prostor ispod stola vjerojatno se može dobiti koji stupanj temperature niže kada se otvori gornja ploha, što kao i ranije kod BeQuiet-a ponovno nije moguće. BeQuiet može biti praktičniji kada ide u ograničen prostor ispod stola budući su USB priključci lakše dostupni.

BTW, ne postoji tiho kučište. Staviš veći HSF na procesor, grafičku koja ima 0dB mod, eventualno napajanje na kojem se ventilator ne vrti kada nije opterećeno, PWM ventilatore i svako kučište može biti silent. Kada se ventilatori na grafičkoj zavrte budi sigurna da ne postoji kučište koje će to prigušiti.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 01:57   #4059
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
U startu sam već definirala što hoću i što neću kod kućišta. Kad sam u geizhals poklikala svoje uvjete navedene na početku, popis se svodi na 24 modela.
https://geizhals.de/?cat=gehatx&xf=1...rt=t&bl1_id=30

Od toga njih 14 otpada na varijante R5-7, a 3 na varijante SB600.
Nanoxia otpada jer ne može mijenjati otvaranje vrata (a postavljeni mi ne paše) i USB utori bi mi došli preduboko.
Sharkoon AI7000 sam svojevremeno čak i razmatrala (postojao je i bijeli), ali s obzirom da mu je cijena oko 80 eura, znači otprilike kao i za SB 600, a recenzije lošije nego za SB 600, Sharkoon je otpao.
Modecom mi je jako prihvatljiv ergonomski, međutim, mislim da tu više ne govorimo o istoj klasi, a nisam ga nalazila niti na jednoj best listi.

S obzirom da Define 7 bitno odskače cijenom, na kraju ostaju upravo ona tri koja sam navela u prvom postu.
Što se tiče grafičke, naš sistemac mi je rekao da mi to uopće ne treba, ali mislim da to ne bude tak završilo. Za savjet oko kućišta ga nisam niti pitala jer je njegovo mišljenje u smislu "jelovina, hrastovina...sve je to isto". Kao, mogu uzeti neko skroz jeftino. E a ja to neću.
Koliko moram misliti na prednosti kod hlađenja, s obzirom da računalo neće biti za gaming? Procesor je Ryzen 5 3600.
Prema svemu što si napisao (a što će netko drugi sigurno razumjeti više nego ja) , dakle, tvoj glas ide za R5.
Puno hvala na trudu.

Ako netko savjetuje drugačije, ajde se javite prije nego naručim.

Zadnje izmijenjeno od: anita2. 23.07.2020. u 02:06.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 07:39   #4060
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ni ja se ne gejmam,al opet lijepo mi je vidjeti malo colora na stolu ...

Tvoje je ispod,ali kak si sama rekla i ćeš ga vidjeti ...

Zašto onda ne neko sa neka dva venta napred u multicoloru (ili singlecoloru),dva 3.5" ...

https://www.mikronis.hr/Proizvod/kuc...-n-spc205/1218
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 09:38   #4061
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Fractal Design je kučište kod kojeg je naglasak stavljen na multi-funkcionalnost kod definiranja i/ili izmjene komponenti. Ne postoji žarka dizajnerska tema ili egzotika poput TG (no postoji i ta opcija), RGB (tehnički čak i izvedivu uz TG varijantu) ili na masci (ovo bi ipak bilo malo teže izvesti a da ne izgleda DIY), vertical bracket (opcija1, opcija2, ..), skriveno/poluskriveno napajanje) i slično. Težina kučišta je samo bonus. Kod BeQuiet-a koliko vidim gornji dio (otprilike jedna trećina) ionako ne baš predimenzionirane rešetke za ventilaciju služi isključivo za estetiku budući kod pozitivnog pritisku unutar kučišta tu zrak samo re-cirkulira - što nužno ne mora biti loše - pogledaj nakupljenu prašinu na ulazu napajanja kada ventilator dolje puše prema van na ovom videu, ali time je ulaz svježeg zraka ograničen samo na donji dio rešetke.

Sistemac je u pravu da ti za Ryzen 5 3600, sa ili bez grafičke i gomile diskovlja ne treba kučište od 100€, i to bez dizajnerskih akcenata. Namjena R5 je da je ono više nego funkcionalno kod sastavljanja računala danas, plus da može preživjeti više od jedne generacije izmjena komponenti, a da se ne moraš misliti kako na kvalitetu, iskoristivost ili volumen prostora generalno, tako i na naprednije mogućnosti poput vodenog hlađenja. R5 će sigurno nekome biti elegantno i u crnoj varijanti sa bijelim ventilatorima i nosačima ili u blackout varijanti kao kod mene, ali da je pretjerano atraktivno u usporedbi sa modernim trendovima, to nije. Kod tebe je za razmisliti i o manjem volumenu kučišta, gdje ćeš biti ograničena μATX matičnom (30% ponude) ili grafičkim karticama standardne dužine (80% svih kartica na tržištu).
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 09:47   #4062
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Meni se taj color ne sviđa i zato sam ga izbacila. Za Božić smo klincu (?hm..16 godina) slagali PC i on je htio staklo i RGB . To je u početku bilo zanimljivo, a već nakon par mjeseci je sve pogasio i čini mi se da bi sad radije da je izabrao nešto drugo.
Sviđaju mi se čiste linije, ravne plohe, eventualno neki diskretni ukrasni element kao što je na SB600, ledica za status ili na gumbu za uključivanje mi je sasvim dosta ...
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 12:19   #4063
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Fractal Design je kučište kod kojeg je naglasak stavljen na multi-funkcionalnost kod definiranja i/ili izmjene komponenti. Ne postoji žarka dizajnerska tema ili egzotika poput TG (no postoji i ta opcija), RGB (tehnički čak i izvedivu uz TG varijantu) ili na masci (ovo bi ipak bilo malo teže izvesti a da ne izgleda DIY), vertical bracket (opcija1, opcija2, ..), skriveno/poluskriveno napajanje) i slično. Težina kučišta je samo bonus. Kod BeQuiet-a koliko vidim gornji dio (otprilike jedna trećina) ionako ne baš predimenzionirane rešetke za ventilaciju služi isključivo za estetiku budući kod pozitivnog pritisku unutar kučišta tu zrak samo re-cirkulira - što nužno ne mora biti loše - pogledaj nakupljenu prašinu na ulazu napajanja kada ventilator dolje puše prema van na ovom videu, ali time je ulaz svježeg zraka ograničen samo na donji dio rešetke.

Sistemac je u pravu da ti za Ryzen 5 3600, sa ili bez grafičke i gomile diskovlja ne treba kučište od 100€, i to bez dizajnerskih akcenata. Namjena R5 je da je ono više nego funkcionalno kod sastavljanja računala danas, plus da može preživjeti više od jedne generacije izmjena komponenti, a da se ne moraš misliti kako na kvalitetu, iskoristivost ili volumen prostora generalno, tako i na naprednije mogućnosti poput vodenog hlađenja. R5 će sigurno nekome biti elegantno i u crnoj varijanti sa bijelim ventilatorima i nosačima ili u blackout varijanti kao kod mene, ali da je pretjerano atraktivno u usporedbi sa modernim trendovima, to nije. Kod tebe je za razmisliti i o manjem volumenu kučišta, gdje ćeš biti ograničena μATX matičnom (30% ponude) ili grafičkim karticama standardne dužine (80% svih kartica na tržištu).
Matična će biti ATX, to smo dogovorili, tako da ide midi kućište. Kod jeftinih kućišta nisu u pitanju samo tehnička rješenja, nego i kvaliteta materijala. Uopće ne želim riskirati da čujem kako nešto krcka tu i tamo, pucketa, savija se i sl. Da mi kućište financira firma, bilo bi mi neugodno očekivati nešto skuplje od parsto kuna. Ali budući da ga plaćam sama, mogu birati neku solidniju kvalitetu.
Sviđa mi se ovaj dio "da može preživjeti izmjenu komponenti". A što bi bili moderni trendovi? Vjerojatno baš ono što ja ne bih.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 14:28   #4064
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
LOL, ja sam na R5 preko jedine ledice na kučištu stavio izolir traku koja se ne vidi kada su vrata zatvorena, a koja blokira 50% svjetla tako da kučište ne može biti više stealth nego što je sada.

No, trend je takav da se danas kučište bira po protoku zraka za nikad zahtjevnije grafičke kartice kod kojih buku rješavaš slušalicama , ili po staklenim plohama i ledicama za izgled (blondie smajlić). Resistance is futile .
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 21:21   #4065
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
OK, da li bi se na kraju moglo ovako zaključiti:
  1. R5 (vjerojatno i R6) je s tehničkog aspekta zahvalnije kućište nego SB600. To će doći do izražaja kod korisnika čije su konfiguracije takve da kućište mora udovoljiti puno većim tehničkim zahtjevima nego što je to u mojem slučaju.
  2. Budući da ne spadam u tu vrstu zahtjevnih korisnika, moja konfiguracija će (eventualno i uz neku kakvu-takvu grafičku) sasvim dobro funkcionirati u oba kućišta.
  3. Oba kućišta su izrađena od kvalitetnog materijala i nema straha od pucketanja, uvijanja i sl.
  4. Slobodno mogu dati prednost kućištu koje mi više odgovara ergonomijom ili cijenom ili mi ljepše izgleda.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 09:23   #4066
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Danas je teško naći nekakve srednju klasu kučišta a da ima 5.25 slot. I to je nažalost činjenica. Neznam koliko koristiš DVD, ali imaš za nekih 20€ (2, ...) USB 3.0 / 30€ (2, ...) USB-C pisač kojeg po potrebi možeš koristiti od računala, ultrabooka, pa neznam do sve čega, na Windowsima ili MacOS-u. Vidi da li ti to odgovara. Odabir kučišta kako po izgledu, veličini ili po kojem god drugom kriteriju bi ti bio dosta olakšan.

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 24.07.2020. u 09:41.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 09:28   #4067
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Ja sam imao R5 i kučište je zbilja odlično i dovoljno modularno da zadovolji tvoje potrebe.

Meni jedino kod njega nije odgovaralo što ima dosta mali protok zraka pa sam morao otvarati vrata kada mi je sistem bio optrerećen.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 21:45   #4068
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ak misliš bijeli fractal nemoj. Novi dođe s razlikom u boji lima i plastike, nakon par god imaš žuto bijelo kučište.
Vrijedi li ovo i za bijeli R6? Dvoumim se između R6 i Phanteksa P600s.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 11:47   #4069
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
NZXT 340 za 375kn rabljeno, ima smisla u 2020 kupiti?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 11:55   #4070
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
NZXT 340 za 375kn rabljeno, ima smisla u 2020 kupiti?
Elite ? Ili obican s pleksijem

Ako je s340 elite sa TG , to je i dalje lijepo i kvalitetno kuciste
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 11:58   #4071
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Elite ? Ili obican s pleksijem

Ako je s340 elite sa TG , to je i dalje lijepo i kvalitetno kuciste
Ovo:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/kuc...-s340w-b1/7831

Ima pleksi očito...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 12:48   #4072
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Ma nemoj pleksi uzimat
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 11:47   #4073
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Odlučio sam se za Phanteksa P600s, bijelog (slika 1). Sad mi je čak malo žao što nisam uzeo sivog, dok sam kupovao filtrirao sam samo bijela, tek poslije sam vidio druge boje. Al i ovo mi je super što se tiče izgleda.

Kućište je čvrsto, tiho i dobro hladi. Primijetio sam da se diskovi dosta čuju ako se drže u donjem odjeljku kod napajanja, pa sam na kavez s diskovima stavio gumene nožice i to je pomoglo.

Dizajn mi je 5/5, ali na kvalitetu izrade imam nekih primjedbi.

Metalna bočna stranica nije dobro prilijegala uz okvir na stražnjoj strani gdje su šarke i malo je zapinjala uz gornji rub prilikom zatvaranja. Malo sam rukom iskrivio šarke i riješio to.

Poklopac od front panela nije dobro obojen po rubu (slika 2). Ako ga netko drži stalno otvorenim to se primijeti. Meni se ne da zahebavat s farbanjem ni reklamiranjem. Sve u svemu zadovoljan sam.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 09:20   #4074
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Ima li netko ovo kućište i ako može kakav povratni info:
https://www.coolermaster.com/catalog...stercase-h500/

Upravo sam ga dobio na poklon i u njega će ići nova konfa, ali ne znam ništa o njemu osim što sam zguglao da je jedan od početnih modela te generacije i da ga baš i nema kod nas za kupiti. A i ne razumijem se najbolje pa bolje da pitam
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 10:27   #4075
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Na Amazonu ti je oko 140€. Osobno bi za tu lovu radije uzeo FD Define R6.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 21:25   #4076
blenin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 4
Paniram novu konfu slagat uskoro, kad dodu nove nvidie pa me zanima prijedlog kucista... Razmisljao sam o wall mounted thermaltake p3 ili tako nesto? Ima li mozda netko iskustva-misljanja oko toga? U svakom slucaju sam mislio na zid kucat, malo sam gledao da ljudi imaju problema sa temp u takvim setupima?
blenin je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 09:03   #4077
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Suzih izbor na:
https://www.adm.hr/phanteks-eclipse-...64979/product/

ili

https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click

Phanteks mi ima bolji layout ventova, i cini mi se hladenje.
Sharkoon je masivniji i cvrsci, mozda malo plus i za clean dizajn i nesto malo nizu cijenu.

Cijenim inpute s vase strane.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 16:57   #4078
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Sharkoon izgleda minimalistički lijepo, ali je P400A provjereno dobar kejs. Ako ti je bitno hlađenje nekako bih naginjao prema Phanteksu.

Osobno mi se sviđa P500A jer se može namontirati 360mm vodeno na vrh, ali je slaba ponuda kod nas.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 09:16   #4079
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Da, otisao sam na Phanteksa ipak. Primarno radi pozicije napajanja i puno boljih opcija ispuha. Zasad zadovoljan
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 11:06   #4080
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
bok drustvo,

trebao bih novo kuciste, a ne znam otkud poceti istrazivati.
ima nekoliko simpaticnih koje sam vidio po netu, ali nisu dostupni kod nas , npr nxzt.
s druge strane ne bih isao na skupe opcije tj ne trebam vodeno hladjenje niti sarenilno lampica. sto manje svjetli to bolje takodjer, ne trebam ni prozirnu stranicu. jedino, ali nije presudno, cable management

trebam matx ili atx
1x 5.25 za dvd
2x 3.5 za hdd
1x 2.5 za ssd

koje firme su sada popularne i da je dostupno kod nas?

budzet mi je ~500kn

ps
komp iz opisa
isčupao sam ovu poruku jer me zanima koliko su dell optiplex kućišta, serije recimo 7010 kvalitetna?
https://img.grouponcdn.com/deal/3Upu...1/t440x300.jpg

točno ispunjavaju zahtjeve odozgo


kućište dell optiplex 7050 je malo sci fi po unutrašnjosti, nekak natiskano i razlika je u poziciji napajanja
http://i.dell.com/sites/imagecontent..._mag_pdp_6.jpg
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 15.09.2020. u 00:22. Razlog: riječ
Velikus je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na