Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2020., 16:46   #241
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Pa škljoca da pokaže na kojoj je temp. Ono stavim na 200 i onda provjerim na kolko je temp tako da spuštam temp i onda škljocne npr na 160.Sad dal škljoca i dok je postigla temperaturu nisam zicer,.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 08:30   #242
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Pozdrav, idem u opremanje stana pa me zanima koji od proizvođača su trenutno najpouzdaniji? Svi ti aparati su puni elektronike pa je to muka mi kupovat. Nsrsvno ciljam na 2+3 jamstvo. Kolegica mi nudio Whirpool 6 sense seriju. Preporuke?
Gledam da budu aparati do 13tisuca max tj perilica, ploča, pećnica, i frižider ugradbeni.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:23   #243
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ma ja mislim da je to sve isto, gledaj 3+2 obavezno, kažu Bosch i Electrolux da su najbolji ja mislim da je sve to isto(iako je i u mene sve od njih dvoje al sa akcija). Pećnicu nemoj Bosch, deru previše sa cijenom a ništa ne dobiješ, ja za svoju ako oću nadodat vodilice moram dodat 1200 kn... smiješno, kolega kupio Whirpool sa vodilicama za manje para... Mašina je okej Bosch jer nije glasna(i perilica rublja, imaju neki tih motor, šta ne znači da drugi nemaju). Ploču sam uzeo inukciju sa edigitala 1600 kn electrolux, u emmezete ista 3200kn nema 3+2 al ono... upola cijene je . Frižider ugradbeni electrolux no frost, to proizvodi zvukove koda rađa...Prvo sam se smijao kad sam vidio zvukove nabrojane u uputama, al stvarno ih proizvodi, navodno svi ti no frost proizvode zvukove
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:44   #244
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Pozdrav, idem u opremanje stana pa me zanima koji od proizvođača su trenutno najpouzdaniji? Svi ti aparati su puni elektronike pa je to muka mi kupovat. Nsrsvno ciljam na 2+3 jamstvo. Kolegica mi nudio Whirpool 6 sense seriju. Preporuke?
Gledam da budu aparati do 13tisuca max tj perilica, ploča, pećnica, i frižider ugradbeni.


Kad smo nedavno opremali novi stan uzimali smo kompletno novu bijelu tehniku za kuhinju.
Gledao sam da to bude a+++ razred potrošnje, a s obzirom na neke funkcije uređaja nedostupnih kod a+++ napravili smo kompromis i uzeli a++ model.
Odabrali smo wirepool 6sense liniju za ugradbenu suđericu, ugradbeni plinski i pećnicu.

Ne znam točno modele, alo trebas, potraziti cu.
Pečnica ima vodilice, i 2 velike tacne za pecenje. Duboku i standardnu plitku.
Suđericu pored standardnih mlaznica ima dodatne mlaznice na poleđini, i s gornje strane.
Možeš recimo spustiti sve nosače za tanjure na doljnjoj i gornjoj razini pa dobiti ravnu površinu za velike lonce.
Frižider je inverterski Samsungov sa 2 kompresora i 500l zapremine. Gornji ledenik od 125l mozes po potrebi konvertirati u standardni hladnjak.
Sve je 2+3 gara, dok hladnjak pored 2+3 ima i 10 godina na kompresore.



U drugom stanu već 12 godina imamo whirepool ugadbenu pećnicu i plinski i nikad nikakvih problema nije bilo. Pečnice su im tada bile brutalne, mogu mislit kakve su sada.

Šuđerice se opet druga priča. S njima baš nismo imali sreće. Tj. Ispostavili se da nas je Stara indesitova koja je krepala nakon 10-ak godina i najbolje služila. Poslje nje smo uzeli neku Boshovu, ne znam model, neki srednji cjenovni razred. Bila je katastrofa, svako pranje smo morali ponavljati jer ne opere dobro suđe. Uspio sam ju zamjeniti za drugu Boshovu i nadoplatili smo masno za najjaci model , al isti racku. Malo malo nešta zajebava il dobro ne opere suđe ili zaglavi tabletu, onaj spremnik za sjajilo je minijaturan pa malo-malo moras nadotakati ... uglavnom Nismo uopce zadovoljni s njom. Neću Bosh suđerica nikad vise u našu kuhinju ... Kad otvorim ona vrata nakon pranja i vidim prljavo suđe najradije bi uzeo nejeb i razbio ju u osnovne djelove. Stara indesit ju pojede u svakom pogledu.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 14.05.2020. u 12:14.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:51   #245
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
To je valjda kako naletiš. Baš išao nekidan kod frenda koji je uzimao kuhinju, sve elemente ima random jeftinije osim Bosch perilice za suđe za koju je dao masne pare, jer mu se svi kunu da je ostalo jako loše što se tiče perilica.


Mi smo doma juče zamjenili grijač u Gorenje perilici staroj 18 godina U tih 18godina, zamjenjena je posudica ona mala u jamstvu, sad taj grijač i neko crijevo smo mjenjali prošle godine.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:01   #246
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ma ja mislim da je to sve isto, gledaj 3+2 obavezno, kažu Bosch i Electrolux da su najbolji ja mislim da je sve to isto(iako je i u mene sve od njih dvoje al sa akcija). Pećnicu nemoj Bosch, deru previše sa cijenom a ništa ne dobiješ, ja za svoju ako oću nadodat vodilice moram dodat 1200 kn... smiješno, kolega kupio Whirpool sa vodilicama za manje para... Mašina je okej Bosch jer nije glasna(i perilica rublja, imaju neki tih motor, šta ne znači da drugi nemaju). Ploču sam uzeo inukciju sa edigitala 1600 kn electrolux, u emmezete ista 3200kn nema 3+2 al ono... upola cijene je . Frižider ugradbeni electrolux no frost, to proizvodi zvukove koda rađa...Prvo sam se smijao kad sam vidio zvukove nabrojane u uputama, al stvarno ih proizvodi, navodno svi ti no frost proizvode zvukove
No frost proizvode takve zvukove da mi je muka. Whirpoolov lupa ko da neko nabija vratima ormarića, a Gorenje je nešto suptilniji i tiši, ali isto prozvodi zvuk koji te scima dok ne skužiš da je fridge.

Mislim da je bolje jednom u par godina čistit fridge, nego svaki dan slušat lupanje.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:05   #247
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Pozdrav, idem u opremanje stana pa me zanima koji od proizvođača su trenutno najpouzdaniji? Svi ti aparati su puni elektronike pa je to muka mi kupovat. Nsrsvno ciljam na 2+3 jamstvo. Kolegica mi nudio Whirpool 6 sense seriju. Preporuke?
Gledam da budu aparati do 13tisuca max tj perilica, ploča, pećnica, i frižider ugradbeni.
Ja sam u tim vodama već jedno vrijeme, isto skupljam lovu za sve to.

Ono što neću kupiti je: Gorenje

Entry level: Candy

Srednji rang: Samsung, Beko, Whirpool, LG, Hisense (nisam siguran za life span, ali cijene su super).

Top Tier: Bosch

Kolega ima servis za Beko i Bosch. Za Beko kaže da je uloženo/dobiveno neka zlatna sredina. Ali ako mogu da se rastegnem do Bosch-a.

Siguran sam da ću uzeti frižider Hisense, za 4000kn se uzme dupli, s dvoja vrata, neka izdrži 5 godina, kupim drugi.

Perilicu rublja i sušilicu ću svakako Bosch.

A ovo ugradbeno, nemam pojma. Možda Beko, vidjet ću.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:13   #248
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Kad smo nedavno opremali novi stan uzimali smo kompletno novu bijelu tehniku za kuhinju.
Gledao sam da to bude a+++ razred potrošnje, a s obzirom na neke funkcije uređaja nedostupnih kod a+++ napravili smo kompromis i uzeli a++ model.
Odabrali smo wirepool 6sense liniju za ugradbenu suđericu, ugradbeni plinski i pećnicu.
Ne znam točno modele, alo trebas, potraziti cu.
Suđericu pored standardnih mlaznica ima dodatne mlaznice na poleđini, i s gornje strane.
Možeš recimo spustiti sve nosače za tanjure na doljnjoj i gornjoj razini pa dobiti ravnu površinu za velike lonce.
Frižider je inverterski Samsungov sa 2 kompresora i 500l zapremine. Gornji ledenik od 125l mozes po potrebi konvertirati u standardni hladnjak.
Sve je 2+3 gara, dok hladnjak pored 2+3 ima i 10 godina na kompresore.

U drugom stanu već 12 godina imamo whirepool ugadbenu pećnicu i plinski i nikad nikakvih problema nije bilo. Pečnice su im tada bile brutalne, mogu mislit kakve su sada.

Šuđerice se opet druga priča. S njima baš nismo imali sreće. Tj. Ispostavili se da nas je Stara indesitova koja je krepala nakon 10-ak godina i najbolje služila. Poslje nje smo uzeli neku Boshovu, ne znam model, neki srednji cjenovni razred. Bila je katastrofa, svako pranje smo morali ponavljati jer ne opere dobro suđe. Uspio sam ju zamjeniti za drugu Boshovu i nadoplatili smo masno za najjaci model , al isti racku. Malo malo nešta zajebava il dobro ne opere suđe ili zaglavi tabletu, onaj spremnik za sjajilo je minijaturan pa malo-malo moras nadotakati ... uglavnom Nismo uopce zadovoljni s njom. Neću Bosh suđerica nikad vise u našu kuhinju ... Kad otvorim ona vrata nakon pranja i vidim prljavo suđe najradije bi uzeo nejeb i razbio ju u osnovne djelove. Stara indesit ju pojede u svakom pogledu.

Uvijek sam se divio ljudima koji generaliziraju na osvnovu svog jednog primjerka (obično neipravnog).


Odgovorno tvrdim da je praktički nemoguce (vjerojatnonst manja od 0,01%) da si dobio 2 neispravne perilice, očito ili nesto krivo radis, ili je nesto krivo instalirano, ili neki peti razlog.


Kroz ruke mi je proslo cca 5 perilica, raznih brandova i cijenovnih razreda, ni jedna nije imala problem koji si ti opisao, a ti si imao taj problem na dvije nove perilice viseg ranga.


Jel si reklamirao?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:17   #249
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja sam za 300kn kupio Bosch peri suši Logixxx 7+4 staru 7 godina.
Malo pokrpao, radi ko nova, tiha vrhunska. Nove su takve po 4-5 tisuća kuna ako imaš sreće i naletiš.
Pećnicu kupio ugradbenu Candy za 150kn, ko nova kad ju opereš. Nemaš tu šta puno, grijač, elektronika i lim. Nova 1500kn.
Ne pada mi na pamet kupovati bijelu tehniku u dućanu više.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:25   #250
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Uvijek sam se divio ljudima koji generaliziraju na osvnovu svog jednog primjerka (obično neipravnog).


Odgovorno tvrdim da je praktički nemoguce (vjerojatnonst manja od 0,01%) da si dobio 2 neispravne perilice, očito ili nesto krivo radis, ili je nesto krivo instalirano, ili neki peti razlog.


Kroz ruke mi je proslo cca 5 perilica, raznih brandova i cijenovnih razreda, ni jedna nije imala problem koji si ti opisao, a ti si imao taj problem na dvije nove perilice viseg ranga.


Jel si reklamirao?
Šta sad, hoćeš reci da lažem?
Šta imaš krivo instalirati, pa nisam idiot?

Naravno, prvu sam reklamirao i dobio sam tu drugu uz nadoplatu na najjaci model koji je bio dostupan.
I druga je išla na popravak, al iste simptome ima i dalje.

Dalje nisam šiljio jer je garancija u međuvremenu istekla.
Perilica je u stanu gdje imamo podstanare, koji ju uopće ne koriste. Tako da tu priča završava
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 14.05.2020. u 12:48.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:38   #251
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Jesi napravio početne postavke, testirao vodu, i namjestio korištenje svih parametara, ja sam se jedno sat igrao sa namištanjem tih parametara tvrdoće vode, korištenja sjajila itd itd, a imam i kemijsku za tvrdoću vode pa mi je zc lakše, i isto tako koristim tablete koje su oni preporucili (iako dobro opere i sa lošijim tabletama)
Vidim kažeš troši sjajila puno i tablete, u uputama piše ako koristiš tablete sjajilo nije potrebno isto tako za sol ja mislim. Ja sam stavio da ga koristi jako malo soli i jako malo sjajila jer kosristim tablete. I isto tako ako odabereš kratko pranje tabletu ne stavljaš u spremnik nego na dno perilice. Opere da se sve sjaji, a Bosch serija 4 perilice, nije ni skupa bila.
Čitati upute

Isto tako je za perilicu rubljaiisto ima stvari za kojima ne ideš al piše lipo sve u uputama.
@Elven da stvarno su stravicni zvukovi bas cu probat usnimit jednom haha
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:49   #252
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Doma u staraca smo prije par godina kupili bosch ugradbenu perilicu sudja za 4ipo-5k kn, ne sican se tocne cifre. Bila je prica da bosch ima par rangova, pa imas i one od 3k kn i ove skuplje. Navodno se ove jeftinije sklapaju u poljskoj, skuplje u njemackoj. Kazem navodno jer je to proizaslo iz rijeci servisera, ali opet ni sam ne znam koliko je tocno.

Masina je odlicna, tiha, pere ko sat, unutarnja skoljka od inoxa, tip - top. U podstanarstvu sam promijenio dvi masine, jedna quadro starija i ova novija koncar, najjeftiniji rang 2-3k kn i to je u usporedbi sa gorenavedenim boschom uzas. Od kvalitete pranja do zvucne izolacije i smrada iz masine kad skupljas sude 2-3 dana, ali i kosta upola manje. Kod staraca smo svakodnevno prali jednu masinu sudja, tako da se investicija isplati(la) u svakom slucaju.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 21:31   #253
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Zahvaljujemo svima na opsirnom opisu jer ovo za no frost nisam imao pojma, bolje da ja njega iskopcam pa da se otopi. Ici cu u zujanje u subotu pa cu bit pametniji nakon savjeta. U prijevodu bitno naravno sto vise garancije pa sta bude kasnije. Kakav je Aeg?
@momi frend ima dupli hisense vec 2 god i ne buni se...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 21:38   #254
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Da, znam, svi ih hvale.

Biti će kao i Xiaomi prije par godina. "Smeće kinesko" a vrhunski proizvod.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 22:02   #255
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ma nije loš taj no frost, stvarno se ne zamrzava, ali bruji.

AEG ti je Electroluxov "luksuzniji" brand a imaš i zanussi koji je "jeftiniji". Ja mislim(predrasude, ne informacije) da je to sve ugl isti proizvod sa drugom etiketom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 22:57   #256
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@elven
Ne bi rekao da svi noFrost bruje i rondaju

Ovaj moj je toliko tih da mu moram prići da vidim dal radi.

Za sad sam vrlo zadovoljan. Ako me i on krene zajebavati kao perilica i njemu ne gine nejeb 😁

Jedina mana mu je sto na minimumu hladi toliko da od pivkana trnu zubi 😜 Nevjerovatno

Glede duplog hisence hladnjaka. Pregledao sam ih sve ... I duple horizontalne i one duple vertikalne. Vec je netko prije spominjao, a kad sam isao gledati bijelu tehniku ispostavilo se da je doista tako... Kod svih onih utora puhalica viri stiropor. Na svim modelima.
Onaj njihov "leptir" štok između duplih vrata ... To mi je nekako najkriticnija tocka tog hladnjaka.
Plastika iznutra je naočigled tanašna i sve je nekako škripavo pa sam na kraju odustao od njih.

Neusporedivo glede kvalitete sa samsungovim hladnjakom koji je trenutno na akciji i nekih 600-700kn je skuplji, cak je i zapreminom odd 500lit konkurentan, a nudi kud i kamo vise prostora unutar frizidera od dvokrilnog hisence.
U njega recimo na jednu policu stane kompletna king size tepsine iz pečnice ili 2 one standardne manje duboke tepsije.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 14.05.2020. u 23:03.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 23:13   #257
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Evo naša sam zvukove iz uputa, bilo mi je smiješno dok sam čitao

OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 01:54   #258
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam u tim vodama već jedno vrijeme, isto skupljam lovu za sve to.

Ono što neću kupiti je: Gorenje

Entry level: Candy

Srednji rang: Samsung, Beko, Whirpool, LG, Hisense (nisam siguran za life span, ali cijene su super).

Top Tier: Bosch

Kolega ima servis za Beko i Bosch. Za Beko kaže da je uloženo/dobiveno neka zlatna sredina. Ali ako mogu da se rastegnem do Bosch-a.

Siguran sam da ću uzeti frižider Hisense, za 4000kn se uzme dupli, s dvoja vrata, neka izdrži 5 godina, kupim drugi.

Perilicu rublja i sušilicu ću svakako Bosch.

A ovo ugradbeno, nemam pojma. Možda Beko, vidjet ću.

Ako neces gorenje hladnjak onda nemoj ni hisense. Na prosloj stranici smo zakljucili da imaju iste modele, tako da nemos bit siguran ciji je frizider
Jedina razlika je bila da gorenje ima duzu garanciju.

Nije sad da je nofrost nesto glasniji, mislim da je vise tu problem zbog novih frekvencija/vrsta zvuka. A opet sve ovisi i o modelu.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 09:15   #259
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Jedina mana mu je sto na minimumu hladi toliko da od pivkana trnu zubi 😜 Nevjerovatno
Provjeri šta piše kraj gumba ili kotačića za podešavanje, tako sam i ja bio uvjeren da mi je na najmanjem jer mi je bilo logično da je najmanji broj rad na najslabijem, dok nisam skužio da brojevi idu 2, 3, 4, 6, 8. To mi je bilo totalno nelogično, ne stavit linearnu skalu "hlađenja" što god ona bila, onda sam se bolje primaknuo i skužio da pokraj skale piše °C.

Ja ga držao na 2, na najslabijem, jel...
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 19:07   #260
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 220
Btw na e-kupi je akcija k nađe se Bosch perilica rublja po pristojnim cijenama
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 23:38   #261
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Što se tiče temperature hladnjaka, na kojoj temperaturi držite zamrzivač a na kojoj hladnjak?
Nedavno sam kupio LG gsj760, zamrzivač mu je na -19°, hladnjak na +3°. U nevjeste mi je na Samsungu -15°, +5°. U oba slučaja su u pitanju tvorničke postavke...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 00:19   #262
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Meni -21 i +3 na Samsungu. Ne znam koliko je bilo defultno

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 19.05.2020. u 10:23.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 08:05   #263
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
-18 +4

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 10:23   #264
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
-18 i +8 .... 8 je maximum frižidera, a manje od 18 nema potrebe ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 12:03   #265
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Electrolux -18 +4
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 06:05   #266
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Što se tiče temperature hladnjaka, na kojoj temperaturi držite zamrzivač a na kojoj hladnjak?
Nedavno sam kupio LG gsj760, zamrzivač mu je na -19°, hladnjak na +3°. U nevjeste mi je na Samsungu -15°, +5°. U oba slučaja su u pitanju tvorničke postavke...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:20   #267
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pa ja tek sad otkrio ovu temu. Ajde da podjelim sa vama svoju bol, pa možda netko ima ideju kako ju otkloniti. Nedavno sam sa novom kuhinjom uzeo onaj "najveći" Whirpool ugradbeni friđ 9810/A. I to je SMEĆE toliko glasno da sam još sada na rubu da ga odšarafim, i bacim kroz balkon sa 4. kata. Evo, bacite "uho":

https://www.youtube.com/watch?v=TOpI7zB5eW4

Ovo je još dnevna buka, pričamo o otvorenim prozorima, prometu vani, razgovoru, etc.
Zamislite kakav je dojam buke po noći kada se sve stiša, a vi želite u miru poslušat omiljenu pjesmu ili baciti neku seriju na netflixu.

Neformalno sam izmjerio 46dB, a friđ je pazite ovo, dekliraran na 35dB. Reklamirao sam ga ovlaštenom servisu (Tehnorad 1000) da bi me oni uvjeravali da oni nikakvu povišenu buku ne primjećuju, i da je friđ savršeno ispravan. J*b* im pas mater. Proslijedio sam slučaj i na službene whirpoolove stranice, gdje sam dobio info da će mi se odjel reklamacija javiti, i nikakvog povratnog infa dan danas.

Ja sam čak u kabinet iza friđa stavljao one spužve za upijanje zvuka (pritom pazeći da ne sjebem airflow) i to je nešto sitno pomoglo, ali ne previše. Friđ toliko vibrira, da zveckaju čaše, 2 kabineta dalje.

Rekao sam sebi da više nikad ne kupujem te kineske iscjedke od Whirpoola, Candyija i slična govna, samo Bosch i Liebherr.

A ovog ću bacit sa guštom van na krupni otpad kad-tad.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3139.jpg‎
Views:	239
Size:	40.2 kB
ID:	22295  
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 12:52   #268
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pa ja tek sad otkrio ovu temu. Ajde da podjelim sa vama svoju bol, pa možda netko ima ideju kako ju otkloniti. Nedavno sam sa novom kuhinjom uzeo onaj "najveći" Whirpool ugradbeni friđ 9810/A. I to je SMEĆE toliko glasno da sam još sada na rubu da ga odšarafim, i bacim kroz balkon sa 4. kata. Evo, bacite "uho":

https://www.youtube.com/watch?v=TOpI7zB5eW4

Ovo je još dnevna buka, pričamo o otvorenim prozorima, prometu vani, razgovoru, etc.
Zamislite kakav je dojam buke po noći kada se sve stiša, a vi želite u miru poslušat omiljenu pjesmu ili baciti neku seriju na netflixu.

Neformalno sam izmjerio 46dB, a friđ je pazite ovo, dekliraran na 35dB. Reklamirao sam ga ovlaštenom servisu (Tehnorad 1000) da bi me oni uvjeravali da oni nikakvu povišenu buku ne primjećuju, i da je friđ savršeno ispravan. J*b* im pas mater. Proslijedio sam slučaj i na službene whirpoolove stranice, gdje sam dobio info da će mi se odjel reklamacija javiti, i nikakvog povratnog infa dan danas.

Ja sam čak u kabinet iza friđa stavljao one spužve za upijanje zvuka (pritom pazeći da ne sjebem airflow) i to je nešto sitno pomoglo, ali ne previše. Friđ toliko vibrira, da zveckaju čaše, 2 kabineta dalje.

Rekao sam sebi da više nikad ne kupujem te kineske iscjedke od Whirpoola, Candyija i slična govna, samo Bosch i Liebherr.

A ovog ću bacit sa guštom van na krupni otpad kad-tad.
ovo je katastrofa... ja nebi mogo zivit uz ovo, i to se bas cuje iz kompresora... ne znam isplati li se im maltretirat s mejlovima pa mozda im dosadis pa ti zamjene... jer teoretski je ispravan, ako mjeris kilometar od njega, onda ima 35 db

ja sam uzeo ovaj ugradbeni liebherr i nečujan je...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 12:55   #269
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
@sam fischer

Starci kupili novi Samsungov frižider prije par godina, bio oko 5000kn, nije bio neki jeftin.

Od prvog dana ti zvukovi, stara nije mogla spavati po noći zbog toga. S vremenom se navikla i zaboravila. Da bi za godinu dana nešto krepalo, pa reklamacija pa servis da bi se ustanovilo da to što se čuje nije normalno i frižider je "u kvaru" od prvog dana. Zamjenili neke stvari (nemam pojma koje), radi nečujno sada. Zvuk isti kao i kod tvog.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 13:30   #270
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Hvala dečki na info. Defitivno ću nastaviti udarati još po "official" whirpool-ovom supportu pa što bude. A nekako mi se najviše sviđa ovaj Nickov Liebherr.

Neslužbeno sam od dečkiju iz servisa saznao da to sve ovisi kako ti grah padne. Da za takve modele imaju po 3 različita dobavljača kompresora, i sve ovisi na što naletiš.

Jer mi i šogorica ima isti takav, i oval lik iz Dan Küchena koji nam je slagao kuhinju, znači imali smo 2 preporuke da je taj friđ best buy "no brainer" da bi na kraju naletio na ovakvo smeće.

Daš takve masne pare za kuhinju i aparate, i na kraju doma imam dvotaktnu kosilicu s kojom živim

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 20.05.2020. u 14:17.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na