Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2007., 17:15   #31
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
Citiraj:
Autor malcom Pregled postova
onaj ko je to zapalio to moze dobit najmanje 3 godine zatvora wtf!!!!!!
samo 3? ja bi mu dao doživotno da se mene pita
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 19:07   #32
malcom
Premium
Moj komp
 
malcom's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 411
onaj ko ubije jednog covijeka dobije do 10 godina a ovaj ih je ubio 6 i dobije samo 3 di je tu logika ili je neko podmazan.
malcom je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 00:40   #33
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
evo sta su na Forum.Hr napravili, sta mislite o tome i da se kod nas nes slicno ucini?
http://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post10019296
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 04:24   #34
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
evo sta su na Forum.Hr napravili, sta mislite o tome i da se kod nas nes slicno ucini?
http://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post10019296
E da...stvarno bi bilo u redu da to napravimo...Sutra (tj. danas) je ''Dan žalosti''...Pa bi onda mogli u neko dogovoreno vrijeme...Npr. između 13:00-14:00...al kad ovo pol foruma neće vidjet
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 09:53   #35
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
N/C.

R.I.P.
LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 13:46   #36
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Preminuo i 8 vatrogasac.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 14:03   #37
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Mislio sam napisati komentar o uvjetima u hrvatskom vatrogastvu, ali ne, bolje ne...

Kolege, neka Vam je vjecna slava i hvala

Suzo naša, osvježi im lice,
Tamna noći, ne budi im hladna,
Crna zemljo ne budi im teška,
Ptičice na grani, ne budite ih rano
Nek im ništa ne remeti ovaj vječni mir
Sa nama su uvijek kao da su živi

R.I.P.

Zadnje izmijenjeno od: Fatal. 03.09.2007. u 14:29.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 14:08   #38
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Počivali u miru...
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 21:36   #39
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ako netko nema doma internet bankarstvo ili ne stigne uplatiti-može i od doma nazvati koji put...

"T-Hrvatski telekom (T-HT) otvorio je humanitarnu telefonsku liniju 060 9009 za prikupljanje novca za pomoć obiteljima poginulih vatrogasaca i vatrogascima stradalima u gašenju požara na Kornatima 30. kolovoza.
Pozivom iz fiksne mreže na broj 060 9009 građani doniraju 6,1 kunu s PDV-om, a sav prikupljen novac bit će doznačen na račun Vatrogasne zajednice Šibensko-kninske županije. T-Hrvatski telekom odriče se svih prihoda u toj humanitarnoj akciji"
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 12:27   #40
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
*******************************************************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 07.09.2007. u 12:19.
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 12:37   #41
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Ukoliko želite, možete se upisati u knjigu žalosti.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Ph03n1x. 04.09.2007. u 13:02.
Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 13:26   #42
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Gledao sam jučer emisiju Fokus na HTV-u i prikazali su mjesto nesreće. To je stvarno grdi kamenjar, kamen na kamenu i teško je shvatiti što je tamo imalo goriti. To je trebalo biti rutinsko gašenje vatre u nacionalnom parku. Čini se da se tu poklopilo puno faktora koji su doveli do tragičnog događaja.
Oni su se našli u tom kanjonu koji je bio smrtonosna klopka pošto se tu koncentrira vjetar i povečava brzinu. Toplina koja nastaje gorenjem zbog vjetra ne ide u zrak nego se horinzontalno usmjerava i koncentrira u jednom smjeru + par kanti benzina koje enormno povečavaju energiju požara.
Po meni treba napraviti detaljnu analizu svih čimbenika koji su doveli do tog događaja. Također ne treba raditi linč jel bi mogli stradati nevini ljudi a tko je kriv treba ga oštro kazniti pošto se to utvrdi. A ono dal je trebalo gasiti- trebalo je na ovaj ili na onaj način. R.I.P.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 19:33   #43
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
I deveti vatrogasac je umro.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 20:42   #44
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
A ***emu...ovo je već fakat strašno...Žao mi ih je, ***emtiiii.......Valjda su nakon toga izgledi za preživljavanje jako mali...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 20:52   #45
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To je sve nažalost bio (iznimno) nesretni splet događaja.
Što se tiče "herojstva", nažalost mislim da to nije bio slučaj.
Naime oni su odaslani gasiti travu, i što je najtragičnije nikakvo herojstvo nije tu bilo u igri (žrtva), nego splet loše sreće i loše procjene nadređenih te nikakve koordinacije gasitelja.

Oni su poginuli za ništa, niti su išta spasili.

Nazivati baš njih herojima je malo nezahvalno, svi vatrogasci su heroji.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 22:22   #46
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Oni su poginuli za ništa, niti su išta spasili.
Ovo je jako loše razmišljanje koje me ljuti. Što misliš kako to zvuči njihovim roditeljima; poginuli su za ništa.
Oni su poginuli na dužnosti izvršavajući svoj zadatak. Dobrovoljci koji su se odazvali na mnoge pozive koji su bili upućeni da gori nacionali park. Oni nisu poginuli zbog avanture već su se spremno odazvali na poziv. Svaki vatrogasac koji nastrada nije nastrado na nekoj avanturi nego na zadatku koji mu je dodjeljen.
Po toj logici trebalo je pustiti i Dubrovnik da gori jer ni jedan život nije vrijedan ni jedne kuće. To je rizik koji svaki vatrogasad mora prihvatiti ili nije vatrogasac bez obzira da li gori plast sjena ili kuća.
Na žalost ovo je jedan veliki splet nesretnih okolnosti.
I na kraju još jedom oni nisu poginuli za ništa oni su poginuli na zadatku kojem je cilj ugasiti požar u nacionalnom parku te im ovom prilikom odajem dužno poštovanje a ne neko sažaljenje koje nikome na pomaže.
A o tome da li su heroji ili nisu je jako glupo raspravljeti. Ti momci zaslužuju spomen obilježje da ne zaboravilo se nikad.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 22:35   #47
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Eto umro i 9 vatrogasac....katastrofa

Počivao u miru!!
tech je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 15:32   #48
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Sada bas slusam da je jos dvoje preminulo. ono ....
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 07:30   #49
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni sada ova novcana pomoc obiteljima nije jasna. Kuzim pomoc kada ljudi izgube dom ili nesto takvo. Dajmo im da cuju....

Ali meni se ovo cini kao poruka " Ajmo skupiti pare da otplatimo te smrti obiteljima " Fuj
  Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 10:32   #50
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
************************************
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa

Zadnje izmijenjeno od: tor. 07.09.2007. u 12:19.
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 11:46   #51
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Kao maloljetnik i sam sam bio na gašenju šumskih požara, od kojih je jedan bio i veći i opasniji od ovog. Išao sam vrlo dobrovoljno. Nisam bio ni dopisni član tog DVD-a. Ponosan sam na svoje iskustvo, a sada vidim i sretan što je sve prošlo u redu. Uz mene je uvijek bio predsjednik DVD-a koji me cijelo vrijeme nadgledao, pratio i pazio. U to vrijeme me naučio da se nigdje ne ide na gašenje bez šibica. Glupo, ali je upravo to spasilo veliku količinu šume, ali i vrtova ljudi.

Bio sam jako zadovoljan kada su požari bili ugašeni. Jako zadovoljan. Ali tek sam uvidio pravu sliku kada sam ušao u selo ljudi čiji su vrtovi bili. Ta zahvala se ne može opisati riječima. Ti vrtovi su im bili sve što su imali.

Bili su i profesionalci s nama. Ti profesionalci su uletavali tamo gdje niti ja sa svojih glupih 14 godina nisam htio ići jer je bilo jako opasno. Tada sam vidio što znači biti hrabar. Sitne opekotine nisu niti smatrali ozljedom. A bilo ih je.

Biti profesionalni vatrogasac je vjerojatno zadnje zanimanje koje bi čovjek pri zdravoj pameti htio raditi. Čisteći ulice zaradi se više, a parave opasnosti gotovo da i nema. Vatrogasac cijeli dan gleda TV i odlazi u prosjeku na 2 intervencije dnevno (Zagreb). Dakle, 2 puta dnevno glava u torbi. Idem se prijaviti u Legiju stranaca jer tamo nisam u opasnosti niti 2 puta mjesečno. Daleko je sigurnije.

Boli činjenica da su poginuli gaseči NIŠTA. Još više boli što bi ih prozivali da nisu išli gasiti upravo to NIŠTA. pak je to bio samo otok sa kojeg se požar nije mogao proširiti.

Mislim da za tu situaciju i smrt vatrogasaca zapravo nitko nije kriv osim idiota koji je bacio opušak. Sve je to niz nesretnih okolnosti kao i potres. Ovaj koji je bacio opušak treba pred zid jer nije dotepenec i zna dobro kako gori suha trava.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 11:47   #52
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni sada ova novcana pomoc obiteljima nije jasna. Kuzim pomoc kada ljudi izgube dom ili nesto takvo. Dajmo im da cuju....

Ali meni se ovo cini kao poruka " Ajmo skupiti pare da otplatimo te smrti obiteljima " Fuj
Problem je taj što su familije ostale bez muškog dijela obitelji (očevi/sinovi), koji su u velikom broju slučajeva jedini u obitelji koji zarađuju (žene su češće domaćice, pogotovo u malim mistima), te ovako ostaju bez prihoda, ili im se prepolovljava.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 12:18   #53
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Vrlo nezahvalna tema za rasprave, pogotovo uz vrijeđanje na osobnoj razini. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, no ovakve teme definitivno iziskuju veću dozu poštovanja i tolerancije, u odnosu na ostale teme kojima se ovaj forum bavi. Stoga, pozivam sve trenutne i buduće učesnike u raspravi da se suzdrže svađa i nepotrebnih izjava - ako već želite pokrenuti ovakve teme učinite to ipak s malo više dostojanstva i bez svađa. Poginuli svakako to ne zaslužuju. Mislim da sam bio vrlo jasan.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 20:45   #54
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Po toj logici trebalo je pustiti i Dubrovnik da gori jer ni jedan život nije vrijedan ni jedne kuće.
Ono sto je bilo u blizoj i daljoj okolici Dubrovnika je uzas jedan . Svaki pozar je strasan a jos strasniji kad ga gledas .Doslo je preko brda i spustalo se niz padinu ,a tu se radi o naseljenom mjestu i svaki zivot je tu bio ugrozen!
Doslo je do kuca ,evakuacija iz jos naseljenih mjesta ,svirala sirena u Dubrovniku koja je zadnji put svirala za vrijeme rata. Inace idem u skolu u Dubrovnik i kada se to sada pogleda pa to je sami kamen i crni ostatak drva
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 12:35   #55
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Unhappy

Citiraj:
RAVNATELJ Kliničke bolnice Split Dujomir Marasović izvijestio je danas kako je u toj bolnici preminuo 22-godišnji Ante Juričev-Mikulin, 12. žrtva kornatske tragedije. Preminuo je jutros u 8.35 sati.
izvor: index.hr

ovo je prestrasno
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 19:02   #56
-Tito-
Bob Sinclar RULZ!!!
Moj komp
 
-Tito-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 110
strašno još jedan
__________________
!!!ROCK THIS PARTY!!!
-Tito- je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 21:37   #57
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Ubio se tajnik DVD-a Vodice
Vise...
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 22:38   #58
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Citiraj:
Na inicijativu splitskog pjevača Gorana Karana dana 18. rujna u utorak, na Poljudu, održat će se humanitarna nogometna utakmica Split Stars Team - Cor unum s početkom u 18h. Cijena ulaznice je 20kn, a prikupljena sredstva idu za pomoć obiteljima stradalih vatrogasaca.
U glazbenom programu nastupit će Oliver, Karan, Zečić, Giuliano, Thompson, Zorica Kondža, Doris Dragović, Alen Nižetić...

Prodajna mjesta ulaznica:
Fan shop "Hajduk" Poljud i Dioklecijanova ulica, Grad
Jako Sport - Kaleta 3, Split 3
F - Tours - Riva
Citiraj:
Ministar znanosti, obrazovanja i športa, Dragan Primorac, počasni je predsjednik Cor Unuma, za čiju će momčad igrati Goran Marić, Slaven Milanović-Litre, Vedran Mlikota, Ivica Šurjak, Zlatko Dalić, Mate Bulić, Ivan Buljan, Mario Ančić, Matej Mamić, Zvonimir Boban, Stojko Vranković, Marko Perković Thompson, Dražen Ladić, Franjo Arapović, Stipe Drviš, Ivan Mikulić, Igor Cvitanović, Adrijan Kozniku, Slavko Goluža, Damir Primorac, Joško Jeličić, Veljko Mršić, Slaven Knezović i Robert Prosinečki.

Najavljeno je da će za Split Stars Team između ostalih igrati: Oliver, Giuliano, Ćubi, Alen Nižetić, Tedi Spalato, Dino Rađa, Dražen Zečić, Dejan Računica, Zoran Vulić, Dundo iz Tria Gušti, Goran Karan, Goran Ivanišević, Remi Kazinoti a također je najavljeno sudjelovanje mnogih drugih poznatih s estrade, sporta i društveno-političkog života.
izvori: Radio Dalmacija & index.hr

ajmo svi koji mogu na Poljud iz St-a i okolice
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na