Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2024., 15:38   #19441
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
pa uzmes sebi oled 75" a djetetu ostavis taj 55" za kockicu
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 16:11   #19442
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Nije ni to losa ideja

Nije sila za sad, cekamo dal budu kakvi popusti oko uskrsa...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 07:17   #19443
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Mozda nekome pomogne


Stremio radio vrhunski sa web sucelja na LG televiziji sa WebOS sustavom. Sinoc namjestio prijatelju.
web.stremio.com je stranica s koje se ulazi.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 14:07   #19444
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Nakon sto godina zivota uz dummy tv, htio sam neki dan probati kako je to koristiti pametni tv umjesto shielda... Trebalo je, ne znam, sat vremena prije nego sam utaknuo shielda i zaboravio koliko je tamo sve intuitivnije. Tesko je jednom kad se naviknes.

Konkretno, web os i magic remote (onaj sa kursorom). E remote ne mogu svariti, malo mi je naporan ali koristim ga tek par dana pa nisam mjerodavan... Uglavnom, web os mi ne lezi, kompliciran gui i ux. Srecom dosta mi je samo shieldov remote i necu imati nikakav doticaj s web os-om (ne gledam zemaljski program).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 14:28   #19445
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Konkretno, web os i magic remote (onaj sa kursorom). E remote ne mogu svariti, malo mi je naporan ali koristim ga tek par dana pa nisam mjerodavan... Uglavnom, web os mi ne lezi, kompliciran gui i ux. Srecom dosta mi je samo shieldov remote i necu imati nikakav doticaj s web os-om (ne gledam zemaljski program).
Kako imam WebOS vec skoro desetak godina uopce mi nije kompliciran, dapace postao mi je intuitivniji od ostalih TV OS-va. A kursor je isto stvar navike, bez njega sam ko ustrojeni pajcek

@rodriguez, otkako sam upogonio Seren na Kodi-u vise mi nepada na pamet isprobavat Stremio na bilokojem OS-u/uredjaju, jer je prema Seren-u meni opako smece. Pa ako imas priliku isprobaj raskos stremanja 100+Gigi videa na 100+ Mbit/s streamovima.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 15:54   #19446
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Daj nam pobliži info oko Serena Jel ide preko Real Debrida?
Koja mu je prednost u odnosu na Stremio?

Zadnje izmijenjeno od: tascam. 28.02.2024. u 18:07.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 16:35   #19447
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Stari webos mi je super, sa malim menijem doli, ovaj novi sto prekrije cili ekran mi je bezveze iskreno...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 16:54   #19448
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nakon sto godina zivota uz dummy tv, htio sam neki dan probati kako je to koristiti pametni tv umjesto shielda... Trebalo je, ne znam, sat vremena prije nego sam utaknuo shielda i zaboravio koliko je tamo sve intuitivnije. Tesko je jednom kad se naviknes.

Konkretno, web os i magic remote (onaj sa kursorom). E remote ne mogu svariti, malo mi je naporan ali koristim ga tek par dana pa nisam mjerodavan... Uglavnom, web os mi ne lezi, kompliciran gui i ux. Srecom dosta mi je samo shieldov remote i necu imati nikakav doticaj s web os-om (ne gledam zemaljski program).
cek, sta je posrijedi, shield se pokvario ili sta?

webos koristim sa specificnom svrhom, kod mene se vise ponasa kao monitor nego klasicni tv....youtube app, jellyfin, built in webos player (koji je usput dosta izgubio na vaznosti otkad mi je hdr potpuno funkcionalan preko jf-a: konkretno https://imgur.com/a/y7D0tBK - DV profil 8 file )...vise ni ne trazim od njega

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Stari webos mi je super, sa malim menijem doli, ovaj novi sto prekrije cili ekran mi je bezveze iskreno...
istina. jbg, novi(ji) webos je ko reklamni pano kad se tv pokrene. ali eto, sluzi svrsi. iman i sonya 7005 u dnevnom koji je 'obicni kucni' tv (kabelska + zemaljska tv) i vozi na androidu koji je meni isti k poput rodjaka na telefonu ili webos-a....
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 17:22   #19449
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Čitam ovu web os sagu i nije mi jasno što očekujete od tog i kakve to probleme imate.
Upalim TV i dočeka me wallpaper jer sam isključio home i nemam spojenu antenu.

Stisnem source, izaberem Synology i u idućih par klikova sam pokrenuo štogod hoću
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 19:44   #19450
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Daj nam pobliži info oko Serena Jel ide preko Real Debrida?
Koja mu je prednost u odnosu na Stremio?
Glavna prednost Seren-a je da radi u Kodi-u, tj to je Kodi addon.
Naravno da moze radit preko RD-a, tako ga i koristim, ali podrzava i rad sa drugim provajderima.
Dakle kako je to Kodi addon, onda ga koristim u CoreElec-u (trenutno CE 21 Omega _beta3) u kojem Kodi rastura sve ostale Kodi instalacije u ostalim operativnim sistemima. Uz to Kodi ima addon podrsku za titlove; koristim "opensubtitles.org" i "titlovi.com Unofficial"; uz naravno sve mogucosti podesavanja podnaslova - polozaja, velicine, boje, podloge, prozirnosti, debljine ruba fonta itd...

Za instalaciju Seren addon-a koristio sam ove upute uz jos malo dodatnog podesavanja postavki.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 19:49   #19451
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
istina. jbg, novi(ji) webos je ko reklamni pano kad se tv pokrene. ali eto, sluzi svrsi. iman i sonya 7005 u dnevnom koji je 'obicni kucni' tv (kabelska + zemaljska tv) i vozi na androidu koji je meni isti k poput rodjaka na telefonu ili webos-a....
O cem to pricas/pricate??? Tako to bakicama izgleda

Ka upalim najnoviji WebOS upali mi se tv program koji sam zadnji gledao, ili HDMI ulaz kojeg sam zadnjeg koristio. Nikakav Home Screen, nikakve reklame i ostalo smece.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 20:24   #19452
oliol
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Triba mi za oled lg g3 stolni stalak,novi ili polovni.Ima ga u mnogim trgovinama u europi,al