Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2024., 13:41   #72001
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Bi li kupio kineza za 15.000€ ili europljana za 30.000€? Isti su kvalitetom i svim svojstvima koje tebi trebaju?
Daj mi plz primjer takvog auta.Jer na tako nesto nisam jos naisao.

Iskreno nisam bas fan europljana, mislim da i dalje po kvaliteti prednjace koreanci i japanci, makar se i oni proizvode po cijelom svijetu.
Ali da, definitvno imas vise sanse se izboriti za reklamaciju, pa valjda kod svih prije nego kod kineza.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 13:58   #72002
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Kvalitetu na stranu, ali zar nije bilo priče o tome kako su brojke iskrivljene? Mislim da je ranije u temi netko stavio link nastavno na BYD aute. Između ostalog je bilo rečeno kako sam proizvođač registrira aute, pa dealership prodaje polovne automobile s 30-ak kilometara kako bi brojke "automobila na cesti" izgledale bolje.
Pa da to je rečeno na jednom od linkova.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 15:01   #72003
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Europski auti su super i stvarno ne znam zašto bi netko imao poriv kupiti kineza?
Pa to su pisali tamo 90ih za Koreance pa gle ih sada.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 15:18   #72004
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Brijem da mi je sve od bijele tehnike i nove elktronike doma kinesko....štoviše baš biram kinesko jer sam zadovoljan uloženo dobiveno. Jedva čekam poplavu kineskih EV, želim jednog za male novce
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 15:22   #72005
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ne znam jednog koji se pozalio na one prve modele Accenta, Getza, cak i Matrixa (benzince). One koje nije hrdja pojela, jasno. Kod nas na moru ih je dosta na cestama. Mi smo osobno imali Getza (2004) i jos uvijek imamo Matrixa (2008). Kupljeno novo u salonu, daaavno otplaceno. S tim autima smo putovali ko kraljevi po 700-1000km. Osim sto je plastika tvrda i sjedala kao u autobusu, oba su maltene bili zero maintenance i jeftini boli glava.

Sogorica dan danas ima Getza za kojeg vec 10 (da, deset) godina cekam da joj crkne jer ona ga jednostavno NE odrzava. Auto je grob kad se vozis u njemu i sve lupa i klepece, ali motor se neda (koliko god to mozes reci za 1.1 motor). Taj auto je bio na servisu manje nego moj jebeni pezo. Kad odem na servis, najcesce mi ona posudi auto...

Frendica ima Getza druge generacije, kolega s posla Accenta, sve su to autici koji uredno idu po gradu i selu i kostaju valjda nis.

Tu i tamo vozim i Matrixa i taj auto je plasticno govno na kotacima. Stari je nedavno pao u depru zbog prvog ozbiljnijeg kvara - cijevi hladnjaka koje su popucale. Servisira ga na nacin da ode na STP i plati nekome da mu promjeni ulje i filtere. Mijenjali smo i neke motore brisaca, ali ono nis ekstra, nazoves otpad, kupis i promjenis doma.

S druge strane, ne bih volio biti u tom autu u saobracajci pa mi zato nisu tako napeti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 16:38   #72006
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne znam jednog koji se pozalio na one prve modele Accenta, Getza, cak i Matrixa (benzince). One koje nije hrdja pojela, jasno. Kod nas na moru ih je dosta na cestama. Mi smo osobno imali Getza (2004) i jos uvijek imamo Matrixa (2008). Kupljeno novo u salonu, daaavno otplaceno. S tim autima smo putovali ko kraljevi po 700-1000km. Osim sto je plastika tvrda i sjedala kao u autobusu, oba su maltene bili zero maintenance i jeftini boli glava.

Sogorica dan danas ima Getza za kojeg vec 10 (da, deset) godina cekam da joj crkne jer ona ga jednostavno NE odrzava. Auto je grob kad se vozis u njemu i sve lupa i klepece, ali motor se neda (koliko god to mozes reci za 1.1 motor). Taj auto je bio na servisu manje nego moj jebeni pezo. Kad odem na servis, najcesce mi ona posudi auto...

Frendica ima Getza druge generacije, kolega s posla Accenta, sve su to autici koji uredno idu po gradu i selu i kostaju valjda nis.

Tu i tamo vozim i Matrixa i taj auto je plasticno govno na kotacima. Stari je nedavno pao u depru zbog prvog ozbiljnijeg kvara - cijevi hladnjaka koje su popucale. Servisira ga na nacin da ode na STP i plati nekome da mu promjeni ulje i filtere. Mijenjali smo i neke motore brisaca, ali ono nis ekstra, nazoves otpad, kupis i promjenis doma.

S druge strane, ne bih volio biti u tom autu u saobracajci pa mi zato nisu tako napeti.
Svi su zaboravili Nexie kojima su kotači otpadali, a kupilo ih je hrpu branitelja na povlasticu. Daewoo-a istina nema, ali Hyundai/Kia su postali itekako poželjni auti. Naveo bi recimo Kia Shuma ko primjer, a vidi im aute sada.
Ili onaj opanak od prvog Kia Rio.
Kineski mobiteli možda kao primjer? Možemo sraćkat ili ne po njima, LG je lego, HTC je lego, Sony je margina realno,dok Žaomija, BKT grupa ili kako se već zove Oppo/Vivo/Realme/OnePlus grupacija, Huawei...grabe tržište.
Al dobro, kineski auti, realno, trenutno, ima par strana unazad oni MG problemi, su upitni. Ali za par godina? I to doslovno par godina.
Imaju ogromno tržište za ekspanziju i učenje u Kini.
Rugala se ekipa i Škodama i to ne tako davno...
Podsjetio bi ekipu da su se i Ameri rugali Toyoti tamo sedamdesetih.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 17:21   #72007
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Korejanci su postali kvalitetni kao i europljani u vrijeme kad je Getz dosao na trziste. A u to vrijeme je kostao jednako kao i europska konkurencija tak da jeftin kinez = kvaliteta kao europski i japanski proizvodaci ne drzi vodu. Samo EV kinezi koji su kak spada (da su barem u rangu Tesle po kvaliteti) kostaju isto kolko sam imao prilike vidjeti...


https://www.youtube.com/watch?v=MOGcj8vVOj8


Cisto ako ste zaboravili...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 20:41   #72008
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Veliki Colani je to predvidio jos krajem 90-tih. Stavljao sam razgovor valjda deset puta. Objasnio je i stanje sefova EU autoindustrije...

Samo, koliko god ima, vise ili manje dopadljivih karoserije, nisam jos niti jednog limara cuo, koji im hvali limariju! Ne da bi to bio jedini razlog ne kupovine, ali mene jako smeta.

The World Intellectual Property Organization noting that for the first time in human history – the region of Asia filed the majority of all international patent applications. This new reality suggests that Asia is “rapidly increasing their presence in global innovation,” the report says.

First Time Ever: Asia Files Majority of Global Patents]

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 21:49   #72009
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Svi su zaboravili Nexie kojima su kotači otpadali, a kupilo ih je hrpu branitelja na povlasticu.
IIRC bio je jedan batch gdje je robot pretegao vijke kotaca pa bi popucali u glavcini od naprezanja. Jebiga, treba netko i robote povremeno kalibrirat.

No sjecam se da je u