Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2023., 13:28   #691
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Meni juče došla obavijest da turska poskupljuje na 115,99TRY
Duplo skuplje znači.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 13:36   #692
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Isto jbg neda mi se sad otkazivat 4€ ako ode jos gore onda cemo na inđiju

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 13:46   #693
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Isto jbg neda mi se sad otkazivat 4€ ako ode jos gore onda cemo na inđiju

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ja imam 5 ljudi na accountu, do sad u cca dvije god nisu platili centa, ja sam davao tih 2e, sad ću im samo reći da bi bio red da učestvuju jer je poskupilo haha
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 17:14   #694
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Argentina osla gore al to je neka smjesna cifra tako da sam i zabooravio koliko..meni to vec 2 godine radi bez beda..revolut master skida svakog mjeseca i nikakvih problema
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 19:45   #695
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Ja imam 5 ljudi na accountu, do sad u cca dvije god nisu platili centa, ja sam davao tih 2e, sad ću im samo reći da bi bio red da učestvuju jer je poskupilo haha
Isto. Bila Argentina 1€ family, sada 2€ zadnjih pol godine, ako sada bude 4€ kad se preračuna...morat ću upalit inkasator mod.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 22:38   #696
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
oprostite,ali zasto placate tim skrticama? ok platit roditelju ili djeci ali da ja placam nekom..takvi bi te prvi sjebali u zivotu...

btw i meni poskupilo,ali vidjetu cu na naplati koliko,jer novo poskupljenje je koliko i sada placam pa ne znam...
AndroiOs je online   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 23:48   #697
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Samo plaćajte. Prvo su iskoristili mali plijen za udicu, kad se upecaš onda ulozi rastu. Tko zna možda za 10g bude 10x koliko je danas. Da ne spominjemo da sve više i više postaju streaming servis sa strogo kontroliranim i cenzuriranim sadržajem zavisno kako vjetar puše.

Vidim sa vremena na vrijeme da eksperimentiraju sa reklamama iako je adblocker poneki uvijek on, ali generalno dobro radi. Povijest, geografija, astronomija, dokumentarci općenito nisu očigledno baš gledani pa za sada se može uživati u tome bez problema i uvelike to koristim.

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 03.11.2023. u 23:53.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 23:57   #698
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
Opet ti pametnjaković…ti svejedno ne bi dao ni cent…ostavi nas na miru i idi na onu svoju temu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
AndroiOs je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2023., 18:09   #699
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
Opet ti pametnjaković…ti svejedno ne bi dao ni cent…ostavi nas na miru i idi na onu svoju temu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čuj kao tako smo se navukli da ćemo plaćat deset puta skuplje za YouTube premium hahha
Pa i ovo je teška bagatela, 6 mjesta na obiteljskom Accountu za 4e.
Koliko je to po osobi? Bio bi lud kad bi se vratio na vanced ili sličnu sivu aplikaciju.
Ma da ko voli nek izvoli.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 00:28   #700
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ovo preko Turske, Argentine, Mongolije, Burkine Faso, Angole...lijepo je to da se uštedi, ali to je u biti ilegalno.

Koliko vidim nudi mi €9.55/month za pojedinca i €14.60/month za 5 članova obitelji. Što se obitelji tiče to je za 5 uređaja ili 5 accounta?

Ispada to fina cifra godišnje, doduše ak se podijeli na 5 ne zvuči jako loše.

Što se tiče toga da youtube ne povisuje cijene povijest govori suprotno, a isto tako i google rezultati kada se ista informacija potraži.

Možda se kupi u budućnosti, ali za sada sve fino radi bez reklama čak i sa adblockerom. Za download isto postoje besplatne web stranice, a i programi.

Ono gdje bih obavezno možda uzeo pretplatu bi bila situacija da koristim smart tv jer sam vidio kod prijatelja da su reklame doslovno svako malo što je baš bezobrazno, doslovno negledljivo.

Čitam isto da je rekordan broj deinstalacija adblockera jer ljudi uglavnom ne znaju pauzirati isti kod određene stranice kao i što ne znaju zaobići reklame na drugi način.

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 09.11.2023. u 00:35.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 00:54   #701
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Ovo preko Turske, Argentine, Mongolije, Burkine Faso, Angole...lijepo je to da se uštedi, ali to je u biti ilegalno.
Zašto je to točno ilegalno?
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 05:26   #702
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Zašto je to točno ilegalno?

Pa....gle...kolega malo pretjeruje sa navodima ali to ne znaci da nije u pravu. Google kroji cijene ovisno o plateznoj moci pojedine zemlje. So - to sto vecina ekipe radi je zaheb Google sustava i kosi se sa njihovom EULA (Terms of Service) kao i kupovina OEM/Volume Windows kljuceva sa Ebaya za kikiriki. To sto prolazi ne znaci da je legalno ili jer onaj koji prodaje uslugu to tako zamislio - samo da se iste firme trenutno ne zamaraju sa forsiranjem provodenja licencnog ugovora.

Drugo. Ovo sa dizanjem cijena nije bas znanstvena fantazija vec zbilja u kapitalisticnom svijetu u kojem zivimo. Ako imas produkt gdje je konkurencija jaka nemozes doci na trziste sa visokom cijenom. No jednom kad su korisnici ovisni o tvom proizvodu/servisu - dizes cijene - postepeno. Svi ocito zaboravili da je google bio besplatan i bez reklama pred 20 godina. Na Photos ste mogli neograniceno slika uploadat. A danas? Treba iskesirat lovu - tko zeli komociju.

Trece. Kako firma raste - raste i broj zaposlenika, struktura je komliciranija, Management overhead je veci i kad su Informaticke firme u pitanju - dolaze Manageri koji samo gledaju kako ce okrenut lovu - katkad bez obzira na posljedice. Naravno da ce se ono na sto su korisnici navikli ograniciti i da ce cijene rasti. Koliko? Koliko ta ista firma zeli. Youtube nebi bio takva koma trenutno da postoji ikakva konkurencija toj platformi. Al hebiga.

To nije nikakva zavjera ili SF vec zbilja i praksa svijeta u kojem zivimo. Kaj je tu cudno?
tomek@vz je offline   Reply With Quote