Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2023., 14:11   #3811
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma jaja imam, ali jedem 260g proteina a 70g masti.

Lupim za doručak 2 jaja i barem 150g bjelanjaka, kada ih ima.

Ali thx.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:06   #3812
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma jaja imam, ali jedem 260g proteina a 70g masti.
Zašto toliko proteina? Ne prcam, zanima me.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:26   #3813
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Mene zanima koliko ima kila da jede toliko masti
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:58   #3814
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Proteinsko mlijeko iz Eurospina mi je nesto najludje sto sam probao u zadnje vrijeme.
70g proteina, cca 450kcal na litru.

Nema laktoze, zato ga spominjem.
Nekidan saznao da je trajno i ne traži frižider za skladištenje, tak da se naoružavam čim uhvatim vremena. Vindija proteini su preskupi, whey ne mogu više očima vidjet, pa da probam
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 18:07   #3815
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Zašto toliko proteina? Ne prcam, zanima me.
A gledaj, s mojom kilažom 200-220 je nešto na što ciljam/trebam da ne izgubim mišićnu masu kod weight lossa, tj. ne izgubim previše. Cilje kalorijskog deficita je gubiti salo, probati zadržati što više mišićne mase.
A ovih 40-tak više je iz nekih zdrastvenih razloga, da ne idem u dubinu.

Uglavnom, trebam toliko.

Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Mene zanima koliko ima kila da jede toliko masti
Previše.

Ali pada iz tjedna u tjedan.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 19:33   #3816
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Za energiju i fokus magnezij l-treonat koji prolazi krvno-mozdanu barijeru.
Nasao na podcastu od A.Hubermana,stvarno pomaze oko sna,razina energije i fokusa,kombinirano sa l-teaninom.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 21:08   #3817
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Sunce ti jebem, sta necu procitati tu...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 22:29   #3818
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sunce ti jebem, sta necu procitati tu...
Sto sam tocno krivo napisao ?

Bez problema,ima na pubmedu istraživanja i rezultata pa slobodno pogledaj


Sent from my M2011K2C using Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 22:34   #3819
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sto sam tocno krivo napisao ?

Bez problema,ima na pubmedu istraživanja i rezultata pa slobodno pogledaj


Sent from my M2011K2C using Tapatalk
Ma ne ti! 😄😄

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 01:25   #3820
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A gledaj, s mojom kilažom 200-220 je nešto na što ciljam/trebam da ne izgubim mišićnu masu kod weight lossa, tj. ne izgubim previše. Cilje kalorijskog deficita je gubiti salo, probati zadržati što više mišićne mase.
A ovih 40-tak više je iz nekih zdrastvenih razloga, da ne idem u dubinu.

Uglavnom, trebam toliko.
Sa toliko proteina samo opterecujes bubrege i visak pretvaras u mast, 1 - 1.2g po kilogramu ti je sasvim dovoljno, cak i ako koristis asteroide

Jaja imaju najbolju absorpciju ako se jedu kompletna sa žutanjkom, preporucljivo kuhana.
Idealan omjer je 60% ugljikohidrata (škrob-glukoza-glikogen), 25% proteina i 15% masti, barba Mike Mentzer je to dobro objasnio.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 08:38   #3821
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Osobno UH smatram samo gorivom. Puno ugljikohidrata kod mene pali samo ako imam hebačke treninge i to ako ne svakodnevno, onda čim češće. Inače cijela igra mi pada u vodu. Naravno, kad sam bio mlađi to je bilo tako nebitno, znao sam dnevno pomazati pizzu, burek, hambić, kad bi to sve potrošio u gymu na bolesne volumene treninga.
Sad kod unosa UH pazim hoću li taj dan imati trening ili ne, pa tako balansiram.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 08:50   #3822
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Sa toliko proteina samo opterecujes bubrege i visak pretvaras u mast, 1 - 1.2g po kilogramu ti je sasvim dovoljno, cak i ako koristis asteroide

Jaja imaju najbolju absorpciju ako se jedu kompletna sa žutanjkom, preporucljivo kuhana.
Idealan omjer je 60% ugljikohidrata (škrob-glukoza-glikogen), 25% proteina i 15% masti, barba Mike Mentzer je to dobro objasnio.
Super da je on to rekao, koji je "glodao" 300g proteina dnevno i umro u pedesetoj. Sve ostalo što je on rekao je nebitno, bitno je kako se on hranio. I nije sigurno bio takav s 100g proteina dnevno.

Ali ok, tvoje mišljenje, ja se s tim ne slažem, čisto iz razloga jer mi ovaj način paše, ima rezultata i našao sam se u njemu.

Imam svoj plan, prehranu, doslovno vidim rezultate iz dana u dan. Naravno, ne vadim brojke iz glave, imam struku kraj sebe, ako mogu što reći, uz bezbroj insta/tik-tok infuelcera, ovaj je na sceni od početka devedesetih, tako da valjda zna što radi.

Ako funkcionira, zašto mjenjati, ne?

I moraš shvatiti, 70-tih i 80-tih su "dijete" bile kompletno drugačije nego danas.

Naravno, neće se svi složiti s tim, ali do kad meni daje rezultate, ko ga jebe, dobro je.

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Osobno UH smatram samo gorivom. Puno ugljikohidrata kod mene pali samo ako imam hebačke treninge i to ako ne svakodnevno, onda čim češće. Inače cijela igra mi pada u vodu. Naravno, kad sam bio mlađi to je bilo tako nebitno, znao sam dnevno pomazati pizzu, burek, hambić, kad bi to sve potrošio u gymu na bolesne volumene treninga.
Sad kod unosa UH pazim hoću li taj dan imati trening ili ne, pa tako balansiram.
UGH i masti i jesu gorivo.
No, kada brojiš sve i želiš postići određeni kalorijski unos a da opet bude deficit, cikliranje nije opcija (JOŠ...).
Na ovaj način, uz proteine i masti, UGH osim goriva popunjava kalorijsku razliku da deficit bude minimalan (200-300) a da opet snaga bude tu, uz 5 treninga tjedno (čak i u dane bez treninga odradim 6-10km šetnje), u dane s treningom isto toliko. Znači tjedan uvijek završavam s 5 treninga i barem 100k koraka na smartwatchu. UGH uvijek dobro dođe s ovim tempom.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.05.2023. u 08:58.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 09:32   #3823
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Sve stoji i u pravu si, no discussion.

Ono što bi volio staviti na stol je vrijeme za trening. Kako godine idu, polako shvaćam da su oni stariji od mene bili u pravu, a ja u krivu, kada sam svima govorio "ako ti se trenira, naći ćeš vrijeme za trening". Ja bi iskreno rado da dan traje 36h umjesto 24h jer sve manje i manje vremena imam za akciju. Preko dana sam na poslu, popodne dijete/ručak/kuća/veš/dodatni izvor prihoda/edukacije itd. Dok ne stavimo malu spavati u 22-23h smo u punom pogonu oboje (žena i ja). A tu je vrijeme i za dragu (film, romantika itd, nećeš pustiti da ti brak propadne jer - prioriteti).

Ova trening mučenja koja influenceri zagovaraju (a u praksi ne provode) u 5h ujutro ili 23h navečer te shebu fizički i psihički. Ako se rasturiš ujutro (s tim da to nema veze s kvalitetnim treningom jer em tijelo nije zagrijano ni spremno, em ti psihički nisi u priči u 5h ujutro), u 20h si mrtav čovjek, a još moraš dva tri sata odguslati s obavezama. Ako ideš vježbati kasno navečer, zaboravi na kvalitetan san i onda te zbog nedostatka istog kroz period od mjesec dva sustigne zdravlje i(psihofizički te iza ugla dočeka sranje pa se brate leči) ili problemi na poslu jer zbog neimanja koncentracije počneš kiksati.

Tako da sam treninge sveo na vikend kada jedino imam vremena i odrađujem ta dva treninga obično cijelo tijelo.. i to nije dosta.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 16:50   #3824
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Super da je on to rekao, koji je "glodao" 300g proteina dnevno i umro u pedesetoj. Sve ostalo što je on rekao je nebitno, bitno je kako se on hranio. I nije sigurno bio takav s 100g proteina dnevno.

Ali ok, tvoje mišljenje, ja se s tim ne slažem, čisto iz razloga jer mi ovaj način paše, ima rezultata i našao sam se u njemu.

Imam svoj plan, prehranu, doslovno vidim rezultate iz dana u dan. Naravno, ne vadim brojke iz glave, imam struku kraj sebe, ako mogu što reći, uz bezbroj insta/tik-tok infuelcera, ovaj je na sceni od početka devedesetih, tako da valjda zna što radi.

Ako funkcionira, zašto mjenjati, ne?

I moraš shvatiti, 70-tih i 80-tih su "dijete" bile kompletno drugačije nego danas.

Naravno, neće se svi složiti s tim, ali do kad meni daje rezultate, ko ga jebe, dobro je.
Mike Mentzer je isao na medicinski fakultet te je od svih bodybuildera bio najpotkovaniji znanjem o prehrani i gradnji misica, to da je jeo 300g proteina dnevno je farsa, tada su bitni bili kvalitetni steroidi i kratki intezivni trening sa kvalitetnim odmorom (regeneracija i izgradnja misica) a oni su imali pristup svemu jer su bili pokusni kunići, Mike Mentzer nacin treniranja je koristio i Dorian Yates koji je uveo novu monster eru bodybuildinga jer su dosle i n