Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2011., 10:54   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
(riješeno) nova konfa - Asrock 770 Extreme 3 - BSOD + smrzavanje

Frend je jučer kupio komp u komponentama koje su sljedeće:

Asrock 770 Extreme 3
Phenom II 965 BE
Corsair Vengeance 1600MHz CL9 2x2GB
Gigabyte 560 Ti
WD 10EALX 1TB (SATA 3)
Thermaltake V6
Coolermaster Hyper TX3
DVD-ROM nisam siguran, uzet sa starog kompa, LG mislim neki

I što je bilo. Sastavili smo komp, upalili ga, stavili DVD sa Windowsima 7 64-bit, i počne instalaciju, i čim je onaj prvi prozor instalacije kada piše nekoliko koraka jedan ispod drugog i onda ide postotak pa kako završava se kvačica stavlja (najbolje što mogu objasnit), smrzne nam se. Jednostavno zablokira se na tome.

E onda smo počeli prtljati po opcijama u BIOS-u. Naime, i jedan i drugi ne znamo dosta toga što tamo znači vezano za SATA 3, pa smo tmao mijenjali neke stvari, rekli, valdja je u tome. Pa bi i dalje nekada se smrzlo, nekada već pri paljenju kompa, i tako.

Pa rekli, idmeo probati prištetkat hard i dvd-rom u sata 2 konektore - isto!
Pa kombinacija hard simo, DVD tamo, opet isto. Pa smo na kraju, ne znam ni sam kako uspjeli instalirati Win 7, ali nam je kod instačiravanja drivera bacio BSOD; i od tad počeo to bacati.

Pa išli reinstalirati Windowse pa je počeo bacati BSOD i kod same instalacije, tamo gdje se prije smrzavao.

Također smo negdje između probali staviti i sedmicu 32-bit koju smo imali isto dostupnu, i isto.

A ono što se još dogodilo najednom, i od tada tamo stalno stoji je neka čudno podjela prostora/particija.

U onom jedno od prvih koraka gdje se rade particije, uvijek sedmica napravi onu neku "system particiju" ili kako ju već zove, od 100MB, i to znam, a mi napravimo drugu od 930 i nešto GB; koliko je već. I prvih nekoliko puta je to bilo tako (ali odmah nakon toga kod instalacije bi se smrznuo kako sam rekao); ali najednom nam je počeo svaki put kad mi pobrišemo sve particije i napravimo novu, on napravi tu našu jednu, tu od 100MB, i napravi dvije "particije" od 0GB - unallocated space - 0GB. Kako i zašto, pojma nemam.


Ima li itko ikakvu ideju u čemu je problem?
U kompu je sve dobro pospajano, tu se nema što pogriješit, e sad, mi mislimo da je ili neka opcija u BIOS-u koju ne kužimo jer je ili nova, ili nikad nijedan od nas nije s njom imao problema na bilo kojoj konfi, ili nešto ne radi, ali to mi je manje vjerojatno jer je komp juer kupljen kako rekoh, a i znao sma osobno imati već nekih čudnih i glupih problema, i pomislio bih da hardver ne radi, ali onda bih nekako, ili sam ili uz pomoć nekoga/ljudi ovog foruma (tj ovakvih tema), riješio to. Ali sada smo se zezali sinoć cijeli dan, od 5 popodne, skoro do ponoći, i poludili, nemamo više nikakvih ideja za prtaljanje po opcijama niti prespajanje.

Zna li itko što učiniti, jer eto, kupljen novi komp, bačeno 5000kn, i sad manje korisit od njega nego od starog

Živjeli!
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 11:31   #2
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Skineš hirens boot cd i za početak istestiraj memoriju (gold mem test) , nakon toga disk da vidiš (imaš u sekciji hdd diagnostic opcije sa testovima od proizvođača) , a ako je to ok onda je moguće da je ploča u banani.

Kaj se 5000kn tiče nisi ni prvi ni zadnji da je dobio DOA komponentu
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2011., 11:44   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Da, najviše smrdi memorija. Testiraj jednu po jednu pločicu, barem 2h po pločici, i svaku pločicu ubaci prvo u jedan pa u drugi memorijski utor, od ona dva koja trenutno koristiš.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 11:48   #4
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Jeste li dobro stavili kuler na procesor?
begi je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 12:16   #5
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Jesmo, kako ne bi, namijenjao sam se poprilično kulera već da bih takvu glupu grešku napravio

@mrva_zg & D-I-A-B-L-O - hvala, evo, probat ćemo danas to pa javim rezultate!
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 13:52   #6
Den@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 262
sve je već rečeno...samo me nešto zanima...koje napajanje je u toj konfi
Den@ je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 14:06   #7
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
E da, istina, imao sam osjećaj da sam nešto zaboravio reći - ovo:

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9848
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 16:11   #8
Vyrus_online
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
To radi svima primjetio sam u Windows 7 u zadnje vrijeme kad su mi ljudi dolazili sa racunalima da im reinstaliram OS... uglavnom 100mb valjda koristi za neki cache ili nesto mozes ignorirati...

Probaj staviti settingse na default u bios-ima i skinut naj noviju verziju bios-a koja mozda moze sredit tvoj problem sa zamrzavanjem.
Vyrus_online je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2011., 12:20   #9
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Odvrtili testove koji su tu spomenuti, ali ništa, i memorija i hard prolaze, a problemi i dalje tu. Valjda je onda ploča. Ugl, frend nosi danas cijeli komp u ADM, pa št će tamo postići, ne znam, vidjet ćemo
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 23:59   #10
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Ovako, nakon nekoliko dana frendovog natezanja sa ADM-om i kompom, ispalo je da grafička nije bila kompatibilna sa ostatkom kompa

Nisam ekspert, ali to mi je čudno, no tkao su mu rekli, i stavili mu unutra Radeona i sad radi veli. A dobro, ako je to, to je valjda
ABuser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na