Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2010., 14:30   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
(riješeno) Eksterni HDD radi a Win ga ne prepoznaju

Imam dakle eksterni 2,5" HDD koji kada ga priključim u komp, čuje se onaj zvuk koji Windowsi ispuste kada se prikopča neki uređaj na USB, te mi nakon nekog vremena se čuje opet zvuk, ali onaj koji se čuje kada se vadi uređaj iz USB-a, dakle onaj viši pa niži ton, obratno od onog prvog, te mi izbaci poruku
"You need to format the disk in drive K: before You can use it. Do You want to format it?"

Ja stavim format disk, te dobijem sljedeću poruku:

"Window's can't format K
Check to see that the disk and drive are connected properly, make sure that the disk is not read-only, and then try again. For more information search help for read only files and how to change them"

Isprobano na Win XP 32-bit, Visti 32-bit i Win 7-32 bit na kojem sam i dobio ovu poruku. Na drugim OS-ovima na kojima sma probao nekad ništa ni ne izbaci, ali HDD radi, svjetli lampica na ekst. kučištu te se čuje i osjeti vibriranje, WIn jave zvukom da je prikopčan, ali eto, njega nema nigdje u "(My) Computer), niti igdje.

Što raditi s tim? Jel to za bacit ili se da nekako spasiti? Radio je normalno jendo godinu dana koliko je star, koristio ga je stari, i meni ga je dao prije kojih mjesec dana, da njemu ne treba više, te kada sma ga spojio na svoj komp, gdje je bila Vista, nije radio. Odnio sam kod njega te u njegov XP 32 stroj spojio, i radio je normalno, međutim, otkad je reinstalirao Windowse, iako stavio te iste XP, ne radi ni kod njega.

Što sad s tim
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 15:00   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
spoji hdd na mbo i provjeri jel on radi 100% ispravno,ako nije on,onda kučište nevalja
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2010., 09:56   #3
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Meni to nije palo na pamet. Evo, probao, izgleda da HDD ne radi. Naime sada ga prepoznaju Windowsi i sve, ali se neda formatirat, tj dođe do jednog dijela i stane, isto kada i želim provjeriti bad sectore. Ugl, hvala
ABuser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na