Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2009., 23:15   #1
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Laptop 5-7kkn

Ole ole ^^

WANTED: Laptop!

KAKAV: Best-buy! Da traje i daje (kakav drugi ).

NAMJENA: Surfanje (edukacija) > filmovi > glazba > videoigre.

DŽEP: Marijanska brazda dubine 7000m.


Zahvaljujem na pomoći
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 23:32   #2
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
toshiba u500, nisam ga vidio u zivo, al mi se cini kao vrlo pristojan komad laptopa za uzet u obzir. ako ga i uzmes u obzir svakako ga idi vidjeti u zivo!

s druge strane lenovo sl300 je nesto jeftiniji i definitivno vrlo dobar lap.

oba nisu neki igraci laptopi iako bi se toshiba dosta bolje snasla sa igrama, al sve ostalo ce odradit bez pardona i puno su prakticniji za nosenje sto uostalom i je glavna namjena tog tipa racunala

just my 2c, ostali neka ti predloze neke druge kategorije.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2009., 23:36   #3
Falcone
Premium
 
Falcone's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin-Zagreb
Postovi: 76
ovo zadnje... videoigre.. ako želiš to.. onda gledaj koji ima najbolju graficku do 7000kn..
svi vise manje imaju dual core proceve, vise od 2 gb rama, hdd 160gb... sad ti je samo koji ce ti se dopasti dizajnom.. i to je to... (naravno gledaj i koji ima najdulju garanciju)
sad da trazimo best buy.. svako ce naci svog favorita.. nekome će biti hp, nekome dell, nekome asus.. acer.. svi imaju best buy do 7000.. a na ovoj stranici link, imas review, poprilican broj laptopa.. pa citaj malo.. dok ne nađeš koji ti odgovara...
Falcone je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 06:58   #4
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Citiraj:
Autor Falcone Pregled postova
ovo zadnje... videoigre.. ako želiš to.. onda gledaj koji ima najbolju graficku do 7000kn..
svi vise manje imaju dual core proceve, vise od 2 gb rama, hdd 160gb... sad ti je samo koji ce ti se dopasti dizajnom.. i to je to... (naravno gledaj i koji ima najdulju garanciju)
sad da trazimo best buy.. svako ce naci svog favorita.. nekome će biti hp, nekome dell, nekome asus.. acer.. svi imaju best buy do 7000.. a na ovoj stranici link, imas review, poprilican broj laptopa.. pa citaj malo.. dok ne nađeš koji ti odgovara...

Apropo videoigara - samo da se vrte, ostalo je nebitno...

HDD nije presudan faktor, rprije neka je druga komponenta jača nauštrb diska, uvijek se može uzet eksterni za masovno skladištenje.

Duuuugo sam izbivao iz IT svijeta, stoga baš i ne znam kako stvari stoje, pogotovo što se laptopa tiće -> konkretni modeli mi puno više pomažu no upute za solo potragu

EDIT: Shiba mi se sviđa, djeluje robusno, a ni komponente nisu za bacit
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 12:17   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Toshiba U500 ti ima 13,3" ekran + dobar dio modela ima integriranu Intel HD4500 grafiku koja nije za igranje. Baci oko na modele Satellite Pro A300-21A, Satellite L350-22V & L500-13T,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 12:34   #6
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 12:45   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...10685&catid=28 + http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=3113&catid=28

još ostane za periferiju i pivu.

radio na njemu - zadovoljan u svim aspektima.

samo pomiči toshiba nepotrebne programe sa predinstalirane viste i imaš maltene duplo brži lap ili naravno stavi čistu vistu/w7 i upucaj s/n sa lapa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 18:43   #8
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@syss... a500 mi izgleda vrlo slicno 300 seriji, pa ono najbitnije, jel jos uvjek onako jeftina plastika i jel jos uvjek ostaju otisci prstiju po njemu i prije nego ga dodirnes? Meni je to uzasno islo na zivce kod prosle serije.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 19:25   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Probook,4510Si,sa 5870 procom c2d 800mhz fsb, 500gb diska i 4gb rama na 800, monitor 15.6HD , grafa 512mb 4330 ATi,radi ko urica i u igrama i za HD materijal.


Lap košta 5299kn u Konikomu. Razmisli o njemu najozbiljnije,i ova crvena odlično izgleda..točno taj smo uzeli nema 10 dana,stavili Vistu ultimate x64,i rusvaj je..

http://www.konikom.hr/p7795/notebook...duct_info.html

Ima SoundMAX zvučnu,vrlo vrlo solidne zvučnike za lap,HDMI..

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 01.10.2009. u 19:55.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 00:06   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@syss... a500 mi izgleda vrlo slicno 300 seriji, pa ono najbitnije, jel jos uvjek onako jeftina plastika i jel jos uvjek ostaju otisci prstiju po njemu i prije nego ga dodirnes? Meni je to uzasno islo na zivce kod prosle serije.
pa šta ja znam... nisam na svome sa tim fancy laptopima, ali osobno mi je prilično solidno djelovalo sve na dodir, nemam nekih zamjerki.

naravno packe nastaju dok je i zatvoren


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Probook,4510Si,sa 5870 procom c2d 800mhz fsb, 500gb diska i 4gb rama na 800, monitor 15.6HD , grafa 512mb 4330 ATi,radi ko urica i u igrama i za HD materijal.


Lap košta 5299kn u Konikomu. Razmisli o njemu najozbiljnije,i ova crvena odlično izgleda..točno taj smo uzeli nema 10 dana,stavili Vistu ultimate x64,i rusvaj je..

http://www.konikom.hr/p7795/notebook...duct_info.html

Ima SoundMAX zvučnu,vrlo vrlo solidne zvučnike za lap,HDMI..
malo mu je mršava garancija, nadam se da može do 3 godine dogurat.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2009., 11:36   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ne znam koliko je Care pack,nismo otišli pitat,ali stvarno radio sam na njemu 10tak dana,po 2,3h..i baš mi je legao. Za tu paru fino krči, dobili smo linux i ekspresno Vistu x64 zašarafili,bez ijednog sam prigovora, grafička i zvuk su me ugodno iznenadili,a i monitor probija valjda 3x manje nego moja TN tabla.

http://h40026.www4.hp.com/support/supp.htm



Mislio sam jedino da će crvena biti malo,hm,žešća. Po pitanju osjetljivosti,pa sam malom reko da miče cape s laptopa,jer znam ekipu koja jednom rukom drži miš,drugom pola ekrana,dok radi na lapu,ili nakelji capetinu preko pola tastature..i onda otkud packe,a upravo smo se iz rubelja vratili,i slično.

Ja ga mogu samo preporučit uz tu vga,zvuk,500 gb harda i 4gb rama,uz pravi c2d proc..to je to..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 18:54   #12
kpt. ajvar
Registered User
 
kpt. ajvar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
prvo, pozdrav svima

da ne otvaram novu temu, a i u istom cjenovnom rangu tražim laptop, ubacit ću se na ovaj topic. (ako smijem, jel)

dakle, tražim laptop isključivo za rad, od izrade web stranica (programiranje i photoshop) do jednostavnijeg video editiranja. igre me ne zanimaju, jedino tu i tamo partija dote, al to sad nije važno jer gotovo svaki laptop novijeg izdanja može zavrtit war3.
dakle, grafička mi nije pretjerano važna, treba mi solidan proc (rad nije profesionalan, tako da ni komponente ne moraju bit ekstremne), 2-4GB rama i dosta velik hard. i solidna baterija po mogućnosti da nema OS-a.

pažnju su mi zaokupili ovi prijenosnici:

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

ovo sam nabrzinu našao, dellove su mi se svidjeli zbog izgleda i solidnih performansi, a hp-ovi po dobrim performansama za tu cijenu.
ako imate još kakvu preporuku, bio bi vam zahvalan; ne pratim stanje na tržištu prijenosnika pa ne želim bacit novce.

zaboravio sam reć, laptop bi mi bio zamjena za stolno računalo jer je ono staro 5, 6 godina.


P.S. zašto ne mogu otvorit vaš forum na normalan način, nego moram preko hidemyass-a? nakon što ga pokušam normalno otvorit samo bi pokaže blank stranicu???? pozdrav
kpt. ajvar je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:45   #13
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Probook,4510Si,sa 5870 procom c2d 800mhz fsb, 500gb diska i 4gb rama na 800, monitor 15.6HD , grafa 512mb 4330 ATi,radi ko urica i u igrama i za HD materijal.


Lap košta 5299kn u Konikomu. Razmisli o njemu najozbiljnije,i ova crvena odlično izgleda..točno taj smo uzeli nema 10 dana,stavili Vistu ultimate x64,i rusvaj je..

http://www.konikom.hr/p7795/notebook...duct_info.html

Ima SoundMAX zvučnu,vrlo vrlo solidne zvučnike za lap,HDMI..

Imamo favorita!

Može još koja preporuka/pokuda na konto gorespomenutog?
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:50   #14
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Uzmi toga luxor,nećeš požaliti još ti je gore 4799kn u toj trgovini. Vrh za te pare!
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 15:02   #15
kpt. ajvar
Registered User
 
kpt. ajvar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
a što kažete na ovaj:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10759
ista cijena kao ovaj, moj trenutni favorit:
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

koliko traje baterija na ovom hp-ovom? team dream?

aj nek me netko pliz doživi, zašto ne mogu normalno pisat na forumu, nego moram preko proxyja i ostalih šitova? nisam nikad bio bannan pa de me admin blokirao, prvi put postam ovdje.
kpt. ajvar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na