Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2007., 20:24   #1
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Gigabyte P35-DS3 i PATA cdrom

HELP!
Di da nađem driver za jmicron pata kontroler?
Kak da ja ***eno instaliram win kad nemam sata čitača?
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 21:04   #2
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
hmm, nisi dobio nikakvu disketu sa driverima sa plocom?

valjda cu i ja imat takav problem kad mi dodje ploca
maX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2007., 22:13   #3
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,043
ovaj njegov problem mi je čudan jakooo.

Ja sam instalira da vistu.
Istina da sam instalira preko eksternog usb DVDa ali očitava mi je DVD preko PATA i prije nego sam instalira windowse.(u biosu naravno)
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 00:12   #4
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
instalirao, winxp sp2 ga prepoznao. čitao sam na netu da xp sere, da mu treba posebno drivere, probao sam i bsd i linux, isto nije htjelo, pa sam pitao, a dok sam čekao odgovor, probao sa sp2 i prošlo!
Modovi, može lock i / ili brisanje
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 01:50   #5
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
sp2 inace rjesava veliku vecinu tih problema danas kod takvih stvari, a uopstalom vec je i standard na instalacijama
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 10:33   #6
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Neznam kako i odakle vam problemi sa jmicron pata & sata kontrolerom...
Dakle, do sada sam dizao XPSP1 na tri različite ploče sa 965 čhipsetom i jedini problemi koji su se javljali su bili u vidu neprepoznavanja HDD-a i to obavezno zbog starijeg biosa na ploči.

Svi ostali Pata uređaji su sasvim normalno radili i bootali ako ih se tako postavi u biosu.
Vrlo je važno podesiti bios, urediti redosljed bootanja, uključit satu i postaviti je u IDE mode, nikakvi sata driveri nisu potrebni ni jednoj 965 ploči pa tako ni ovim najnovijima P35

( mislim da od 955chipsta ni jedna ploča sa intelovim chipsetom ne treba poseban sata driver za IDE mode )

Ploče sa intelovim čhipsetom niti jmicron kontroler treba neke drivere ako će radit u IDE modu. On koristi driver od windowsa "standard dual channel PCI IDE controller" i taj je driver isti u XPSP1 i XPSP2 ( atapi.sys , pciide.sys , pciidex.sys )

PATA uređaj ( ako je prža ili dvd rom ) treba imati podešene jumpere, ako je sam onda kao master, ako su dva pata ( dve prže itd.. ) odrediti koji je master a koji slave te isto tako ako se koristi Pata hard i Pata prža.

Ako nemate Sata uređaje ne znači da se Sata smije isključit ! Jmicron kontroler neće radit ako se Sata isključi jer on nije zaseban Pata kontroler nego je Sata/Pata, neke ploče dozvoljavaju zasebno isključivanje Sata kontrolera ali onog od Intelovog chipseta.

Ne na juriš sklapat c2d proc/konfu, malo pročitat manual, provarit štivo i problema nebi trebalo biti. Ja znam da se većini jako žuri odmah gore krknit windowse i ocat proc 50% no polako, neće vam nikud pobjeć rekordi.

I sam koristim XPSP1 na dva računala sa 2 različita c2d proca i 2 različite 965 ploče i nema govora da su windowsi loši ili da nerade kako spada ako nisu SP2.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 14:02   #7
Wooo13
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: RI
Postovi: 67
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova

( mislim da od 955chipsta ni jedna ploča sa intelovim chipsetom ne treba poseban sata driver za IDE mode )
Krivo mislis. ABIT IB9 nema native IDE, i samim time zahtijeva pri instalaciji doza (XP SP2) disketu sa driverima za IDE. I koliko znam jedina je takva ploca. Pozdrav.
__________________
Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Wooo13 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 18:10   #8
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor Wooo13 Pregled postova
Krivo mislis.
Ne mislim ja krivo nego si ti malo krivo shvatio, evo ponovo :

mislim da od 955chipsta ni jedna ploča sa intelovim chipsetom ne treba poseban sata driver za sata hard koji će radit u IDE modu, dakle nisam se baš najjasnije izrazio no odnosilo se na Sata hardove koji nisu u Raidu ili Ahci načinu rada.

To što abit ib9 ima svoj poseban te specifičan ATA kontroler koji dozvoljava spajanje do 4 ATA uređaja( iTE controller ) nema veze sa intelovim chisetom i njegovim intergriranim Sata kontrolerom. Na toj ploči nema dodatnog Sata kontrolera koji uz Satu nosi i podršku za Ata uređaje ( kao na ostalim pločama ) nego je stvar obrnuta, imamo 4 Sate od intelovog chipseta i 4 Ata priključka na zasebnom kontroleru koji nema veze sa Satom pa tako nema ni podrške za IDE bez drivera.

No dobro, ta ploča je specifičan slučaj...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 18:57   #9
Wooo13
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: RI
Postovi: 67
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ne mislim ja krivo nego si ti malo krivo shvatio, evo ponovo
:
...
Zanemarite moj post, nisam bas najbolje procitao o cemu se radi...dapace, odgovorio sam ni sam neznam na sto :-). Naime na IB9 pri koristenju IDE uredaja na IDE kanalima treba koristiti driver (ono sto se prije radilo za satu) jer ne postoji native IDE kontroler vec ide preko SATA kontrolera nekakva vrsta emulacije. No kako to uopce nije tema ovog topica nemojte se obazirati na moj prethodni post. Pozdrav.
__________________
Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Wooo13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na