Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2009., 07:52   #1
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
A sto je sa starim modemima / Tcom

Znam da se bilo govorilo kako stari - prvi ,modemi t-com adsl kao sto je ovaj koji ja imam ( siemens A100) nece moc imati vece brzine od 2000kbs ? tj Hoce li i tim userima brzina bit povecana na 4000kbs ili ne ? Dal uopce ti modemi mogu to izvuc ? Ako ne,dal se dobije novi modem
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 08:48   #2
Da razmislim
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 15
S time modemom mozes do 8 mbita, ja sam ga imao i super je radio.
Da razmislim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2009., 09:23   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Čini mi se da taj Siemens nije radio na Visti.
Polovni/novi modem lako nađeš na tržnici za 200kn tako da bi to bio moj savjet. Ništa te ne spriječava da produžiš ugovor. Usput možeš dobiti i neku od nagrada. Mislim da novi modem nije uključen u tu ponudu tj. biraš ili nagrada ili modem. Nazovi SZK (0800-9000) pa se raspitaj.
http://www.t-com.hr/privatni/interne...pogodnosti.asp
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 09:34   #4
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čini mi se da taj Siemens nije radio na Visti.
Polovni/novi modem lako nađeš na tržnici za 200kn tako da bi to bio moj savjet. Ništa te ne spriječava da produžiš ugovor. Usput možeš dobiti i neku od nagrada. Mislim da novi modem nije uključen u tu ponudu tj. biraš ili nagrada ili modem. Nazovi SZK (0800-9000) pa se raspitaj.
http://www.t-com.hr/privatni/interne...pogodnosti.asp
dobro da nisi napisal da nije radil s red-hat

Modem najnormalnije radi s vistom
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 09:45   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
adsl1 modemi mogu do 8mbit, ali neće davati brzine ko adsl2 modemi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 11:32   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
dobro da nisi napisal da nije radil s red-hat
Modem najnormalnije radi s vistom
Govorimo li o istom modemu? A100 se spajao isključivo preko usb-a sa kompom. Ako me sjećanje na iskustava drugih dobro služi, tu je bio problem između njega i Viste jer nije bilo usb drivera za njega. Za razliku od njega, Siemens C-I-010 je imao lan i nije trebao nikakve drivere.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 11:41   #7
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
siemens A100 - užas od modema. neide preko 1mbit i teže spaja. zamjenio ga elcon na LAN sučelju. definitivo ide brže, bez zauzeća CPU-a.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 16:33   #8
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Znaci radit ce na 4mib
super
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 21:20   #9
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
moze li kasda preko 8mbits?
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 21:35   #10
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:

Max download speed:
24Mbps (For ADSL2+ router).

thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2009., 12:41   #11
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
siemens A100 - užas od modema. neide preko 1mbit i teže spaja. zamjenio ga elcon na LAN sučelju. definitivo ide brže, bez zauzeća CPU-a.
Sry frend,ali glupost.
Ja koristim taj modem i uredno mi napise kad se spojim da mi je brzina 4.7 Mbps. I nikakvih problema sa njime a prije njega sam koristio i Dlink,Netgear,Elcon,i par Thomsona ST i ovaj mi je nekak...najsimpaticniji
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2009., 13:31   #12
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
siemens A100 - užas od modema. neide preko 1mbit i teže spaja. zamjenio ga elcon na LAN sučelju. definitivo ide brže, bez zauzeća CPU-a.
Zasto pises ovakve idiotarije kad veze nemas?

Imam taj modem, koristim ga vec godinam, i sve perfektno radi:

khm je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:15   #13
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Znam da se bilo govorilo kako stari - prvi ,modemi t-com adsl kao sto je ovaj koji ja imam ( siemens A100) nece moc imati vece brzine od 2000kbs ? tj Hoce li i tim userima brzina bit povecana na 4000kbs ili ne ? Dal uopce ti modemi mogu to izvuc ? Ako ne,dal se dobije novi modem
Ja imam Elcon 2253 EU modem koji sam prije par godina dobio od t-coma. Zadnjih par dan mi je brzina uglavnom na nuli a sve je počelo ubrzavanjem koje je počelo u petak navečer. Tada je sve bilo OK. U subotu je počela agonija. Jedva se uspijem spojiti, a kad se spojim ne mogu skoro ništa otvoriti ( brzina "pulsira" od nule do 2-3 kb/s ). Mislio sam da je to zbog radova na instalacijama . Jučer sam zvao szk i nedugo nakon poziva je sve bilo u redu, brzina je prelazila 400 kb/s. Kasnije su me zvali iz njihovog servisa i u razgovoru su mi rekli da je stvar u modemu tj. da ga je pregazilo vrijeme iliti da on ne podržava ove veće brzine tj. da mogu očekivati daljnje probleme. Problemi su se pojavili par sati nakon toga. Sada je opet po starom ( spoooorooo ). Sad sam zbunjen. Ako zaista ne podržava ove veće brzine zar nebi radio na manjima bez problema? A ako već moram kupovati novi modem, na što da obratim pažnju? U postavkama mog modema vidim da podržava i ADSL2 i ADSL+. Ima li netko sa ovakvim modemom sličnih problema ili je to stvar do t-coma. Koliko sam uspio vidjeti na forumu ( a za to mi je trebalo par dana ) ljudi sa drugim modemima imaju iste probleme.
Ajd napišite nešto da mi bude lakše
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:28   #14
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor tigo95 Pregled postova
Ja imam Elcon 2253 EU modem koji sam prije par godina dobio od t-coma. Zadnjih par dan mi je brzina uglavnom na nuli a sve je počelo ubrzavanjem koje je počelo u petak navečer. Tada je sve bilo OK. U subotu je počela agonija. Jedva se uspijem spojiti, a kad se spojim ne mogu skoro ništa otvoriti ( brzina "pulsira" od nule do 2-3 kb/s ). Mislio sam da je to zbog radova na instalacijama . Jučer sam zvao szk i nedugo nakon poziva je sve bilo u redu, brzina je prelazila 400 kb/s. Kasnije su me zvali iz njihovog servisa i u razgovoru su mi rekli da je stvar u modemu tj. da ga je pregazilo vrijeme iliti da on ne podržava ove veće brzine tj. da mogu očekivati daljnje probleme. Problemi su se pojavili par sati nakon toga. Sada je opet po starom ( spoooorooo ). Sad sam zbunjen. Ako zaista ne podržava ove veće brzine zar nebi radio na manjima bez problema? A ako već moram kupovati novi modem, na što da obratim pažnju? U postavkama mog modema vidim da podržava i ADSL2 i ADSL+. Ima li netko sa ovakvim modemom sličnih problema ili je to stvar do t-coma. Koliko sam uspio vidjeti na forumu ( a za to mi je trebalo par dana ) ljudi sa drugim modemima imaju iste probleme.
Ajd napišite nešto da mi bude lakše
Hmm, slicna situacija kod mene, sam kaj imam "novijeg" Siemensa SE555

Naime, zvao sam ih jer mi je od povecanja brzine veza pocela cesce pucati + ping zna biti ocajan (meni iskreno svejedno, ali burazi su COD ovisnici...)
Dolazi nakon 2 dana T-COM tehnicar, odradi svoje i kaze mi sljedece:

Parice su vam u redu, kvaliteta veze je odlicna, a problem je ocito u routeru kojega je (citiram) "pregazilo vrijeme". Promjenilo se nekoliko generacija (lol?) routera u ove 3 godine koliko imate adsl, te je ovo stara kanta. Preporucam da produzite ugovor na 2 godine i dobijete novi.

Ostao sam paf.

Kaj sad radit? Preci konkurenciji, posto te ove krvoprije cijene samo ako znaju da nemres pobjeci od njih?
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:29   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Zasto pises ovakve idiotarije kad veze nemas?

Imam taj modem, koristim ga vec godinam, i sve perfektno radi
kaje to 8mbit?

slične brzinske rezultate sam i ja imao na siemensu lan c-010, parica mi ide sky high... stavio dlink neki krš čisto kao modem ispred wlan rutera i brzina sa 5mbit skočila na 6.8mbit (ili koliko je već plafon 8mbit linka).

isti rezultati i sa tomsonom (zapravo za nijansu slabiji neko dlink + canyon wlan).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:32   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor dUG1 Pregled postova
Preporucam da produzite ugovor na 2 godine i dobijete novi.
meni je njihov tehničar rekao da su oni dužni zamijeniti zastarjeli modem, pa mi donio free tomsona kojeg sam prodo jer je trešina zaključana

e sad... ja sam malo prek žnjore dobio takav tretman, tak da ne znam koliko je to točno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:50   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor dUG1 Pregled postova
HKaj sad radit? Preci konkurenciji, posto te ove krvoprije cijene samo ako znaju da nemres pobjeci od njih?
Kupi polovnog Thompsona za 200kn putem oglasnika ili Tržnice.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:50   #18
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Meni nisu rekli da produžim ugovor jer sam ga već produžio u 10. mjesecu. Meni su rekli da nabavim novi modem
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 12:52   #19
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Nije problem kupiti novi modem ako bi to bilo rješenje problema. A ako i s novim modemom bude isto, što onda?
I koji da kupim??
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 13:04   #20
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
meni je njihov tehničar rekao da su oni dužni zamijeniti zastarjeli modem, pa mi donio free tomsona kojeg sam prodo jer je trešina zaključana

e sad... ja sam malo prek žnjore dobio takav tretman, tak da ne znam koliko je to točno.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kupi polovnog Thompsona za 200kn putem oglasnika ili Tržnice.
Joooj, vidio sam tog tonsona (ako mislimo na istog) kod cure, a od nedavno i kod kuma. Trash ga najbolje opisuje.
Opcije opcenito i podesavanje wirelessa ajme majko.
+ Pretpostavljam da je to anex b router, pa u slucaju naknadnog prelaska na konkurenciju, ga mogu bacit?

Tak da...pitat cu nekog tko ima znoru u T-comu, ali ak ne bu islo, a ping/pucanje veze ostane ko i sada, dovidjenja. Njihov gubitak, na kraju krajeva
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 14:22   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor dUG1 Pregled postova
Joooj, vidio sam tog tonsona (ako mislimo na istog) kod cure, a od nedavno i kod kuma. Trash ga najbolje opisuje.
Opcije opcenito i podesavanje wirelessa ajme majko.
+ Pretpostavljam da je to anex b router, pa u slucaju naknadnog prelaska na konkurenciju, ga mogu bacit?

Tak da...pitat cu nekog tko ima znoru u T-comu, ali ak ne bu islo, a ping/pucanje veze ostane ko i sada, dovidjenja. Njihov gubitak, na kraju krajeva
Nisam ni rekao da je Thompson super duper, ali nije ni toliko loš za osnovnu namjenu i nikakva pretjerana podešavanja.
Svi ISP-ovi u HR, osim Optime i to samo u slučaju da imaš njihov tf i net, koriste Annex B protokol, tako da izjava o tome da taj router ne podržava ostale ISP-ove ne stoji. Ako misliš jednog dana prijeći na Optimu (pazi, samo opcija tf+net), onda kupi D-Link G684T koji se može flashati i u Annex A (osobno izveo nekoliko puta i do sada nikakvih problema na nijednom).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 21:23   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma tomson je zapravo prilično jak uređaj s obzirom da dođe 200kn po oglasima, naravano ako se da flešat na full verziju, makar i ovako osnovni za nezahtjevne korisnike (velika većina) je stvarno idiot-proof i radi bez greške.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 01:17   #23
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
ma kakvo produženje ugovora, ja sam imao sreće što mi se pokvario D-Link 584T, prijavio kvar i dobio Thomspona st780, router je the zver
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 01:34   #24
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
ma kakvo produženje ugovora, ja sam imao sreće što mi se pokvario D-Link 584T, prijavio kvar i dobio Thomspona st780, router je the zver
Treba se docepat novog siemensa http://www.t-com.hr/privatni/kzona/k...jno.asp?id=103 ovo je prava igracka stvar
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 12:23   #25
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Evo i mali update. Danas mi je palo na pamet da bi mi drugi telefon možda stvarao probleme. Jedan je spojen preko splitera a drugi nije. I iskopčam ja ovaj drugi kad ono... opet sve normalno. Slučajnost? Ponovo sam ga ukopčao pa iskopčao i ne, nije slučajnost. Nakon 20tak minuta me nazovu iz t-coma ( jel to slučajnost?? ) da bi me pitali jesu li serviseri izašli na teren i sredili kvar. Rekoh da nisu ni trebali dolaziti jer se sve normaliziralo. Onda mi je čovjek spomenuo i mogući drugi telefon kao uzrok problema. Uglavnom, sada sve radi kako treba ( osim drugog telefona ) ali konačno rješenje je nabava novog modema. Na pitanje za preporuku novog modema, reče mi da si uzmem najjeftiniji. Eh,sad...
Gledam nešto na nabavi i ovo mi je zapelo za oko:
http://www.diskont24.com/product.php...cat=142&page=2
http://www.diskont24.com/product.php...cat=142&page=2

Imate li iskustva sa ovim??
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 12:23   #26
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
pa ljudi sta prije ne provjerite dali je doista vrijeme pregazilo taj uređaj koji posjedujete da nebacate pare ili bezveze na osnovu toga produzivate ugovor, posudite od cure, decka, bratica, sestricne, ujaka, tetke, strine... njihov uredaj pa isprobajte

mada bi svi adsl uredaji trebali raditi najmanje teoretski do 8mbit, vjerojatno u praksi mislim da ide do 7mbit jer ipak nije nista idealno, no ak idete sa 2mbit na 4mbit nebi trebalo biti problema
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 12:31   #27
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Treba se docepat novog siemensa http://www.t-com.hr/privatni/kzona/k...jno.asp?id=103 ovo je prava igracka stvar

meni upravo taj jučer stigao iz Iskona, a od sutra kreće u akciju kad ce me prebaciti na iskon

zašto je ovaj poseban? u proslom stanu sam imao Thomsona i radio je besprijekorno, tako da ne vidim zašto bi ovaj trebao bolje raditi, odnosno koje su mu prednosti?
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na