Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2008., 11:15   #1
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Cool Thermaltake 12cm A2460 (nešto čudno - tko tu koga)

Thermaltake 12cm A2460 Logo Fan postavljen sa bočne strane big tower kučišta. Recimo sada su temparature idealne, tj.
CPU : 37 Motherboard : 38 GPU : 38

Prilikom gašenja - paljenja kompa primjetio sam da se često puta znaju temparature popesti kao lude gore. Recimo CPU ode na 52-55 !

E, sada gledam ja malo taj Thermaltake 12cm A2460 Logo Fan i vidim da su slova tj. logo iscrtava gore, a ne dole ! Možda malo debilno ali svaki puta kada se logo "Thermaltake" ne iscrtava dole nego gore temparature se popnu ovako visoko. Znači li onda da se možda lopatice krivo okrecu pa da zbog toga temparatura skoci tako puno gore ? Kakve oni veze imaju sa iscrtavanjem loga ? Nemam pojma !
Ili je nešto sasvim drugo ?

Evo kako mislim da je logo gore :

http://img20.imagevenue.com/img.php?..._122_747lo.jpg

Znaci svaki puta kada je logo dole temp je recimo CPU-a 37-38, ako je pak gore temparatura CPU-a skoči na 52-55 u mirovanju !

Ova dva plava venta (vidi se samo jedan) sa vaše lijeve strane pušu prema Freezeru, a ovaj Thermaltake 12cm o kome govorim služi kao ispuh.

Sorry na ovako glupom pitanju ali temp CPU ode sa 37 na 55 !

I provjereno je više puta, uvijek ista stvar. Baš onako kako sam opisao.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 11:29   #2
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Zasto si bas odabrao ovakav smjer puhanja?



Ja bih za pocetak obrnuto okrenuo 2 straznja venta, a vjerojatno i tog TT-a...
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2008., 11:35   #3
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Probao sam okrenuti dva stražnja venta, tada temparature odu isto onako gore kao što sam napisao. Ako okrenem ovaj bočni onda on hebiga vizualno pak nema smisla tj. ne vidi se logo na njemu.
Prvo sam okrenuo onako kako si rekao ova dva stražnja venta. Dobio sam visoke temparature. Kada sam ih postavio da pušu prema Freezeru temp se smanjila. Sada eto ovaj Thermaltake zeza. Mislim da je on u pitanju.
Kada sam to sve podesio mislim si super !
Znaci dva stražnja koja pušu prema Freezeru i ovaj bocni kao ispuh.
Temp CPU : 37 GPU : 38 Motherboard : 37-38.
Kažem ja necu nista dirati. Sada vidim kod paljenja kada se logo pojavi gore "Thermaltake" i to kao na slici temp skoci kao luda gore !
Mislim ne dešava se to uvijek, samo se zna dosta cesto. I onda zgasi komp pa upali i tako par puta dok logo ne sjedne dole.
Moram paziti kod paljenja ili restarta gdje ce se pojaviti logo, gore ili dole. Svašta !
Jer se to promjeni smjer vrtnje lopatica (što mi je blesavo) ili što ? Zbunjen.
Opet ne kužim baš ....

Zadnje izmijenjeno od: ChP3. 17.06.2008. u 12:10.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 18:55   #4
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Da li zna netko na koji bi macin mogao smanjiti buku ovog Thermaltake 12cm ?Vent je poprilicno bucan + jos sto je na pleksiju pa poprilicno vibrira ...Imam onaj zalmanov fan mate 2, ali neznam gdje naci kabel pomocu kojega bi to spojio na onaj molex sto ide sa ovim Thermaltake ventilatorom.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 19:25   #5
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Besplatna solucija http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=22347

Ako ti je vent kojim slucajem spojen na plocu, mozes probati sa programom speedfan ako ga tvoja ploca podrzava. I samim time softverski mjenjati brzinu venta.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na