Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2011., 20:50   #1
nightfire007
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 36
EPSON AcuLaser M1200

Alo ljudovi....

kaj velite na ovo čudo?

Bi ga uzeo, no imao sam loša iskustva sa svojim 1. printerom - CANON-om .....
Ako ga ko ima, neg objavi njegove boljke, i kak stoji s tonerom? ima gdje za nabaviti jeftino ???

Prva opcija mi i dalje ostaje SAMSUNG ML1660...no, ako mi ko kaže kakvu lijepu riječ za ovoga, možda se i predomislim :-))))
nightfire007 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 11:02   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Zna li netko kako se dvostrano printa sa navedenim printerom, u specifikaciji piše da printer posjeduje manual duplex, ali u driverima ni traga?
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2011., 13:08   #3
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor nightfire007 Pregled postova
Alo ljudovi....

kaj velite na ovo čudo?

Bi ga uzeo, no imao sam loša iskustva sa svojim 1. printerom - CANON-om .....
Ako ga ko ima, neg objavi njegove boljke, i kak stoji s tonerom? ima gdje za nabaviti jeftino ???

Prva opcija mi i dalje ostaje SAMSUNG ML1660...no, ako mi ko kaže kakvu lijepu riječ za ovoga, možda se i predomislim :-))))

Izgleda kao Epson EPL 6200. Za EPL 6200 imamo chipove za M1200 nemamo CHIP ove

EPL 6200 je bolja opcija. Veći spremnik sa tonerom.

== 500 kn
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 18:21   #4
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Obnavljamo Samsung ML-1660/1665 tonere, a imamo chipove za Epson M1200 (1,8k).

Više detalja na pm...

Što se tiče manual duplexa, skini si user manual pa provjeri...
Krvavy je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 19:43   #5
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
pogledao i nigdje ne vidim...

btw. imate li tonere i sa samsung clp-315?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 07:16   #6
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
pogledao i nigdje ne vidim...

btw. imate li tonere i sa samsung clp-315?
Imamo... cyan, yellow i magenta ... 250,92 kn/kom, black ... 264,45 kn (rade kao originali - chip i sve)

Imamo na lageru (mada preferiramo da stranka donese/pošalje prazne)...

Javite se na pm...
Krvavy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 15:46   #7
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
ne treba mi zasada, no imati ću u vidu
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 16:34   #8
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Ima li netko navedeni printer (Epson M1200) i može li mi reći postoji li način kako da se izvrši duplex print sa tim printerom? U specifikacijama je navedno, no u opcijama drivera nigdje ni traga opciji...

Kontaktirao sma Epson tehničku podršku i nakon 3 mejla sam shvaio da ni oni ne znaju rješenje. Na upit postoji li šansa da u update-u drivera stave funkciju kako je i navedno u specifikaciji odgovaraju da ne znaju hoće li biti updatan driver...

Ako oni ovo ne riješe, neće mene Epson više vidjeti... jedan veliki za Epson...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 09:31   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Ukoliko ti treba duplex onda ti je bilo najpametnije da si uzeo neki inkjet. == cca 800 Kn +pdv
Od lasera sa duplexom preporučemo jedino neki Lexmark == cac 1400 kn + PDV

Pazi ovo sve drugo su igračke. Naime maualan duplex je opsana igra jer ukoliko ti se papir zaglavi u M1200 u fjuzeru a to je lako za očekivati, ne gine ti servis 200 - 300 kn. A ukoliko to sam pokušaš isčupati sa nekavim pincetama, PAPA printer. Ode folija u grijaču.

Naravno zbog toga nema i tu ociju u draiveru

Jasno?
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 10:47   #10
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
hmm, meni na samsungu ima manual duplex (samsung clp 315), zašto je veća opasnost da se zaglavi ako koristim duplex u odnosu kada se duplex ne koristi? Ne mislim printat 100 strana u duplexu već 7-8.
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2011., 12:48   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Manual duplex bi po mojoj logici značilo da moraš ručno okrenuti papir pa ti to dođe jednako kao i da ga nemaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 14:08   #12
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
tako je, ali da ti to printer nudi unutar svojih opcija drivera, dakle isprintaš x papira i okreneš svih x papira, staviš natrag u printer i on nastavi sa printanjem stranica koje nije ispisao... Ovaj printer to nema, barem ne na driverima za Win XP iako je navedeno u specifikaciji...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 14:50   #13
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Manual duplex bi po mojoj logici značilo da moraš ručno okrenuti papir pa ti to dođe jednako kao i da ga nemaš.
I kad ti se zgužva jedna stranica ili povuće dva lista odjednom možeš cijeli snop papira baciti. A papir koji je jednom prošao kroz fjuzer uvijek ima na početku mali zapečeni šlif. Pa se takav papir lako zaglavljuje. A stare gumice ga teško pigaju. Zamisli si tokarski nož pod 0 st i nož prema dolje pod 10 st.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 21:21   #14
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Za koliko stranica je starter toner na tom printeru?

Čujem da je zamjenski toner 200 i nešto kuna, navodno za 2500 stranica
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 09:58   #15
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Za koliko stranica je starter toner na tom printeru?

Čujem da je zamjenski toner 200 i nešto kuna, navodno za 2500 stranica
Gledaj ponavlja se stara priča.

Da bi netko znao odgovor na navedeno pitanje, netko prvo mora uzeti novi M 1200. Uzeti startni toner. Istresti toner iz kazete i onda zna stvarno koliko se otisaka može sa tim tonerom napraviti.

M1200 nije na našem tržištu duže od 6 mjeci. Znači zamisli nekoga tko će kupovati svakih 6 mjeseci nove Epsone Canone HP Samsunge -* 3- modela i ispitivati koliko stvarno tonera ima u tom startnom toneru. I sve to raditi gratis.

Kako svi gore navedeni proizvođaći kopiraju jedan drugog, a Samsung ML 1660 provjereno dolazi sa tonerom od 500 otisaka. a ovaj Epson je jeftiniji od Samsunga za očekivati je da isto i on dolazi sa sličnim kapacitetom tonera.

E sad treba dalje pogledati dali u M 1200 ide toner od Epsona EP 6200. Jer su to u principu dva ista printera. Ukoliko ide isti tonere ( opet nemoj očekivati da netko svakih 6 mjeseci pokupuje sve nove modele da bi to doznao) onda te zamjenski toner dođe 200 kn + 50 kn za CHIP. Međutim ukoliko nije isti toner onda se moraš dogovoriti sa nekim toner servisom da ti osgura taj CHIP. Platiš tih 50 kn kao avans i riješio si problem

Sa drughe strane za sve ostale koji prate ovu temu. Ovo je teška pušiona.

Zašto?

Recimo da kupite ovaj printer. Dali ste cca 350 kn. Kasnije ustanovite da nema zamjenskih tonera(natrvno za nove modele nikad nema zamjenskih rješenja jer se iz istog razloga i mijenjaju svakih 6 mj). Ili morate baciti sasvim ispravan zamalo novi laser(imate ih na Hot spotu koliko hočete) ili dati cca 450 kn za novi toner. Kažete radije ću ovaj baciti i uzeti novi opet za 350 kn. I tako istu stvar napravite 3 puta. I stalno imate novi novcati laser a potrošili ste cca 1000 kn + PDV.Odlično zar ne. Kako za koga.

Recimo da ste kojim slučajem uzeli neki paket 3 tonera + gratis printer opet za 1000 kn + PDV, imali bi na stolu stalno jedan te isti zamjenski printer.

U čemu je razlika?

Za 1000 kn + PDV u prvom slučaju ste otisnuli 3* 500 otisaka plus tri neizmjerna zadovoljstva shopingiranja

A u drugom slučaju za 1000 + PDV ste otisnuli 3* 4000 otisaka bez zadovoljstva shopingiranja

Ili za isti broj otisaka morate kupiti cca 4-8 * nova Epson M1200 Ovisno koliko stvarno ima to tonera u startnom toneru.

Jeli sad jasno čemu je kvaka? Ukoliko nije pogledajte si kreditnu karticu nakon 3 godine.

Inače u principu Epson EP 6200 nije loš printer imamli smo ga na servisu a imate jednog i u Hot Spot ponudi. A M1200 još nije stigao u naš servis tako da neznamo stvarnu razliku. Ali u principu je to mizerija u pogledu robusnosti spram HP LJ 1300 iz ponude 3 tonera + PRINTER GRATIS.

Zašto?

Pa i sam proizvođač je digao od njega ruke. Naime više ne postoji ni opcija ni potreba RESETIRANJA zamjene OPC BUBNJA. Naime i sam proizvođač ne očekuje da će taj uređaj stvarno doživiti potrebu zamjene OPC a. ))))

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 28.04.2011. u 10:09.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 12:58   #16
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
xyt
goranbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na