Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2010., 23:34   #1
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Acer vs Asus (i5 vs i7)

Pozdrav,
upustio sam se u kupnju laptopa i zapeo sam za 2 koja mi se svidjaju.
Radi se o http://www.protis.hr/products/detail...3jqsx088/40142 i http://www.protis.hr/products/detail...pxb0c017/38231 pa me zanima vase misljenje.
Dali je bolje uzeti ovaj Acer sa i5 procom koji ima 2 jezgre (4 threads) i taktom od 2.53ghz (turbo 2.8ghz) ili Asusa sa i7 koji ima 4 jezgre (8 threads) i taktom 1.73 ghz (turbo 2.93ghz)?

Graficke su podjednako dobre koliko sam imao citati, pa mi to i nije toliko bitno, osim ovoga da mi je Acer veci ekran, 17.3" a Asus je 15.6".

Sta preporucate, iskustva, misljenja u vezi samih laptopa i/ili procesora?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 23:59   #2
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ovisi isključivo o tvojim potrebama:
Dali češ imati više koristi od boljeg proca i za što će ti monitor služiti.
Ovaj 17 incha je neloš dok je ovaj 15incha 1366x768 za 6,7k kuna nikakav, opet ovaj i7 je dosta jači.
Bilo bi najbolje da definiraš sam sa sobom za što ćeš laptop prvenstveno koristiti pa onda po tim karakteristikama odlučiš koji..
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2010., 00:03   #3
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Pa prvenstveno ce ga sestra koristiti za svakodnevne aplikacije, office, filmovi, surfanje, itd, ali bi vec kad kupujem volio ponekad da mogu nesto zaigrat.

Znaci i7 je ipak bolji proc, bez obzira sto je 1.73-2.93 ghz, a ovaj i5 2.5-2.8?

Kad bi ovaj Asus bio 17.3" ekran nebi ni sekunde razmisljao, odmah bi ga uzeo, ali ovako nekako mi se cini da mi je to premalo.

I da, sada imam hp nx7400(RH598ES#AKN), u everestu (a i po netu) pise da je ekran 15.4", a ja bi se zakleo da je 17.2". Dapace, cijelih 4 godine zivim u uvjerenju da je 17.2".
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 00:17   #4
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ako će laptop prvenstveno koristiti sestra onda bi bilo zgodnije što manje težine/dimenzija, znači prednost 15" ekranu. Za proc na laptopu nebi treba briniti da bude usko grlo za igrice tj u 99% slučajeva će to bit grafa...
Stojim iza onog gore da za 6,7kn bi trebao dobiti nešto bolje od ekrana rezolucije 1366x768, moja preporuka WSXGA (1680×1050).
Pred par dana sam preporučio tu na forumu ovo za slične novce ( sad vidim da ga nema više za kupiti ) pa pogledaj dali ima nešto za te novce koje misliš potrošiti bolje.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 00:36   #5
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Neznam, nije mi previse ni vazno taj ekran, jer ga planiram spojit kad treba na monitor.
Otic cu sutra pogledati u Links oba laptopa (otprilike slicne modele) da vidim velicinu ekrana/kvalitetu izrade.
Nekako me vise vuce ovaj i7, jer ja imam Q6600, ali onda opet ako mi bude premal ekran, uzet cu ovaj i5.

Fala na brzin odgovorima, nadan se da cu se sutra javiti sa novog laptopa
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 10:52   #6
dejan08
Premium
Moj komp
 
dejan08's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Neznam, nije mi previse ni vazno taj ekran, jer ga planiram spojit kad treba na monitor.
Otic cu sutra pogledati u Links oba laptopa (otprilike slicne modele) da vidim velicinu ekrana/kvalitetu izrade.
Nekako me vise vuce ovaj i7, jer ja imam Q6600, ali onda opet ako mi bude premal ekran, uzet cu ovaj i5.

Fala na brzin odgovorima, nadan se da cu se sutra javiti sa novog laptopa
ako se ne mislis sa tim laptopom bavit obradama zvuka i videa procesor ti ne igra toliku ulogu za ono sta si naveo, nema ti se smisla toliko zamarat

radije se skoncentriraj na kvalitetu ekrana

mogao bis sve radit i sa starijim c2d bez problema
__________________
Lenovo T530
Dell Studio 1555
dejan08 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 10:59   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Od oba predložena, Asus je daleko kvalitetniji. Za potrebe tvoje sestre je dovoljan i3, pa čak i C2D i nema potrebe za nekim uber komponentama.
Pogledaj si Toshibu Satellite L655-1DW s kojom možeš sve što si naveo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na