Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2008., 15:26   #121
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
MX-2 je među najboljim pastama uopce..tako da nemas potrebe prelazit s nje na neku drugu..I jos k tome se fino razmazuje. Ima pakiranje i od 30 (!) grama:-)
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 15:28   #122
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
MX-2 je među najboljim pastama uopce..tako da nemas potrebe prelazit s nje na neku drugu..I jos k tome se fino razmazuje. Ima pakiranje i od 30 (!) grama:-)
Pa koliko to dođe Bogo moj?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2008., 15:30   #123
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
40kn, imaš je u Linksa.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 15:39   #124
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
40kn, imaš je u Linksa.
Da za pakovanje od 4 grama, ja pitam za ono od 30 (i gdje ga se može nabaviti).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 15:51   #125
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
imas ga za kupit u slovenskoj online trgovini, Cool-pc. mislim da kosta nekih 40 €, ali je ima da se može mazati na kruh umjesto paštete:-)
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 15:53   #126
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
da se može mazati na kruh umjesto paštete:-)
Hoćeš reći da je jestiva?

EDIT: da, šalim se (da napomenem za svaki slučaj)

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 20.02.2008. u 16:08.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 15:57   #127
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Hoćeš reći da je jestiva?
Lol razer nadam se da se salis
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 19:21   #128
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
evo malo sam se obnovio, dakle konačno prava memorija u mojoj kanti, i sada konačno mogu krenuti u neki ozbiljniji OC, trenutno je na 3200, i testirao ga malo orthosom, ne predugo samo tek toliko da vidim kakve će mi temp biti, i mogu samo reči da sam apsolutno i totalno zadovoljan svojom investicijom u GEMINI-a jer su temp predobre- dakel nakon 30min orthosa temp je bila između 48 i 51 stupnjeva Celziusovih, a ja mislim da je to sasvim uredu s obzirom na 1.312v sa Vdropom nesjećam se koliko je u biosu!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 15:13   #129
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Gemin+2kvalitetna venta je zakon..
dobro to je investicija od oko 390 kn, za te pare i mora biti dobar
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 21:41   #130
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
OMG, clan jos iz 2001. godine pita da li se mogu skinut heatpipe-ovi?

Nije moguce.
e pa kume moguće je

http://metku.net/index.html?path=mod...ive/index_eng2
Jozha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2008., 22:06   #131
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Strašan projekat

Razer je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 22:39   #132
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova

fkt strasno .... dobro
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 22:47   #133
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova
Do mene je. Bio sam mislio da su heatpipe-ovi zavareni za bazu, kao kod Freezera.

Jako dobar projekat, planiras li mozda takvo nesto?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 23:22   #134
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
E ovo je reci majsorluk , Svaka cast
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 23:44   #135
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova
meni baca PageLoadError, na tri različita browsera

EDIT: radi
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 08.03.2008. u 00:04.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 10:46   #136
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question

Jel bi taj GeminII išao na moju ploču - ABIT AN8 32X? Sviđa mi se što hladi MOFSETE i sve to, a moja ima pasivno hlađenje. Ako bi išao, onda bi na njega montirao i 2 venta od 120 mm. Drugo, da li bi to onda stalo u CoolerMaster CM690 kućište i treće, da li bi bolje ohladio moj AMD Athlon X2 3800+ na 2.6 GHz nego Bigtyphoon VX, tj. da li bi imao još lufta za overclock?

Što se kompatibilnosti tiče, gledao sam na CoolerMasterovim stranicama manual od GeminII i nigdje nisu navedeni konkretni model ploča, samo da se na neke AMD ploče ne može okomito montirati ako sam dobro shvatio.

Ajd ljudi, skroz mi se sviđa ovaj cooler.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 14:01   #137
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne vidim razlog zasto nebi isao na tu plocu. Nema nista sto bi eventualno smetalo. A u kuciste ti stane sigurno, jer je i nizi od BigTyphoona npr.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 15:57   #138
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ne vidim razlog zasto nebi isao na tu plocu. Nema nista sto bi eventualno smetalo. A u kuciste ti stane sigurno, jer je i nizi od BigTyphoona npr.
A da li će mi bolje ohladiti procesor? Kao što sam rekao, sa dva ventilatora od 120 mm.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 16:02   #139
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
imas milion testova na netu, istrazi sam..
meni se svidio, i imao sm ga puna 3 tjedna..sad sam na stocku
Toi sto ti on puse okolo po svemu to ti banana, jer jako slabo puse, i puse topli zrak, tak da ti je ucinak hladjenja jako mali..
Jos je najveci problem sto da bi Gemin ok radio moras imat 2 neta na njemu, i 2 venta kraj njega, jer inace 0 bodova..ma, kazem ti , odustao ja od njega..nije to to..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 18:34   #140
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
A da li će mi bolje ohladiti procesor? Kao što sam rekao, sa dva ventilatora od 120 mm.
A ko to moze znat? Ovako od oka, hoce, iz jednog razloga,a to sto je baza na BT najcesce konkavna . Inace OC ne ovisi samo o hladjenju, sve ovisi o x stvari.

A sad na sraleta:

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
imas milion testova na netu, istrazi sam..
meni se svidio, i imao sm ga puna 3 tjedna..sad sam na stocku
Sad zelis rec da je stock bolji ili?
Citiraj:
Toi sto ti on puse okolo po svemu to ti banana, jer jako slabo puse, i puse topli zrak, tak da ti je ucinak hladjenja jako mali..
Ti si banana. O cemu ti pricas pobogu? Kakav topli zrak. Pa jesi li procitao topic. Lijepo se vidi razlika od ~10c u odnosu na BT. A memoriji, chipsetu i mosfetima je i taj tvoj "topli" zrak dovoljan za normalno hladjenje. Ne govorim o extremnim uvjetima.
Citiraj:
Jos je najveci problem sto da bi Gemin ok radio moras imat 2 neta na njemu, i 2 venta kraj njega, jer inace 0 bodova..ma, kazem ti , odustao ja od njega..nije to to..
Molim te da mi objasnis boldano. To ama bas nikako ne kuzim.

Moja konfa iz "Moj komp", radi 24/7 vec 6-7 mjeseci (kad je napisan ovaj topic), znaci q6600@3,0 sa def. voltazom, mema na 1066, dodirujem prstima chipset pasivac, mem. heatsinkove, i osjeti se protok zraka. Valjda je srale okrenio ventove naopacke pa nije imao protok.

Necu da ovo ispadne da je GeminII cooler nad coolerima, ali je definitivno jedan od najboljih za ulozeno/dobiveno, ma sta srale mislio o tome.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 18:49   #141
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
@srale7 ne mogu odoljeti da ne komentiram da pises gluposti
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 18:50   #142
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Srale, drobiš.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 18:58   #143
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
gle, Nino opcepoznato je da me iz nekog razloga ne volis i stoga ne zelim ulazit u ikakve rasprave s tobom..ali odgovorit cu ti..

Citiraj:
Sad zelis rec da je stock bolji ili?
da stock je bolji


Citiraj:
Ti si banana. O cemu ti pricas pobogu? Kakav topli zrak. Pa jesi li procitao topic. Lijepo se vidi razlika od ~10c u odnosu na BT. A memoriji, chipsetu i mosfetima je i taj tvoj "topli" zrak dovoljan za normalno hladjenje. Ne govorim o extremnim uvjetima.
ne vidim zasto odmah vrijeđanje.. ti si kao neki stariji lik a ponasas se kao dijete..

A topli zrak? pa dva venta vuku "svjezi" zrak i on prolazi izmedu gustih aluminijskih listica i tu se zagrijava i tako zagrijan "hladi" ostatak po maticnoj..

Citiraj:
Jos je najveci problem sto da bi Gemin ok radio moras imat 2 neta na njemu, i 2 venta kraj njega, jer inace 0 bodova..ma, kazem ti , odustao ja od njega..nije to t
Prije gemina sam imao Minea i sa clockanim procom temp u loadu nije prelazila 50-52 stupnja. da bi to dobio s geminom, morao sam stavit gore 2 ispusna venta. i naravno sve ja to fino testiram i onda stavim stranicu gore i naravno temperatura poraste za par stupnjeva..


Znaci imao sam Minea koji ok cooler, prodao ga i kupio Gemina jer sam htjeo rijesit problem grijanja ramova i NB. moram priznat ocekivao sam puno, a dobio-manje od ocekivanog i zbog toga je usljedilo razocaranje i prodaja.

Znaci po meni je taj propuh toplog zraka jednostavno preslab. ocekivao sam vise od 2x120mm. ali listici su dosta gusti, i jednostavno ne moze vise zraka proc. Jos je problem sto imam CM690 i onda se u gornjem dijelu skuplja topli zrak i to naravno umanjuje ucinkovitost coolera. i jos mu jako smeta bocna stranica..

Naravno to su sve moja zapazanja i neki se ne moraju s njima slozit(NINO) kao sto se ti isti nece slozit ni sa jednim mojim zapazanjem..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 19:41   #144
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
...ne vidim zasto odmah vrijeđanje.. ti si kao neki stariji lik a ponasas se kao dijete..
Nije vrijedjanje, samo reply na tvoj izraz "to ti je banana", opet se ispricavam ako nisi shvatio. Opet je do tebe, a i kazu da stariji podijetinje.

Citiraj:
Prije gemina sam imao Minea i sa clockanim procom temp u loadu nije prelazila 50-52 stupnja. da bi to dobio s geminom, morao sam stavit gore 2 ispusna venta. i naravno sve ja to fino testiram i onda stavim stranicu gore i naravno temperatura poraste za par stupnjeva..
Bigtyphoon, Scythe Mine sam isprobao prije ovog GemniII. On je na kraju debelo bolji od ova dva prethodna. Dali ti to nesto govori. Nesto si radio krivo IMO.
Citiraj:
Znaci imao sam Minea koji ok cooler, prodao ga i kupio Gemina jer sam htjeo rijesit problem grijanja ramova i NB. moram priznat ocekivao sam puno, a dobio-manje od ocekivanog i zbog toga je usljedilo razocaranje i prodaja.
Ponavljam se, IMO nesto je krivo u svemu tome, a znam da nije Gemin.
Citiraj:
...Jos je problem sto imam CM690 i onda se u gornjem dijelu skuplja topli zrak i to naravno umanjuje ucinkovitost coolera. i jos mu jako smeta bocna stranica..
Zar nema taj CM690 front i back ventove. Nemoj zaboravit da ja imam ati x2 grafu koja je u polozaju tocno ispod Gemina i vjeruj mi mozes kavu na njoj skuhat kako se grije, pa opet mi to nesmeta hladjenju.
Citiraj:
Naravno to su sve moja zapazanja i neki se ne moraju s njima slozit(NINO) kao sto se ti isti nece slozit ni sa jednim mojim zapazanjem..
Objasni mi ti kako da se slozim sa tvojim zapazanjem kada covjeka slijepo uvjeravas da to nije to. Srale7 kad sebe uvjeris u nesto onda se drzi toga, a ne mijenjat misljenja.

Prilog by srale7 "...Gemin+2kvalitetna venta je zakon...."
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 19:53   #145
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Prilog by srale7 "...Gemin+2kvalitetna venta je zakon...."
da, bilo je, u pocetku. I onda sam maknuo te ventove jer mi je to sve bilo preglasno, malo dignuo proc i gemin (u mom slucaju) se poceo gubit..
Ne kazem da je taj cooler los, cak sto vise, to je solidan cooler, za neke i najbolji, ali eto meni se nije svidio, ja sam ga prodao i sve 5. Kome je super neka bude sretan i nek ga zadrzi, kome kao meni ne valja neka ga proda..

Citiraj:
Objasni mi ti kako da se slozim sa tvojim zapazanjem kada cuvjeka slijepo uvjeravas da to nije to. Srale7 kad sebe uvjeris u nesto onda se drzi toga, a ne mijenjat misljenja.
ma nikoga je slijepo ne uvjeravam niti mi je to bila namjera. samo sam iznio svoje misljenje i iskustvo oko coolera..
Ja sam prije kupnje valjda 100 puta pogledao tvoj review i rekao sam si:to je to. ali kupio ga i prodao..mozda sam jednostavno previse ocekivao od njega..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 20:50   #146
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Koliko je Gemin loš po tebi? Kakve su temperature?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 21:00   #147
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Meni su na Geminu sa dva 2100rpm venta temperature Q6600@3.6 u full loadu nakon sat vremena max. 54 stupnja. Idle je oko 36-37 (upaljen 24/7), a u normalnom radu (i igrama ) ne prelazi 47 stupnjeva. Zbilja sam prezadovoljan.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 21:25   #148
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@Razer Iskreno se vise ni ne sjecam, ali otprilike sa Mineom u loadu su bile oko 52, sa geminom bez dva venta iznad na ispuhu i sa zatvorenom stranicom ako se ne varam oko 54. kad bi stavio gore 2x120 onda bi temperature pale na 50. a kad bi skinuo stranicu 48.

Citiraj:
Meni su na Geminu sa dva 2100rpm venta temperature Q6600@3.6 u full loadu nakon sat vremena max. 54 stupnja. Idle je oko 36-37 (upaljen 24/7), a u normalnom radu (i igrama ) ne prelazi 47 stupnjeva. Zbilja sam prezadovoljan.
bilo bi i meni tak, ali to mi je preglasno..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 00:21   #149
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Ja ću ga uzeti, pa se javim kako ide. Hvala na komentarima i žao mi je zbog eventualnih sukoba interesa. Samo moram zvrcnuti Feniks da vidim kada će ga dobiti. Mislim da nema drugdje...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 17:50   #150
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Ja ću ga uzeti, pa se javim kako ide. Hvala na komentarima i žao mi je zbog eventualnih sukoba interesa. Samo moram zvrcnuti Feniks da vidim kada će ga dobiti. Mislim da nema drugdje...
Zelim ti sve najbolje sa Geminom. I da, ima ga samo u Feniksu, stoga nazovi, i rezerviraj.
A sto se tice sukoba interesa
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na