Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2022., 13:30   #1
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
(riješeno) Nema slike, grafička čudno radi

Pozdrav svima!
Sve sto sam ucinio je da sam spojio kabel napajanja u DVD ROM dok je komp bio upaljen, jer sam primijetio dok sam ga izvlacio da mi se odstekao. Sto je rezultiralo kratkim iskrenjem i mirisom neceg pregorjelog, ali sam odmah iskljucio komp.

Rezultat je da nema slike na ekranu i ventilator graficke mijenja brzinu/zvuk svakih cca 2 sekunde.
Nema (vise) zvuka maticne na pocetku.

Probao sam izvuci memoriju i nista. Otpojio sam i kabal od ventilatora graficke na par sekundi, zvuk postane normalan, ali nema slike i dalje.

Imam originalnu Gigabyte Geforce gts 450 graficku. Ne vidim da je nesto spaljeno ali na mjerenju multimetrom kondenzatora sa pistalicom, na nekima od njih nema zvuka.

Posto sumnjam na graficku, moze bit i da je maticna?
Jer vidim da nema bipova na pocetku, a prije je bilo. Kako to sve provjeriti?

Video zvuka:
https://youtube.com/shorts/vMeqs-sZsWc?feature=share
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2022., 13:40   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Probaj grafičku u drugom kompu.
S obzirom na starost matične i gratičke najjeftinije ti je na njuškalu kupiti novu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2022., 21:04   #3
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Nasao sam doma Gainward GTS250 karticu. Jedva sam ju uguro kolika je. Nisam siguran jel radi al trebala bi.

Ima za napajanje 2x 6-pin konektore. Moraju se oba spojiti iz bilo kojih slobodnih kabla iz napajanja?
Probao sam i nema slike.

Za ventilator ima bijeli konektor, no ne znam di da ga ustekam. Na kartici je bijeli konektor, ali nije taj.
Na maticnoj ima neki SYS FAN konektor, imaju isto 4 pina, ali vanjski dio plastike ne odgovara ovom iz ventilatora.

(Bez brige, palio sam bez ventilatora na kratko).

Sve mi lici da je maticna u pitanju, jer ne cujem bip na pocetku :/
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20220528_195624.jpg‎
Views:	181
Size:	980.6 kB
ID:	25187  
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 08:42   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Bez brige ???? ....

Pa ti tu imaš totalni đumbus ...

Taj ventilator mora ići negdje na grafičku, ali koliko vidim da je i on mijenjan, pa ne paše u konektor (onaj bijeli na grafi) ....

Koja je ploča, imaš li možda 2 PCI-e utora, jel možeš u bios, da li proc ima grafu u sebi ?????

Daj detalja nekih ...

EDIT : Sad pregledao sliku, pa vidim da je to kraj ploče ... Najvjerojatnije si skurio port na matičnoj, ali to je sve za testirati ...

Naravno grafu u drugom kompu, probat upaliti matičnu sa procem koji ima grafu ... igranje ... a možda je i do napajanja ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 11:57   #5
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
I video je u prvom postu..
Maticna je GA-880GM-UD2H.
Ta druga nije moja graficka.
Ak mislis PCI-e x16, taj imam jedan samo.

Proc? Zar nema maticna grafu u sebi? (Imam konektor
za ekran dodatni na njoj).
Rado bih pokusao ju upalit, ali neznam kako, nemogu do biosa.. Ali imam laptop
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 12:27   #6
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
u tvom slucaju iGPU je na maticnoj, to je socket am3.. resetiraj BIOS pomocu pinova ili izvadi bateriju na kratko, i onda probaj spojit monitor na konektor od maticne, morao bi iGPU proradit tj dat sliku u tom slucaju (ako nije maticna prdnula)
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 13:21   #7
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
u tvom slucaju iGPU je na maticnoj, to je socket am3.. resetiraj BIOS pomocu pinova ili izvadi bateriju na kratko, i onda probaj spojit monitor na konektor od maticne, morao bi iGPU proradit tj dat sliku u tom slucaju (ako nije maticna prdnula)
Jesam, odma sam to u ucinio, izvadio 2 puta bateriju u jednom resetiro pinove.
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 13:33   #8
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Hebemu tu više neznaš ko koga...


1. Iščupao si grafu van > BIOS reset > uštekao ekran na iGPU > radi ili ne radi????
2. Kaj je za napajanje? Jel iz njega smrdi?


Ako MBO nema ništ skureno više mi smrdi da je napajanje možda problem i da je tu nekaj vrisnulo. Dal je povuklo kaj za sobom - teško je reći (ili dal još bude).


Dakle - prvo odgovori jasno na ova dva pitanja - onda idemo dalje.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 14:01   #9
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Hebemu tu više neznaš ko koga...


1. Iščupao si grafu van > BIOS reset > uštekao ekran na iGPU > radi ili ne radi????
2. Kaj je za napajanje? Jel iz njega smrdi?

Ako MBO nema ništ skureno više mi smrdi da je napajanje možda problem i da je tu nekaj vrisnulo. Dal je povuklo kaj za sobom - teško je reći (ili dal još bude).

Dakle - prvo odgovori jasno na ova dva pitanja - onda idemo dalje.
Da. Ugasio. Izvadio grafu. Drzao metal na dva pina za reset pola minute. Upalio s grafom ili bez, (unutarnju i vanjsku) nema slike.

Napajanje iz oka radi. Ne smrdi. Testirao sam izlazne 6-pinove i daju 12 volti.
Od grafe stare se i dalje zaletava vent, samo sad nije svake 2 sek neg malo jos kasnije.

Isto sam sad probao USB-ove, ne rsvjetli ni mis ni tipkovnica, osim na jednim donjim usb-ovima mis radi ak se usb povuce do polovice van.. znaci onda samo svjetli, tipkovnica ne, valjda nema snage dosta.

Dvd jos radi, tj otvara vrata Ne smrdi mi nigdje. Vjerojatno je zadmrdilo u dvdu pretpostavljam, u kljucnom trenutku, jer vjerojatno nisam odmah ugurnuo jako uticnicu s prve nego dotaknuo kontakte..nez

Bez grafe uredno rade ventilatori, i cuje se onaj zvuk.kad se podize, valjda hard, ali nema BIPa

EDIT: Izvadio maticnu! Provjerio detaljno napajanje 4, 6,8 i 24-pin (bez loada). Jedan samo pin koji treba bit 12v daje 11.85v, no to je valjda okej.

Zadnje izmijenjeno od: malixx. 29.05.2022. u 20:25.
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 20:58   #10
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor malixx Pregled postova
Da. Ugasio. Izvadio grafu. Drzao metal na dva pina za reset pola minute. Upalio s grafom ili bez, (unutarnju i vanjsku) nema slike.

Napajanje iz oka radi. Ne smrdi. Testirao sam izlazne 6-pinove i daju 12 volti.
Od grafe stare se i dalje zaletava vent, samo sad nije svake 2 sek neg malo jos kasnije.

Isto sam sad probao USB-ove, ne rsvjetli ni mis ni tipkovnica, osim na jednim donjim usb-ovima mis radi ak se usb povuce do polovice van.. znaci onda samo svjetli, tipkovnica ne, valjda nema snage dosta.

Dvd jos radi, tj otvara vrata Ne smrdi mi nigdje. Vjerojatno je zadmrdilo u dvdu pretpostavljam, u kljucnom trenutku, jer vjerojatno nisam odmah ugurnuo jako uticnicu s prve nego dotaknuo kontakte..nez

Bez grafe uredno rade ventilatori, i cuje se onaj zvuk.kad se podize, valjda hard, ali nema BIPa

EDIT: Izvadio maticnu! Provjerio detaljno napajanje 4, 6,8 i 24-pin (bez loada). Jedan samo pin koji treba bit 12v daje 11.85v, no to je valjda okej.

Ploča ti je mrtva. Svejedno probaj s drugim napajanjem još za svaki slučaj.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2022., 22:21   #11
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Meni to liči na problem sa memorijom.
Izvaditi grafu, spojiti monitor na ploču i ubacivati memoriju u jedan pa drugi slot. Paziti samo da dobro memorija sjedne u slot. Ako imas dva modula, testirati jedan po jedan.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2022., 13:20   #12
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Meni to liči na problem sa memorijom.
Izvaditi grafu, spojiti monitor na ploču i ubacivati memoriju u jedan pa drugi slot. Paziti samo da dobro memorija sjedne u slot. Ako imas dva modula, testirati jedan po jedan.
Probao sam to. Imam 4 slota i 2 modula.
Odstekavao sam i neke jackove i isto.
Uzet cu drugu maticnu.

EDIT: Probao danas i napajanje od nekog starog kompa koji radi, i isto je. Znaci napajanje nije. Izvadio sam i procesor pa stavio nazad, probo bez njega.

Zadnje izmijenjeno od: malixx. 30.05.2022. u 19:44.
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2022., 07:53   #13
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ploča ti je mrtva. Svejedno probaj s drugim napajanjem još za svaki slučaj.
Oni koji su rekli da je maticna su dobili okladu!
Narucio sam drugu (slicni model) i za sad radi, kao i sve ostale komponente! (uracunajuci i moju GTS450 ).

Prvo pokretanje je bilo sporije jer se samo instaliralo, sad otvara brzo.

Da li trebam jos sta napravit kad sam zamjenio maticnu, kakve upgradeove?
Sto se tice BIOS-a, sad sam dobio sa duplo vise /podesavanja nego prije, a u pokretanj
sam dobio u desnom cosku neki novi Logo "epa pollution preventer".
malixx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na