Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2022., 11:27   #241
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Po cijeni su iznad jer nemaju konkurenciju za segment usluga koje pružaju, ovi ostali provideri su ikebane u Rune portfelju. Tu slijedi pad cijena ako i čim se pojavi Ht ili A1, teško je reć da li bi bili u paritetu, ali svi troje imaju dooooosta lufta na marginama.

Zaposlenici nemaju veze s isporukom billinga za potrošeni promet već s nedostatkom iole pristojnog CRM rješenja. Prodaja usluga im još uvijek nije značajna pa pretpostavljam da je jedna takva investicija priličan izazov za tim od 10 ljudi. CRM bez većih customizacija je investicija od 0,5-1M EUR. Nije problem za providera s 10.000 klijenata, ali Fiber to (broj klijenata) neće imat ni za godinu dana.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 12:38   #242
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,149
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
CRM bez većih customizacija je investicija od 0,5-1M EUR.
Zato se i ide na Salesforce I njemu slične SaaS-ove da ne roknes tu lovu odmah nego plaćaš monthly. Tako si i ovi manji mogu prebiti na xy mjeseci / godina pa makar na početku koristili raw crm I kasnije s porastom tražili customizacije.

Sent using Tapatalk
mann je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 14:27   #243
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Zaposlenici nemaju veze s isporukom billinga za potrošeni promet već s nedostatkom iole pristojnog CRM rješenja.
Zaposlenici nemaju ali jedan od glavnijih razloga odlaska ima - premalo kuna za raspodjelu.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 15:48   #244
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Zato se i ide na Salesforce I njemu slične SaaS-ove da ne roknes tu lovu odmah nego plaćaš monthly. Tako si i ovi manji mogu prebiti na xy mjeseci / godina pa makar na početku koristili raw crm I kasnije s porastom tražili customizacije.

Sent using Tapatalk
A ovi free, vrijede li što?

https://bitnami.com/stacks/crm
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 20:55   #245
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,149
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A ovi free, vrijede li što?



https://bitnami.com/stacks/crm
Ha, iskreno ne znam. Ruku na srce za poslovne korisnike nekako sam stajališta da mora netko iza toga stajati i po potrebi nešto prilagoditi, customizirati. Salesforce ima nekoliko verzija, od pristupačnih cijena do dosta skupih... Vjerujem da se većina može nekako pronaći u tim iznosima.

Sent using Tapatalk
mann je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2022., 09:19   #246
Bonez
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Mjesto
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Napisao je 20tb, ne 2tb.
Ja sam sa 27/4 bakrom isto tu negdje, samo ipak bliže 800gb mjesečno.
Vjerujem da bi se sa optikom dala natuć neka poštena cifra od bar 5tb i vjerujem da je 20 dovljno za normalnog korisnika.

Meni piše da će biti dostupno kroz 3 gladne godine, dotad sam osuđen na ove vrhunske brzine.
Ma 20TB je i više nego dovoljno za sada, po mom mišljenju. Kako tehologija ide naprijed, tako će i rasti apetiti. Evo, baš nedavno sam napokon prešao na 500/250 sa mizernih 20/5 i odmah mogu reći da više ne kalkuliram uopće oko veličine nekog torrenta ili slično
Bonez je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 17:01   #247
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Kakva su vam onda iskustva sa RUNE optikom? Nekako sve više naginjem da uzmem sada kada je napokon postalo dostupno kod mene (zaleđe RI). Preko koga ste vi uzeli? Ja se dvoumim između AirNeta ili Fiberneta, uzeo bi paket 200/100.
Kako to točno funkcionira, nakon što platim koliko treba da dođu spojiti? Oni razvuču od stupa do kuće, a po kući? Postojeći utp kabel je u cijevima, dali su voljni provlačiti kroz to ili šibnu kanalice i bok?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 21:44   #248
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Ja pred jedno 2.5 - 3 mjeseca uzeo Fibernet , 200/100 paket , i za sad sve OK , za moje potrebe i više nego dovoljno
Kod instalacije se dogovoriš sa radnicima sve, kod mene su bili i više nego korektni.. barem oko postavljanja onog njihovog uređaja , za ovaj dio oko kučne instalacije probaj sa njima dogovorit kad dođu montirat
Nakon uplate kod mene je nakon tjedan dana bilo odrađeno i spajanje na mrežu
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 15:49   #249
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ja sam isto na Fibernetu samo na većoj brzini - 500/250.

Imam samo pohvale i za Fibernet i za dečke iz RUNE-a koji su napravili instalaciju. Mislim da se sve može dogovoriti sa njima - ako postoji bužir, ne vidim zašto bi postavljali kanalice. S time da monteri iz Rune-a povlače optički kabel do ONT-a, sve dalje je na tebi i Fibernetu. Odnosno ne povlače ti UTP kabele.

Meni je npr ONT na tavanu, a dalje od toga je moj UTP do rutera koji je u dnevnom.

I prijatelj mi je rekao da njemu nisu htjeli povlačiti podzemno optički kabel do kuće (što mi je i razumljivo jer je to uključivalo rezanje ceste i kopanje 20m kanala do kuće, ni ja to ne bi radio za 750kn)
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 14:54   #250
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Danas " zanimljiva " situacija negdje oko Delnica , copy paste odgovora na prijavu kvara

- Pronađena je lokacija kvara, netko je odsjekao rezervu kabela i spojnicu te sve uzeo, napravio nam je veliki kvar osim toga napravljena je krađa kabela i spojnice.

Ekipe rade na popravku ali potrajat će nekoliko sati ako vrijeme dozvoli , mogući su i veći problemi i da kvar potraje duže, teško je prognozirati ali radimo na tome da do večernjih sati sve proradi no mora se izmijeniti veći segment kabela osim toga čeka se policija da napravi uviđaj.

Molimo Vas za strpljenje i razumijevanje!
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 14:29   #251
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Mislim da se Rune širi po Martinkovcu u Rijeci jer sam vidio "rezerve kabela" na svakom HEP-ovom stupu u okolici.
To je karakteristično i to radi samo RUNE, nisam vidio niti jednog drugog operatera da na svakom stupu ima ogromne namotaje kabela.

A onome tko je to ukrao u Delnicama, sumnjam da će se usrećiti kada unutra otkrije optičku nit.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 18:13   #252
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Mislim da se Rune širi po Martinkovcu u Rijeci jer sam vidio "rezerve kabela" na svakom HEP-ovom stupu u okolici.
To je karakteristično i to radi samo RUNE, nisam vidio niti jednog drugog operatera da na svakom stupu ima ogromne namotaje kabela.

A onome tko je to ukrao u Delnicama, sumnjam da će se usrećiti kada unutra otkrije optičku nit.
Kako znaš, možda izrađuje lampu...
A @kamacnik1 de se odluči čigouv si pa ti, Deunce, Raunagara ili Vrbousko
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 18:34   #253
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Znači ekipa počela krast i optiku. I ja sam mišljenja da će biti jako neugodno iznenađeni kada skuže da nema ni B od bakra.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 19:23   #254
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
ALo ekipa, upravo sam popunio papirologiju, zgrada sa 8 stanova, potpise sustanara i predstavnika stanara i sve prikupio, koliko ste čekali priključak nakon uplate?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 19:58   #255
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Ima svakakvih primjera, ja osobno nekih 10 dana
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:54   #256
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
ALo ekipa, upravo sam popunio papirologiju, zgrada sa 8 stanova, potpise sustanara i predstavnika stanara i sve prikupio, koliko ste čekali priključak nakon uplate?
Blago tebi. Evo zgrada 12 stanova danas krenuo po potpise stanara i otkantali me svi redom jer da na papiru koji oni potpisuju ne piše što zapravo potpisuju. Iz RUNE-a mi dali obrazac s njihovim logotipom, a traže se specifični podaci "samo za postavljanje infrastrukture" kao površina stana i OIB. Zašto im treba OIB?

Imaš kakav savjet što napraviti... kako susjedima objasniti da ih taj potpis na ništa ne obvezuje već da se odnosi isključivo i samo na instalaciju "žice" po stubištu...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:22   #257
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Napravi svoj obrazac, bolje objasni ili promijeni susjede ��
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:28   #258
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Haha, mene iskreno zanima koja korist ISP-u od površine stana. Mene osim adrese i oiba nitko nikad za povrsinu nije pitao
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:33   #259
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Blago tebi. Evo zgrada 12 stanova danas krenuo po potpise stanara i otkantali me svi redom jer da na papiru koji oni potpisuju ne piše što zapravo potpisuju. Iz RUNE-a mi dali obrazac s njihovim logotipom, a traže se specifični podaci "samo za postavljanje infrastrukture" kao površina stana i OIB. Zašto im treba OIB?

Imaš kakav savjet što napraviti... kako susjedima objasniti da ih taj potpis na ništa ne obvezuje već da se odnosi isključivo i samo na instalaciju "žice" po stubištu...
Nikako. Imao sam sreće. Krenuli su i meni filozofirat. Neznam što reć.
Predstavnik stanara je prvi rekao "to treba samo vama".
Jedni nisu htjeli na vrata izać, a čujem ih unutra.
U globalu, kreteni. Ljudi su u prosjeku kreteni i gausova krivulja prosjeka inteligencije daje krivu sliku.
Probaj prodavat spiku da im to znači na eventualnoj prodaji stana.
Par ih je potpisalo bez puno filozofije, jedan mlađi oduševljen s optikom, i skupio sam taman preko 50% kvadrata.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:47   #260
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Čekaj, treba 50% kvadrata ili 50% stanova? Ovo bi moglo biti bitno

Ovi moji ne kuže da neće ništa morati platiti niti će im se išta promjeniti u životu ako daju taj potpis. Zato jer ne piše ništa na obrascu kojeg potpisuju. Da ima ugovor od 10 stranica sa sitnim slovima, sve bi potpisali bez čitanja... znaš kako to ide...

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 30.01.2023. u 21:54.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 22:13   #261
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
50% suvlasničkih prava -> dakle kvadrata

Ako netko ima stan od 100m2, ima isto pravo odlučivanja kao druga dva susjeda koja imaju stanove od 50m2

Isto, ako neki stan ima više vlasnika, trebaš od svih potpis da možeš računati na ukupno površinu stana, inače je postotak vlasništva stana jednak postotku povšine stana
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 22:17   #262
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ja planiram isto trazit zahtjev za rune, ali par stanova je prazno, tj vlasnici su van drzave ili nedostupni

kako onda dobiti sve te potpise, ja mislio da je problem cekat da sve spoje ali kako to ide veci problem dobit potpise za provest to u akciju
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 22:19   #263
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Onda je možda izvedivo i bez ovih što odbijaju. Mada slažem se, mora na obrascu stajati barem za što se potpisuje, bianco potpis bi samo idiot dao. Uopće ne razumjem kako u RUNE-u nemaju nekog za taj dio posla.

Imam ja i opciju dva, neka rastegnu kabel s vanjske strane zgrade, direktno zrakom do mene na trećem katu, neće nikome smetati. Samo se bojim da će tu u centru grada ipak biti podzemno sve skupa pa će biti problem dovesti do zgrade.

Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
ja planiram isto trazit zahtjev za rune, ali par stanova je prazno, tj vlasnici su van drzave ili nedostupni

kako onda dobiti sve te potpise, ja mislio da je problem cekat da sve spoje ali kako to ide veci problem dobit potpise za provest to u akciju
Meni je jedina stanarka koja je dala potpis upravo ženska koja je trenutn u Australiji. Isprintala, potpisala, skenirala i poslala. Iznenadio bi se što mladi ljudi znaju i hoće ... a i inače, za te koje nisu u stanu, manji problem.. stvar je kad ovi dođu štemati zid ako netko pita "a što vi radite tu" da oni mogu dati potpise da imaju ovlaštenje. Stvar je više kozmetičke prirode nego potrebe. Da ne bi neki susjed zvao policiju ili sl. Ako nisu tu kad se radi, nitko neće ni prigovoriti niti će znati da se išta radilo.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 06:27   #264
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Čekaj, treba 50% kvadrata ili 50% stanova? Ovo bi moglo biti bitno

Ovi moji ne kuže da neće ništa morati platiti niti će im se išta promjeniti u životu ako daju taj potpis. Zato jer ne piše ništa na obrascu kojeg potpisuju. Da ima ugovor od 10 stranica sa sitnim slovima, sve bi potpisali bez čitanja... znaš kako to ide...
Nego na drugom topiku sam pročitao da si krenuo već raskid ugovora sa HT.
Meni je od prikupljenih potpisa prošlo skoro mj. dana, od Rune ni glasa.
Promjenili su se statusi na onom njihovom web-u i to je to.
Jel znaš nešto što ja neznam ili? Navodno imaju 2 mjeseca od uplate onih 750kn. Dva mjeseca bez interneta je puuuuno vremena za upoznat obitelj...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 14:53   #265
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Krenuo sam u raskid ugovorne obveze, ali ne i ugovora. Po ugovornoj obvezi imam jos godinu dana za plaćati maxtv i one dodatne pakete koji zapravo ne trebaju i to ispadne nekih 240 kn, dok bi Max2 internet+telefon bez ugovorne obveze bili isto tu negdje. Pa onda kad optika stigne, isti dan otići u t-centar i raskinuti kompletan ugovor, prethodno predati zahtjev za prijenos fiksnog broja na optiku, ako je moguće.

Inače piše ti na njihovoj karti rok za priključenje.... ovisi gdje si...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 15:42   #266
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
S tom kartom možeš da ne kažem šta
Ja sam u zelenom Marčeljeva, frend na Vežici isto, pa on čeka već više od dva mjeseca.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 15:44   #267
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
A onda niš, ostajem na ugovornoj obvezi na t-comu do daljnjeg, nema se smisla truditi. Poslao sam im mail u kojem pitam neki normalni obbrazac, naravno nisu ni odgovorili. Tako je to sa malim firmama koje nisu dorasle zadatku
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 16:25   #268
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
A onda niš, ostajem na ugovornoj obvezi na t-comu do daljnjeg, nema se smisla truditi. Poslao sam im mail u kojem pitam neki normalni obbrazac, naravno nisu ni odgovorili. Tako je to sa malim firmama koje nisu dorasle zadatku
Gle, ne želim bit party pooper.
Meni je u planu čekat zadnji čas za raskid ugovorne sa A1.
Ako se Rune do onda ne pojavi, raskinut i natezat se zadržat uslugu po punoj cijeni bez ugovorne obveze.
I da, meni su na tel. rekli u roku dva mjeseca.
I većini što sam se raspitivao su došli u roku dva-tri tjedna.
Ono što je sad ključno, vjerojatno im je i mala gužva radi ove mogućnosti raskida ugovorne obveze.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 16:40   #269
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Nemaš se što natezati. Ostaje ti usluga po punoj cijeni. To je jedino sigurno ako raskineš ugovornu obvezu i u T-Comu i A1...

A što se tiče moje optike, dobit ću je negdje u 2039. jer nisam ni u zelenom nego u smeđem, ali se može predati zahtjev ako se skupe potpisi. Znači negdje 2039 kad penzići odu u vječna lovišta.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 20:02   #270
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
probajte pitat da umjesto 750, platite 950kn.

doplata od 200kn, ako je to još moguće, donosi neke benefite


budite mi samo rekli dal to još prolazi ili su prestali nudit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na