Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2021., 18:52   #1
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Fanless stick PC / micro PC

Pozdrav,

trebam preporuku za stick PC ili micro PC. Spojio bih ga na TV i da mogu preko wirelessa gledati filmove.

Uvjeti: fanless (tj. pasivno hlađenje), win 10, bilo bi dobro da je do 250€, može biti s amazon.de

Hvala!
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 19:43   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2021., 20:39   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A da složiš sam sa nekim polovnim tiny pc ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 11:27   #4
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Koliko vidim, to ima integirane streaming servise (što meni ne treba), a filmove s lokalne mreže može playati jedino kad skineš VLC, pa moraš imati složen local media server...uglavnom peripetije.

Treba mi potpuno pasivni micro PC na kojeg mogu instalirati Windowse.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da složiš sam sa nekim polovnim tiny pc ?
Nemam vremena, i iskreno ne da mi se uopće zezati s tim. Želim gotovo plug-n-play rješenje.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 11:41   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Samsung s8 + Dex?
Osobno to koristim, odlično rješenje.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 12:55   #6
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 13:11   #7
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
@grizli: nije los prijedlog. Vrti plex server, mozes mu ubosti stick/hdd, nezavisan je o ostatku mreze i mreznoj pohrani, mozes mu pristupati preko smb-a i filati ga sadrzajem ili vrtiti torrent masinu na njemu i spremati na stick/hdd. Meni doma sluzi kao centralno mjesto za svu multimediju. Klijenti se spajaju na njega, bilo lokalno, bilo preko neta, nema greske.

Makar meni je malo nejasno u cijeloj prici sto zelis postici? Plug n play, a da pusta sadrzaj sa drugog uredjaja? Mora imati winse (to mi je najveci upitnik)? Mozes malo detaljnije opisati kako i sto bi koristio?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 13:32   #8
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@grizli: nije los prijedlog. Vrti plex server, mozes mu ubosti stick/hdd, nezavisan je o ostatku mreze i mreznoj pohrani, mozes mu pristupati preko smb-a i filati ga sadrzajem ili vrtiti torrent masinu na njemu i spremati na stick/hdd. Meni doma sluzi kao centralno mjesto za svu multimediju. Klijenti se spajaju na njega, bilo lokalno, bilo preko neta, nema greske.

Makar meni je malo nejasno u cijeloj prici sto zelis postici? Plug n play, a da pusta sadrzaj sa drugog uredjaja? Mora imati winse (to mi je najveci upitnik)? Mozes malo detaljnije opisati kako i sto bi koristio?

Ni meni nije baš jasno, windowsi UI i TV UX ne idu ruku pod ruku baš ali to je moje mišljenje. Zato sam i predložio Shield jer odgovara buđetu a za puštanje filmova sa sticka / hdd-a i više nego dovoljno + još hrpa dodatnih mogućnosti i sigurno radi bolje nego bilo koji windows tv stick
E sad jedino ako GTC baš inzistira na windowsima zbog nekih aplikacija...
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 14:04   #9
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Pa čini mi se da bi nVidia Shield moglo biti ok rješenje. Cilj je zamijeniti laptop koji je trenutno spojen na TV u spavaćoj, i preko kojeg gledam filmove iz shareanog foldera na kompu koji je u dnevnoj.

S obzirom da se koliko sam zguglao folderi mogu mountati na Shield, to bi trebalo biti ok. Jedino što nije putpuno pasivno hlađenje, ali gugl kaže da je potpuno tiho - živi bili pa vidjeli.

Uglavnom, vrlo vjerojatno ću onda uzet nVidia Shield, mislim da će biti ok.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 14:49   #10
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Iz prve ruke mogu reci da shielda neces cuti. Jedva se cuje i kad naslonis uho na njega. Doduse ima potpuno pasivni mod, ali imho nema potrebe za tim. Svog drzim na cpu max performance i cool mod (uvijek upaljen fan).

Na njemu mozes mountati vanjske sherane foldere, spojiti mu vlastiti usb storage. Mozes ga koristiti kao plex/dlna/upnp server za stogod ti treba. Server/box radi i kad je tv ugasen pa ga mogu koristiti i drugi uredjaji u kuci (drugi tvi, kompovi, mobovi).

Donedavno sam imao na njemu hdd, a sad ga spajam na nas i mountam mu foldere. Po tom pitanju stvarno mu ne mogu naci manu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2021., 15:21   #11
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Iz prve ruke mogu reci da shielda neces cuti. Jedva se cuje i kad naslonis uho na njega. Doduse ima potpuno pasivni mod, ali imho nema potrebe za tim. Svog drzim na cpu max performance i cool mod (uvijek upaljen fan).

Na njemu mozes mountati vanjske sherane foldere, spojiti mu vlastiti usb storage. Mozes ga koristiti kao plex/dlna/upnp server za stogod ti treba. Server/box radi i kad je tv ugasen pa ga mogu koristiti i drugi uredjaji u kuci (drugi tvi, kompovi, mobovi).

Donedavno sam imao na njemu hdd, a sad ga spajam na nas i mountam mu foldere. Po tom pitanju stvarno mu ne mogu naci manu.
Odlično, hvala na info, mislim da će mi onda super služiti za ono za to mi treba. Naručio!
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 11:54   #12
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Ja jos imam stariju plazmu, i na njega spojen Fire stick 4k.
Na njemu vrtim Netflix, a za lokalne filmove (sa NAS-a) Kodi. I stvar radi savrseno.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 12:18   #13
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 21:13   #14
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Danas mi stigao nVidia Shield. Radi svoj posao sasvim dobro, tako da dobra preporuka.
GTC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na