Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2023., 21:00   #2971
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Dosta ljudi bi rado došli po svoje pakate, kada bi nadležni znali gdje se isti nalaze.
I na šta bi to ličilo onda u poštama kad bi "dosta" ljudi došlo? Redovi od 120 ljudi koji su rado došli po svoje pakete?
Pošta je zadnje mjesto gdje želim biti i bilo što čekati.

Po meni su jedino rješenje paketomati, postavit ih što više, u svakom kvartu i selu i svu poštu/pakete tamo preusmjeravat.
Na taj način dostavljač može na jednom mjestu istovarit hrpu paketa, a ljudi ih mogu pokupit 0-24, 7 dana u tjednu.
A ne da moj paket čami u pošti i ja moram tamo gubiti vrijeme, plaćat parking i uzimat godišnji da dođem kad oni rade.

Sve što se može treba automatizirat i ubrzat, jer trenutni sustav će puknuti, ako već nije.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 21:11   #2972
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sve tezi ka tome da cemo uskoro mi biti turisti u ovoj zemlji, a o posti vise nitko nece ni pricati
Pošta je bitna. Kako da te inače represivni aparat kontaktira, ako ne preko pošte

nepalac, ja naravno nisam kazao da to treba biti tako, nego da bi ljudi to radije tako odradili nego da čekaju pošiljku mjesecima. Ali nije pitanje odlaženja u poštu po paket, nego ga seru, lažu i laprdaju. Ne znaju gdje je šta a kada bi i postojao sistem po kojem bi se pošiljka mogla locirati, dosta njih ne bi to znali koristiti. U slobodnom su padu i očekujem da ih ova "sezona darivanja" bude izbila iz cipela.
mkey je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2023., 07:04   #2973
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
I na šta bi to ličilo onda u poštama kad bi "dosta" ljudi došlo? Redovi od 120 ljudi koji su rado došli po svoje pakete?
Pošta je zadnje mjesto gdje želim biti i bilo što čekati.
Čuvena Riječka pošta na Krešimirovoj je klasični primjer. Možeš slobodno godišnji uzet ako tamo treba podić nešto...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 08:38   #2974
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod mene nema nijednog paketomata. A pošta mi je 100m zračne linije od kuće i firme. Sreća pa smo oduvijek bili dobri s poštarina pa nam pošta uvijek dođe na vrijeme. Pogotovo kad ih 'podmitiš' s kalendarom za slijedeću godinu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 16:07   #2975
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Moj poštar više ne ostavlja žute cedulje otkad je cugnuo malo moje rakije, sad galami i zove dok se netko ne javi, opametilo ga. Samo da se ne navikne kao komšijin pas kad sam ga krenuo hraniti, ne izlazi više iz mog dvorišta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 12:51   #2976
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Na prosli upis, znaci GLS zaprimio 28.11.2023, paket za mene. Jucer sam ga u gradu preuzeo od dostavljaca!

Prvo se izgubio, nije se micao s mjesta status posiljke, onda nakon poziva, heureka otkrice : paketna naljepnica se navodno odljepila!

Onda slikanje i potvrda, da je moj paket.

Jer tamo izgleda, rade kolekcionari rade, pa lijepe samo slinom i jezikom, da etikete ne izgube na vrijednosti. Nema isprike, nema oprostite, jer danas se na edukacjama radnika uci, da je isprika znak slabosti, da sve treba "pretvarati u pozitivu" i slicne korporativne doskocice koje od ljudi stvaraju robote.

Ova godine, nitko ne moze dostiti GLS kod mene u praksi.

Nije smak svijeta, ali doslovno bi obicnom postom doslo brze i jednostavnije.





...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 13:45   #2977
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ne branim tu ekipu koja tebe maltetira, ali imao sam jedan donekle sličan slučaj sa DPDom kada se naljepnica na neki nečuven način našla u kontaktu sa vodom ili kakvim drugim otapalom, što je rastopilo većinu teksta na istoj. Kako su ti gelipteri nakon kakva 2-3 tjedna uspjeli povezati koji/čiji je to paket ostalo je misterija. Pretpostavljam metodom eliminacije

Na kraju su oni to i dostavili ali već je aktiviran refund od strane sports directa. Kada sam dojavio SD da su ipak našli taj paket ovi se nisu više niti javljali tako da je to jedan od primjera kada smo zadržali i ovce i novce

Inače, bio sam u tom "skladištu" te mi nakon svega nije jasno kako ne propadnu 3x svaki dan. Ali guraju dečki u tom kaosu sasvim pristojno.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 00:53   #2978
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ako si poslao prigovor, vrlo vjerojatno neće odgovoriti u roku od 30 dana...

ali će odgovoriti nakon cca 45 dana.... nažalost
Evo odgovorili nakon 60 dana i to tek nakon što sam uputio mail HAKOMu.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 07:51   #2979
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
- Arena se puni na srbakuše, ćirilica lupa svuda okolo
- na vodećim pozicijama nam kamenjarci preko grane, uvlakači i podobni likovi koji kroje kako njima paše - bez posljedica
- pune se džepovi di se stigne, uništava se i sisa otkud se može - razni likovi "znaš ti tko sam ja" i tatini sinovi gaze i ubijaju ljude bez nekih posljedica
- lijepa njihova (ne, nije naša) se naseljava i puni smeđima, crnima i raznim ostalim obojancima
- izbori se namještaju kako im paše
- zakoni se izmišljaju i kroje ispod pulta naravno, kako im paše
- odrekli smo se svoje valute, uskoro ćemo i keša pa da se bagra i stoka porobi do kraja
... mogu još, al netreba

Jel kome smeta? Pa ne vidi se baš
Jel se tko digao na zadnje noge? Ne
Hoće biti i dalje tako? Naravno da hoće

Imamo RVACKU

Normalno je onda da se i paketi "gube" i ne dostavljaju, moraju se osjećati posljedice svega toga negdje kad se već ne osjećaju gdje bi trebalo



P.S. Znam da sam otišao malo preduboko, ali zapravo je ovo sve plitko, kristalno jasno i svima vidljivo kao bijeli dan
većini u hr je jako dobro i ne žele promjene.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 18:32   #2980
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
većini u hr je jako dobro i ne žele promjene.
Počev od penzionera U biti, ono od čega se oni smrtno boje je da im ne bude puno gore.

Nego, što se pošte tiče, nakon puno godina moje mjesto je izgubilo poštanski broj. Poštanski ured je i dalje tu, tako da nisam pametan za razumjeti što je to nekom genijalcu značilo. Valjda da ostave dojam da nešto rade i organiziraju.
mkey je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2023., 21:33   #2981
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hoćeš svoj paket? Dođi sam po njega.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2518968.aspx
Citiraj:
Ovako je ka postar radia i newman iz seinfelda


Pragmaticno, ali kad mi je kontrolorica na vrata dosla iz poste, a prije toga me je valjda 5x zvala, konstatirajuci da nema postara da mi uruci dopis, tesko da moze zacuditi samousluzno preuzimanje.


Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ne znam jeste li čitali atlas shrugged. Mene svaki dan nešto podsjeti na tu knjigu.
Knjiga je izvrsna, posebno gradnjom i misterijem nestanka, nije cudo da je imala toliko ekranizacija, samo, onda moras znati nesto vise o autorici, te sivim eminenacijama od kojih je dobivala ideje, pa onda shvatis, da ti dijele mrvice u knjizi, naspram onoga sto rade u svijetu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 07:03   #2982
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 08:03   #2983
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj: