Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2012., 19:08   #121
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa pod "ručno" je vjerojatno i mislio dal je riješeno softverski ili nije, jer inače je pointles..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 21:02   #122
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pitanje za nekog od kolega koji već posjeduju neki MultiPhone, kako se ponaša baterija u radu s 2 sim kartice?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2012., 08:11   #123
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Pitanje za nekog od kolega koji već posjeduju neki MultiPhone, kako se ponaša baterija u radu s 2 sim kartice?
meni i mom kolegi je jučer držala cijeli dan, obje kartice aktivne, na prvoj aktivan 3g. razgovarali smo umjereno, kao inače, ništa manje i ništa više od uobičajenih razgovora. par puta je bio aktivan wireless. wallpaper je bio dinamički, osvjetljenje ekrana automatsko. meni se čini da bi baterija mogla biti i jača, ništa ne bi škodilo, hehe, a ovako je čisto dovoljna za jedan dan. danas ne koristim službeni sim, tako da ću danas i sutra steći dojam trajanja baterije s jednom sim karticom, dok druga uporaba telefona ostaje na istoj razini kao kad sam koristio huawei sonic. btw, na njemu mi je bateija držala cca 2 dana, ponekad 3 (rijetko).

jedna mala opaska za korisnike koji naprave root i požele instalirati neki od programa za cpu downclock ili slične namjene.... sinoć sam instalirao neki cpu system manager koji je uspio isključiti 3g, te je ta opcija ostala nedostupna za paljenje, tj softver telefona je pokušavao ukopčati, informacija je stajala da je data transfer active, ali bi 3g ikona izostala s ekrana te naravno prijenos podataka nije radio. program koji me koštao živaca je "system tuner", izbjegavajte ga!
napravio sam factory reset, te sad testiram cpu master pro 2.4, ali čini se da i on ima problema kod downclocka.... ponekad ne downclocka uopće, a trenutno vrti infinite loop reboot, očito ne podržava ICS kako treba. nakon deistalacije cpu master verzija 2.4, sve radi kako treba. uglavnom, pažljivo s tim programima, da se ne zeznete kao ja sinoć, pa sam proveo još sat vremena dok sam si vratio sve gluposti koje mi trebaju

sad ću testirati cpu master 2.5 free, možda je riješen problem s kojim se chipset suoči na downlocku i vraćanju na normalan clock, pa ga možda ne reboota. javim kako je prošlo! BLAH! čim odaberem powersave opciju i podesim downclock na 250mhz, apply, paf -> reboot! iako piše da softver podržava 4.1 i niže, očito mu nešto smeta...

drugi pokušaj, nakon konzultacija s drugih foruma..... kad se downclock napravi do 500mhz, nema hanga i reboota, niti sa powersave niti sa performance opcijama. vidjet ćemo kako će se dalje ponašati kroz dan.

Zadnje izmijenjeno od: bad_ri. 27.10.2012. u 08:36.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 09:51   #124
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ajd instaliraj No-frills CPU Control.. Nikad problema sa njim.. Baš me zanima kako i dali radi na ICS.. Živio
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 09:54   #125
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Na 4040 kamera ima opciju odabira 8 megapixelne slike..........
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 09:59   #126
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
I kako to sve skupa izgleda? Interesira me samo slikanje extr..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 11:58   #127
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ajd instaliraj No-frills CPU Control.. Nikad problema sa njim.. Baš me zanima kako i dali radi na ICS.. Živio
probat ću, upravo se instalira... sjetio sam se da nisam niti provjeravao kernel za cpu control, ali evo za sad cpu master radi ukoliko ne skaliram ispod 500mhz...
hang/reboot nakon izbora powersave opcije po kojoj no-frills spušta frekvenciju proca na 250mhz... očito kernel ne dopušta rad ispod 500mhz

Zadnje izmijenjeno od: bad_ri. 27.10.2012. u 12:08.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 12:51   #128
dlozic
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Split
Postovi: 1
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
sad sam se sjetio što bi još bilo jako korisno imati na ovakvim telefonima.... malo sam tražio po marketu, ali za sad bezuspješno.... aplikacija koja bi mogla u određeno vrijeme gasiti određenu sim karticu, a opet u drugo vrijeme ju sama upaliti bez da traži pin. recimo korisno za duže trajanje baterije, ja bih gasio službenu sim karticu automatski na kraju radnog vremena, a palio je drugi dan u 8 ujutro..... ako tko zna aplikaciju koja to radi, bilo bi super!
Bi li to možda mogao odraditi neki program za promjenu profila, npr. EasyProfiles (nemam jos dualsim mobitel pa ne mogu probati)?

dlozic je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 14:32   #129
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor dlozic Pregled postova
Bi li to možda mogao odraditi neki program za promjenu profila, npr. EasyProfiles (nemam jos dualsim mobitel pa ne mogu probati)?
probao sam, uglavnom ti programi imaju neke ok opcije za automatizaciju airplane moda, ringer settings-a i slično, ali fali im podrška za pojedinačno stavljanje jedne ili druge sim kartice u offline mod.

Zadnje izmijenjeno od: bad_ri. 28.10.2012. u 14:41.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 14:35   #130
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Koji ti ono imaš model (da sad ne kopam), 4040 ili 4300? (senilim, žali Bože)
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2012., 18:45   #131
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Koji ti ono imaš model (da sad ne kopam), 4040 ili 4300? (senilim, žali Bože)
ako mene pitaš, imam 4040

(evo mi je u avataru screenshot homescreena)