Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.09.2013., 01:27   #6241
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Slažem se. Imao sam ga neko vrijeme i jako je zahvalan mobitel. Nikad problema s njim, hrpa romova, solidna kamera....
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 25.09.2013., 08:03   #6242
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Također koristio SGS2 , jedan od boljih mobova. Čak sumljam da Samsung ima boljeg proizvedenog trenutno. Odličan dizajn, plastika nije ona škripuća,čvrst dovoljno da pretrpi i veće padove. Ekran isto same pohvale. Jedini razlog zašto sam utekao od njega je baterija...al to se da zamijenit s nekom jačom....
Snowrider je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2013., 08:39   #6243
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa zašto precjenjen? Galaxy Nexus je dobar uređaj isto, ali ako ti treba SD, S2 je bolji. A okolo, naokolo su se protezale cijele ergele mobitela koji iako bi možda veličinom bili okej, ekranom takodjer ili bi imali samo 8 gigi interne ili ne bi imali SD utor ili bi imali 512 RAM-a naspram gige na S2. Osim kineza, kod nas dostupnih alternativa je bilo eventualno na prste za nabrojati.
U biti, krivo sam se izrazio. S2 nije najprecjenjeniji mobitel. Najprecjenjeniji mobitel je iPhone 4, koji bez garancije sa 3 godine starosti se prodaju po 1300-1500kn.

S2 je najprecjenjeniji android mobitel. Zašto? Zato što košta 1500kn polovan bez garancije, a za 200-300kn više se nađu One S, One X i LG 4X koji su "bolji/jači/noviji/napredniji" mobiteli od navedenog i vrlo često imaju garanciju.

Ono što nemaju je tako veliki community. No kao što rekoh, meni community ne znači toliko da bi mobitelu opravdano dizao cijenu 20+ % više od realne vrijednosti.
Osobno nebi za s2 dao više od 900kn. No, to sam samo ja... Jasno da vi vlasnici/bivši vlasnici istih se sa time ne slažete, tako da mi ne trebaš ništa objašnjavati ni opravdavati zašto 2 i pol godine star mobitel drži cijenu kao i neki noviji mobiteli, a klasu "jači"

Ionako su to sve subjektivna mišljenja. Daleko od toga da je to loš mobitel. Već sam naveo da je to valjda jedini Samsung koji sam htio imati
Brko je offline  
Staro 25.09.2013., 08:44   #6244
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Ekipa koja ima Huaweia nekog, jel moguce ikako maknut onaj zvuk fokusiranja?
Obrisao sam sve zvukove iz system/media/ui i zvuk okidaca je nestao, al to fokusiranje me zivcira
Juice je offline  
Staro 25.09.2013., 08:53   #6245
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ekipa koja ima Huaweia nekog, jel moguce ikako maknut onaj zvuk fokusiranja?
Obrisao sam sve zvukove iz system/media/ui i zvuk okidaca je nestao, al to fokusiranje me zivcira
Što nije to mehanički "klik" u kameri prilikom autofokusa ? To se i meni čuje u Alcatelu. Ali i ljudima oko mene koji imaju taj mob

Čak osjetim da je to mehanički "klik" kad stavim blizu kamere prst. To se ne gasi u postavkama
Brko je offline  
Staro 25.09.2013., 08:59   #6246
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
A nemam pojma jel je. Zvuk se cuje kad stisnes negdje po ekranu jer fokusira sliku. Kad stisnes odmah na tipku za slikanje nema toga jer ne fokusira.

Znam da se ne gasi u postavkama, nego ne mogu nac taj zvuk u sistemu. Ostale zvukove sam nasao i obrisao(pri bootanju, zvuk okidaca kad stisnes za slikanje(nije isto ko i fokusiranje), zvukovi kod snimanja videa) al ovo ne mogu nac.
Juice je offline  
Staro 25.09.2013., 09:05   #6247
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A nemam pojma jel je. Zvuk se cuje kad stisnes negdje po ekranu jer fokusira sliku. Kad stisnes odmah na tipku za slikanje nema toga jer ne fokusira.

Znam da se ne gasi u postavkama, nego ne mogu nac taj zvuk u sistemu. Ostale zvukove sam nasao i obrisao(pri bootanju, zvuk okidaca kad stisnes za slikanje(nije isto ko i fokusiranje), zvukovi kod snimanja videa) al ovo ne mogu nac.
Kao što rekoh, ni nećeš naći moj klikće ili ako naglo promjenim kut i/ili kad okinem sliku.
Brko je offline  
Staro 25.09.2013., 09:09   #6248
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Tvoj ima autofokus pa stalno klikce xd
Jeftine kamere
Juice je offline  
Staro 25.09.2013., 09:10   #6249
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Tvoj ima autofokus pa stalno klikce xd
Jeftine kamere
Moj Alcatel je veći kinez nego tvoj Huawei
Brko je offline  
Staro 25.09.2013., 10:27   #6250
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
S2 je najprecjenjeniji android mobitel. Zašto? Zato što košta 1500kn polovan bez garancije, a za 200-300kn više se nađu One S, One X i LG 4X koji su "bolji/jači/noviji/napredniji" mobiteli od navedenog i vrlo često imaju garanciju.
Pametnom dosta
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4574
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4320
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4563

Jedino se S serija može mjeriti sa dotičnim (ovi ostali su dosta skuplj), a i onda je skuplja. Drži cijenu jer je ipak bio nekakav flagship i kao što si rekao. Beba je pokraj iPhonea 4 kaj se tiče cijene.

A što se communitya tiče, u cjenovnom rangu od ispod 2.000 kuna mi 20% nije toliko strašno. Iskreno, imam HTC One i imam feeling da je community valjda danas usporeniji nego što je bio S2 community ili Desire kada sam ih tek uzeo.
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2013., 11:23   #6251
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Misliš, bivšem vlasniku dosta ? Sada da kupujem polovni mobitel i biram izmežu ova 4 modela, radije bilo koji od ovih mobitela uzeo prije S2.

Citiraj:
Jedino se S serija može mjeriti sa dotičnim (ovi ostali su dosta skuplj), a i onda je skuplja. Drži cijenu jer je ipak bio nekakav flagship i kao što si rekao. Beba je pokraj iPhonea 4 kaj se tiče cijene.
I one X je bio flagship, kao i 4X HD što se LG-a tiče. Jedino S nije bio.

Citiraj:
A što se communitya tiče, u cjenovnom rangu od ispod 2.000 kuna mi 20% nije toliko strašno. Iskreno, imam HTC One i imam feeling da je community valjda danas usporeniji nego što je bio S2 community ili Desire kada sam ih tek uzeo.
Community jer poprilično usporeniji jer su i proizvođači uvidili da community održava "stare" flagšipove na životu dulje od onoga što bi oni željeli, pa daju informacije na kapaljku. A s druge strane, vidim na XDA da ekipa malo po malo piše "I will retire soon"
Brko je offline  
Staro 25.09.2013., 13:00   #6252
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
U biti, krivo sam se izrazio. S2 nije najprecjenjeniji mobitel. Najprecjenjeniji mobitel je iPhone 4, koji bez garancije sa 3 godine starosti se prodaju po 1300-1500kn.

S2 je najprecjenjeniji android mobitel. Zašto? Zato što košta 1500kn polovan bez garancije, a za 200-300kn više se nađu One S, One X i LG 4X koji su "bolji/jači/noviji/napredniji" mobiteli od navedenog i vrlo često imaju garanciju.

Ono što nemaju je tako veliki community. No kao što rekoh, meni community ne znači toliko da bi mobitelu opravdano dizao cijenu 20+ % više od realne vrijednosti.
Osobno nebi za s2 dao više od 900kn. No, to sam samo ja... Jasno da vi vlasnici/bivši vlasnici istih se sa time ne slažete, tako da mi ne trebaš ništa objašnjavati ni opravdavati zašto 2 i pol godine star mobitel drži cijenu kao i neki noviji mobiteli, a klasu "jači"

Ionako su to sve subjektivna mišljenja. Daleko od toga da je to loš mobitel. Već sam naveo da je to valjda jedini Samsung koji sam htio imati
Ne, po tvome bi bilo da je GNex najprecjenjeniji uredaj. Jer se nade za 1600kn s garancijom, a Galaxy S2 bez problema s 1400kn s garancijom.
Ne znam na kojim si oglasnicima trazio to da ja S2 1500 bez garancije.
dinos3 je offline  
Staro 25.09.2013., 13:51   #6253
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Ne, po tvome bi bilo da je GNex najprecjenjeniji uredaj. Jer se nade za 1600kn s garancijom, a Galaxy S2 bez problema s 1400kn s garancijom.
Ne znam na kojim si oglasnicima trazio to da ja S2 1500 bez garancije.
Mislim da ovo sada prelazi u nepotrebnu raspravu, ali dobro, odgovorit ću još samo tebi, nakon toga nastavite drulati do mile volje.

Ja sam dao subjektivno mišljenje da je SGS2 bolji uređaj od GN-a. Dakle, moje mišljenje, koje se može prihvatit ili ne mora. Ne znam zašto ti sada već ne znam koji u nizu imaš potrebe meni dokazivati suprotno. Imam svoje razloge o bodovanju mobitela. Galaxy Nexus je ugrubo 6-8 mjeseci noviji model. A mobitel sa npr 1 mjesec ili 8 mjeseci garancije nije isto, stoga nekih 200-tinjak kn razlike u cijeni koje si naveo i nije neka razlika, ako uzmemo da bi realno SGS2 i GNex bez gare koštali recimo 1300kn.

Drugo, ovo je forum, na kojem se razmjenjuju mišljenja i iskustva, a ne nameću. Probaj to shvatiti kad se raspravljaš. To što sam ja rekao da je MENI SGS2 bolji overall, za MOJE potrebe od GNexa, ne znači da mora biti bolji i tebi. Naveo sam segmente koji su meni presudili u tome. Netko se možda nađe u tome, netko ne, pa se nađe me razuvjeravati.

Treće, svaki mobitel bez garancije za 1500kn je precjenjen. SGS2 komotno piči po toj cijeni. To što se na momente nađe za 1200-1300 kn sa garancijom, to ne znači da svi traže tu cijenu i nije okvirna tražena cijena tog uređaja.
Frend je neki dan prodao Xperiju Z za 1900kn. Stara 3 mjeseca, ko iz dućana. Prodao ju je nakon 3 minute od postavljanja oglasa. Bi li po tom rekao da je tržišna cijena tog mobitela 1900 kn i da taj mobitel ide po 1900kn?

Eto, NHF, ali mislim da ne trebamo dalje. Ili ima još koji kritičar koji bi mi uputio koju glede precjenjenosti SGS2 mobitela.
Brko je offline  
Staro 25.09.2013., 14:49   #6254
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa mislim da je glavni "problem" zašto dotični drže cijenu jest što su dual core mobovi na kojima apsolutno sve radi kako spada (manje neke igre, ali i o tome bi se dalo pričati). Stari, single core mobovi, koliko god bili okej, ipak imaju ograničenja pa zato koštaju u rangu petstotinjak kuna. A kod nas još dodatno cijenu tjeraju novi mobiteli čija tržišna cijena nije mala. Menu su isto ovi bolje od SGS2, ali realno je samo HTC One S tu negdje kaj se tiče cijene.

Što se tiče communitya. HTC baš nema, pogotovo One problema (pogotovo sa GPE verzijom koja je vani) pa je opet community sporiji.
 
Staro 26.09.2013., 13:22   #6255
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Evo meni upravo stigao Galaxy S2 Plus iz Tele2 ALI nije mi stigao obicni I9105 nego Samsung I9105P Galaxy S II Plus sa NFC-om
Na njemu je Andorid 4.1.2.

Napisem review za par dana

P.S. Ovim putem se jos jednom zahvaljujem kolegi Drug Brko, malo sam ga upilao sa pitanjima o pretplati itd



EDIT:

Dosao je i otkljucan! Jupiii
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,